j Dames van Achterveld bleven ongeslagen iChtervelder Lou van Hamersveld (21) lederlands kampioen bankdrukken Ook tweede team Roda (zat.) kampioen Goede resultaten bij LTV Eemelaar Zoetmulder weer terug in het schietclubbestuur Biljart- successen bij BV'75 leusJer kwint Klaverjasclub Leusden Troef SCHIETEN DONDERDAG 17 ME11979 sport 17 rl LEUSDEN/CENTRUM - Na het effen op het Buiningpark met Domstad 6 mei (één van de beste wedstrijden an de Leusdense ploeg!) met 0-1 bij rust. 2 doelpunten van Evert jchafthuizen na de hervatting en vlak oor tijd toch nog 2-2 uit een penalty, ond zondag op het sportpark Nim- lerdor de streekderby tegen Amsvor- le plaats. Er stonden geen promotie- of legradatiebelangen meer op het spel Amsvorde vergokte verleden week roensdag in Naarden tegen Minis- erpark haar laatste kans op de titel) en et werd met recht een vriendschappe- jk potje. ioda was. zeker in de eerste helft, de éts betere partij. Toch bleek Amsvor- len niet ongevaarlijk, maar de keiste- lelingen schoten rond de 36e minuut weemaal achtereen een vrije trap van et buiten het strafschopgebied naast het Roda-doel. Henk Malestein deed dat 2 minuten later aan de andere kant beter. Van veel grotere afstand kogelde pij Roda naar 0-1 In de tweede helft was het helemaal een gelijkopgaande strijd Een treffer van Evert Schafthuizen (51werd onterecht afgekeurd voor buitenspel en daaruit putte Amsvorde wat meer initiatief. Een vrije trap in de 58e minuut verraste het Roda-muurtje en keeper Gert Os- nabrugge. Toch zou Roda de beide wedstrijdpuntjes pakken. De Leusde- naren hadden ook wel het meeste recht op de zege. Weer was het Malestein. die doeltreffend uithaalde Ditmaal vanaf enkele meters en met 1-2 kwam ook het einde aan het gezapige zome ravondvoetbal. Zondagmiddag besluit Roda thuis tegen Nederhorst de lopen de competitie Henk Malestein schoot tweemaal raak. ACHTERVELD - Woensdag 9 mei speelde het Achterveldse dames-elftal een uitwedstrijd tegen het dames elftal uit s-Graveland. Dit zou zeker geen gemakkelijke wedstrijd worden, daar indien 's-Graveland deze wedstrijd zou winnen, zij ook kans hadden om kam pioen van de afdeling te worden. Omdat de scheidsrechter niet op kwam dagen, moest er een andere worden gezocht. Hierdoor begon de wedstrijd ongeveer een kwartier te laat. Achterveld mocht de aftrap doen en speelde de eerste helft van de wedstrijd met wind tegen. Al vrij direct na de aan vang van de wedstrijd, bleek dat Ach terveld het niet makkelijk zou krijgen 's-Graveland bood goede tegenstand en was het eerste kwartier van de wed strijd sterker dan Achterveld. Vooral de 's-Gravelandse spits was heel snel en soms heel gevaarlijk. Maar de Achter veldse achterhoede kweet zich zeer goed van hun taak. mede door het steeds goed uit het doel komen van Ti ny van Westerlaak Geleidelijk verbeterde het spel van Achterveld en kwam men via rechts, dankzij het spel van B. van Ruitenbeek enkele malen voor het doel van de te genstandster. Gescoord werd er echter niet. Ongeveer 10 minuten voor de rust nam M. Hak snel een toegekende vrije trap. Zij gaf de bal naar L. Kerkhof die op links in het strafschopgebied van 's- Graveland was. L. Kerkhof kreeg de bal en haalde meteen flink uit. Jammer voor haar ging het schot juist over de lat. De ruststand ging dan ook in met 0-0. In de tweede speelhelft was Achterveld heel wat sterker dan voor de rust Achterveld was nu steeds in de aanval. Na onge veer 10 minuten spelen loste M Hak weer één van haar bekende en gevaar lijke afstandschoten. Ook nu bracht de lat weer redding voor de tegenpartij LEUSDEN/CENTRUM - In Baarn heeft Fake Schonewille tijdens de voorwedstrijden in de ..toekomstklas se" een fraaie eerste plaats behaald. Hij won 5 van zijn 6 partijen en zijn moyenne van 37.78 was goed voor een plaats in de finale om het Nederlandse kampioenschap. De Runner-up Cup. beschikbaar ge steld door de Leusder Krant, werd za terdag in het clubhuis van BV '75 ver speeld Dit toernooi voor aankomende biljarters werd een succes voor de or ganiserende vereniging. De 1e prijs was voor Jac Bijkerk, de 2e ging naar Melt Balintijn. de 3e naar Wim Bast- meier. Martin van Lent (VVV) eindigde op de 4e plaats. LEUSDEN/CENTRUM - Dave Zoetmulder is weer terug van weg geweest. Na een aantal besprekin gen in het bestuur van de schiet vereniging Leusden zijn de hangen de meningsverschillen grotendeels opgelost. Dave Zoetmulder heeft nu als vice-voorzitter weer zitting ge nomen in het bestuur. Zaterdag wer den op de Leusderheid pistoolwed strijden gehouden met deelneme van de Sv. Griffioen (Hilversum), Sv. de Vrijheid en C^.M. (beiden Utrecht), de Res. Politie (Amersfoort) en Sv. Leusden. Het betrof pistool- uon de uitsla- ?en waren: icht kaliber: 1 Rien van Staveren. Leusdenl84 pnt. 2. Kick Koster. Leusden 181 pnt 3. van Dorst. Vrijheid 176 pnt 4 Jan Jekel, Res. Politie 176 pnt. 5 R. Stellaart, Leusden 175 pnt. Zwaar kaliber: 1 Kick Koster. Leusden 177 pnt 2 Dave Zoetmulder. Leusden 175 pnt 3 Nico Slootweg. Leusden 172 pnt 4 van Dorst, Vrijheid 171 pnt 5 R. Stellaart. Leusden 170 pnt LEUSDEN/CENTRUM - De uitslag van 10 mei was 1Heer Arns 4974 pnt. 2 Mevr Kleefstra 4906 pnt. 4 3. Heer van Waterschoot 4785 pnt. 5. 4 Heer v d Berg 4781 pnt. 6 5. Heer Verbeek 4713 pnt 7. Algemeen klassement: 1 Heer v.d Heide 89878 pnt. 2 Heer Knol 89647 pnt. 3 Heer Kool 88526 pnt. Heer Kleefstra 87992 pnt. Mevr Kleefstra 87695 pnt. Mevr van Waterschoot 87395 pnt. Heer Grimberg 85732 PNT kampioenselftal met leiders van Roda-zaterdag 2. iets- Zo ken- LEUSDEN/CENTRUM - Wat de andaardteams - zowel zaterdag als >ndag van Roda '46 niet voor elkaar egen. gelukte de reserveploegen wel: Zondag 2 (zie de krant van 3 mei) erd ook Zaterdag 2 kampioen en door welwillende medewerking van Cobu oys zelfs zonder te spelen. De mersfoorters versloegen Rood Wit en ontnamen de Puttenaren daarmee hun laatste kans(je) op de titel. Zaterdag 2 verloor alleen van SDVB (Barneveld) en speelde viermaal gelijk (w.o. beide wedstrijden tegen Rood Wit) De overi ge ontmoetingen werden gewonnen De ploeg van elftalleider A L. Lier werd gevormde uit de navolgende spelers Nico Tijmensen. Jan van de Berq. Harm Prophitius. Frans Ender. Hessel de Ruig. Wout de Kruif, John van Barlin- gen, Brian Eibers. Charles Krijgsman (door afwezigheid niet op de foto). Ab de Lange, Peter van de Linde, Ray Brewerton, Richard Nieuwenhuis en Hans Vrede. Ook J. van Dijk had geen geluk en L Kerkhof kreeg heel weinig ruimte. Hoewel ook de uitvallen van de tegen partij niet ongevaarlijk waren, bleven in deze wedstrijd de doelpunten uit zodat de wedstrijd met een 0-0 stand eindig de. Door met deze stand te eindigen is Achterveld nog steeds ongeslagen Achterveld speelde deze wedstrijd zonder E. Smink, die wegens ziekte verstek moest laten gaan en werd ver vangen door A. de Vette, die een heel goede wedstrijd speelde. Zaterdag 12 mei nam het Achterveld- se elftal deel aan het voetbaltournooi in Ede. Er waren voor deelname aan dit toumooi slechts tien dames komen op dagen In het totaal klassement van die dag eindigde Achterveld op de vijde plaats. Er waren acht deel nemende elftallen. Aan dit toumooi werd deelge nomen door M. van Druten, L. van Mid delaar, M. Hak, G. Schouten. M. van Ruitenbeek. S v. d. Burgwal, J van Dijk, H v d. Heuvel. L van Hamers veld, J. Kerkhof en M. Wouters Donderdagavond speelt Achter veld een uitwedstrijd tegen B.V.C. uit Bilthoven. Aanvang 19.30 uur. Zon dag 20 mei speelt Achterveld de heel belangrijke thuiswedstrijd tegen Zwaluwen Vooruit. Aanvang 10.00 uur. Deze morgen zal het bekend zijn of Achterveld kampioen zal worden. Voor deze beide wedstrijden hopen de trainer en het elftal, dat zij door hun supporters niet in de steek zul len worden gelaten. Donderdag 17 mei: 20.00 uur: slotavond Leos in de Meent Vrijdag 18 mei: 9.00 uur. Ned. Kampioenschap 100 m. standaardgeweer (SVL, COM, KSVR) op de Leusderheide. (vervolg op zater dag 19 mei v a. 8.00 uur) 19.30 uur: recr. volleybaltournooi Leos in de Meent. 19.00 uur. snelschaaktournooi SVL op het Buiningpark Zaterdag 19 mei: clubkampioenschappen van de Haaien in zwembad Bavoort 15.00 uur: voetbal Roda - PVDV op het Buiningpark 16.00 uur korfbal Antilopen - Ooster kwartier op het Buiningpark Zondag 20 mei: 10 00 uur: tennis LTV Leusden Heren 1 - Uitwijk. Valleisportpark 14.30 uur voetbal Roda - Nederhorst op het Buiningpark. Het jeugdteam van de Antilopen dat in de laatste seconden van de te lang durende wedstrijd het kampioenschap verspeelde. ACHTERVELD - Zondag 6 mei von- len in Tilburg de Nederlandse kam- Hoenschap wedstrijden plaats Body ïuilding en Bankdrukken Aan de wed- itrijd bankdrukken werd ook door de jAchtervelder Lou van Hamersveld neegedaan In deze afdeling werd hij Nederlands kampioen in zijn eigen ge wichtsklasse. Reeds eerder had hij nl. eens meegedaan aan de kampioen schappen body building en was daar toen als zesde geëindigd Ook nu had hij weer mee willen doen. maar was te laat met zijn inschrijving. Toen hij tele fonisch kaartjes wilde bestellen omdat hij met zijn vrienden toch de wedstrijden wilde bijwonen, werd hem gevraagd of hij nog wilde mee doen in het bankdruk ken Hij besloot toen toch maar mee te doen op dit onderdeel In Tilburg aanwezig moest hij in de ACHTERVELD - Door 12 schutters werd deelgenomen aan de onderlinge C* schietwedstrijd van de schietvereniging Ons Genoegen. Het was ditmaal de heer B Voskuilen die het totaal aantal Dunten van 50 wist te behalen. De uitslag was aantal punten 1. B. Voskuilen 50 2 J. E. van Hamersveld 49 3. J. van Rossum 47 4. G. Tolboom 47 5. W. v d Kletersteeg 46 6. J. Voorburg Gz. 46 7. A. Vlug 46 8 J. van Nimwegen 45 9 T. Vos 43 10. A. van Daatselaar 42 voorselectie 150% van zijn eigen li chaamsgewicht omhoog drukken. Aangezien hij precies 100 kg woog moest hij dus 150 kg drukken. Dit lukte hem wonderwel Tot zijn eigen verras sing drukte hij tijdens de wedstrijden 160 kg waardoor hij Nederlands kam pioen in zijn gewichtsklasse werd. ,.AIs je op tijd inschrijft heb je nog enkele maanden om je goed voor te bereiden en goed te trainen op die on derdelen waaraan je meedoet. Ik had nu die gelegenheid niet gehad Daarom heb ik nu ook alleen maar aan bankd rukken meegedaan Ik had er niets van verwacht en nu werd ik met het bankd rukken Nederlands kampioen. De body building en het bankdrukken is een sport, waar weinig over in de kranten geschreven wordt. Toch is het een sport die veel van je vraagt Je moet wel de moed kunnen opbrengen om overdag je werk te doen en dan 's avonds nog eens een uur of twee te gaan trainen Tijdens het bankdrukken moet je wel helemaal gestrekt blijven liggen Je mag zelfs je benen of de rug niet om hoog brengen. Er staan tijdens zo'n wedstrijd drie scheidsrechter bij je. Dus iets of wat smokkelen is er zeker niet bij", aldus Lou Lou, die nu 21 jaar is. is al geruime tijd bezig met zijn sport. Hij is thuis begon nen te trainen met aardappelkistjes met betonnen halters. Ook de body building oefent hij al heel wat jaren Roken en drinken doet hij niet en hij gaat elke avond op tijd naar bed Uiteindelijk kon hij in Achterveld een schuur huren, waarin hij met een aantal vrienden zijn sport kon beoefenen Daar de schuur door de eigenaar voor een ander doel moest worden gebruikt, moest hij uit zien naar een andere gelegenheid. Het lukte hem met twee vrienden in Amersfoort een lokaal te kunnen huren, waarin hij nu een sportschooltje heeft. Zij trainen daar elke avond maar geven dan ook nog eens les aan ongeveer 40 tot 45 personen die ook deze sport beoefenen .Het is een sport, waarin keihard ge traind moet worden. Eerst na drie of vier jaar intens trainen kun je er eens over gaan denken om aan wedstrijden mee te gaan doen. Wil ie vroeqer aan wed strijden deel gaan nemen, "dan kom je er zeker niet Het succes, dat ik nu heb behaald, geeft wel de stimulans om er mee door te gaan en de training zeker niet te laten verslappen zegt de glun derende kampioen uit Achterveld Lou van Hamersveld in aktie tijdens het bank-drukken. ACHTERVELD - In de afgelopen week is er gelukkig een kentering ge komen in de competitieresultaten van De Eemelaar Van de 17 teams (in de landelijke en districtscompetitie) kwa men er 8 tot winst en 3 tot een qelijk spel. Het eerste zondag-team verloor weliswaar in Nijkerk met 3-5. het twee de zondagteam daarentegen won thuis na een enerverende strijd van Flehote VII, terwijl Heren I Eemslag III een gelijk spel afdwong. In de districtcompetitie speelden Dames A gelijk tegen Look horst A, terwijl dames B in Leersum te gen Larsheim D geen enkel punt lieten liggen De overige damesteams daar entegen waren niet geheel opgewas sen tegen het goede spel van hun te genstanders Alle Seniorenteams in de zaterdagdi- strictscompetitie sloten de dag winnend af. evenals Heren A. Heren B, die ge vieren per fiets verdwaalden, kwamen toch nog na vele omzwervingen bij Leusden aan en behaalden daar en passant een 0-6 overwinning Heren C deelde de punten met Zuilen B. terwijl Heren D ten onder ging tegen Rapid B Junioren A behaalden hun tweede 5-0 overwinning. De jon gensteams konden het ook deze keer niet bolwerken. De uitslagen waren: Nijkerk II - Senioren 1 5-3 Senioren II - Flehite VII 5-3 Eemslag III - Heren I 3-3 Dames A - Lookhorst A 2-2 Larsheim D - Dames B 0-4 Weldam E - Dames C 4-0 Dames D - Vleuten de Meern K 1 -3 Soesterberg A - Senioren A 2-3 Senioren B - Vep A 4-1 Randenbroek E - Senioren C 2-3 Heren A - Kamerik B 6-0 Leusden b - Heren B 0-6 Heren C - Zuilen B 3-3 Heren D - Rapid B 1 -5 Randenbroek D - Junioren A 0-5 Jongens A - Lookhorst A 0-8 Lookhorst B - Jongens B geen opg.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 17