zu 12 APRIL 1979 terugblik woord nog niet gezegd zijnDe stichting in oprichting houdt een informatie-avond in de Johan- neshoeve, maar die bleek te klein te zijn om de ruim 300 belang stellenden te herbergen, zodat men uitweek naar de Mar- cuskerk. De ouders van de peuterspeel zaal ..De Treeklopertjes" knapten zelf hun lokaal op Kosten 95,- en dat is geen geld Het voortgezet onderwijs blijft de gemoederen in Leusden bezig houden In januari blijkt tijdens de schoolraadvergadering, dat de Zeister Vrije School een aanvraag had ingediend voor MAVO-HAVO en Atheneum in Leusden De centrale-antenne-misère, zo lezen we in de krant van 29 januari, zal voor Rozendaal eind februari achter de rug zijn De kijkers in die wijk blijven hun twijfels behouden. De veertigjarige Oranjevereni ging stelt een feestprogramma op voor 30 april, waarin extra aandacht wordt geschonken aan het jubi leum De heer M T Pais wordt be noemd tot direkteur van Gemeen tewerken Leusden. De 35-jarige heer Pais wordt de eerste direkteur van deze pas ingestelde dienst De Stichting tot behoud van t Ros Beyaart" is nog steeds op zoek naar een geschikte exploitant, maar voor de rest is er niets te melden, zo wordt nogal groot aangekondigd op de voorpagina van 5 februari. Geen nieuws is ook nieuws, is het prin cipe blijkbaar IJS De ijsbaan „De Zwanenburg"' trekt in februari veel schaatslief hebbers. In Achterveld worden de vijvers verlicht en in Leusden- zuid verrijst een koek-en-zopie- tent. Kortom: koning Winter zorgt toch nog voor wat schaats plezier. De telefoonnummers in Leusden worden gewijzigd Er komt een 4 voor te staan in de meeste gevallen Voor de Leusder Krant wordt het nummer 41495 Begin februari 1976 is de schiet vereniging Leusden nog erg en thousiast over de voorgenomen plannen voor een nieuwe schietac- commodatie nabij De Wetering. ..Zonder overlast'' wordt genoege- lijk geconstateerd, want de schiet- demonstraties zijn volgens de ver eniging zeer gunstig verlopen Het zal ze nog zuur opbreken, ook al beginnen ze in het prille 1976 met de voorbereiding van de plannen Het sportcomplex Valleikanaal wordt gepresenteerd en het ziet er allemaal ambitieus uit Commentator V neemt ,,het pro bleem Rozendaal" nog eens onder de loep. Hij is zeer ontevreden over de gang van zaken rond deze wijk en bijbehorende Groenstichting, 'n onding. De commentatpr stelt voor op die stichting maar te li- kwideren. De nadelen blijken groter te worden t.o.v. van andere wijken, die niet een Groenstichting hebben te onderhouden. ..een door de overheid afgedwongen verza meling bewoners, die tegen heug en meug scheppen vol geld neer leggen om de zaken zelf te kunnen regelen, terwijl andere wijken keu rig netjes worden bijgehouden door de gemeente en de wijkverenigin- gen subsidieert. De Groenstichting krijgt geen cent." Een al jaren be staand ongenoegen in die wijk wordt niet weggenomen Het ontwerp-bestemmingsplan De Wetering wordt gepresenteerd. GEEN GROEIKERN MEER Leusden is geen groeikern meer. Dat staat zwart op wit te lezen in de Verstedelijkingsnota, die op donderdag 26 februari in de krant wcrdt gepubliceerd. Daarmee is een uitspraak van minister Gruyters, een jaar eer der, hard gemaakt. Alle eerdere ontkenningen ten spijt. Dat er desondanks best spijkers met koppen geslagen kunnen worden is duidelijk. Volgens 'n bericht in de Leusder Krant van donderdag 26 februari zal de gemeentelijke overheid nog in 1976 spijkers met koppen slaan inzake het so ciaal-cultureel centrum. IJdele hoop natuurlijk, maar het klinkt kordaat. Met die verbouwing van de boerderijen zit het diet mee De raad zit wel behoorlijk aan te hikken tegen opgedoken meerkosten van bijna een ton. Maar het befaamde ..we staan met de rug tegen de muur" helpt in zulke gevallen enorm en dus gaat de raad akkoord Met uitzondering van de KVP natuurlijk, die konsekwent tegen alle verbou wingen van boerderijen had ge stemd en dat patroon niet wilde doorbreken VIJF JAREN Voor het schietcomplex in het sportpark Valleikanaal wordt ge dacht aan een vijfjarenplan, lezen we erg optimistisch in de krant van donderdag 4 maart 1976. In prin cipe zou dat betekenen, dat in maart 1981 het spul gereed moet zijn. De toneelvereniging „De Een dracht" wordt met muziek ontvan gen in het Vlaamse Hemiksem. De return zal plaatsvinden op 24 en 25 april De Achterveldse EHBO wint de finitief wisselbeker van distrikt Utrecht. Het gaat goed met onze aktieve verenigingen, dat is duide lijk Dat blijkt nog eens extra, want ..Pico" wordt opgericht in Achter veld. De Eemelaar viert haar eerste lustrum en de carnavalsverenigin gen werken weer op volle toeren om de feestvreugde op peil te hou den. AMBTENAREN Leusden wordt teveel door de ambtenaren geregeerd'is de me ning van ABTB-leden uit Achter veld. Met andere woorden het be leid wordt niet bepaald door het colleqe. vinden de agrariërs. In het forum zat KVO-voorzitter Burgste den en die beaamde dat. Er moet meer vanuit de basis gewerkt wor den aan meer politieke invloed, vond hij. GRASVLIESVELD En dan krijgen we opeens een echte sportrel. die uitgroeit tot een groot dorps-gebeuren de ge meente vindt, dat de hockeyclub de beschikking moet hebben over een zogenaamd „grasvliesveld", half kunst, half natuur, vóór een bedrag van maar liefst zeven ton En dat is niet niks Het laatste woord is hier nog niet over gezegd, dat spreekt. Intussen doet antenne-deskun dige. radio-specialist en wat al niet meer. Peter Noorland, een boekje open over de CAI's in Leusden en hij laat duidelijk merken, dat ie er met tevreden over is Wie wel? Al leen de Allandsbeekbewoners kla gen niet. ..De gemeentelijke plan nen laten te lang op zich wachten", betoogt Noorland En dat blijkt een profetische blik te zijn De raad gaat onder het motto: „Leusden is niet bang voor een experiment" akkoord met de aanleg van een grasvliesveld voor zeven ton. In een com mentaar zegt de Leusder Krant: „Het is verbijsterend te con stateren, dat de Leusdense Onder enorme belangstelling vond begin juni 1975 de teraarde-be- stelling plaats van pastoor Kitselaar. Leusden verloor in hem een bewogen en aktief mens, die konstant bezig is geweest gedurende zijn verblijf in Leusden met de minderbedeelde groeperingen in de gemeenschap. Hij kwam op „voor de kleine man". raadsleden met tonnen smijten alsof het knikkers zijn." De raad hikte trouwens ook be hoorlijk zwaar aan tegen het instel len van een woonwagenkampje ..Moeder haal de was binnen, de zigeuners komen", klonk het door in de argumentering van verschillen de raadsfrakties en college. ..Laten we huizen voor de woonwagenbe- Door de aanhoudende droogte èn de pompproef van de waterlei dingmaatschappijen in De Glind, ontstaat er in de zomer van 1975 een dusdanig gebrek aan grondwater, dat de beplanting er sterk onder te leiden heeft. Agrariër Wout (Peel) v. d. Hengel laat het allemaal zien. Na allerlei verwikkelingen slaagt wethouder Wagenaar er in ok tober 1974 in om een noodwinkelcentrum van de grond te krijgen aan de Torenakkerweg. In snel tempo wordt met de opbouw begonnen. woners gaan bouwen", was hun voorstel Het afwijzen van het voor stel van het woonwagenkamp be tekende tevens, dat de gemeente Leusden geen lid wenste te blijven van het Woonwagenschap Me vrouw Verduin. net geïnstalleerd, vond het allemaal maar hoogst ver ontrustend dat al die mannen zo eng dachten zonder enig gevoel voor de levenswijze van woonwa genbewoners. Zij zou er nog heel wat woorden aan wijden De eerste ingezonden brieven rond het grasvliesveld verschijnen in de kolommen van de Leusder Krant. De raad heeft zich in de achterban vergist Het Gereformeerd Diensten centrum houdt open dag en de Leusdenaren mogen het gebouw tijdens een open dag zelf eens ko men bekijken Daar wordt ruim schoots gebruik van gemaakt. Het zou blijken, dat ook later nog dank baar gebruik gemaakt gaat worden van de accommodatie van dit cen trum De Impala-volleyballers (heren) worden kampioen en belanden in de districtspromotie-klasse BANKGIROCENTRALE Je kunt beslist niet zeggen, dat het leven in Leusden rustig voortkabbelt. Nauwelijks is de grasvliesveld-affaire enigszins verstomd of een week later wordt Leusden opgeschrikt met nieuwe protesten. De Bankgiro centrale. Juist. Wie denkt, dat het prachtige, dominerende gebouw langs de Noorderrandweg er zonder enige dissonant is ge bouwd, die slaat de plank alweer mis, want het heeft heel- wat voeten in de aarde gehad. Het begon allemaal met de plan nen van de gemeente om deze ko los aan de Middenweg tegenover het Valleisportpark te plaatsen En de Wetering-bewoners kennende, weet u, dat dit een niet bepaald slim plannetje was. De protestkreten werden haastig door het gemeen tebestuur onderdrukt, door met verbluffende snelheid met een an dere plaats aan te komen: langs de Noorderrandweg in het werkgele- genheidsterrein Princenhof Heel toevallig had de ECl-boekenclub afgezegd, vandaar Maar wel na ontvangst van 50 bezwaarschriften Per ingang van 1 april was de Leusdense gemeenschap inmid dels verblijd met de komst van een heuse voorlichtingsambtenaar, die in het vervolg de voorlichting van de gemeente op zich zou nemen. Een prof. die al eerder met dit bijltje had gehakt in Maarssen Hans Her mans ACHTERVELD Eind april wordt het ontwerp- bestemingsplan Achterveld ter inzage gelegd. Het plan voorziet in de bouw van 180 woningen in tien jaar. Achterveld is blij en te vreden Een tikkeltje voorba rig, zoals later zou blijken. ..De Eendracht" kreeg het Vlaamse ..Kunst veredelt" op be zoek en het bleef beslist niet alleen bij kunst alleen De stichting van de vierde openbare lagere school brengt grote onrust bij de ouders en er is zelfs sprake van schoolgrenzen Het gemeentebestuur zou de zaak graag een beetje evenrediger willen verdelen, maar de ouders zijn daar geen voorstander van De ge meente wil een deel van de leerlin gen van de Bongerd naar een an dere school laten verhuizen naar de vierde openbare Geen handige zet. want door dat te doen. zou de vierde openbare al aardig vol raken nog voordat de tweede fase werke lijk van start zou gaan De jubilerende Oranjevereniging had op Koninginnedag een geva rieerd feestprogramma aan te bie den. dat bijzonder in de smaak viel bij de Leusdenaren Staatssecretaris Klein opent de Hogere School voor gezondheids zorg op het werkgelegenheidster- rein Princenhof. Oud-burgemeester Buining overlijdt op 9 mei. Hij werd 74 jaar oud. HOOGSTE PUNT De restauratie van de boerderij Nieuw-Langenbeek tot bibliotheek gaat voorspoedig en half mei wordt het hoogste punt bereikt. De vlag gaat In top.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 57