indanks ziekte hoofdrolspeler averend succes „Eendracht" ie heeft er og oude pulletjes oor DWS- ommel narkt? NCVB maakte poppen van panty's Eerste paal voor Gereformeerde kerk Gouden Klomp heeft accommodatieproblemen Postzegelclub „Lisiduna" heeft zestig leden lEusder krant Laatste aktiviteit NBP BGC-VERZAMELAARS SLOTEN ZICH AAN eSM Leusder Krant DAUWTRAPPEN JEUGDAFDELING MET 50 LEDEN FOTO-KOPIE NODIG? ONDERDAG 17 ME11979 plaatselijk nieuws SDEN - Het doorgaan van de Ivoorstelling van de „Een- it" jl. zaterdag hing aan een zij lraadje. De hoofdrolspeler Ren- ringa had zich enkele dagen ir ziek gemeld zodat het bestuur onze plaatselijke toneelvereni- naarmate de zaterdag naderde szins in paniek kwam te verke- Alles is toch nog op zijn pootjes :htgekomen. een try-out in het bejaardentehuis mersveld en een succesvol optre- n 't Ros Beyaart stonden er voor jl. dag twee voorstellingen in 't Ros art op het programma De mid- oorstelling werd gehouden voor groep mensen afkomstig van Lisi- hof. de Zonnebloem en mensen ia de vereniging U.V V waren uit- digd. Voor deze groep mensen. 85 en vrouw sterk werd geheel belan- os opgetreden Of er zou worden elgespeeld was de dag ervoor ech- Tog niet zeker Renze Steringa. én van de belangrijkste rollen in het moest spelen hield op dat moment ied Via de overkoepelende toneel- nisatie waar de ..Eendracht" bij jesloten is werd uitgevonden dat in tfoort een plaatselijke toneelver ing het te spelen stuk op haar re- Dire hard. De hoofdrolspeler uit Montfoort die daar dezelfde rol speelde als Renze werd opgespoord, zodat vrij dagavond er een extra repetitie plaatsvond met een gloednieuwe spe ler Gelukkig voor alle betrokkenen knapte Renze met behulp van wat extra medicijnen zaterdag zover op dat hij toch in staat was twee voorstellingen op een uitstekende manier te spelen. De klucht ,,je moet er niet mee spe len". geschreven door Hans Hesna. bleek een uitstekende keus van de to neelvereniging geweest te zijn. Evenals bij de voorstelling van een week ervoor was ook deze avond de zaal uitver kocht De mensen die wel een kaartje hadden weten te bemachtigen konden zich met hetgeen hen voorgeschoteld werd kostelijk amuseren. De inhoud van de klucht was in dit alles eigenlijk van ondergeschikt belang Een jonge advocaat. Max Dilleman genaamd heeft via notaris van een onbekende tante uit Amerika bericht ontvangen dat als hij precies op zijn 25e verjaardag met haar pleegkind Zoezoe trouwt, hij een bruidsschat krijgt van een half mil joen dollar. Max is dus doodsbang om vóór z'n 25e jaar op een ander meisje verliefd te worden. Dat dit alles een vol doende gegeven is om een groot aantal komische verwikkelingen op het toneei te zetten is duidelijk. De vaart waarmee de klucht door de acht spelers gebracht werd was bewonderenswaardig DEBUTANTEN Dat vier van de acht spelers debu tanten waren, was nauwelijks te gelo ven. De eerder genoemde Renze Ste ringa in zijn rol als Max Dilleman. de advocaat, speelde alsof hij nog nooit anders gedaan had Op een zeer na tuurlijke manier zette hij zijn rol op de planken, waar nodig soms ook lustig improviserend zonder dat dit direct hin derlijk opviel. Ook zijn belangrijkste tegenspeelster Riet Bor, in haar rol als Angelique. de huishoudster van Max speelde een werkelijk fantastische rol. Dat ook zij voor het eerst op het toneel stond is nauwelijks te geloven Het gemak waarmee zij zich over het toneel be woog was werkelijk opvallend. Dat ook zij niet geheel fit was en tussen de be drijven door naar buiten ging om wat frisse lucht te happen zal verder niemand opgevallen zijn. De prestatie wordt daardoor alleen nog maar groter. De derde debutante. Marian Dem- mer, in haar rol als Lilian, een ondeu gend meisje kwam eveneens erg sterk naar voren en zal beslist vaker uitgeno digd worden om een rol te spelen voor onze toneelvereniging Marianne Bolle, de vierde debutante had weliswaar een wat bescheidener rol als Marie de wasvrouw maar kwam toch erg goed over. De overige rollen werden bezet door vier wat geroutineerdere leden, de be langrijkste rol van deze routinées had Bert Tijmensen, die als Caspar de vriend van Max veel succes oogstte Teus Valkenberg in zijn rol als notaris Appelman kreeg waarschijnlijk de rheeste lachers op zijn hand. Hij zag kans om misschien niet geheel volgens de bedoeling op het toneel een zeer groot aantal glazen cognac (koude thee?) te nuttigen, tussen twee glazen door nog zeer humorrijke teksten uit sprekend Toon Tijmensen als Rinus de stroper was een zeer klein rolletje toe bedacht, wat hij deed was echter erg goed Michel Ummels tenslotte als Zoezoe, de actrice, had een rol die haar zeer gemakkelijk in de problemen kon brengen. Op het toneel moest zij naast de rol die zij speelde daar bovenop ook nog een acterende actrice uitbeelden. Zij moest daarom afwisselend met een ..Amerikaans" accent en normaal spre ken. iets wat haar wonderwel goed af ging. Duidelijk is dat de keuze van het stuk bij het publiek in de smaak viel. De heer Pieters, de vaste regisseur van de Een dracht had bovendien zijn spelers in vier maanden tijd zover gebracht dat zij op een welhaast professionele wijze acteerden. Af en toe zou men gewoon vergeten dat er amateurs op de planken stonden. DECOR Dat alles er erg professioneel uitzag werd niet in de laatste plaats veroor zaakt door het decor waarin zich het geheel afspeelde. In de persoon van Victor Visser heeft de toneelvereniging een uitmuntende adviseur. Gerard Boogmans en Aad van de Berg hadden met behulp van zijn adviezen kans ge zien een decor te scheppen wat een beroepsgezelschap niet misstaan zou hebben Dankzij de hulp van de fa Lieshout, waar men in de zaak voor wo ninginrichting de requisieten voor het uitkiezen had, was het ook mogelijk het toneel zeer goed aan te kledenDe hulp van de heer Lieshout, die zeer met het wel en wee van de vereniging meeleeft, gaat zover dat hij zijn spulletjes, inclu- éief de vrachtwagen, benodigd voor het vervoer volgende week nog een keer uitleent wanneer gespeeld gaat worden voor de personeelsvereniging van een Utrechtse broodfabriek. Na het zomer reces begint alles dan weer opnieuw voor de Eendracht" Stuk uitzoeken, spelers benaderen etc. Voor het be stuur van de vereniging is het te hopen dat men ook in het komende seizoen een even hoog niveau bereikt als men dat nu heeft gedaan ACHTERVELD - Ook dit jaar zal de uziekvereniging D.W.S. tijdens de aderie. die zal worden gehouden in Toerweek, weer present zijn met de niddels traditioneel geworden rom- flmarkt Nu de grote schoonmaak g volop aan de gang is of inmiddels Jiter de rug is. is er mogelijk nog wel één en ander te voorschijn geko- en wat D.W.S. best kan gebruiken >or zijn rommelmarkt. Gooi deze 'uilen niet weg De komende weken illen de leden van D.W.S. weer langs >men om rommel op te halen. Dege- n die rommel hebben en dit reeds vijt willen, kunnen hiervoor bellen naar ans Janssen, van Oldenbarnevelt- aat 25. tel 03425 - 2057 of naar Jos oefkens tel. 03425 - 2083 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Zij. die de spulletjes eventueel zelf willen brengen kunnen dit ook doen Zij kunnen huq spullen dan kwijt bij Hans Janssen aan de Van Oldenbarnevelt- straat 25. D W.S. hoopt weer op aller medewerking De gelden, die tijdens de rommelmarkt beschikbaar komen, zul len worden besteed aan de aanschaf van nieuwe instrumenten. Enkele in strumenten zijn aan vervanging toe. maar daar is wel wat geld voor nodig. Ook zullen er enkele nieuwe uniformen moeten worden aangeschaft voor de leerlingen. Daar is ook geld voor nodig Voor de muziekvereniging en vooral voor de drumband kunnen zich nog leerlingen opgeven In verband met de studie van de leden van de drumband in deze zeer sterk ingekrompen. Enkele leden zijn in verband met hun studie naar elders vertrokken. Het zou jammer zijn dat deze drumband geheel zou moeten verdwijnen. Degenen, die graag bij de muziekvereniging of bij de drumband zouden willen komen, kun nen zich hiervoor opgeven bij de hier boven staande adressen LEUSDEN - Als laatste aktiviteiten van het seizoen heeft de Nederlandse ond van Plattelandsvrouwen het volgende op haar programma staan: Dinsdag 22 mei, aanvang 20.00 uur. De heer H. Hendriks uit Kortenhoef laat e dames deze avond genieten van zijn prachtige natuur-dia's, dit vergezeld an muziek. Het programma heet: de vier jaargetijden. Voor deze avond is de eel in boerderij „Groot Krakhorst", Bolderikhof 18 te Leusden-C. gehuurd, chtgenotes en introducé's zijn van harte welkom. Na afloop van deze dia- erie is er gelegenheid om de tentoongestelde handwerken van de hand- 'erkgroep te bezichtigen en om nog wat gezellig na te babbelen. Woensdag 13 juni. Rondwandeling onder leiding van een gids door het Can- >nspark te Baarn. Dit park is in gebruik als botanische tuin van de Rijksuniversiteit an Utrecht en herbergt meer dan 10.000 soorten planten uit alle delen van de ereld. Opgave voor deze wandeling op de bijeenkomst van 22 mei of bij mevrouw an Hasselt, tel. 40216. Vertrek 8 45 uur van het parkeerterrein tegenover de tarcuskerk, Asschatterweg. Leusden-Centrum. Inlichtingen mevrouw C. Pollé- lom. Rietgors 6, Leusden-Centrum, tel. 43957. LEUSDEN - Als afsluiting van het seizoen hield de NCVB-Leusden C. maandag 14 mei een creatieve avond. Voor deze avond was mevrouw G. Bouwman uit Stroe uitgenodigd, die samen met de dames poppen ging maken. Oude panties, lappen, garen, wol, wat je over had kon je meenemen. Verschillende dames, er was overigens een grote opkomst, hadden inderdaad zakken vol bij zich Mevrouw Bouwman bracht het erg leuk Het lijfje en hoofd werd van oude panties vakkundig gevlochten, De haren van wol. jurkjes en broeken uit oude lappen. Bij iedere handeling werd er een voorbeeld geshowd. Het resultaat was verbluffend. De leukste poppen (het werden van die lange lijsen) kwamen na een avond creatieve arbeid tevoorschijn. Voordat de dames begonnen hingen er al diverse poppen als voorbeeld. Met het idee van, dat heeft iemand gemaakt die het vaak doet en echt aanleg heeft ging men van start De poppen die gemaakt werden op deze avond waren vaak nog veel leuker. Met een korte lezing werd de avond afgesloten en iedereen werd nog een prettige vakantie toegewenst, wie wilde kon nog wat verder werken Een leuke afsluiting van het seizoen. I. LEUSDEN - Met de bouw van het kerkgebouw van de Gereformeerde Kerk (vrijgem.) te Leusden zal bin nenkort worden begonnen. Deze gemeente, die in juni 1976 geïnst itueerd werd vanuit de Gereformeer de Kerk (vrijgem.) te Amersfoort- Centrum telt thans 580 leden. De kerkdiensten werden aanvankelijk gehouden in de Dorpskerk van de Nederlandse Hervormde Gemeente te Leusden-Zuid en in een later sta dium in het gebouw van de firma Pon. Soms wordt gebruik gemaakt van de gereformeerde synodale „Marcuskerk" te Leusden. Thans vindt de morgendienst plaats in het kerkgebouw ,,De Kandelaar" (ge durende de zomermaanden in de „Martuskerk", eveneens te Amers- foort-Centrum) en de middagdienst in de Dorpskerk. Het kerkgebouw zal 432 zitplaatsen bevatten Dit aantal kan tot ongeveer 550 worden verhoogd, wanneer ge bruik gemaakt wordt van een uitbouw. Deze uitbouw kan tevens dienst doen als vergaderzaal. Daarnaast zal het nieuwe gebouw over nog vier verga dergelegenheden beschikken, die alle rond de kerkzaal gegroepeerd liggen. De totale kosten zullen, nog afgezien van het te bouwen orgel, naar schatting ongeveer 1.850.000 bedragen. Een bedrag van 750.000 werd tot nu toe bij eengebracht. inclusief de steun van de leden van de Kerk te Amersfoort-C Ook de verdere financiering komt ten- laste van de kerkelijke gemeente De bouw. nabij de kruising van de Centrumweg en de Hamersveldseweg. staat onder leiding van het architec tenbureau P Blokhuis te Amersfoort, terwijl bij de bouw de volgende aanne mers betrokken zijn: Bouwbedrijf van Buuren te Leusden. Electro-technisch bureau G. V. Leeuwen te Leusden en Technisch Installatie Bureau Nederland b.v. te Maarsbergen. De bouw van de kerk zal naar schatting één jaar in beslag nemen. De eerste paal zal worden geslagen op donderdag 17 mei a.s. om 15.45 uur. LEUSDEN/CENTRUM - Een finan cieel gunstig jaar, nieuwe be stuursleden en zaal moeilijkheden. Daarmee typeerde Gouden Klomper p.r.-man Rob v.d. Werve in enkele woorden de jaarvergadering van de Leusdense carnavalsclub. Bij het eerste deel van die conclusie plaat sen wij wel de aantekening, dat het getal 11 (elf), inclusief aan afleiding- of een veelvoud daarvan, nogal eens voorkwam in de financiële stukken, die besproken werden op de praat avond van 11 mei. Ja, zelfs het kas- verschil bij de ontvangsten in het af gelopen jaar bedroeg 11,-. Dat zal echter wel toevallig geweest zijn. Belangrijker is, dat de jaarcontribu tie op 17,50 p.p. wordt gehand haafd. De met slechts 11 leden (succes sievelijk kwam het aantal aanwezigen, inclusief de mensen achter de tap, toch nog op driemaal 11om ruim 11 over 8 begonnen vergadering had geen enkel bezwaar tegen een volgende ambt stermijn van de periodiek aftredende maar herkiesbare bestuursleden G Dietrich (voorzitter), A. Steman (secre taris) en P Valkenet en na een proeftijd van een jaar - zo gaat dat in dit pret- gezelschap - kregen de heren R v d Werve (p.r.) en F Vlugt (pen ningmeester) hun vaste aanstelling. In de 3 vacatures bij de Raad van Elf moet nog worden voorzien. Wie van onbe sproken gedrag is. het verschil tussen water en bier kent en zich tot dit ambt geroepen voelt, kan nog solliciteren NIET IN DE MOF Verward werd de situatie toen voor zitter Dietrich, bij het bekend maken van het programma voor het komende seizoen, de mededeling kwijt moest, dat voor het a.s Groot-Carnaval de zalen van ..de Mof" niet beschikbaar zijn. Zo één-twee-drie had het bestuur voor dit probleem geen pasklare oplos sing. Waar vind je in het nog steeds groeiende Leusden een zaal van vol doende capaciteit? In ons goede dorp (of is het al stad?) wordt aan zeer veel voorzieningen gedacht - tot en met een roeivijver aan de Noorderinslag - maar een feestzaal voor een paar honderd man, is nergens voorhanden, zodra de Nederlandse Vrijgezellenbond haar zaterdagse dansavondjes in Leusden meent te moeten houden en nog wel in de prinselijke residentie Desondanks ziet het carnavalsprogramma 1979- 1980 van de Gouden Klomp er als volgt uit: Zaterdag 10 november Prinsenbal Zaterdag 5 januari Nieuwjaarsbal Zaterdag 19 januari: Carnavalsinstuif Zaterdag 16 februari Kindercarnaval Zaterdag 16 februari Groot-Carnaval Zondag 17 ferbuari Frühschoppen Maandag 18 februari: Bejaardencarna val Dinsdag 19 februari Vastenavondbal Zaterdag 15 maart: Midvastenbal Een zeer geanimeerde slotfase kreeg de praatavond met een paar rondjes bingo onder leiding van Rob van de Werve met assistentie van Georg Dietrich jr. ACHTERVELD - Traditiegetrouw organiseert Jongeren Contact te Achterveld op donderdag 24 mei. hemelvaartsdag, weer het dauwtrappen per fiets De start zal zijn 's morgens tussen half zes en zes uur vanaf het Coóperatieplein De deelne mers kunnen een keus maken uit een lange tocht van ongeveer 50 km of een kortere tocht van ongeveer 30 km. Het inschrijfgeld bedraagt 1.50. Elke,deelne- mer krijgt onderweg een gratis consumptie l.0Vb.l LEUSDEN - De philatelistische af deling van de personeelsvereniging van de Bank Giro Centrale heeft zich „en bloc" aangesloten bij onze plaatselijke postzegelclub „Lisidu na". De maandelijkse bijeenkomsten worden zeer goed bezocht, de sfeer is er gemoedelijk en de komst van de BGC verzamelaars heeft niet alleen een 20 tal nieuwe leden gebracht maar ook nieuwe ideeën en verza melgebieden. De vereniging telt nu ruim 60 leden (w.o. 15 dames), maar iedere verza melaar uit Leusden en omgeving wordt uitgenodigd eens te komen kijken De bijeenkomsten vinden plaats op de 2de dinsdag van de maand (uitge zonderd juli/augustus) in de zijzaal van de sporthal Groenhouten. Inlichting bij de secretaris, de heer T Sittrop. Ter- berghorst 17. telefoon 033-42318 Handelaren worden geweerd en philatelistische kennis en ervaring wor den gestimuleerd door o a. uitschrijven van wedstrijden Zo is dit jaar reeds georganiseerd „een zegel, uitgewerkt „6 bladenwedstrijd", „de postcode". „Verenigd Europa", „bijzondere brie ven". Helaas is de aanvraag voor subsi die door de Gemeente Leusden niet gehonoreerd. Jammer, want het geld zou besteed kunnen worden om de jeugdphilatelie in Leusden te stimu leren. De jeugdafdeling telt bijna 50 leden, die elke 3de zaterdag van de maand, ook in de sportzaal Groenhouten, hun bijeenkomst houden. Het is van 10.00- 12 00 uur altijd een zeer ganimeerde happening. Er kan wofden geruild, er is een gratis verloting en er zijn altijd enige senioren aanwezig voor advies, hulp en assistentie voor het opzetten van een verantwoorde verzameling Alle jeugdige verzamelaars uit Leus den. kom ook eens kijken; je bent van liarte welkom op zaterdag. 19 mei a.s. Inlichtingen voor de jeugd: mevrouw Brandsen. Bisschopsweg 208 in Amersfoort, telefoon 033-26550

Leusder Krant | 1979 | | pagina 5