Aanleg ijsbaan: „terug naar af',w" Hulp Kruisvereniging niet alleen voor leden Verkeersbrigade: Voor wie eigenlijk? Unicefloop groot succes leusder krwit Kleuters voorzitter CDA Commissie Financiën: vergaderen zonder stukken LEUSDER KRANT DE LEUSDER KRANT plaatselijk nieuws LEUSDEN - Hoewel het liberale commissielid Bergsma nogal prin cipiële bezwaren had tegen het op nieuw op delange baan schuiven van de aanleg van de ijsbaan de ijsclub is nu al drie jaar lang een definitieve ijs baan beloofd), verwees de commissie financiën het voorstel tot realisering van ijsbaan annex recreatievijver terug naar Ben W. De commissie was van mening dat het plan eerst voor advies naar de Sportstichting moet worden gezonden (..het is per slot van rekening een be hoorlijke hap geld van het toch al mini male beschikbare bedrag aan sport- voorzieningen"). waarna het moet wor den afgewogen tegen het licht bin nenkort aan de orde te stellen meerja renbegroting en de daarbij behorende prioriteitenlijst. Bovendien waren ook de commissieleden van Financiën van mening, dat onvoldoende informatie aanwezig was over de exploitatiemo gelijkheden en de vaste jaarlijkse kos ten op langere termijn. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt iedere donderdag. REDAKTIE: Bert Vos en wiarnlx Kreyns Redaktle-adres: Postbus 11, LeusderVC. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbameveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Óamp, Finn mark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 (sport); Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt f7,25 per kwartaal, f 14,25 per half jaar en f28,- per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van f5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op giro: 871441 Ln.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermel ding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. is een uitgave van de BDU-Krantencombinatle, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. WOENSDAG 23 ME11979 Voor het schooljaar 1979-1980, kunnen er 5 leerkrachten op de openbare basisschool de Wegwijzer gehandhaafd blijven, voor het jaar daarop zal er naar alle waar schijnlijkheid één af moeten vallen. Reden waarom het gemeentebe stuur dan ook pleit voor het volledig samengaan van de kleuterschool ,,de WIP-WAP" en de basisschool. Het leeglopen van de ene school en het overbezet zijn van de andere deed wethouder G. van Woudenberg verzuchten: Problemen zullen er wel blijven. Oplossing voor één pro bleem brengt direct een ander pro bleem met zich mee." Voor goede suggesties houdt hij zich echter na drukkelijk aanbevolen. oorzaken van het verschil van mening was de half januari af gelaste vergadering, waarin eigenlijk de voorzitter zou moeten worden gekozen. Door de barre weersom standigheden ging deze ver gadering niet door en aange zien geen tegenkandidaten waren binnengekomen, be sloot het bestuur de heer Kleuters tot voorzitter te kie zen. Volgens sommige leden een niet geheel korrekte gang van zaken, maar uiteindelijk ging men toch akkoord met de benoeming. Volgende week komen we uitgebreid terug op de CDA- vergadering, waarin ook een forum-diskussie werd gehou den. i - t r. dzltjJ (Van de redaktie) LEUSDEN - De heer Kleuters is voorzitter gewor den van het Christen Demo- kratisch Appèl (CDA) afdeling Leusden. In een nogal rumoe rig gestarte vergadering van het CDA in Achterveld werd enige tijd over dit voorzitters schap gediskussieerd. De doeling dat zij voorlichting gaat geven of organiseren op het terrein van rheuma, geslachtsziekten, nierdialyse etc Verder hechtte de ledenvergadering haar goedkeuring aan de jaarrekenin gen over 1977 en 1978 Over 1977 zal het tekort van ruim 128.000,- in haar geheel door de gemeente Leusden vergoed worden Hetzelfde zal naar alle waarschijnlijkheid plaatsvinden met het tekort van 149 000 - over 1978 Tot slot van de avond hield mevrouw LESUDEN - De openbare raadscommissie Financiën werd dinsdagavond geteisterd door een ontbreken van agenda-stukken. Bo vendien droeg voorzitter Mandema- ker nieuwe angenda-punten aan, waarvan ook - tot zijn eigen verba zing - geen voorstellen aanwezig waren. De beloofde na te zenden H. C. M Post-Zuidberg. coördinerend hoofdverpleegkundige van de Lisidu- nahof een voor velen zeer verhelderen de inleiding over demente bejaarden. Naast de oorzaken welke kunnen rei den tot dementie kwam ook het opna- mebeleid en het werken met demente bejaarden aan de orde. Grote waarde hechtte zij aan het werk van de 80 vrij willigers in de Lisidunahof, zonder wie het werken met de bewoners vrijwel onmogelijk is voorstellen ontbraken eveneens. Kortom lichte verwarring en soms verbijstering in de gelederen vai. de raadscommissie. Het gevolg van de ze kleine chaos (een rommelige ver gadering, zo kenschetste de heer Offereins de bijeenkomst) was, dat verschillende voorstellen wegens gebrek aan informatie terug moesten worden genomen. Ook andere voor stellen ondergingen dit lot, omdat de daarin genoemde informatie even min voldeed aan de verwachtingen van de commissieleden. Zo werd een voorstel over kredietverstrekking voor de aanleg van de ijsbaan terug verwezen, voor de verbetering van het handbalveld van Impala en kre diet voor de verbetering van het kruispunt Middenweg-Asschater- weg, dat bovendien nog niet in de commissie R.O. was behandeld. Niettemin werd levendig gediskus- sierd onder meer over een neiuwe regeling voor vuilafvoer, naaodza- kelijk omdat het „gat van Maarsber- gen" vol zit. LEUSDEN - Tijdens de op 17 mei gehouden vergadering van de ge meenschappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs kwam naar voren dat het niet geheel duidelijk is voor wie de verkeersbrigade-dienst ten behoeve van schoolgaande kin deren nu wel bedoeld is. Op de agenda van bovengenoemde verga dering werd als punt opgevoerd de situatie met betrekking tot de ver keersbrigade. Aanleiding tot be spreking van dit onderwerp was het feit dat veel ouders die soms al ja renlang meedraaien in de regeling van verkeersbrigades het niet meer zien zitten. Aanvulling van het team dat de verkeersbrigadiersregeling in stand houdt, vindt nauwelijks plaats, zodat moeders die vaak al geen kin deren in Leusden meer op school hebben, zich gedwongen voelen toch maar mee te blijven draaien. Jongere moeders melden zich nau welijks aan, mede ook omdat het vaak erg onaantrekkelijk is om als verkeers- brigadier te functioneren. Op een over- steekpunt van de Torenakkerweg is het door het op verschillende tijden uitgaan van scholen zelfs noodzakelijk om drie kwartier achtereen in soms barre weersomstandigheden als hulp bij het oversteken van kinderen te dienen Om te trachten tenminste de school tijden op één lijn te krijgen heeft er tus sen de gemeente, de verkeersbrigade- dienst en de scholen al overleg plaatsgehad Bij deze bespreking is duidelijk geworden dat het kennelijk niet haalbaar is tot gelijke schooltijden te komen Wel is de vraag naar voren ge komen voor wie de verkeersbrigadiers nu eigenlijk staan. Veel ouders en ook de politie vinden dat kleuters gebracht en gehaald dienen te worden. Andere ouders vinden dat de verkeersbriga diers juist voor deze categorie kinderen hun taak vervullen. Het dagelijks bestuur van de school raad vindt het nuttig om juist de ouders de vraag voor te leggen wat zij het nut van de verkeersbrigadedienst vinden. Oudercommissies van de scholen zou den daarom gevraagd moeten worden hun medewerking te verlenen Alvorens men actie gaat onderne men zal echter eerst het resultaat afge wacht worden van een tweede bespre king tussen schoolhoogden en ge meente plus verkeersbrigadedienst welke op 5 juni a.s. zal plaatsvinden. Dat het gelijktrekken van schooltijden niet alleen een zaak van de school hoofden is, is inmiddels in Achterveld gebleken Schoolhoofden van ..het Startblok" en ,,'t Drempeltje" waren het daar eens geworden over de schooltij den, de inspectnce voor het kleuteron derwijs wilde echter geen medewerking verlenen. Het lijkt de schoolraad daar om nuttig voordat de bespreking op 5 juni gehouden wordt eerst bij de ver schillende inspecties te informeren naar hun standpunt Behalve met de kwestie verkeersbrigade, hield de schoolraad zich nog bezig met een aantal andere zaken. WERKGROEP onderwijs zoals die jaren gefunctio neerd heeft. In deze werkgroep zullen behalve een aantal raadsleden, wet houder G van Woudenberg en een lid van de schoolraad voor het openbaar onderwijs, afgevaardigden zitting heb ben van alle schoolbesturen in de ge meente Leusden Omdat in dat geval het gehele openbaar onderwijs door slechts één lid vertegenwoordigd zal zijn en er in de ogen van de schoolraad geen sprake is van een evenredige vertegenwoordiging zal men de ge meente verzoeken twee afgevaardig den te mogen aanwijzen Omdat er geen afvloeiingsregeling voor onderwijzend personeel in de ge meente is, welke duidelijk omschreven is. stelde de schoolraad een kleine commissie in om een dergelijke rege ling eerst in kleinere kring te bespreken Juis( nu er 9een probleem is, het juiste tijdstip om te praten over de rechtsposi tieregeling van het personeel, aldus de voorzitter. LEUSDEN - Vrijdag werd in het kruisgebouw in Leusden-Zuid voor het eerst sinds haar oprichting twee jaar geleden een algemene leden vergadering gehouden van de kruisvereniging Leusden. De kruisvereniging Leusden is voortge komen uit een fusie van het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis in Leus den. Van de ruim 3500 leden die de vereniging telt had een minimaal aantal gevolg gegeven aan de uitno diging voor de vergadering. Het huidige bestuur, voortgekomen uit de voormalige besturen van de beide kruisverenigingen steldezich in haar geheel verkiesbaar. Tegenkandida ten waren niet gesteld zodat het zit tende bestuur, nu formeel, ook het komende jaar mag blijven. Het werk van het bestuur zal er de komende tijd niet makkelijker op wor den Niet alleen heeft men de dagelijkse zorg over vijf wijkverpleegkundigen die in vaste dienst zijn naast een aantal part-time krachten, in de toekomst wordt men verplicht de hulp ook te ver schaffen aan met-leden AWBZ Met ingang van 1 januari 1980 zal de financiering van het kruiswerk op een andere wijze dan tot op heden plaatsvinden. Naast de contributie is nu nog de rijks- en gemeentesubsidie een belangrijke bron van inkomsten Per 1 januari a.s. zal, waarschijnlijk via een omslagstelsel op inwoners, uit de AWBZ-pot een bedrag beschikbaar komen voor de kruisvereniging Dit zal echter betekenen dat hulp niet alleen aan leden, maar ook aan met-leden binnen het werkgebied gegeven zal moeten worden De te geven hulp zal echter nauw omschreven zijn en voor met-leden zeker niet hetzelfde pakket omvatten als het geval is voor leden. Ook in de toekomst zal het derhalve zinvol zijn lid te blijven of te worden van een kruisvereniging. ORGANISATIE Organisatorisch is er in de loop van de tijd ook het een en ander veranderd bij de kruisvereniging Tussen provin ciale besturen en plaatselijke kruisver enigingen zijn zogenaamde basiseen heden gevormd welke het gebied van een stad of een regio beslaan De regio waarin Leusden valt, omvat verder de kruisverenigingen uit Achterveld, Maarn, Woudenberg en Scherpenzeel en mogelijk ook Renswoude. Per regio zullen activiteiten worden overgeno men van de provincie. Door de bedoel de basiseenheid is inmiddels mevrouw Brugman aangetrokken als hoofdver pleegkundige. zij zal haar zetel hebben in Woudenberg, dit vanwege de cen trale ligging in de regio Mevrouw Brugman zal coördinerend gaan optreden waar het gaat om werk verdeling en vervanging tijdens vakan ties of ziektes, tevens ligt het in de be- Verkiezingsborden in Leusden. Verkiezingen? Jazeker! Voor Europa. Op 7 juni gaat Nederland ook haar parlementariërs voor het Europese Parlement kiezen. Niet belangrijk, zegt u? Toch wel. Zorg dat uw stem in Europa óók gehoord wordt! Van de gemeente kreeg de school raad het verzoek één lid af te vaardigen naar een in te stellen werkgroep onder wijs. een voortzetting van de commissie LEUSDEN - Zes uur lang is zater dag gewandeld voor Unicef in Leus den. Vooral de jeugd liet zich van de goede kant zien en er werden heel wat kilometertjes afgelegd voor de sloppenkinderen in Peru, Zambia en Thailand. Meer dan de organisatoren verwacht en gehoopt hadden. Aan het einde van de lange wandeldag kon mevrouw Otter, initiatiefneem ster van deze actie in Leusden, het nationaal comité in Den Haag dan ook laten weten, dat er in Leusden voor meer dan dertienduizend gul den bij elkaar gewandeld is. Het was zaterdag ideaal om te wan delen. Vooral door de geweldige me dewerking van de scholen kwamen zo'n vijfhonderd wandelaars - voor het me rendeel jeugd - bij de Til aan de start Gewapend met sponsorkaarten, waar bekenden dubbeltjes, kwartjes, gul dens en zelfs meer per kilometer op nadden beloofd. De sponcors hebben het geweten, want de Leusdense jon gelui waren niet te stuiten Zoals het drietal Bob Mobach, Ad Stegeman en Mare letswaard, dat 's morgens om 10 00 uur opgewekt vertrok en "s mid dags tegen 16.00 uur liefst 32 km had afgelegd, hetgeen-wel betekende, dat ieder gesponsord kwartje inmiddels acht gulden waard was geworden. Re cordhouder werd Herbert in 't Veld, die vier sponsorkaarten vol had en zo'n dikke duizend gulden voor Unicef bij el kaar liep' ..Help een handje met je voeten" werd een groot succes in Leusden. Me de door Fred Gressie, die het parcours door het park had uitgezet en de hele dag heen en weer fietste om te con troleren of alle pijlen op de route nog de goede kant opwezen. Dank zij ook de dames Otterlo, In 't Veld. Robbemond en Bronkhorst, die bij start en finish heel wat deelnemerskaarten te verzorgen kregen. Zij werden daarbij terzijde ge staan door de heer Peddemors en Val- kenet (van het organiserend comité), door de mensen die de posten bezetten en na afloop de bedragen optelden en door de EHBO. die overigens maar erg weinig blaren door te prikken kreeg.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3