Achterveldse dames kampioen en gepromoveerd Volleybalclub vierde oudejaarsavond Grasrit AMBC iezelligheid Iroef lij LEOS Uitslag klaverjassen „Leusden Troef' Echtparen bekertoernooi Eemelaar WOENSDAG 23 ME11979 lad zeer vlot verloop LEUSDEN/CENTRUM - In de on- igs aanmerkelijk verbeterde ac- mmodatie van de schaakvereniging usden op het Buiningpark werd vrij- gavond het raditionele snelschaak- jrnooi gehouden. Met een recor- antal van 80 deelnemers. De organi- toren O. Harlaar en E. Halkes hadden zaken goed onder controle. De rond 30 uur afgelopen 7e editie van dit haakevenement werd wederom een cces en iedere deelnemer had prijs, haakvoorzitter J. van Santen opende de avond met een kort welkomstwoord, waarna de heer hl Huizinga, directeur van de sponsorende Bondsspaarbank, op bord 1 de openingszet verrichtte Er werd in drie klasse gespeeld en de re sultaten waren: Groep A: T. Schuit 14V2, C. Visser 12, J. v. d. Helm 11 Vz, K. van Geijn 1 l'Vz, G. van Andel IOV2, H vanOosterom IOV2, E. Mol 10, J. Ie Grand 10, J Nagel 10. D. Balkenend 9V2, O. Ephraïm 9V«. Schelhaas 9V2 enz. ong en oud (en alles daartussen) in actie op het snelschaaktoernooi. Leos-voorzitter J Zeeman bedankt trainer Hans Kluit voor de vele aan de vereniging bewezen diensten. Groep B: Yvette Nagel 10, W. Velker 10, W. Bosscha 9, H. Heikema 9, J. Fuykschot 8V2, B. Westerkam 8V2, M. van Beusekom 8V2. F Huyser 8V2. H Brave 8V2, J Bosch en Rosenthal 8V2, J. Beukelman 8V2, A Koster 8, P Karis 8, enz ACHTERVELD - Donderdag avond 17 mei speelde het Achterveldse dameselftal een uitwedstrijd tegen BVC uit Bilthoven Dit zou zeker geen ge makkelijke wedstrijd worden daar in de thuiswedstrijd maar met 1-0 was ge wonnen. BVC mocht de aftrap doen en trok ook meteen in de aanval. De Achter veldse verdediging, die dit seizoen slechts zeven maal gepasseerd was hield het hoofd koel De verdediging SPGKf Donderdag 24 mei: 9.30 uur Echtparentoernooi LTV de Eemelaar.op het l£er$tenspark Zaterdag 26 mei: 14.00 uur; KOPBAL Antilopen- Amersfoort op het'Buiningpark. 19.00 uur: ..afscheidsvoetbalwedstrij den" Roda (zo) - Roda (zat) 1 en 2 op het Buiningpark. Na afloop gezellig sa menzijn in de kantine, waar Roda af scheid neemt van haar seniorentrai ners. Zondag 27 mei: 13.00 uur: wielerronde van Klein Zwit serland (Amersfoort) voor veteranen/ liefhebbers. Om 14.30 uur start ama teurs. Maandag 28 mei: 20 00 uur jaarvergadering BV'75 in de Rosmolen. Woensdag 30 mei: 9 00 uur: schoolsportdag op het Ker- stenparkt in Achterveld. 18.00 uur: wielerronde van Leusden voor junioren. Om 19.30 uur starten de amateurs sloot als een bus Van lieverlede nam Achterveld het initiatief over. Na onge veer vijf minuten spelen mocht Achter veld een hoekschop nemen die door M Hak scherp voor het doel werd ge plaatst. L. Kerkhof zag hierdoor kans om met een kopbal de BVC keepster te passeren en zo de stand op 0-1 te brengen Dit doelpunt gaf Achterveld veel zelf vertrouwen en speelde beheerst ver der. Hoewel de uitvallen van BVC zeker niet ongevaarlijk waren wist de Achter veldse verdediging doelpunten te voor komen. Ongevfeer een kwartier voor de rust was het J. van Dijk die met een prachtig schot Achterveld op een 0-2 voorsprong bracht. Na de rust was de stand al binnen een kwartier 0-4 door doelpunten van J. van Dijk en L. Kerk hof Na het vierde doelpunt bracht Achterveld twee wissels in het veld. Kort voor het einde van de wedstrijd wist L. Kerkhof de eindstand op 0-5 te brengen Z.W. VOORUIT Na deze wedstrijd moest er nog een punt worden binnen gehaald en dan zou de Achterveldse ploeg kampioen zijn en ook promoveren. Dit is zondag dan ook gelukt. Zondagmorgen werden de Achterveldse dames, ook wel eens de Smink Girls genoemd ongeslagen kampioen Deze morgen moest nog een thuiswedstrijd worden gespeeld te gen Z.W Vooruit. De tegenstandsters mochten de aftrap doen. doch Achter veld nam regelrecht het heft in handen. Hoewel de Achterveldse speelsters steeds voor het doel van Z.W. Vooruit waren te vinden bleven doelpunten echter uit. Schoten op het vijandelijke doel van M Hak. J. v. Dijk, H. v d. Heuvel, L Kerkhof, R. v. Dijk en G. Schouten gin gen steeds juist over, net naast of wer den door de keepster opgevangen. In de 24ste minuut van de eerste speel- helft wist L. Kerkhof over links alleen door te gaan en met een hoge bal wist zei de keepster van de tegenpartij te verschalken Zij bracht de stand op 1 -0, dit tot grote vreugde van de speelster en het aanwezige publiek Achterveld bleef aanvallen doch er werd voor de rust niet meer gescoord Ook de Z.W. Vooruit kwamen wel eens tot een aan val, doch meer als een enkele hoek schop wisten ze niet te bereiken. Ook nu klopte de Achterveldse verdediging weer prima In de tweede speelhelft was het spel heel wat slechter dan voor de rust. Z W Vooruit ging in de verdedi ging en probeerde met snelle uitvallen een tegenpunt te scoren Dit lukte ech ter niet. De meeste tijd van deze speel helft was het voor bet doel van Z.W. Vooruit een opeenhoping van speelsters Achterveld kreeg nog wel een paar kansen dóch de bal ging voor het doel langs of er juist naast VREUGDE Toen de goed leidende scheids rechter voor de laatste maal floot was er grote vreugde in het Achterveldse kamp Men was kampioen en tevens gepromoveerd. Door het bestuur wer den aan alle speelsters een bloemetje uitgereikt. Toen men na de douche in de kantine aan tafel zat werd er door de dames van de supportersclub aan de Achterveldse speelsters een bloemenmandje aangeboden Om on geveer 15.00 uur werd er door de kam- pioensploeg op een fraai versierde wa gen een rondrit door get dorp gemaakt. Na de rondrit verdwenen de dames van lieverlede naar huis om daar te beko men van de spanning en inspanning. De kampioensploeg heeft dit seizoen 20 wedstrijden gespeeld waarvan zij er vijftien hebben gewonnen en vijf heb ben gelijk gespeeld Er werden 81 doelpunten gescoord en slechts zeven doelpunten kregen zij tegen. ACHTERVELD - Donderdag 24 mei wordt door de LTV de Eemelaar het echtparen-beker-tournooi georgani seerd. Inschrijving voor dit tournooi staat open voor alle Eemelaar-echtpa- ren Alle paren, dus ook de beginners, worden ingedeeld in poules, die van ongeveer gelijke sterkte zijn Alle an dere senior Eemelaars kunnen echter ook een balletje meeslaan. Zij zullen worden ingedeeld in een aparte poule, uiteraard alleen bij voldoende deelna me. en spelen buiten mededinging mee. Ook niet-echtparen kunnen mee doen. speelde twee wedstrijden met 2 dames als invalster en de overige 2 ontmoetin gen met 1 vrouwelijke hulpkracht. Het heeft helaas niet veel mogen baten. Al gemeen winnaar werd Renswouw (slechts 1 set verlies tegen Surf). Voor de tweede maal in successi won deze ploeg de door de naamgever persoon lijk uitgereikte A.V. Elshoff-wisseltro- fee. De sfeer tijdens het tournooi was gezellig en velen hervonden elkaar na het spelen aan de bar. Hulde vooral aan de twee scheidsrechters Henk Krols en Dick v.d. Zee (tevens organisator m.m v. Joke Verhove). De eindstand bij de heren was: 1. Renswouw 7 pnt 2. Surf 5 pnt. 3. Avanti 4 pnt. 4. Leos 3 pnt. 5. I.S.C 1 pnt. ACHTERVELD - Zondag 27 mei or ganiseert de Auto Motor en Bromfiets Club Achterveld weer een gezel- ligheidsrit. Deze grasrit wordt weer ge reden met een eigen reglement in de Sport- en Tour-klasse. Het belooft weer een echte gezellige rit te worden. De uitzetters van deze rit zijn G. van Mar wijk. T. Born en J. Hilverts. Controleurs zullen zijn de heren Lorist en Hilverts De start is om 14 00 uur vanaf het Coöperatieplein Inschrijven vanaf 13.30 uur in Hotel de Roskam. Groep C: M Baron 9, C. van Buren 8V2, R van Aurich 8. A. Kruyntjes 7'/2, J. Schuier 7V2, J. Brons 7V2. C. Petersen 7. G. de Nooy 7, M. H. Bins 6V2, A Bunt 6V2, enz. heren in actie op het Leos-toernooi. LEUSDEN/CENTRUM - In sporthal Meent organiseerde de recrean- -afdeling van Leos haar jaarlijks irnooi, dat ook nu weer een uiterst ezellig verloop had. De eerste lurnooiavond was voor de dames, eos speelde niet best (een eufe- lisme voor allerbelabberdst) maar wisten de gastvrouwen in de wedstrijd tegen SVH op een 8-0 voorsprong te komen. Daar had- de ze zelf niet op gerekend en grote paniek kreeg daardoor gestalte: het werd 9-15 voor SVH. De uitslagen waren: Leos - Avanti 1-1 SVH - Renswouw 2-0 Avanti - SVH 0-2 Renswouw - Leos 2-0 Avanti - Renswouw 1 -1 SVH - Leos 2-0 De Hooglandse dames wonnen met het tournooi de Leusder Krant-wis selbeker en de eindstand was. 1SVH 6 PNT 2. Renswouw 3 pnt. 3. Avanti 2 pnt. 4 Leos 1 pnt. „Gentleman-day" kwam voor Leos niet goed uit de verf De Leusdenaren LEUSDEN - Uitslag 17-5-2979 1. Hr Kleefstra 5640 pnt 2. Hr. Van de Heiden 5273 pnt 3. Hr Kool 5255 pnt 4 Hr Veerbeek 4986 pnt 5. Mevr. Arns 4950 pnt. Algemeen klassement: 1 Hr Van de Heiden 95151 pnt. 2. Hr Knol 94063 pnt 3 Hr Kool 93781 pnt. 4 Hr Kleefstra 93632 pnt. 5 Mevr. Kleefstra 92134 pnt. 6. Mevr Van Waterschoot 91846 pnt. 7 Hr Van Waterschoot 89852 pnt. mensen, die .onlosmakelijk" is ver bonden met de Leusdense volley balclub werd speciaal in het zonnetje gezet. Hans Kluit, jarenlang trainer van diverse teams, heeft te kennen gegeven iets anders te willen gaan doen. Gelukkig zal dat „iets anders" zich afspelen binnen het Leos-ge- beuren. Vooruitlopend op een eventuele oliecrisis werden de nodige oliebollen in de diverse drankjes gedoopt. Voort werden enkele wapenfeiten - vooral de sterke verhalen - breed uitgemeten Heren 8 (het O Z.-team) werd kam pioen 4e klasse van district Eemland, terwijl een meisjes-aspirantenteam o.l.v. de heer B. Roos de finale van de districtskampioenschappen wist te be reiken. Een fraaie prestatie! Zaterdag a.s. vindt ïn Arnhem de landelijke finale plaats en wie nog mee wil, moet om gaand contact opnemen met Bram Roos (telf. 22943). In de z.g ..hogere regionen" moesten de teams pas op de plaats houden. De mini's hebben daar entegen diverse prijzen weggesleept. Helaas moest de jongste jeugd haar thuiswedstrijden doorgaans in Amers foort spelen, omdat de accommodatie in Leusden ontoereikend is. Oom Piet, tante Jopie en hun diverse rechterhan den hebben de jongelui een aantrekke lijk seizpen bezorgd met als dank niet minder dan vier kampioenen. LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week donderdag hield Leos haar seizoensslotavond in sportzaal de Meent. Onder het genot van oliebol len en appelflappen - het was im mers „oudejaarsavond" voor de Leusdense volleybalclub - en in een gezellig sfeertje werd o.m. terugge blikt naar de prestaties uit het voor- bije seizoen. Vooral op de prestaties in het organisatorische vlak en naast bestuursleden werden diverse an- i dere „stille vennoten" uit de schaduw gehaald. Enthousiastelin gen, activelingen en fanatiekelingen kwamen aan bod in de speech van voorzitter J. Zeeman. Eén van de

Leusder Krant | 1979 | | pagina 15