leusKflen krant 12 APRIL 1979 terugblik 29 de Heiligenbergerweg zal genood zaakt zijn via de Groene Zoom de weg te vervolgen. Voor fietsers geldt dat niet. De raad gaat akkoord met het voorstel De serie „Bedrijven en ambach ten in de gemeente Leusden" is al weer aan de dertiende aflevering toe Stratemaker Chris van der Pol komt aan het woord. Dirjgent Jan van Spaendonck neemt het initiatief tot de oprichting van een groot gemengd koor in Leusden Er komt een oproep in de Leusder Krant woord over. maar hij is van mening, dat het verwijt aan het complete college gericht dient te zijn. niet al leen aan het adres van wethouder Van Woudenberg. De realisering van een fietspad langs de Lockhorsterweg blijft ook voor 1976 nog een open vraag, zo deelt het college mee. VROUW IN DE RAAD Op de valreep van 1975 krijgt de Leusder gemeenteraad een vrouw in haar midden. Wegens drukke werkzaamheden verlaat W. F. H. van Spaendonck (D'66- Progressief Leusden) de raad en In juni 1974 realiseerde de gemeente een nood-noodwinkelcen- trumpje op het afgesloten deel van de Noorderinslag ter hoogte van Alandsbeek -west. Leusden. die volledig wordt gepubli ceerd. Leusden wuift Wouters uit." De subsidie voor de Onderwijs Advies Dienst ligt de technische commissie Onderwijs zwaar op de maag. zo blijkt Twee ton, dat is dan ook niet niks. Eerst nog maar eens een nachtje over slapen, was het advies en praten met de hoofden der scholen over het nut van de OAD Leusdenaar R. van Eijden schrijft een ingezonden brief naar de gemeente en besluit die met de zin: „Het is zo jammer, dat mensen, die over verkeerszaken beslissen, zelf met de auto gaan. Zouden ze fietsen, dan zouden ze de problemen beter onderken nen." Een waarheid als een koe en ook zeker nu, in 1979, nog steeds erg aktueel Ook Achterveld wordt pagina groot in vogelvlucht gepubliceerd en ook deze foto is tegen 50.- betaling na te bestellen. Leusden- zuid vist naast het net, want onze fotograaf krijgt geen toestemming om boven Zuid te vliegen. Dat ligt te dicht op de vliegroute van Soester- berg en bovendien bevindt zich in de Schoolsteegbosjes ook een ra- darposf en juist, er mag niet ge spioneerd worden! Het bejaardencentrum ,,'t Ha- mersveld" wordt op 4 en 5 novem ber feestelijk in gebruik gesteld. VERKEERSLICHTEN De begroting voor 1976 wordt gepubliceerd en dan blijkt, dat het gemeentebestuur veel plan nen heeft. Er zullen verkeers lichten worden aangelegd op de kruispunten burgemeester de Beaufortweg-Groene Zoom en Noorderinslag-Hamersveldse- weg. Het is geen wens, nee b. en w. benadrukken, „dat dit in ieder geval in 1976 zal worden gereali seerd". Ja, ja, dat kan verke ren In Achterveld werd een geslaagd muziekconcours gehouden ter ge legenheid van het veertigjarig be staan van DWS DWS presenteer de zich bij die gelegenheid in haar nieuwe uniformen. Er zit muziek in Achterveld, zo werd weer eens ge- konstateerd. De pompproef van de waterlei dingbedrijven Gelderland en Mid den-Utrecht werd beëindigd. Het grondwater heeft zich inmiddels weer hersteld en heeft een normaal niveau bereikt De agrariërs kunnen voorlopig opgelucht adem halen. Voorlopig, want die proef is niet voor niets gehouden, nietwaar? Er ontstaat ongerustheid, als be kend wordt, dat het R K -kerk bestuur t Ros Beyaart en de ex- sparwinkel wil verkopen. Maar ge lukkig is het dit keer geen super markt, maar wordt eerder gedacht aan een restaurant, waarbij de grote zaal wordt ingericht voor to neelopvoeringen. recepties e d. De toneelvereniging De Eendracht is echter bang. dat het podium zal verdwijnen. Voor deze vereniging zou dat een ramp betekenen De raad krijgt een voorstel voor gelegd, waarmee - als de raad ak koord gaat - de Burg de Beaufort- weg afgedaan zal hebben als sluiproute voor het autoverkeer. Het voorstel is een compromis tus sen geheel afsluiten en niet-afslui- ten Inderdaad, u hebt het al gera den, de weg wordt alleen afgeslo ten voor verkeer uit de richting Leusden-centrum Verkeer vanaf Inmiddels heeft de nog maar pas opgerichte nieuwe tennisclub Leusden bijna 350 leden gekregen en dat is geen kleinigheidje De hockeyers doen het ook aardig, want ze scoren meer dan honderd doelpunten in één weekeinde. Daar hadden ze dan wel achttien wed strijden voor nodig, maar toch Op donderdag 20 november 1975 start de krant met (alweer) een nieuwe rubriek „Spaanse Ont boezemingen'. waarin de heer C. Ph. Spaans, alom bekend in Leus den en omstreken als de man die op de bres staat voor de Leusdense middenstand, op relativerende wij ze door de gemeente wandelt en fietst. Een blijvertje Onze serie „Het onderwijs in Leusden" is alweer aan de twaalfde aflevering toe En dan is het al weer zover. Sin terklaas arriveert, ook in Leusden. De donkere dagen van december staan voor de deur Het dienstencentrum der Gere formeerde Kerken wordt gedeelte lijk in gebruik genomen, terwijl de gemeente Leusden een eigen bu reau Representatie krijgt onder lei ding van de heer S Polak. Het Bu reau Voorlichting van de gemeente zoekt daarom een nieuwe voor lichter. De Woningstichting Leusden deelt in haar vergadering mee dat er voorlopig nog geen enkel huis van haar woningbezit zal worden verkocht. maar ik hoef het gevoerde be leid natuurlijk niet leuk te vin den De AR/SGP vond, dat wethouder Van Woudenberg tekort schoot en ook de fraktie Kuijpers had haar twijfels ten aanzien van het welzijnsbeleid. Progressief Leusden wilde de burger meer betrekken bij het bestuur. CHu-voorman Voor molen vond dat er wat duidelij ker geantwoord moest worden op zijn vragen omtrent de ruimtelijke ordening en de VVD tenslotte zag het helemaal niet zitten met het „subsidiebe leid" van het college De postzegelliefhebbers konden echter tevreden zijn, want Leusden kreeg een eigen filatelistenvereni ging „Lisiduna" En het Groot Gemengd Koor Leusden houdt haar eerste bijeen komst Er wordt een gemeentelijke commissie welzijn ingesteld. De re- daktie zag het duidelijk niet zo zitten tijdens het uitgebreide begrotings debat, getuige de vette kop boven het artikel „Vage beantwoording b en w in mat begrotingsdebat" Wethouder Van Woudenberg, toch onder de indruk van de kritiek, kondigt een welzijnsnota aan Commentator V „Het blijft een treurige zaak. dat vijftien raadsle den met daarachter een groot ambtenarenkorps, niet in staat zijn een systeem te ontwikkelen, waar door de begrotingsvergadering niet elk jaar weer een uitputtingsslag te gen de tijd wordtOver het wel zijnsbeleid heeft V ook geen goed Het driehonderd jaar bestaan van de R. K. parochie Achterveld gaat vergezeld van tal van festiviteiten, zoals hier rond de vijver. In augustus 1974. ONOPGEMERKT Zoiets gebeurt niet vaak, maar in de nacht van dinsdag 11 op woensdag 12 november 1975 brandde het voormalige Roda- clubgebouw onopgemerkt vol ledig af. De kantine was ge meentelijk eigendom en werd gebruikt door drie verenigingen, onder meer de schaakvereniging Leusden. Oud-burgemeester Buining opende het bejaardencentrum ,,'t Hamersveld" officieel op 5 novem ber Het dertigjarige Nimmerdor hield een goed georganiseerde zes kamp, terwijl de Leusdense vocal- groep „Reformation" het eerste lu strum vierde Inmiddels is het carnavalsgeweld zowel in Leusden als Achterveld op volle „oorlogssterkte" losgebroken. BALANS Onder de kop „Balans van een rijk leven" had Anco Mali een inter view met rector Schoenmakers uit Achterveld, waarin de gepensio neerde rector nogal wat discutabele uitlatingen deed over huize St Jo seph en het bestuur van dit tehuis Het bestuur liet het daarbij niet. want zij schreef een ingezonden brief van ruim een kwart pagina om één en ander recht te zetten. Het relaas van de heer Schoenmaker had het bestuur ernstig geschokt. RODE DRAAD En dan zijn de algemene be schouwingen weer aan de beurt. Voor de aardigheid citeren wij de koppen. De WD: „Gemeentelijke dienst instellen voor het beheer van culturele, sportieve en re creatieve accommodaties". De KVP: „Als rode draad dient wel- zijnsgebeuren en welzijnszorg door het beleid te lopen". Pro gressief Leusden: „Vette finan ciële jaren van Leusden zijn voorbij". Fraktie Kuypers: „Ont- werp-bestemmingsplan Achter veld laat te lang op zich wach ten". AR/SGP: „Schrik bij groei ende tekorten van basis- en kleuteronderwijs". De derde openbare basis- en kleuterschool „De Bongerd" werd officieel geopend. De schietvereni ging Leusden vierde haar tweede lustrum De begrotingsvergadering levert natuurlijk een hele stroom woorden op, maar duidelijk is: „De raad mist visie in het beleid van het college". KVP-fraktievoorzitter André van den Berg zei het nogal duidelijk: „Abraham Lincoln heeft eens gezegd: Mijn vader heeft me geleerd te werken, maar hij heeft me niet geleerd om werken plezierig te vinden. Met een variant op deze uit spraak zou ik zeggen: Ik heb zelf meegewerkt aan de tot standkoming van dit college, mevrouw C. Verduin volgt hem op. Er breken sombere tijden aan voor welzijns-wethouder Gijs van Woudenberg Inmiddels waren de centrale an tenne-systemen onder de loep ge nomen door boze inwoners. Een reeks ingezonden brieven maakte duidelijk, dat het maar slecht ge steld was met de ontvangst in de verschillende wijken van Leusden- centrum. De ijsbaan aan de Noorderinslag kwam weer onder water te staan „Hopelijk met meer succes dan vorige jaren", schreef de redaktie een tikkeltje ironisch. De aansluiting van de Noorder randweg op Rijksweg 28 zal. als het een beetje wil, binnen 3 a 4 jaar kunnen worden gerealiseerd, zo werd meegedeeld in de werkgroep Bestemmingsplannen van het CML Een schone droom De filmrubriek van de Leusder Krant bleek zich in een halfjaar tijds te hebben ontwikkeld tot een vol waardige rubriek en sloot (inclusief de rubrieken „Cursief bekeken" en „En tenslotte") in het vervolg elk nummer van de krant op de op één na laatste pagina af Op de valreep had de raad ook nog moeite met de subsidiëring van het peuterspeelzaalwerk Een tik keltje vreemd, als men bedenkt, dat nog geen maand eerder de raad zo tekeer was gegaan teg'en het met-aanwezige welzijnsbeleid van wethouder Van Woudenberg Het college had er weinig van geleerd en wilde de gemeentelijke bijdrage terugschroeven omdat het rijk méér gaat betalen Maar zoals ge bruikelijk ging de raad wel akkoord met het voorstel van b en w Een daarmee was 1975 vol. Na dat de lezers van de Leusder Krant nog hadden kunnen genieten van een zoals gebruikelijk uitstekend verzorgde Kerst- en Oudjaarsbijla- ge STORM 1976 begon nogal stormachtig De geteisterde bossen van Den Treek kregen opnieuw flink wat te verduren, maar na afloop bleek de schade, in verhouding tot de vorige storm, mee te vallen De uitbreiding van het Kerstens- sportpark in Achterveld was inmid dels voltooid en tijdens de nieuwjaarsreceptie van de SV Achterveld werd de accommodatie officieel geopend De informatieve expositie over de tweede fase trok heel wat belang stellende Leusdenaren. Wegens succes werden de voorstellen ge prolongeerd Marion Defares (nu raadslid voor Progressief Leusden) werd tot voorzitter van de PPR afdeling Leusden gekozen HOUTSKELETBOUW Een nieuwe bouwmethode wordt in Leusden geïntrodu ceerd: de houtskeletbouw. Een groep enthousiaste Leusdena ren wil graag dit soort huizen in Leusden gerealiseerd zien en wil daarvoor een stichting in het le ven roepen met Leusdenaren, die daar wel iets voor voelen. De gemeente Leusden, zo blijkt, staat welwillend achter het plan. Maar daarmee zou het laatste De winkelvestiging in het gebouwencomplex van 't Ros Beyaart. In 1974 werd bekend dat de Spar naar het noodwinkelcentrum zou gaan. Ongerustheid alom over de bestemming van het gebouw met de zaal.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 55