12 APRIL 1979ICUSlil^l* fenMlfc terugblik 25 SCHOOLSTRIJD pioenschappen. Knap werk. ..Roda 46 heeft het schieten ver leerd", meldt onze sportman. Ze kunnen natuurlijk nog altijd in de leer gaan bij Zoetmulder en de zij nen Maar datzelfde Roda noteert in die tijd haar 500ste lid en misschien is er nog hoop. Op donderdag 14 november 1974 brengt de Leusder Krant in een commentaar nog eens een overzicht van alles wat er gebeurt is en wellicht gaat gebeuren rond de winkelvoorzieningen in Leusden ,.De oorzaken en gevolgen van de Leusdense winkelmisère" Geen simpele kwestie, stelt V deskundig vast, maar dat hadden anderen voor hem bok al ervaren. De Vrije Kwasten, de vereniging van vrijetijdschilders, houden een boeiende expositie in het Pon-ge- bouw aan de Bavoortseweg. De intocht van Sint Nicolaas loopt, volgens de krant, erg rom melig Voor de instruktie-avond voor verkeersbrigadiers was toch minder belangstelling dan men had verwacht. Daarom werd alvast een ..herhalingsoefening.' aangekon digd voor januari 1975. Leusdenaren organiseerden een groot cabaret-dansant op vrijdag 6 december in het kader van de aktie „Geven voor leven", terwijl de Zwarteweg door de supermarkt in de parkeerproblemen is komen te zitten De jeugdraad vindt een aparte ambtenaar voor jeugdzaken een vereiste, aldus legde de jeugdraad in het jaarplan voor aan het gemeentebestuur. De IJsclub Zwanenburg, aldus meld de Leusder Krant op 28 november 1974, verwacht zeer zeker vorst DE BIESHAAR TEKORT TWEEDE FASE Begin oktober 1973 wordt het Comité Milieuzorg Leusden opge richt. Een moeizame bevalling. SUBJEKTIEF EN ZO De nogal driftig uitgevallen KVP-fraktievoorzitter Andre v.d. Berg schrijft een ingezonden brief naar de redaktie van de Leusder Krant, die hij nogal wat te verwijten heeft naar aanleiding van het artikel over de „school strijd" in de raad rond het voort gezet onderwijs. „Uw hoofdartikel is zowel naar de letter als naar de geest ten dentieus, niet objektief, onjuist en onvolledig", schrijft hij en dan moeten we meteen denken aan secretaris Brouwer, die jaren eerder dezelfde bewoordingen gebruikte tegen de redaktie. Wat hebben die KVP'ers toch tegen deze krant? Overigens is com mentator V. pisnijdig geworden door de nogal aanmatigende toon van de geachte KVP-er en gooit er een fiks commentaar te gen aan. Ook tegen de bezwaren van de heer v.d. Berg, dat de KVP-uitspraken in de raad zel den of nooit volledig worden weergegeven, heeft de verant- Verder werd er veel in gebruik genomen: De eerste drie winkels van het noodwinkelcentrum aan de Toren- akkerweg worden in gebruik geno men. De eerste verkeerslichtinstallatie op de Noorderinslag wordt ook in gebruik genomen. De firma Lieshout neemt zijn gloednieuwe bedrijf aan de Ha- mersveldseweg in gebruik. Op dat moment de grootste winkel in de gemeente De uitbreidingen van het Ker- stens-sportpark in Achterveld zijn bijna gereed om daarna in gebruik te kunnen worden genomen Het noodwinkelcentrum „De Ro- zendaal' werd op woensdag 18 de cember officieel in gebruik geno men. De winkeliersvereniging Leusden-centrum plaatste sportief opnieuw een pagina-grote ad vertentie, opnieuw in kleur, om de Rozendaal-winkeliers te feliciteren en nogmaals te onderstrepen, dat zij niet tegen hun komst waren ge weest. maar wel tegen de plaats van vestiging. In Achterveld werd boer Lager- wey geholpen door enkele collega's uit Leusden bij het aardappel- rooien. Dat was wel nodig, want door pech en het slechte weer, was het de heer Lagerwey tot op dat moment niet gelukt de aardappels tijdig uit de grond te krijgen Vele handen maken licht werk. dat bleek ook toen weer GROEN Een kleurig geintje van de I Leusder Krant op donderdag 19 I december 1974 Zowel de voor- als I de achterpagina werden geheel in I het groen gedrukt Een geste in I verband met de.naderende Kerst? I Daar leek het op, maar de achter- I grond is minder poëtisch: het was 1 een technische truc om méér pagi- I na s te kunnen draaien. Het jaar werd feestelijk en sfeer- vol afgesloten met een speciale I Leusder Krant Kersteditie. Het eerste nummer van 1975 be- Ondanks een tekort is de tweede fase economisch een haalbare zaak. Een vette kop in de krant. Da s belangrijk nieuws, want dat tekort zal in een hogere opbrengst van de grond gezocht moeten worden, zeggen b. en w. Een hogere m2 prijs voor de vrije sektor-grond? Knap werk levert de werkgroep Bestemmingsplannen van het CML door vast te stellen, dat de ge meente Leusden in 1985 niet meer dan 26.243 inwoners zal (mogen) tellen. Niet meer en niet minder. De bestemming van de boerderij Groot Krakhorst is voor de wijkraad de Wetering een kwestie van vallen of opstaan Wat de aanleg van de schietbaan betreft is het dat nog. denken we er meteen achteraan Met het risico op ons brood te krij gen, dat we als journalisten weer eens op de wijkraad zijn gespron gen.. De verbouwingen van de oude boerdenjen gaan zo n twee miljoen gulden kosten en daarover wordt in de raad nogal wat gepraat De krant begint met een boeien de serie: „Het onderwijs in Leus den", terwijl de KVP tegen de ver bouwing der boerderijen stemt Raadslid Kitselaar heeft als pastoor inmiddels ervaring opgedaan in de ze sector en heeft zijn ernstige twijfels daarover Maar het gaat wel door. want de KVP heeft geen me destanders. ook al hebben ook de andere raadsleden hun twijfels, maar die laten zich daardoor niet weerhouden. De Leusdense duivensporthou ders zijn dan al begonnen met het verbouwen van een varkensstal. Nee, niet dezelfde als de stal van de heer Bergsma, dat komt later pas. Met het biljarten is het een tijdje goed gegaan. Trubbels in de ver eniging. Resultaat, er wordt een tweede biljartclub opjgericht en die heeft begin maart al zo n twintig le den. Mej A A. de Beaufort van het landgoed De Boom wordt naar haar laatste rustplaats gedragen Zij werd 94 jaar oud In maart 1975 komen er ook plannen op tafel voor de stichting van een Montessorischool in Leus den. In de apotheek breekt brand uit, maar de snelle brandweer weet het allemaal te beperken tot geringe schade, door de verzekenng qe- dekt De Kroon stelde de gemeente in het gelijk en het gevolg daarvan is. dat de firma De Vor maar twee keer per week proef mag draaien met zijn tractoren e.d Het begin van een verdere misère rond dit bedrijf, één van Achterveld's belangrijkste le veranciers van arbeidsplaatsen. De Groene Zoom wordt geopend NIEUWS Belangrijk nieuws meldt de Leusder Krant in haar sportru- briek van 13 maart: „Nieuws uit de Leusdense kerken: Hockey- Het winkelcentrum „Do Bieshaar" in Leusden-zuid ont komt ook niet aan de problemen. Eind 1974 wordt voor het eerst over de overlast daar in de krant gepubliceerd. Ook deze kwestie zou een soort „Peyton Place" worden in ontelbare afleverin gen. De pittoreske Leusbroekerweg in 1973, voordat in 1974 de meeste bomen langs deze weg wegens ziekte zouden moeten worden ge kapt. gon met het verslag over de school strijd in de raad naar aanleiding van een spoedvergadering over dit on derwerp op de valreep van 1974 De krant zelf kreeg een nieuwe vaste indeling wat de voorpagina betreft: Op de rechterkolom een in houdsopgave. De werkgroep bestem mingsplannen van het CML gaf als nadrukkelijk advies: geef School steegbosjes de bestemming na tuurgebied. De raad vroeg zich af de boerde rijen het verbouwen nog wel waard waren, terwijl zij ook de onroerend goedbelasting goedkeurde. „Binnen afzienbare tijd zal de gemeente Leusden over één cen trale antenne inrichting beschik ken". kondigt het gemeentebestuur vrij optimistisch aan. De nieuwjaarsreceptie van de gemeente werd druk bezocht. woordelijk redakteur blijkbaar z'n antwoord wel. De Leusder Krant een blad van hoofdredak- tionele hobbyisten? Ach kom nou, meneer Van den Berg, dat meent u niet... „De Woelige Hoek" vierde haar eerste lustrum, lezen we op 16 ja nuari van dat jaar en we denken dan onwillekeurig, dat Leusden als woelige hoek wel eventjes langer bestaat De kleiduivenbaan van de SV Leusden op de Leusderhei is medio januari 1975 bijna gereed Daar hadden ze geen problemen met lastige omwonenden Het Comité Milieuzorg Leus den Nieuwe Stijl. Wethouder Wa genaar redde de milieu-show, door opnieuw orde op zaken te zetten. „We hebben alweer ge leerd van onze fouten" was de konklusie. Opnieuw een „uit huilen en opnieuw beginnen". De NCVB in Leusden-zuid vietde Rel in Achterveld rond Ons Gebouw in november 1973. De disco dancing wordt door teveel jongelui bezocht en dat zou gevaar ople veren volgens de autoriteiten, die prompt het aantal bezoekers op de helft van het gebruikelijk stelt: 250. De jongeren komen in opstand. haar twintigjarig bestaan. Er wordt een handtekening-aktie gestart te gen de voorgenomen aanleg van Rijksweg 28 met zijtak. De buiten dienst van Gemeentewerken kreeg een nieuwe kantine achter het oude gemeentehuis aan de burgemees ter de Beaufortweg. De korfbalclub Antilopen bestaat in 1975 al tien jaar. De Wetering start met een hulpdienst Zwar- teweg-bewoners protesteren tegen het hachelijk laden- en lossen van de supermarkt. Was getekend, de heren Fliek, Van Veen en anderen We zullen ze nog veel vaker tegen komen in de kolommen en ook dit was niet de eerste keer. De KPO-Achterveld bestaat veertig jaar en dat wordt uiteraard weer op passende wijze op z'n Achtervelds gevierd. Over de openbaarheid van de raadscommissies schrijft de hoofdredaktie in een commentaar: „De burger bij het bestuur? Kom nou, de burger wil niet eens" Bit tere woorden, die gebaseerd waren op de toch wel teleurstellende be langstelling voor de openbare ver gadering van de werkgroep be stemmingsplannen van het CML. waar de hele tweede fase tot in de details aan de orde kwam. Maar meningen kunnen veranderen Het gemeentebestuur wees het schetsplan van de winkeliers en omwonenden af Het wachten is daarna op een uitspraak van de Kroon BIBLIOTHEEK De bestaande bibliotheken bun delen zich tot de Stichting Biblio theek Voorziening Leusden Een belangrijk initiatief, vindt de krant ,,'t Claeverenblad", in de schuur achter de gelijknamige boerderij aan de Hamersveldseweg, wordt ingericht als jeugdhoek van de Geref /Herv Jeugdraad.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 51