1 eusder krant 12 APRIL 1979 terugblik 35 Kuijpers en voor deze keer kreeg zij nog eens gelijk ook. In ieder geval waren het allemaal sombere ge zichten. eind 1976. tijdens de be grotingsvergaderingen. En ook dit jaar is het weer raak Commentator V nog doodmoe, konstateert met roodomrande oogjes, dat het weer helemaal mis was. ..Tien uur pra ten, moet dat nou zo9" verzucht hij. Hij geeft een betere formule er gra tis bij De schouderklopjes voor het CML door de raad (met uitzonde ring van de CHU) wordt door de Leusder Krant evenmin in dank af genomen. De leden zelf hebben die schouderklopjes wél verdiend, want zij hebben tot de laatste snik volgehouden Maar het coordina- tieteam heeft gefaald Van haar taak kwam niets terecht." In oktober 1975 bestond DWS uit Achterveld veertig jaar. GOEDE ONTSLUITING Medio november 1976 trapte minister van Doorn letterlijk een open deur in en nam daarmee officieel de gerestaureerde boerderijen in gebruik. ,,De Boekenmolen in Leusden- zuid wordt ondergebracht in een lo kaal van de Paletschool. Freddy Textor begint bijna aan zijn carrière als Leusdense horecaffer in de Hakhorst. terwijl Roda '46 medio september dertig jaar bestaat. Het bestuur van de stichting ..Leusden 1200" werd door notaris Huisman geïnstalleerd Zij moet een groot feest gaan voorbereiden STOUTENBURG De Stoutenburgers mochten hun mening geven over de aanleg van het fietspad langs de Horsterweg. de rekonstruktie van het kruispunt in Stoutenburg en de daaraan ge koppelde aanleg van riolering Kortom na lange tijd waren het de Stoutenburgers, die met gemeen tebestuurderen praatten en dat was een nuttige ervaring Men kwam tot de konklusie, dat het best goed zou zijn een dergelijke uitwisseling van gedachten wat vaker te organise ren. De Stoutenburgers waren best tevreden met dat fietspad, maar vonden, dat er toch teveel verkeer door hun dorp kwam. De Internationale School voor Wijsbegeerte bestond in september maar liefst zestig jaar De ambtenaren krijgen te maken met een prikklok, zo werd in de raad besloten en ook al vond men dat een onsympathiek gebaar tegen over de ambtenaren, het voorstel werd toch door de raad aangeno men. Eén van de grapjes, die door het dorp gingen. ..Gut. nou moeten ze hun ogen nog open doen ook om te prikken Overigens had het per soneel zelf geen enkel bezwaar De AR/SGP-fraktie stemde te gen het krediet en de garantie voor de viering van 1200 jaar Leusden omdat de zondagsrust niet vol doende was gewaarborgd Op 7 oktober pleitte hoofdredak- teur V voor de instelling van een minibus in de gemeente Leusden ter aanvulling op het niet al te fre- kwente bestaande busvervoer. POLITIE EN ACHTERVELD In het toch anders zo rustige Achterveld gaan de poppen weer aan het dansen. Begin oktober sluit de rijkspolitie op zondag alle toegangswegen af. De tal rijke jongeren, die elke zondag middag in Ons Gebouw naar de disco-dansmiddag gaan, zitten in de val: bromfietscontróle naar aanleiding van een eerder ern stig ongeval, waarbij een opge voerde bromfiets was betrokken. Tijdens de controle (het aanbod was groot, dat spreekt), ging een jeugdige bromfietser er vandoor, maar werd na een wilde achter volging klemgereden. Omstan ders waren niet zo bijster en thousiast over dit politie-optre- den en begonnen de dienaren der wet te bekogelen. Er werd een auto ernstig beschadigd en toen vond de politie het welletjes. Alsof het roerig Amsterdam In de zestiger jaren betrof, voerde de politie enkele felle charges uit, waarna de rust geleidelijk terug keerde Op 9 oktober opende bur gemeester Van der Post de biblio theek ..Nieuw Langenbeek" aan de Hamersveldseweg De Schoolraad had intussen vastgesteld, dat de gemeente er geen onderwijskundi ge visie op na hield Geen nieuw geluid en ook nu nog wordt in alle mogelijke toonaarden hetzelfde betoogd Het Christelijk Onderwijs in Leusden bestond in die tijd overi gens wel juist 25 jaar, visie of niet WOONERVEN Drs. J B J. Riemersma schrijft op 14 okrober een hele pagina vol over woonerven Het begin van een diskussie over dit onderwerp in Leusden. De voorpagina van de Leusder Krant begint langzaam maar zeker van vorm te veranderen op weg naar het gezicht van vandaag. De inhoudsopgave krijgt een drieko- loms-kader Het eetcafé De Hakhorst wordt in gebruik genomen, inclusief de schuur, die gebruikt kan worden voor sociaal-culturele zaken Met ten Koornstra bijt de spits af in de galerie van de Hakhorst Hij ex poseert subtiele litho's Bij een .ontploffing" bij De Vor in Achterveld, werken brandweer, po litie en EHBO goed samen in een geslaagde oefening Opnieuw rumoer rond het voort gezet onderwijs De VOO afdeling Leusden is ontstemd over de mo gelijke komst van een R K. Mavo naar Leusden. waardoor de kans op realisering van een scholen gemeenschap voor voortgezet on derwijs is verkeken. De heer H. J. M Bokkers wordt raadslid van de KVP als opvolger van Andrè van de Berg. Het pand Zwarteweg 5 wordt gemeentelijke dependance Overigens is de krant op 21 oktober 1976 gestart met de rubriek ..Loep op Leusden", waarin allerlei zaken, die in de marge van het echte nieuwsgebeuren toch het publiceren wel waard zijn. Vier liefdezusters van St Joseph in Achterveld vierden het feit, dat zij resp 65. 40 en 25 jaar geleden hun kloostergelofte aflegden. De Boerenleenbank werd in Achter veld 75 jaar eerder opgericht, maar ook in Leusden (Hamersveld) zijn ze er vroeg bij geweest, want daar bestaat de ABTB veertig jaar Het wat jongere Leusden-zuid blijft dan wel in jaren achter, maar ook daar worden jubilea gevierd. ..De Blok kendoos" en ,,'t Klosje" bestaan tien jaar De financiële tekorten van de gemeente baren de raadsfrakties ernstige zorgen, zo blijkt uit de al gemene beschouwingen ..Wezien de bui al hangen", riep de fraktie „Een goede ontsluiting van het stedelijk gebied staat bij ons voorop", verklaart wethouder Wagenaar, als hij het heeft over het verkeer in de gemeente. De „Nota Wijkverkeerwordt aan gekondigd, terwijl de tweede brug over het Vaileikanaal op het verlanglijstje van b en w blijft staan. De onderwijsdeskundige in de raad. de heer Holl. konstateert weer eens .Er is geen onderwijsvisie te bespeuren in de aanbiedingsbrief van het college". En Achterveld krijgt geen eigen zwembad De re- daktie van de Leusder Krant plaatst bij dét artikel een pracht van een foto. een badkuip met miniatuur duiktoren „Zelfs geen héél klein zwembadje voor Achterveld" schrijft ze eronder De Achtervel- ders vinden dat niet leuk Zij blijven bloedserieus Desnoods bouwen ze dat bad zelf. zo wordt gezegd en eerlijk gezegd, ze zijn er toe in staat De schaakvereniging Leusden bestond in november dertig jaar en dat is ook het herdenken en vieren waard De St Hubertusjacht trok weer fleurig en kleurig door Den Treek en dat is een teken, dat de winter aan het komen is O ja en natuurlijk waren de ver bouwde boerderijen met veel vlag vertoon geopend door minister Van Doorn van CRM Het gemeentebe stuur was uiteraard ape-trots De raadsleden ook Het ontwerp-bestemmingsplan Tweede Fase voorziet in 3100 wo ningen in 10 jaar CML, ALWEER We weten het, het begint zo lang zamerhand vervelend te worden, maar opnieuw begint een dialoog over het Comité Milieuzorg Leus den in de krant. Tussen leden van het Coördinatieteam. die zich aan gesproken voelen en de verant woordelijk redakteur van de krant. „Op de barncade", roept hij uit. Het helpt maar matig. Intussen besloot minister Gruyters, dat er geen enkele reden was om het bouwen van de Bank girocentrale in Leusden af te keu ren. zoals verschillende Leusde- De opening van de openbare bibliotheek Nieuw Langenbeek in oktober 1976: een gezellige drukte tijdens de receptie. naren hem hadden gevraagd te doen De verantwoordelijk redakteur belicht in een hoofdredaktioneel commentaar de geschiedenis van het hoofdwinkelcentrum on der de kop: „Een legendarisch fenomeen". Op dat moment ge looft Leusden niet zo erg in z'n winkels. Komen ze wel, komen ze niet? Het draaiboek zegt van wel en daar gaat het om. Volgens dat draaiboek moet het eerste deel, de winkels, klaar zijn op 1 sep tember 1979. Kardinaal Johannes Willebrands kwam persoonlijk naar de Leusdense St Josephkerk. De kar dinaal diende zo'n honderd jongens en meisjes het Heilige Vormsel toe „De gemeenteraad is slecht geïnformeerd." schrijft het CML- Journaal naar aanleiding van de begrotingsvergaderingen, waarin de raadsleden schouderklopjes aan het CML uitdeelden J Ochse wordt ere-lid van de Eemelaar en dat is heel andere koek. Pastor J ter Bekke is in die tijd ook 25 jaar priester Er wordt een gemeentelijke prijs vraag uitgeschreven Wie bedenkt een passende naam voor het hoofdcentrum? WINKELIERS ONGEDUL DIG De Biezenkamp-winkeliers beginnen na vier jaar wachten een tikkeltje ongeduldig te wor den. „Begin nu maar alvast met het voorbereiden van de uitbrei ding van de Biezenkamp, voor uitlopend op de beslissing van de Kroon", zeggen ze, op de valreep van 1976. In een lang ge sprek met middenstands-verte genwoordiger Spaans, doet de Leusder Krant uit de doeken, hoe de middenstands-meningen zijn. Een verbazingwekkend feno meen doet zich voor de bibliotheek in Leusden is geheel „leeg-gele- zen" De stellingen in de zo prachtig gerestaureerde boerderij aan de Hamersveldseweg zijn leeg Dat kan niet. zegt de raad resoluut en stelt zo n 85 mille extra beschikbaar om de Leusdenaren aan het lezen te houden Het op één na laatste nummer van 1976 verschijnt in twee delen Een extra dikke krant maakt dat no dig Reijer van Eijden, één der oudste Hamersvelders, ging even een dagje naar Rome, per vliegtuig, dat spreekt. De Leusder Krant sprak met hem over dit tochtje van de tachtigja rige en zijn konklusie is zo duidelijk als het maar even kan: „Vliegen is veiliger dan die Noorderinslag oversteken Het zwembadrestaurant een nieuw onderdeel van het zwem badcomplex aan de Bavoortseweg. wordt officieel geopend. Voor het scheiden van het jaar dient de werkgroep Bestem mingsplannen van het CML een bezwaarschrift in tegen het ont werp-bestemmingsplan Tweede Fase Zij wil duidelijkheid over het lot van de Hamersveldseweg be woners en géén verbreding van de bestaande hoofdwegen Ook de Stichtse Milieufederatie heeft zo haar bezwaren ..Leusden is geen groeikern meer. ook al gaat het ge meentebestuur daar nog wel van uit", is de stelling van de federatie In de afgelopen maanden was er nogal wat beroering ontstaan rond de slechte ontvangstkwaliteit van i de Rossenberg-CAI Uitspraken van wethouder Wagenaar (het valt best mee maken de zaak er niet beter op De bewoners snappen niets van een dergelijke uitspraak, zij zien niets Honderden handtekeningen worden gezet onder een oproep om zo snel mogelijk tot een jeugdsoos in Leusden-Zuid te komen De eerste ingezonden stukken over de toekomst van 't Spul verschijnen in de krant. De krant is inmiddels begonnen met een artikelenserie over de tot standkoming van het CDA in de gemeente Leusden En toen was 1976 vol.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 61