DEZE WEEK IN DE GEMEENTE De Leusder Krant nieuwe Leusdenaartjes geboortetegel Donderdag 24 mei tot en met zondag 27 mei: expositie De Vrije Kwasten in het gebouw van het Astmafonds, La- rixlaan 1. Openingstijden: zaterdag, zondag en Hemelvaartsdag van 13 tot 17 uur. Werkdagen: 8 30 tot 17 uur. Zaterdag 26 mei: dag lang popmuziek in 'tClaeverenblad. Hamersveldseweg. Van 15 30 tot 23.00 uur. Zaterdag 26 mei: Jazzconcert kwintet Sammy Rimington; eetcafé De Hak- hoFst, Waarden 25a. Aanvang: 21 uur. Maandag 28 mei: Vrouwencabaret in het vrouwencafé in De Hakhorst, Waarden 25a aanvang 21 uur. Dinsdag 29 mei: Ledenvergadering toneelvereniging ,,De Eendracht"; 't Ros Beyaart, Hamersveldseweg. Aan vang: 20 uur. Woensdag 30 mei: Spreekbeurt VVD- Tweede Kamerlid Dick Dees; Groot Krakhorst (wijk De Wetering). Aanvang 20 uur. AVO-KOLLEKTE De AVO-kollekten, voor het alge meen welzijn van minder-validen heeft in Leusden-centrum een totaal bedrag van 4992,55 opgebracht. Bijna honderd kollektanten hebben hun medewerking aan deze kollekte verleend, waarvoor de plaatselijke organisatoren van de kollekte de dames hartelijk bedanken. Dank ook aan de gulle gevers. Geboren: Mathilde van Hamersveld op 15-3-1979 te Leusden Gewicht: 3470 gram. ROMMELMARKT AGENDA Zondag 27 mei 11.30 uur: Fruhschop- pen D'Ouwe Peerdes tal Maandag 28 mei 18.30 uur: Start avondvierdaagse Dinsdag 29 mei 9.00 uur: Welfare Club Zonnebloem Ons Gebouw. Dindag 29 mei 18.30 uur: Start avond vierdaagse Ons Gebouw. Woensdag 30 mei 9.00 uur: Handwerk hobbyclub Ons Gebouw Woensdag 30 mei 10.30 uur: Start avondvierdaagse Ons Gebouw Donderdag 31 mei 13.30 uur: Bejaar- densoos Ons Gebouw. Donderdag 31 mei 18.30 uur: Start avondvierdaagse Ons Gebouw, na af loop défilé. EERSTE PAAL Op zaterdag 9 juni a.s. wordt een rommelmarkt gehouden op het ter rein van Blijhof aan de Ansfridus- laan. De opbrengst van deze rom melmarkt komt ten goede aan de bouw van het Gereformeerd Kerk gebouw (vrijgemaakt) aan de Ha mersveldseweg, waarvoor vorige week de eerste paal werd geslagen. Het feest begint om tien uur. Terwijl onder andere een grote groep leerlingen van de Gerefor meerde Vrijgemaakte school toe zien, slaat een Leusdense huisvrouw de eerste paal voor de nieuwbouw van de Gereformeerde kerk Vrijge maakt. Dat gebeurde vorige week donderdag en de uitverkoren me vrouw mocht het doen, omdat zij die dag toevallig jarig was. De eerste paal, die met dreunend geweld in de grond verdween, was opgesierd met de namen van alle scholieren. De kerk komt te staan aan de Hamers veldseweg vlak naast het win kelcentrum. viert een klein beetje feest, want zij bestaat 10 jaar. Ter gelegenheid hiervan wil zij graag alle verwelkomen met een gratis Deze aanbieding geldt alleen voor die Leusdenaartjes, die de Leusdense bevolking gedurende de maanden april, mei en juni komen versterken (mits uiteraard de geboortekaarten bil ons zijn besteld). De Leusder Krant - al tien jaar kind aan huis bij duizenden Leusdenaren. )ICK DEES (WD) IPREEKT IN LEUSDEN CABARET IN HET VROUWENCAFÉ Volgende week woensdag (30 mei) preekt het VVD Tweede Kamerlid )lck Dees in Leusden. Vanaf 20 uur al de liberaal in Groot Krakhorst wijk de Wetering) onderwerpen ansnijden als „Europa en de gewo- le burger" en „Actuele politieke erhouding tussen PvdA, VVD en )DA". Dees, die in Utrecht farmacie tudeerde, was van 1969 tot 1971 andelijk voorzitter van de JOVD, de iberale jongerenorganisatie. In de weede Kamer houdt de 34-jarige )ees zich bezig met onderwijs, (olksgezondheid en weten- ichapsbeleid. Foto: Peter Bernard. Op maandag 28 mei brengt een aantal vrouwen uit het vrouwencafé een cabaret op de planken. Het programma, dat voor het grootste deel door de vrouwen zelf is geschreven bevat zeer uiteenlopen- den, uiteraard op vrouwen gerichte en met vrouwenogen bekeken on derwerpen. Het aantal plaatsen in de Harkhorst is beperkt. Wie zeker wil zijn van een plaatsje kan een gratis toegangsbewijs afhalen of telefo nisch reserveren op de volgende adressen: Ans van Kemenade Ha verland 8 tel. 43552. Riet van Heer ewaarden Melafier 7 tel. 43689. Roos Verkerk Wederik 40 en Noortje Klin kenberg Marterhoeve 56 tel. 40755. Het café is vanaf 20.00 uur open en voorstelling begint om 21.00 uur. als George Lewis, Jim Robinson, Muddy Waters en vele anderen. Een aantal jaren werkte hij in Amerika met The Louisiana Shakers en The New Orleans Society Orchestra. Tijdens zijn carrière begaf hij zich niet uitsluitend op het terrein van de New Orleans, maar eveneens de Blues en de Jazz/Rock. De laatste jaren trad hij op in The Chris Barber Jazz and Blues Band. Sinds kort heeft hij een eigen groep gefor meerd, die zich vooral op de New Orleans stijl zal richten. Een kwartet van ervaren musici, waarmee hij reeds in verschillende formaties speelde, vormen met hem de Sammy Rimington Band. De volleidige be zetting van de band ziet er als volgt uit: Sammy Rimington, altosax, cla rinet, fluit; Andy Finch, piano; John Coles, banjo; Alan Shipton, bass en Colin Strickland, drums. Foto: Sammy Rimington. Hemelvaartsdag. De grote trek pleister in Zwolle zal Sammy Ri mington zijn. Daarvoor zullen de Leusdense jazzliefhebbers echter niet naar Zwolle hoeven te reizen, want de ak- tieve organisatoren van de Hakhorst zijn er in geslaagd op zaterdagavond 26 mei a.s. een extra jazzconcert te boeken met The Sammy Rimington Band. Deze begaafde clarinetist, saxofo nist en fluitist, die tot 15 jarige leeftijd klassieke gitaar studeerde en daarna clarinet begon te blazen, werd reeds op zijn 17e uitgenodigd om mee te spelen met „The Ken Colyer Jazz men". Op dat moment Europa's leidende New-Orleans-style band. Hij speelde inmiddels met legendarische figuren SAMMY RIMINGTON IN DE HAKHORST De tijd van de jazzfestivals en con coursen is weer aangebroken. In het buitenland kennen wij de grote fes tivals van Nice en Montreux. Ons eigen land beleeft weer de Groningse Jazzmarathon in het Pinksterweekeinde terwijl Utrechts nieuwe muziekcentrum Vredenburg op 1 en 2 juni twee grote jazz avon den brengt. Bretfa heeft we^r het Internatio nale Oude Stijl Jazzfestival van 24- 27 mei evenals Arnhem van 25 mel-2 juni. Op 28 mei in Hilversum het Gooi land jazzfestival en zal Zwolle voor het eerst een jazzfestival hebben op Zoals dat In voorgaande jaren ook |ebeurde, sluit het Amersfoortse Creatief Centrum De Hof ook dit jaar if met een „open huls". Dat wordt olgende week gehouden en Is da- lelijks te bezoeken tussen f4 en 17 lur en 20 en 22 uur. Er zullen dan In >e Hof (ondergebracht in De Flint, Conlckstraat) werkstukken te zien Ijn van cursisten. Ook liggen er toi lers met het programma van vol lend jaar en inschrijfformulieren oor de belangstellenden klaar. WIE VAART ER MEE? FOUT TELEFOONNUMMER Leerlingen van de Koningin Em- maschool uit Amersfoort hebben het weer achter de rug: de succesvoile opvoering van de musical „Wie vaart er mee?" van Benny Vreeden, maandag In De Flint. Hier een paar beelden van dit bijzonder gebeuren. We weten uit ervaring hoe akelig en vervelend het is om steeds maar weer gebeld te worden door mensen, die Iemand anders moeten hebben. Een verkeerd gepubliceerd tele foonnummer kan zoiets veroorza ken. In de bioscoopagenda van vori ge week stond een verkeerd tele foonnummer bij het Grand Theater en dat leverde voor een mevrouw uit Leusden veel geloop naar de tele foon op. Plus uitleg. Het nummer van het Grand Theater Is 14632. Onze weigemeente excuses voor deze fout. KONINKLIJKE ONDER SCHEIDING POP IN 'T CLAEVEREN BLAD 5PBRENGST COLLECTE De Sakor-collecte In Leusden- !uld heeft 1704,15 opgebracht. Ille collectanten en gevers worden lartelijk bedankt. Vorige week woensdag ontving de heer K. M. van der Beek uit Leusden- centrum de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De koninklijke onderscheiding ontving de heer van der Beek uit handen van loco-burgemeester J. Wagenaar. De heer Van der Beek is deze week, 25 mei, veertig jaar ondernemer/di- rekteur van een groothandel in zeep en parfumerieën. Van 1949 tot 1953 was hij lid van een toneelclub in Amersfoort en tot 1955 leider van een jongensclub. Van 1959 tot 1965 was de heer Van der Beek jeugd- ouderling van de Geref. Kerk te Amersfoort, van 1965 tot 1975 ouderling van „Zon en Schild". Op dit moment is de onderscheiden heer Van der Beek bestuurslid van de jeugdcocieteit „Ad Fundum" te Amersfoort. Van 1974 tot 1978 was hij lid van de K.O.C. (Geref. Kerk) te Leusden en nu is hij diaken van deze kerk. Op de foto: het moment van de uitreiking der eremedaille door loco- burgemeester Wagenaar. Zoals vorige week al gemeld zal er op 26 mei a.s. in jeugdhonk 't Claeverenblad een groots pop- gebeuren plaatsvinden waaraan 3 popgroepen en een discotheek deelnemen. •ebcuien Het programma is als volgt: 15.30 uur: zaal open. 16.00 uur: optreden Silted (speelt voornamelijk rockmuziek) 17.00 uur: gelegenheid tot het eten van een broodje met op de achter grond de swingende muziek van C.W.E.-disco! 20.00 uur: optreden Lord Funt- leroy (speelt uitsluitend eigen num mers die je zou kunnen betitelen met New Wave). 21.30 uur: wederom swingende muziek door C.W.E.-disco. 22.00 uur: optreden van de Kel derband (speelt allerlei waaronder een aantal bekende nummers). Ter afsluiting nog een half uurtje C. W.E.- disco die ook zorg zal dragen voor de perfecte lichtshow!! (Wijzigingen voorbehouden). Kortom: een mid dag en avond non-stop muziek. Uniek voor Leusden! Plaats: Jeugdhonk 't Claeveren blad, Hamersveldseweg 102. Entree: 3,50 p.p. Toegang: 16 jaar en ouder. WOENSDAG 23 ME11979 loep op Leusden

Leusder Krant | 1979 | | pagina 21