terugblik 12 APRIL 1979 Leusden. Verslaggever Marnix Kreijns zag hem binnenkomen. De hoofdredakteur geeft omstandig verslag van alle toespraken, waar uit toch enige scepsis blijkt, omdat niet is voldaan aan de profielschets van de raad. ..Maar de tijd zal het leren", zegt het raadslid Voormolen namens de raad Het blijkt, dat het bezwaarschrif ten heeft geregend bij de provincie naar aanleiding van het streekplan Utrecht-Oost. G S. moet inbinden, dat blijkt De S 10 wordt voorlopig van de plankaart geschrapt. Ach terveld krijgt in ieder geval honderd woningen (maar dat is te weinig zeggen de Achtervelders) En zo zijn er nog enkele andere wijzigin gen. De raadsleden beknorren in tussen De Vor met zijn onver hoedse grondaankoop, waarmee hij de woningbouw in Achterveld blokkeert. „Stank voor dank" is Demonstratie tijdens de raadsvergadering van 31 augustus 1977. Tégen het besluit van de raad om geen subsidie te verstrekken voor Kinderopvang Leusden. driftig vergaderd over de toekomst van het Spul De werkgroe (het overlegorgaan tot behoud van 't Spul) denkt aan een pony-centrum of een ..bejaardentehuis voor paar den". De muziekvereniging Lisiduna bestaat in 1978 maar liefst zeventig jaar en dat gaat natuurlijk gevierd worden. Er zal in het vervolg periodiek overleg gevoerd worden tussen de gemeentelijke diensten en de voor zitter van de werkgroep Bestem mingsplannen van het CML. inmid dels omgedoopt tot werkgroep R.O. Dit om de broodnodige kommuni- katie te bevorderen. PROFETIE .De Leusder Krant brengt op dondrdag 26 januari 1978, vier maanden vóór de gemente- raadsverkiezingen en acht maanden voor de wethou dersverkiezingen de uitslag van de laatste: College in feite nu al rond, schrijft redakteur Marnix Kreijns en noemt de kandidaten Wagenaar. Mandemaker en Van Woudenberg. „Niemand kan meer o Jan Mandemaker heen" staat er met een fikse kop bo ven Een aardig stukje profe tie, dat is uidelijk. Inmiddels is het steekspel rond de aanstelling van en ambulante funktionaris voor het jeugd- en jon gerenwerk van start gegaan 2de Leusder Krant biedt op de achterpagina van de krant van 26 januari iets nieuws aan. iedere abonnee kan gratis een speiaal voor de krant ontworpen Zwanen- bordspel afhalen op het nieuwe kantoor aan de Rozendaallaan te gen inlevering van een bon Het liep storm. Wethouder Gijs van Wouden berg ontkent in alle toonaarden dat het dorpshuis in Leusden-zuid in de Pon-Driehoek zal worden ge bouwd. Het artikel van de Leusder Krant is onjuist, zegt hij met een glimlach. De schietvereniging ,Ons Ge noegen" in Achterveld vierde in februari haar 25-jarig bestaan Het eerste deel van het hoofd centrum moet voor 1980 klaar zijn, zo blijkt uit een expositie over het nieuwe winkelcentrum van Leus den Raadslid Van Maanen (AR) stopt eveneens met het raads werk en in de VVD werd nogal heftig gediskussieerd over me- nee Holl. Onder de kop „VVD-le- den pruimen Holl niet". Het VVD- bestuur verliest de strije en kan didaat Holl wordt afgevoerd voor De Leusder Krant verhuisde op 1 februari 1978 van de Finnmark naar de Rozendaal, waar de redaktie en de administratie neerstreken in een erg gezellig kantoor. Hier een beeld van het „open huis". Leusder Krant brengt dit nieuws in grote opmaak. Het blijkt, dat gemeente Leusden best wat ak- tiever zou kunnen zijn op het ge bied van het welzijn. Volgens de Raad voor het Maatschappelijk Welzijn besteedde de gemeente Leusden enkele jaren geleden slechts twee kwartjes per per soon aan het welzijnswerk. Commentator V. schrikt zich een hoedje, als hij het artikel van Marnix Kreijns onder ogen krijgt en besteedt er prompt een pittig commentaar aan. Het gemeente bestuur stelt een reaktie op het artikel veertien dagen uit. ..Het CDA is tegen een tweede brug over het Valleikanaal' Al thans dat lijkt zo, want in haar ontwerp-verkiezingsprogramma was het CDA vóór en tijdens de vergadering werd afgesproken, dat men altijd nog terug kon komen op hetgeen nu in het programma komt te staan. Redakteur Marnix Kreijns vond dat allemaal niet zo gelukkig en noemde het kiezersbedrog Bij de eerste paal voor de wonin gen van de Woningstichting Leus den (door de heer van Maanen) werd vuurwerk afgestoken Het eerste echte vuurwerk van de stich ting Twee berichten vlak voor de eerste dag van april vallen op In de eerste plaats de oprichting van de sjoelvereniging „Sjoemel", die op eigen houtje en met steun van het bedrijfsleven een nieuw club gebouw uit de grond wil stampen, maar toch op het laatste moment aanklopt bij de gemeente voor een subsidie van bijna een half miljoen In de tweede plaats wordt een ex positie aangekondigd van plannen voor de verbouwing van boerderij Rosmolen tot sporthal De werk groep R.O. van het CML is erg boos over deze plotselinge aankondi ging: zij zijn er niet in gekend en met opgestreken veren gaan ze op de bewuste dag naar het gemeentelij ke voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg om hun gram te halen. Helaas, ze vergaten op de kalender te kijken Tijdens de raadsver gadering had de heer Van Maanen Ti<5§aTrrroeTTeTn^ ff&l^ia?ig1?vraag- De aktiegroep „Veilig Over" manifesteerde zich voor het eerst naar buiten eind september 1977. Daarmee werd een begin gemaakt met de diskussie in Leusden over de toenemende verkeersonveiligheid. DE VOR Om het jaar goed te beginnen bracht het eerste nummer van de Leusder Krant in 1978 het be richt, dat het bestemmingsplan .,De Biezenkamp" na vijf jaa eindelijk door de Kroon was goedgekeurd. Alle bezwaar schriften werden ongegrond verklaard. De Vr uit Achterveld geeft antwoord op hetgeen de raadsleden over hem In de raad hadden gezegd. Onder de kop: .Raadsleden beknorren de Vor - De Vor beknort de raadsleden". De Achterveldse ondernemer letwist de stelling van de raad. lat de nieuwe woningen in Ach- eveld duurder gaan worden, nu 'ij de grond heeft gekocht en niet gemeente. „Dat moet eerst •ewezen worden," meent hij. De gemeente organiseert alvast 'en tentoonstelling van groen-ont- rerpen. voor het geval 't Spul zal 'orden afgebroken Dat is ten- tweede deel van het hoofdcen trum en adviseet G.S. om dat 2e deel maar neer te zetten op het terrein van de firma v. d. Berg. Tot 1980 zal Leusden niet meer dan 1550 woningen mogen bou wen in de tweede fase. de lijst voor de gemeente raadsverkiezingen. „En dat is niet niks", verzucht VVD-voor- zitter Lodewijks. Na bijna 25 jaar verlaat opper wachtmeester Lodders Leusden. Hij werd benoemd tot groepscom mandant in Dronten Opnieuw strijkt een TV-karavaan neer in het anders toch zo rustige dorp. „Tourja-toernee" van de Tros neemt haar programma in de zaal van Pon op Verschillende Leusde- naren komen aan het woord, zo ook de nestor van de Leusdense mid denstand en ontboezemaar in de Leusder Krant, de heer Spaans Het carnaval barstte intussen ook weer los en de krant plaatst een aardige foto van onze sportmede- werker P J. op den Camp met Spaanse hoed tijdens de car navalsfestijnen. kompleet met twee Spaanse schonen Onze fotograaf was er bij Burgemeester Rademaker, sinds zijn komst naar Jeruzalem alom aanwezig op welke bijeenkomst dan ook, installeert de werkgroep „Edukatief Plan en de Rooie Vrouwen richten een Leusdense afdeling op Loco-burgemeester Van Zandbrink sloeg de eerste paal voor de vierde openbare school en deze keer waren er geen moeilijk heden met het heien. TREECKSANGH En dan zeggen raadsleden domme dingen. Gevolg, het ge mengd Toonkunstkoor „Treeck- sangh" is erg boos Enkele raadsleden hadden het koor be schuldigd van wanbeleid naar aanleiding van een subsidie-aan vraag Treecksangh nam dat niet en nam de voorpagina van de Leusder Krant voor een groot deel in bezit. De raadsleden slikten later hun uitlatingen weer in. De Stichting Houtskelet- bouw Leusden i.o. geeft de moed in maart op en(stopt met haar ak- tiviteiten. Een beetje verbitterd neemt het bestuur afscheid en schrijft een open brief aan het gemeentebestuur, waarin zij zegt te hopen, dat in de toekomst de initiatieven van andere en thousiaste Leusdenaren door het gemeentebestuur serieus zullen worden genomen. kelcentrum?" werd gewonnen door de heer J H. Roggenkamp. in ge meentelijke kringen geen onbe kende. Hij bedacht de naam ..Ha mershof". zo bleek later, toen de gesloten enveloppen met de inzen ders werden opengemaakt. Leusden krijgt een" centrale an tenne voor de gehele gemeente 72 meter lang. Dat een dergelijke mast kan groeien zonder ooit in de grond te hebben gestaan, was toen ook nog niet bekend op het moment dat wij dit schrijven is sprake van 86 meter De Achterveldse EHBO wint weer eens een districtswedstrijd en daar staat al niemand meer van te kijken De Schoolsteegbosjes worden weer eens aktueel (er wordt nu al jaren over gepraat) Het CML-R O gaat over de bestemming ervan praten. De Rijkspolitie groep Leusden krijgt haar eerste vrouwelijke poli- tie-agent, wachtmeester Brigitte Vos Voor de Leusder Krant de moeite waard om haar te intervie wen „Ik wil overal aan meedoen", zegt ze KWARTJE De wedstrijd: „Wie bedenkt een goede naam voor het hoofdwin sommige Leusdenaren een tikkeltje bitter gestemd Het zat er natuurlij dik in na de „juridische truc" ie de raad uithaal deten aanzien van de Pon- driehoek. Het sociaal-cultureel centrum in Leusden-zuid komt in de Pon-driehoek tegenover het kruisgebouw. meldt de krant van donderdag 12 januari. De redakti start een (tijdelijke) nieuwe rubriek: „31 mei komt na derbij'. een verkiezingsrubriek met het oog op de gemeenteraadsver kiezingen onder redaktie van Mar nix Kreijns, die de ontwikkelingen tot 31 mei in het oog zal houden. Het begint al goed met het bericht, dat raadslid Holl (lijst Kuijpers) over zal gaan naar de VVD Een direkte verrassing is het niet, maar toch heibel in de fraktie van Kuijpers en ook de VVD hoest niet zo gelukkig met deze tussentijdse wisseling te zijn Wethouder van Zandbrink (KVP) en raadslid Marius Reichert (PPR) stellen zich niet meer ver kiesbaar voor een raadszete Pastoor Jansen viert het feit, dat hij 12'/: jaar pastoor i Achterveld is geweest Het door de raad vastgestelde bestemmingsplan Tweede Fase krijgt een opdoffer van GS te ver duren. De Provinciale Planologi sche Commissie spreekt haar- onaanvaardbaar uit over het „Slechts twee kwartjes per persoon voor het welzijn". De NIEUW KANTOOR In een pagina-grote adverten tie kondigt de Leusder Kran haar verhuizing aan. Na zeven jaar ge vestigd te zijn in de woning van de verantwoordelijk redakteur. verhuisde de krant (redaktie en administratie) in februari naar het adres Rozendaallaan 9, waar voordien loodgieter Vermeulen zijn bedrijf had, en de carnavals vereniging De Gouden Klomp haar clubhuis had gevestigd. Ooit was dit pand eens het post kantoor van Hamersveld. Het CML is boos over het stilzwij gen van de gemeente over het hoofdcentrum. Zonder gegevens kan er nueenmaal geen inspraak worden gepleegd En 'voorgebak ken plannen hoeven de CML-ih- Het scholencomplex aan de Jan van Arkelweg voor de St. Jozeph- sprekers iet. Gelijk hebben ze. school en het Startblok werd in april 1978 officieel in gebruik qeno- - TjTdTl d5rnvWdTér0TTtf9ft(^^n- *WrfT ---------- - -- de konklusie van de raad die in een eerder stadium de heer De Vor van dienst is geweest door er voor te zorgen dat zijn bedrijf in Achterveld kon blijven en uit breiden. Het vijftienjarig bestaan van de NBP afdeling Leusden wordt fees telijk gevierd, dat spreekt. Leusdenaren startten eind de cember, tegen de wil van het Coör dinatieteam van het CML in, met een werkgroep Welzijn „voordat het te laat is". En zo hoort het. Het initiatief hoort bij de burgers te lig gen, niet bij de coördinators. Het raadsbesluit om de Pon driehoek uit het bestem mingsplan Buitèngebied-Oost te nemen en het te bestemmen tot agrarisch gebied, is geen „juridi sche truc", zoals overal wordt gehoord. G.S. zijn van mening, dat het een wettelijke handeling van de raad is geweest. De Leusdenaren kunnen Kerst en oudjaar doorbrengen met het bedenken van een goede naam voor het nieuwe hoofdwinkelcen trum. terwijl de krant op de valreep een interessant interview brengt met een agrariër, die moest wijken voor de nieuwbouw en elders ver der boerde En daarmee is 1977 zo onge veer volgeschreven. Een nieuw, opwindend jaar, staat voor de deur. Geen twijfel mogelijk!

Leusder Krant | 1979 | | pagina 67