I 1 leusafen kraai 1: inderlinge wedstrijden Avanti succesvol verlopen Toch nog kansen voor LTV Eemelaar Veel gelach op slotavond KPJ Biljartcompetitie Ge Vu Eem astgezinnen ur gezocht voor werd feestelijk besloten Frühschoppen Geslaagd voor type examen Diefstal uit kleedlokaal ^Jö^trncurufi (mc^Tjenerwi Achtervelds nieuws WOENSDAG 23 ME11979 ACHTERVELD - Zaterdag werden loor de sectie gymnastiek van de portvereniging Avanti de onderlinge wedstrijden gehouden. Na de opening verd begonnen met een openbare les an de jongens van 5 t/m 7 jaar. Deze es, die door deze jongens met volle ivergave deden werd door het aanwe- ige publiek met grote belangstelling jevolgd. Na deze openbare les was het Ie beurt van de meisjes van 6 en 7 jaar im hun kunnen te tonen gevolgd door Ie meisjes van 8 en 9 jaar. De twee groepen moesten hun werk loen aan de brug, de balk, de lange mat n de sprong. Er werd door deze groe ien heel goed gewerkt hetgeen ook wel bleek uit de beoordeling van de jury Als afwisseling werd er nu een volksdansje gedaan door een meisjesgroep. Dit werd door het aanwezige publiek zeer op prijs gesteld, hotgeen wel bleek uit het gegeven applaus. Vervolgens was het de beurt aan de jongens van 8 en 9 jaar en de meisjes van 12 jaar en ouder Ook door deze groepen werd er heel goed werk geleverd en werd er heel goed hun best gedaan om zoveel mo gelijk punten te verzamelen Deze groepen werkten aan de ringen, de lan ge mat, de brug en de sprong. Deze groepen werden opgevolgd door de meisjes van 10 en 11 jaar. Deze deden dezelfde oefeningen als de eerste groepen. Ook hier werd alles op alles gezet om een zo hoog mogelijk aantal punten te behalen De jury had ook bij deze groep zeker geen gemakkelijke taak. Ter afwisseling van het af te wer ken programma volgde hierachter en kele hoepeloefeningen. Ook dit werd door de aanwezigen weer zeer ge waardeerd. Nu was het de beurt aan de keurgroepen 1 en 2. Keurgroep 1 waren de meisjes t/m 12 jaar en keurgroep 2 waren de meisjes van 13 jaar en ouder. Deze beide keurgroepen moesten hun werk doen op de balk. de brug, de sprong en de vrije oefening. Ook door deze groepen werd er weer voortreffelijk werk geleverd. Wel was tijdens deze oefeningen van deze groepen waar te nemen, dat de meis jes, die reeds enkele jaren in deze keurgroepen waren iets meer ervaring hadden dan de meisjes die voor het eerst meededen. Als sluitstuk van deze dag werd er nog een demonstratie gegeven door de meisjesgroep Jazz gymnastiek. Dit on der leiding van mevrou T Weijers Om ongeveer 18.15 uur sloot me vrouw Thea Rooks deze geweldige sportdag met een hartelijk dankwoord aan iedereen, die had meegewerkt op welke wijze dan ook tot het zo geweldig slagen van deze dag. Na haar dank woord ging zij over tot het uitreiken van de prijzen Voor de eerste drie van elke groep was er eerr gouden, zilveren en bronzen medaille, terwijl alle deelne mers ook een diploma kregen. De uitslag van deze dag was Meisjes 6-7 jaar: 1Bianca Burger en Gerda Veenstra elk met 30.4 punten 2. Maria v. d. Akker met30.0 punten en 3. Sonja Brouwer met 29.8 punten. Meisjes 8-9 jaar: 1. Judith van Dijk met 30.8 punten 2. Marianne Blom met 30.6 punten en 3 Petra van Rossum met 30 punten Jongensgroep 7, 8 en 9 jaar: 1Fred Wijngaarden met 30.6 punten 2. Gert Zwambag met 30.2 punten en 3 Jeroen van Middelaar met 29 pun ten. Meisjes 10 en 11 jaar: 1Constance Blom met 31.5 punten 2. Vera Zwambag met 31 2 punten 3. Evelien Voskuilen met 30.7 punten. Meisjes 12 jaar en ouder: 1Gitte Vos met 33.4 punten 2. Margriet Hak met 32.6 punten 3. Jacqueline de Vette met 31.4 pun ten. Keurgroep t/m 12 jaar: 1Liza van Wieringen met 31 4 punten 2 Millie van Dalen met 31.3 punten 3. Annemieke Kuipers «met 29.4 pun ten. Kerngroep 2 vanaf 13 jaar: 1 Hilda Steenbeek met 33 2 punten 2. Lisette Ochse met 31.4 punten 3. Marian Schouten met 31.0 punten. Door de redactie van de Leusder Krant was voor deze sportdag een mooie beker geschonken Deze beker werd door het bestuur van Avanti nu ingezet als wisselbeker en winnares van keurgroep twee zou deze wis selbeker in ontvangst mogen nemen. Deze eer viel voor de eerste maal nu te beurt aan Hilda Steenbeek, die dus buiten haar medaille nu ook voor een jaar de beker in bezit heeft Over belangstelling van de ouders en anderen mocht er dit jaar niet geklaagd worden. Ook de leden van de plaatse lijke EHBO waren de gehele dag in de zaal aanwezig om, indien dit nodig mocht zijn, eerste hulp te verlenen Zij hebben echter geen enkele maal be hoeven op te treden. Met uitzondering van de beide keurgroepen werden alle groepen beoordeeld door een tweehoofdige ju ry. De beide keurgroepen werden beoordeeld door een vierhoofdigejury. Om de beurt werd een onderdeel door twee juryleden beoordeeld. De jury be stond die dag uit de dames Ans Ha- mersveld, Tineke Ameide, Astrid Veen en Truus Keja. Zij hebben die dag zeker geen gemakkelijke taak gehad, net zo min als de rekenkamer, die heel wat heeft moeten rekenen om de juiste uit slag te krijgen. Deze tel-commissie be stond uit mevrouw Ans Kleinveld-v d Koedijk, mevrouw Rita Muller en me vrouw Wil Enters. Mevrouw Enters werd tijdens de wedstrijden voor on voorziene omstandigheden weggeroe pen, zodat de andere twee dames het samen moesten zien te fiksen De lei ding van deze dag was in handen van Janny van de Brandhof en Connie Eichelshoven. De algehele leiding was in handen van Mathea Rooks Na af loop kregen zowel de dames van de jury, de leidsters en de telcommissie bloemen aangeboden. Ook waren er nog bloemen voor de EHBO. ACHTERVELD - Na een ener verende strijd heeft het eerste se niorenteam in de landelijke competi tie de broodnodige overwinning be haald. Hierdoor heeft dit team nog steeds kampioenskansen, maar dan moet wel a.s. zondag van Soest 5 worden gewonnen. Het 2e se niorenteam wist wederom bij Biltho- ven 6 de overwinning in de wacht te slepen. Het herenteam moest voor de twee de keer zijn meerdere erkennen tegen het sterke Randenbroek 2. Van de tien zaterdagteams wonnen er slechts twee. Deze beide teams (heren A en senioren B) behouden daardoor echter ook nog kansen voor een eventueel kampioenschap. Het vermelden waard is zeker ook nog de goede prestatie van het junioren A team, dat afgelopen za terdag toch een wedstrijdpunt wist te bemachtigen door een krappe 3-2 ne derlaag tegen het sterke Lockhorst C, waarvan in de eerste ontmoeting met 5-0 werd verloren. Het heren B team van voorzitter Nol Wessels zag helaas haar kam pioenskansen door de ,,(B)ierploeg" van Blaricum in de grond geboord wor den. Ondanks het 2-2 gelijke spel tegen Weldam A zal het eerste damesteam er nog een zware dobber aan hebben om haar 2e klasserschap te kunnen be houden. Het tweede damesteam speelde eveneens gelijk tegen Weldam C en is hierdoor nagenog zeker van het be houd van haar plaats in de 4e klasse. Het dames-C team won met 3-1 van t Stort D. waarvan in de eerste ontmoe ting met 3-1 werd verloren. Uitslagen: Dames A-Weldam A 2-2 Weldam C-Dames B 2-2 Dames C-Stort D 3-1 Randenbroek B-Dames D 4-0 Senioren A-Stort A 1 -4 Wilskracht E-Senioren B 0-5 Senioren C-Soest-Z A 0-5 Montfoort D-Heren A 2-4 Heren B-Blaricum B 2-4 Eemnes B-Heren C 5-1 Rijnhuyzen D-Heren D 5-1 Junioren A-Lockhorst C 2-3 Soesterberg A-Jongens A 8-0 Jongens B-Stort A 0-8 Senioren 1—Flehite 5 5-3 Bilthoven 6-Senioren 2 3-5 Heren 1-Randenbroek 2 1-5 ACHTERVELD - Zondag 27 mei zal het voor de laatste maal in dit seizoen weer Frühschoppen zijn in D'Ouwe Peerdestal. De aanvang hiervan is om 11.30 uur. Ook nu zullen de Hinterfelder muzikanten weer hun muzikale mede werking verlenen. Het belooft ook nu weer een heel gezellig samenzijn te worden Beelden uit de Onderlinge Wedstrijden van Avanti. ACHTERVELD - In de week van 2 - 7 juli zal weer de Tour de Junior worden gehouden. Zoals het er momenteel uit ziet zullen er ongeveer 140 wielrenner- tjes aan deze tourweek deelnemen. Dit record geeft de organisatie van de Tour steeds meer problemen met het onder brengen van deze rennertjes. Door ver huizing of om andere redenen valler er ook wel eens adressen af die één of soms twee rennertjes gastvrijheid ga ven. Daarom doet ook dit jaar de or ganisatie van de Tour de Junior weer een beroep op de bewoners van Ach terveld en naaste omgeving om gedu rende een week gastvrijheid te verlenen aan een wielrennertje van 12,13 of 14 jaar. Velen denken dat als men onder dak aan een wielrennertje geeft men dan ook kennis van het wielrennen moet hebben. Dit zou wel leuk zijn maar het is helemaal niet noodzakelijk. De binding met de Tour de Junior via een eigen wielrennertje zal weer versterkt worden en man zal dan bemerken dat de kennis vanzelf zal komen. Het aantal deelnemers dit jaar is een record in de afgelopen 22 jaar. Door zich op te geven als gast-gezin kan er worden voorkomen dat er vele jeugdige wielrennertjes teleur gesteld zullen moeten worden. Op maandag 2 juli zal het rennertje in het gastgezin verschijnen tussen 9.30 en 12.00 uur. De naam zal dan reeds bij het gastgezin bekend zijn. Maandag zal er 's middags en 's avonds gereden worden. Dinsdag zél er 's morgens en 's avonds gereden worden. Woensdag en donderdag wordt er allen 's avonds gereden. Vrijdag wordt er 's morgens en 's avonds gereden en de zaterdag wordt er alleen 's middags gereden waarna er 's avonds de feestelijke prijs uitreiking zal zijn. Hierbij wordt dan op de aanwezigheid van de gast ouders prijs gesteld. Tevens zal het rennertje aan het eind van de middag/avond het gast gezin verlaten. De wielcennertjes dienen elke avond om 22.00 uur by het gastgezin binnen te zijn. Voor de moeders van de gastgezin nen is er de donderdagmorgen een kof fie morgen waarbij onder het genot van een kopje koffie en wat extra's gepraat kan worden over het wel en wee van de rennertjes. Tevens zal deze morgen gevuld worden met een verloting op het startnummer van de renners zodat veel gastgezin moeders met een presentje naar huis gaan. Als blijk van waardering voor het onder brengen van een rennertje ontvangt het gastgezin van de organisatie een waar debon van 35,-. Indien men in de week van 2-7 juli thuis is en er natuurlijk de ruimte voor heeft, kan men zich voor het onder brengen van een rennertje opgeven bij Ad Rozendaal, Jan van Arkelweg 47, Achterveld, tel. 03425-1853 of bij Johan Ossendrijver, Marterhoeve 22, Leus den, tel. 033-46126. Voor nadere in formatie kan men zich ooi nog tot bo venstaande personen wenden. De or ganisatie van de Tour de Junior hoopt dat zij alle rennertjes in een gastgezin zullen kunnen onder brengen ACHTERVELD - Zaterdagavond werd de slotavond gehouden van het KPJ seizoen 1978-1979. Deze avond stond in het teken van het kreatieve werk. Omstreeks 20.30 uur werd de avond geopend door het bestuur met het zin gen van een lied over de KPJ. Na deze opening was het de beurt aan de leden Door een groot aantal groepjes van de leden waren er een aantal toneelstukjes ingestudeerd die nu voor het voetlicht werden gebracht. De volgende stukjes werden opgevoerd: ,,The Village People", ,,een wijze baby", een imitatie van de groep Normaal, dit inclusief de lege bierflesjes, Luv. deze groep werd uitgebeeld door 3 jongens met B.H. en korte broekjes. Als laatste kwam een wijze spreker aan de beurt die de poli tiek even aanpakte. Het een en ander bracht de lachspieren heel goed in be weging Na dit optreden van de groepen werd er afscheid genomen van drie be stuursleden t.w. de voorzitter Hans de Vette, de penningmeesteresse Lia van Ruitenbeek en het bestuurslid Antoon Hak. Vervolgens volgde er een be stuursverkiezing om de open gevallen plaatsen weer aan te vullen. In het be stuur werden gekozen Gerda Hilhorst, Wim v. d. Tweel en Bert Wouters. Wel ke bestuursfunctie deze nieuw gekoze nen-zullen gaan vervullen is nog niet bekend Ter afsluiting van deze,avond werd er na het officiële gedeelte nog geruime tijd gezellig bijeengebleven waarbij er ook nog gezellig kon worden gedanst bij de muziek van Oebi Doebi. Er was deze avond weer een echte grote opkomst van de leden. Op 7 mei werd er op uitnodiging van de schietvereniging Ons Genoegen een kaartavond gehouden tussen de leden van die vereniging en de KPJ le den. De KPJ moest met een verlies ge noegen nemen. De schietvereniging won met een verschil van 13664 pun ten. Individuele winnaars van deze avond waren de heer en mevr v. d Wetering met 4883 punten. De eerste KPJer was Peter van Middelaar met 4659 punten. Op Hemelvaartsdag zal er door een dames- en een herenelftal worden deelgenomen aan het voetbal- tournooi georganiseerd door de KPJ afdeling Eemnes. Het tournooi zal wor den gehouden op de sportvelden van BW 31 te Blaricum. De aanvang is om 11.00 uur. De spelers en speelsters en de eventuele supporters worden ver zocht om 10.00 uur aanwezig te zijn bij Rien Coenders Ook zondag 27 mei zal er worden gevoetbald. Dan zal er worden deelge nomen aan het voetbaltournooi van de Kring. Dit tournooi zal worden gehou den op de sportvelden te Eemnes. Aan dit tournooi zal door een dameselftal en drie herenelftallen worden deelgeno men. De aanvang van dit tournooi is om 10.30 uur De deelnemers en deel neemsters met de supporters worden verzocht om 9.30 uur aanwezig te zijn bij Rien Coenders. BIJ FORTMANN EN HEHENKAMP VINDT U EEN PRACHTIGE KOLLEKTIE BRONZEN DIERENFIGU REN, GEMAAKT MET VEEL HET DIER EN EEN GOED DETAIL. VARIËREND KER VAN 3 CM HOOG RENPAARD VAN 35 CM ELK BEELDJE IS EEN OP ZICH. Deense dog: 7cm hoog LIEFDE VOOR OOG VOOR VAN 'N KIK- EEN ACHTERVELD - De biljartcom petitie over het seizoen 1978/1979 van de bij de biljartbond Ge.Vu.Eem aangesloten verenigingen is weer achter de rug. Dit seizoen werd er door één club minder deelgenomen dan het vorige seizoen. De kampioen van het vorige seizoen eindigde nu op de derde plaats. Aan het eind van de competitie werd er wel een hevige strijd gevoerd tussen de koplopers „Sport", „De Kroon", „De Faam" en geringe onderlinge puntenverschil. De kampioen van het vorige seizoen startte dit seizoen met een minder goed begin Doch tegen het einde van de competitie deden zij er tocht alles aan om de koppositie terug te krijgen. Dit lukte echter niet. In de uitwedstrijd te gen Eibergen verloren zij met 8-2 waar door de koppositie wel vergeten kon worden Nu ging het er nog om wie zou de kampioen van dit seizoen worden Het ging nu tussen Sport, Eibergen en De Kroon. Het heeft er naar uitgezien dat Eibergen dit jaar met de eer zou gaan strijken Doch dit lukte niet. Het was de club Sport die het kampioen schap behaalde door de laatste wed strijd tege De Faam met 10-0 te winnen. Deze club kwam nu aan de kop met twee punten voorsprong op Eibergen. Het kampioenschap van het seizoen 1978 - 1979 was zo voor Sport. Even als het vorige seizoen speelde de club van Onder de Linden weer een redelijke wedstrijd Deze club eindigde op de vijfde plaats met slechts een punt ach ter stand op de Faam. De hekkensluiter was ook nu weer de club van de Ros kam. Ook dit seizoen werd het doel waar in deze bond naar gestreefd wordt weer bereikt Niet alleen het doel om zo hoog mogelijk te eindigen, maar ook de gezelligheid en de sportiviteit tussen de spelende clubs. De totale uitslag van de competitie was: aantal punten gespeeld 1e Sport (tevens kampioen) 88 75 2e. Eibergen 86 75 3e. De Kroon 80 75 4e. De Faam 73 75 5e. O. de Linden 72 75 6e. De Roskam 49 75 Mogelijk zal de competitie in het vol gend seizoen starten met 7 of 8 clubs Indien dit zo zal zijn, dan zal de com petitie weer uit een eerste en een twee de helft bestaan. Met het gezellige feestavond in de Faam te Hoogland, waar de kampioen werd gehuldigd, werd deze competitie 1978 - 1979 afgesloten. ACHTERVELD - Evenals vorige ja ren werd ook dit jaar weer type-examen gedaan door leerlingen van een aantal basisscholen uit Achterveld, Leusden en Hoevelaken. Alle leerlingen - die hun opleiding gehad hebben bij ,,de Seegers' Opleidingen" te Achterveld - zijn met hoge cijfers geslaagd. Dit komt vooral volgens hun lerares mevrouw M. ACHTERVELD - Donderdagavond werd tijdens de training van de spelers door onbekenden een bezoek gebracht aan de kleedkamer van de S V Achter veld. Uit een drietal in de kleedkamer hangende kledingstukken werden por- temonnaies ontvreemd waarin een to- Plijnaar-Seegers door hun en thousiasme en ijver gedurende de op leiding. De kinderen kregen les op hun vrije woensdagmiddag en er werd nooit verzuimd, of het moest vanwege ziekte zijn De lessen zijn het hele jaar een plezier geweest zowel voor ,,de juf" als voor de kinderen. De geslaagden zijn: Onze Wereld: Angelique Smal. Jos van Burgsteden, Carla Smink, Thécla Bal vers. Jolanda Kerkhof. St. Jozefschool: Ellen Tolboom, Jac queline de Vette, Peter Hazelaar, Paul van de Pol, Herry Smit. Kllmopschool Leusden: Coen Huurdeman, Gerbrand Overgoor taal bedrag van 60,-. De kleedkamer was niet afgesloten. Door de politie werd een onderzoek in gesteld De politie brengt nogmaals on der de aandacht dat het wel wenselijk is om tijdens de trainingsavonden of tij dens het spelen van de wedstrijden geen of zo weinig mogelijk geld bij zich te dragen en ook geen waardevolle voorwerpen in de kleding op te bergen. Heeft men wel geld of waardevolle voorwerpen bij zich kunnen deze nog altijd afgegeven en opgeborgen wor den. meubilering en stoffering AMERSFOORT- LANGESTRA AT 63-TEL 1333^1

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11