Hamershof en uitgebreide Biezenkamp moeten kooplek grotendeels dichten eusd e n knm t: KNOV-consulent Kardol: „Moeilijk om voorzieningenniveau in Achterveld op het huidige peil te handhaven" Zaterdag 26 mei 1979 terugblik 7 vervolg op pagina 9 DELTA LLOYD Maar de KNOV vond niet alleen in het gemeentebestuur een ge sprekspartner bij haar assistentie van de Leusdense winkeliers. Ook met Delta Lloyd, de realisator gin gen KNOV-mensen rond de tafel zitten. Kardol: ..Het ging er daarbij vooral om dat Delta Lloyd als insti tutionele belegger weinig voelde voor verkoop of leasing van de win kels in de Hamershof. Terwi|l een groot deel van de ondernemers nu juist liever niet wilde huren In het overleg met Delta Lloyd hebben we ook enkele van onze mensen in Den Haag ingeschakeld en het heeft geresulteerd in een aan zienlijke verruiming van de moge lijkheden". De Hamersfhof, Kardol is er, evenals met de uitbreiding van De Biezenkamp, gelukkig mee. De KNOV-consulent: „Ik wil zeker niet beweren dat Leusden laat zou zijn met de ontwikkeling van de win- (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Ik kan niet zeg gen of we als ondernemersver- bond tevreden zullen zijn, wan neer het hoofdcentrum afge bouwd is. We vinden het een hele goede zaak, dat de Hamershof er komt. We zitten nu met een enorm kooplek en we zijn er van overtuigd dat dat zal veranderen, wanneer de Hamershof er is. Maar de voltooiing van het hoofdcentrum vindt pas over en kele jaren plaats en er zijn zoveel onzekere factoren, dat het nu nog onmogelijk is om te zeggen of we dan tevreden zijn. Heel be langrijk zijn bijvoorbeeld de ont wikkelingen in de omliggende gemeenten en ook de mate waarin de bevolking van Leus den groeit. En over dat soort za ken bestaat nog zoveel onzeker heid". Aldus de heer S H Kardol, con sulent „Ruimtelijke Ordening" van het Koninklijk Nederlands Onder- nemersverbond (KNOV). Kardol heeft in de afgelopen maanden de in Leusden gevestigde leden van het verbond regelmatig met raad en daad terzijde gestaan. Met name bij de ontwikkeling van de plannen voor de uitbreiding van De Biezen kamp en voor het hoofdcentrum deden de Leusdense winkeliers een aantal malen een beroep op de consulent van hun verbond. Kardol: „Ik wil allereerst opmerken dat de ze afdeling prima functioneert. Men werkt met een structuur, die er voor zorgt dat aanwezige problemen snel in de top worden gesignaleerd. Daardoor is men hier in Leusden in staat om ons tijdig te waarschuwen Bovendien kunnen we altijd op prettige wijze in overleg treden met de gemeente. Vooral ook in de hier bestaande commissie „Midden en Kleinbedrijf" laat het gemeentebe stuur blijken een open oog te heb ben voor de problemen van de mid denstand Niettemin verschillen we nog wel eens van gedachten. Zo hebben we nu andere ideeen over een vereniging van ondernemers in de Hamershof dan de gemeente Over de problematiek van de kleine kernen hebben we ook nogal eens gesproken met de gemeente"

Leusder Krant | 1979 | | pagina 35