Noodzaak niet aangetoond, beter wachten op verkeersplan" Drie garages mogen LPG gaan verkopen Vuilafvoer gaat aanzienlijk duurder worden: gat van Maarsbergen is vol., Verbetering handbalveld: eerst overleg plegen Schietproeven Valleikanaal: /10.000,- U L UI REKONSTRUKTIE KRUISPUNT ASSCHATTERWEG/MIDDENWEG: Aktiegroep „Veilig Over": Sluit deel weg af voor vrachtverkeer" LEUSDEN KRIJGT EIGEN LAADSTATION Deze week in de Leusder Krant .een wekelijkse noodzaak. jaar Leusder Krant y Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? ffi DOKTERSDIENST: 033-45735 0e Leusder Krant: Reimus&Snel FOTO-KOPIE NODIG? Een klein feestje èn het lezen waard! MM Woensdag 23 mei 1979 -11e jaargang no. 12 5P O ó<l /TCS vy 'fr'fr'fr 4 i.fli. (Van de redaktie) LEUSDEN - Het voorstel van b. en w. om het kruispunt Mlddenweg-As- schatterweg te gaan verbeteren voor een bedrag van 29.500,- werd door de commissie Financiën dinsdag avond terugverwezen naar het col lege. De leden waren niet direkt overtuigd van de noodzaak maar het voorstel gaf bovendien onduidelijke informatie. Ook de commissie R.O. had nog niet haar mening kunnen geven over dit voorstel. De leden van de commissie Financiën vonden het oordeel van R.O. in deze kwestie be langrijk, omdat een dergelijke re- konstruktie in direkt verband staat met een algeheel verkeersplan, waar op dit moment binnen het ambtelijk apparaat aan gedokterd wordt. De aktiegroep Veilig Over had bij het begin van de vergadering een sugges tie ingediend. „Hou het geld voorlopig vast totdat een overwogen verkeers plan op tafel is gekomen en stop met het nemen van ad hoe beslissingen." De aktiegroep deed verder de suggestie om voor de leefbaarheid van de As- schatterweg in ieder geval het deel tus sen Middenweg en Torenakkerweg af te sluiten voor vrachtverkeer totdat een wellicht betere oplossing is gevonden*. „Dat kost bijna niets en komt de leef baarheid van deze wijkweg ten goede". Het CDA bij monde van de heer Wis man zag niet de noodzaak van deze rekonstruktie en was het in grote lijnen met de aktiegroep Veilig Over eens. De heer Bloemhof (P L„Laten we met dit soort zaken nou uitkijken We moeten eerst meer zicht hebben op een totaal verkeersplan." Hij sloot zich bij het CDA aan De heer Bergsma (VVD) was van mening, dat de Asschatterweg haar doorgaande karakter kwijt moet en dat elke maatregel, die daar aan bij kan dragen, welkom is. dit naar aanleiding van de opmerking van de heer Slagter van de afdeling Financiën, dat de voor genomen versmalling van de As schatterweg om het verkeer te remmen, slechts 7000,- kost. De rest van het bedrag moet zonder meer worden uit gegeven om de Middenweg een goede aansluiting op dit kruispunt te geven. Het voorstel zei nu eerst in de commissie R.O. worden behandeld, met de suggestie van de aktiegroep Veilig Over. De heer Bloemhof: „En laten ze daar de problematiek uitge breid bespreken, gezien in het licht van het totale verkeersgebeuren in Leusden." Daar waren de andere commissieleden het roerend mee eens. LEUSDEN - Drie garagebedrijven in deze gemeente zullen binnen af- zienabre tijd LPG gaan verkopen. De drie bedrijven - Van 't Klooster in Leusden-centrum, Buitenhuis in Leusden-Zuid en Kleinveld in Ach terveld - ontvangen dezer dagen hun aangevraagde hinderwetvergunning of hebben die inmiddels al gekregen, zo laat de gemeentelijke voorlich tingsafdeling desgevraagd weten. Met de vergunning worden de bijbe horende voorwaarden versterkt. Vorig jaar is in het kader van de hinderwetprocedure een zitting ge houden waar belanghebbenden be zwaren tegen het verlenen van de vergunning konden aantekenen. Daarvan werd door de twee inwoners van Leusden-Zuid gebruik gemaakt, terwijl ui Leusden-centrum even eens twee bezwaarschriften bin- i-^Q-3 nenkwamen. Eén van deze twee be zwaarschriften werd echter inge diend namens elf betrokkenen. Ge deeltelijk werden de bezwaren niet ontvankelijk of niet gegrond ver klaard. Voor zover de bezwaren ge grond gacht werden, werden zij ver werkt in de bij de vergunning beho rende voorwaarden. Enkele personen hebben met het verlenen van de vergunningen op deze voorwaarden geen genoegen genomen. Het gaat daarbij vooral om de tank die de firma Buitenhuis in middels heeft aangelegd. De in specteur van Milieuhygiëne en Volksgezondheid in de provincie Utrecht en de familie Van de Kar uit Leusden-Zuid hebben zich met hun bezwaren tot de Raad van State ge wend. Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 10.30 en 19.30 uur). Tel. 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt elkè week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. 2iterdagï gesloten. Kruispunt Asschatterweg-Middenweg: voorstel tot verbetering eerst in de commissie Ruimtelijke Ordening en Publieke Werken LEUSDEN - het afvoeren van het Leusdens vuil gaat de gemeente aanzienlijk meer geld kosten. De oorzaak ligt in het feit, dat het „gat van Maarsbergen", waar tot nu toe op relatief goedkope wijze Leusdens vuil in gestort kon worden, vol zit. Per ingang van 1 juli a.s. zal Leusden naar een andere plaats moeten zoekn. Een gemeenschappelijke re geling in Eemlandverband zit er niet in, omdat de grootste gemeente Amersfoort, nog tot 1988 een goedkoop kontrakt heeft met de Vuil Afvoer Maatschappij Wijster (VAM). Dat betekent dat leusden een eigen regeling moet treffen of zich aan moet sluiten bij de gemeente, die voordien ook samen in Maarsbergen hun vuil hebbeh gestort. Dat laatst is nogal prijzig, omdat het laadstation in Wijk bij Duurstede komt te liggen, wat voor Leusden ongunstig is. Voorzitter Mandemaker deelde de commissieleden van financiën dan ook mee. dat B en W gekozen hebben voor een eigen overlaadstation met zes laadperrons, waar de wagens van de firma Sptiman hun vuil in kontainers storten, waarna de kontainers worden vervoerd via Utrecht naar Rotterdam naar de A.V.R een bedrijf vergelijk baar met de VAM. Het feit, dat Leusden het afvoer in eigen hand houdt, brengt wel een hoger bedrag aan kosten met zich mee. D eaanleg van het laadstation in Leusden kost 95.000,-, het verbe teren van toegangswegen naar dit sta tion moet 50.000.- in totaal een be drag van 174.660,- inclusief btw en voorbereidingskosten. De jaarlijkse kosten van deze wijze van vuilafvoer komt op 57 000 - (alleen Leusdens grondgebied). Daar komUdan nog bij het vervoer van het vuil van het Leusdens laadstation naar Lagerwiede (Utrecht), het centrale overlaadstation en de gemeente Leusden betaalt dan per ton vuil 75,-. Nuligt dat bedrag aanzienlijk lager. Storten kost globaal genomen 15.- per ton In principe komt de beslissing van de gemeete Leusden om zelf het afvoer naar Rijnmond te regelen neer op een bedrag 250.000 - extra dan nu het geval is. Hier is dan wel het grof vuil inbegrepen. Het is nog niet afge voerd In het voorstel van dinsdag avond was alleen sprake van gewoon huisvuil. De gemeente Leusden levert per week aan grof en huisvuil zo'n 60 ton. Overigens krijgt Leusden van de zijde van de provincie een zogenaamde „gewenningsubsidie" tot en met 1981. aldus voorzitter Mandemaker. Het voorstel, dat nu globaal naar voren werd gebracht, zal in de com missievergaderingen van volgende maand uitgebreid worden behan deld. |.<9SY.~3 LESUDEN - Het op de valreep op tafel gebrachte voorstel tot verbete ring van het huidige handbalveld van Impala werd door de commissie Fi nanciën dinsdagavond naar B en W. De commissieleden waren van me ning, dat zonder meer eerst overleg gepleegd dient te worden met de desbetreffende vereniging, omdat sommige leden hun ernstige twijfels hadden ten aanzien van de blijvende waarde van deze verbetering. De heer Wisman (CDA): „Volgend jaar neemt de handbalbond geen ge noegen meer met een onverhard of nauwelijks verhard veld Met een der gelijke noodvoorziening als in dit voor stel is de vereniging misschien wel tot volgend jaar uit de brand, maar daarna kan het zich opheffen, als dan niet een verhard veld gerealiseerd is." Voorzitter Mandemaker gaf zonder meer toe. dat het een noodoplossing was Ook hoef de men er niet op te rekenen, dat vol gend jaar een definitief verhard veld zou zijn gerealiseerd. „Planologisch stuit dat op ernstige problemen, waar we het veld ook neerleggen," zei hij. Hij wees de commissie er op, dat overleg gaan plegen vertraging zou betekenen, waardoor de handbalvereniging wel licht voor het nieuwe sezoen niet zou kunnen spelen op het verbeterde veld. De commissieleden gingen hier echter niet op in en wensten méér informatie over het één en ander Ze gingen wel akkoord met het voorstel van de voorzitter om telefo nisch overleg te plegen met de handbalvereniging, zodat het advies van deze vereniging samen met het voorstel nog in de komende raadsvergadering behandeld zou kunnen worden. PAGINA 3: PAGINA 5: PAGINA 7: PAGINA 9: PAGINA 13, 15 EN 17: PAGINA 19 EN 21: PAGINA 25 EN 27: - Verkeersbrigade: voor wie eigenlijk? Vragen in de Scholenraad Aanleg ijsbaan: terug naar al Hulp kruisvereniging niet alleen voor leden - Lisiduna-stertocht bracht muzikale gezelligheid „Woonwagenbewoners zouden andere beroepen moeten gaan uitoefenen De mens in zijn werk: Rian Krechting Wandkleden van F. M. van der Schalie in Galerie „De Hakhorst" Albers, Essed en Dekker brachten prachtige muziek - Geestdriftige demonstraties balletschool Leusden v"" De Mof en de Gouden Klomp Rommelmarkt voordorps-apotheken in Opper-Volta - Dit jaar drie schoolsportdagen - De Eendracht houdt ledenvergadering Sportstichting komt met nieuw plan inzake gebruiksvergoeding Commentaren/Meningen Sportverslagen, uitslagen, nieuws Loep op Leusden Kijk op de film: veel aandacht voor Nederiandse premières van „Twee vrouwen" en „Een kooi met rare vogels" Cursief bekeken: Aangetekend (Van de redaktie) 1 LEUSDEN - De commissie Finan ciën ging dinsdagavond akkoord met het verstrekken van een krediet van 10.000,- voor het houden van uitgebreide schietproeven om op af doende wijze over informatie te kun nen beschikken inzake de ge luidshinder, die een schietcomplex op het sportpark Valleikanaal zou kunnen opleveren. Deze schietproe ven zijn nodig omdat de gemeente normen dient op te stellen voor een eventueel af te geven hinderwet vergunning aan de schietvereniging Leusden. Verschillende overheids instanties zullen bij deze schietproef worden betrokken. De provinciale waterstaat zal aan de proef meewer ken met de allernieuwste meetap paratuur. Een voorstel om te onder zoeken of de schietvereniging kan en wil bijdragen in de kosten, werd voorlopig van de hand gewezen. „Daar kan misschien over gepraat worden als blijkt, dat het schiet complex er definitief kan komen. Op dit moment is het een zaak van de gemeente," aldus voorzitter Man demaker. Taxaties Hypotheken Woonfotogids Verzekeringen Diapresentatie Accountantsadviezen tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Geef als abonnee een nieuwe abonnee op en u, zowel als de nieuwe abonnee maakt kans op een feestelijke taart. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en - verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a. 3833 GP Leusden-C telefoon 033 43880. i Leusder Krant Rozendaallaan 9 Leusden-C. - tel. 033-41495 (gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer)

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1