X Commissie Welzijn twijfelt aan prioriteit van overigens leuk plan Studenten dreigen op straat te komen staan rbr Oplevering Bosveld/ 3 Munnikhove in 1982 Boerderijtje moet wijken voor noodschool BDU J L Deze week in de Leusder Krant ...aan wiens prioriteit niet te twijfelen valt... Begroting 1979 goedgekeurd Leusder Krant Commissie vergadering duurde twee minuten... 444 44 4 br Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden De Leusder Krant: G. STUIVENBERG Reimus&Snel FOTO-KOPIE NODIG? S3 Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3630 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420)6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. Donderdag 17 mei - 11e jaargang no. 11 -1979 5 PAGINA 3: PAGINA 5: PAGINA 7: PAGINA 9: PAGINA 11: PAGINA 13: Raad schoorvoetend akkoord met verkoop kavels Langenbeek Statenleden boos op Gedeputeerde Staten - Commentaar Succes voor „De Eendracht" Eerste paal Gereformeerde Kerk - Accommodatieproblemen voor de Gouden Klomp Zo zien de ijsbaanplannen er uit Mogelijk graskarpers in Leusdense vijvers Mr. dr. Jan den Tex werd tachtig Nieuws uit de Leusdense kerken - Achtervelds nieuws - Het strengbewaakte bastion van de Nederlandse bankwereld staat in Leusden PAGINA 15 EN 17: Sport PAGINA 19 EN 21: Loep op Leusden PAGINA 21: Agenda - Doktersdiensten Kerkberichten Burgerlijke stand PAGINA 23: Film; „California Suite" en „Andy" in Amersfoort (Van de redaktie) LEUSDEN - De gemeentebegro ting van Leusden voor 1979 is door Gedeputeerde Staten van Utrecht goedgekeurd. Dit verheugende be richt werd meegedeeld door voor zitter Rademaker tijdens de extra vergadering van vorige week woensdag. Deze goedkeuring is des te verheugender, omdat begro tingswijzigingen op de normale wijze kunnen worden behandeld, wat voordien niet het geval was. Onder meer „Blijhof" werd kortgeleden met deze moeilijkheid gekonfronteerd, waardoor haar verbouwing de kans liep enkele maanden vertraging op te lopen. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze fnspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en --7 verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880 I De grootste sorteringen kruiden-, perkgoed-, vaste en tweejarige en groente- planten vindt u bij: Nieuwstraat 62, Scherpenzeel. Elders in deze krant kleine advertenties met daarin opgesomd de meeste van de nu verkoopbare planten. De kwekerij is van 8.30 uur tot 20.00 uur en zaterdags tot 17.00 uur geopend. Taxaties Hypotheken Woonlotogids Verzekeringen Diapresentatie Accountantsadviezen bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden. tel. 033-44S69 SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. Rozendaallaai. 9 Leusden-C. (Van één onzer verslaggevers). LEUSDEN - Het nieuwe plan voor de aanleg van een ijsbaan zal niet in de raadsvergadering van deze maand behandeld worden. De leden van de commissie Welzijn drongen er maandagavond bij wethouder Gijs van Woudenberg op aan om het plan voorlopig even aan te houden. De commissieleden achtten behande ling van het plan niet van een derge lijke prioriteit dat het persé deze maand in de raad zou moeten ko men. Eerst zou men van Gemeente werken nog eens exact willen weten wat aanleg en onderhoud van de baan en bijgeplande voorzieningen gaan kosten. Pas als die cijfers er zijn wil de commissie zich over de wenselijkheid van uitvoering van het plan - dat men overigens alleraar digst vindt - uitspreken. Het was vooral Harm Offereins (SGP/GPV) die van de wethouder de financiële konsekwenties wilde weten Offereins had al vastgesteld dat de ge noemde aanlegkosten van 260.820,- uitsluitend de ijsbaan en niet de andere genoemde recreatievoorzieningen (trapveld, trimbaan, skateboard-baan) omvatten. Bovendien wilde de woordvoerder van SGP/GPV weten, of er serieus gekeken was naar de kosten van het plan op langere termijn. Met name bleek hij bezorgd over de kosten van het tegengaan van vervuiling en het onderhoud van de groenvoorzienin gen Evelien Blom (CDA) en Corri Verduin (PL) bleken die zorgen te delen. Wet houder Van Woudenberg (CDA) deed er tamelijk luchtig over. Het schoon houden van de vijver wilde hij overlaten aan graskarpers terwijl voor de opvang van afval een aantal vuilnisbakken zou den kunnen volstaan Offereins nam met die opmerkingen geen genoegen en vroeg de wethouder om Gemeentewerken de exploita tiekosten te laten berekenen. Naar - Harm Offereins (SGP/GPV): „Eerst exploitatiekosten op tafel" Verschijnt elké week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusdertieitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdag^ gesloten. (Van één onzer verslaggevers). LEUSDEN - Een viertal jonge I Leusdenaren dreigt binnenkort op straat te komen staan, omdat het huis waarin zij wonen binnen niet al j te lange tijd afgebroken moet wor- den. Andere woonruimte lijkt niet te 1 vinden. Het gaat om drie studenten en een verpleger, die het voormalige I boerderijtje aan de Smoussesteeg nummer 2 bewonen. Het boerderijtje, I eigendom van de gemeente, moet wijken voor een aantal mobiele lo- kalen voor het lager onderwijs. Op 7 mei jongstleden ontvingen de vier bewoners van de gemeente be richt. dat het pand zou worden afgebro ken en dat zij een maand de tijd hadden om elders woonruimte te zoeken. In die brief liet de gemeente weten niet ver plicht te zijn voor vervangende woon ruimte te zorgen, maar dat men zich niettemin wilde inspannen om voor op de vier op korte termijn onderdak te vin den. Tot nu toe is het bij die goede wil van gemeentezijde gebleven, want de afdeling „Huisvesting" heeft de vier betrokkenen duidelijk te verstaan gege ven, dat zij nergens op moeten reke nen. „Er is gewoon niets", zo laat de afdeling „Voorlichting" desgevraagd weten. De gemeente staat in deze formeel overigens geheel in haar recht. De vier bewoners hebben een contract onder tekend. waarin zij akkoord gaan met een opzegtermijn van een maand en waarin zij tevens erkennen geen aan spraak te kunnen maken op vervang ende woonruimte Niettemin liet on langs wethouder Wagenaar in het openbaar blijken, dat hij vond. dat de gemeente haar huurders niet zomaar op straat kon zetten. „Er moet een op lossing voor gevonden worden", meende de wethouder, die echter ver zuimde aan te geven welke Wellicht dat zijn collega Van Woudenberg raad weet, want met hem hebben de vier jongeren voor morgen een afspraak gemaakt Op dat gesprek hebben zij hun hoop gevestigd, „want", zo zeggen zij, „als de gemeente niet in staat is om iets voor ons te vinden, hoe moeten wij daar zelf dan wel op zo korte termijn in slagen*?" Wethouder Van Woudenberg (CDA): „Graskarpers houden vijver schoon" aanleiding daarvan zou het raadslid dan de mogelijkheid tot het vragen van entreegeld voor de recre atievoorzieningen willen overwegen. Ook de andere commissieleden bleken nauwkeuriger te willen weten wat het door wethouder Wagenaar (VVD) ge lanceerde plan precies gaat kosten Corri Verduin: „Dan kunnen we het overwegen als onderdeel van het totale welzijnsgebeuren." Evelien Blom „Dan kunnen we zeggen of het in ver houding tot andere welzijnszaken een hoge prioriteit moet hebben." LEUSDEN - De oplevering van woningen in de deelplannen Mun nikhove en Bosveld zal plaatsvinden in 1982. Dus niet in de jaren 1980 en 1981, zoals ten onrechte vermeld staat in het vorige week gepresen teerde draaiboek van deze twee deelplannen. In de Leusder Krant van vorige week namen we de jaar tallen uit het draaiboekje over en meldden dus dat de oplevering in Munnikhove en Bosveld in 1980 en 1981 zou plaatsvinden. Het wordt echter 1982, hetgeen overigens ge heel volgens de planning is. Het draaiboekje dat vorige week werd gepresenteerd is niet het echte draaiboek. Het betrof de zogeheten „populaire versie", waarin allerlei technische details niet vermeld staan. Het echte draaiboek komt vol gende week. Zie ook pagina 7: - Zo zien ijsbaanplannen er uit - Graskarpers in Leusden LEUSDEN - Dat de agenda van raadsleden zeer vol is kwam duide lijk tot uiting bij de vorige week donderdag gehouden vergadering van de commissie financiën. Door dat op de normale vergaderavond van deze commissie, de woensdag avond, een extra raadsvergadering was ingelast, werd de vergadering van de tinanciële commissie ver schoven naar de volgende dag. Door deze verschuiving was het een aan tal raadsleden niet mogelijk de vol gende dag weer te vergaderen. Wethouder Jan Mandemaker, voorzitter van de raadscommissie voor financiën, kon niets anders doen dan constateren dat behalve drie ambtenaren er ook slechts drie van de zes raadsleden aan de verga dertafel hadden plaatsgenomen. Voor het houden van een vergade ring is het een vereiste dat meer dan de helft van het aantal leden of hun plaatsvervangers aanwezig zijn. Omdat dit niet het geval was bleef er voor de voorzitter niets anders te doen dan na de opening en de con statering dat er niet voldoende leden aanwezig waren om de vergadering te houden, de vergadering direct daarop weer te sluiten. Waarschijn lijk voor de heer Mandemaker en voor de andere aanwezigen de kort ste vergadering die zij ooit meege maakt hadden. Het boerderijtje aan de Smoussesteeg, dat de vier bewoners in de loop van de volgende maand verlaten moeten hebben. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1