„Vergrijzing Achterveld voor middenstand een groot probleem" Johan Coenen: Zaterdag 26 mei 1979 ICIStlCI* fci* HflBS terugblik (Van een onzer verslaggevers) ACHTERVELD - „Het grootste probleem voor de Achterveldse ondernemèVs vormt ongetwijfeld de vergrijzing van het dorp. Niet dat we dat nu rechtstreeks in de winkels aan onze omzetten mer ken, maar in de toekomst zou dat wel eens kunnen gebeuren. Nu moet er per jaar ongeveer een schoolklas gesloten worden, omdat er niet genoeg leerlingen meer zijn. Dat gaat natuurlijk wel doorwerken op den duur. Het is ook niet voor niets dat wij als ondernemers hebben aangedrongen op snelle nieuwbouw in Achterveld. We hebben onmiddellijk gereageerd op het streekplan Oost, toen dat verscheen. We zijn er voor naar Utrecht geweest, al heeft dat niet veel resultaat gehad. Maar nu begint er dan schot in te komen. En ik moet zeggen: ook door het optreden van de burgemeester, die er zich erg voor inzet". Johan Coenen is ondernemer in Achterveld. Aan de Hessenweg 311 tikken in een uiterst bescheiden winkelruimte een aantal klokken, blinkt goud en hangen brilmonturen aan een gedeelte van een wand. Het niet ruim bemeten vloerop pervlak van zijn bedrijf verhindert Coenen niet om zowel horlogier/ juwelier als opticien te zijn Een be drijfstak waarin ook zijn vader het dagelijks brood verdiende. Coenen: ..Dit pand staat er al zeventig jaar Het is indertijd gebouwd door ene A. van de Hengel, die zich hier ves tigde als goudsmid Het huis is he lemaal opgebouwd met gebruikte materialen, afkomstig uit een afge broken grachtenpand in Am sterdam. Het vak van goudsmid was toen een nog tamelijk bloeiend beroep, want bij de klederdrachten hoorden traditioneel een aantal gouden sieraden. Daarnaast deed Van de Hengel in electrische artikelen en uurwerken En dat in een dorp dat toen uit misschien vijftig, zestig hui zen bestond". KNOV De vader van Johan Coenen nam de zaak over. De oude heer Coe nen was een zeer aktieve man bin nen de Achterveldse gemeen schap. Zijn politieke interesses mondden uit een raadslidmaat schap in de voormalige gemeente Stoutenburg. Coenen senior was ook een man die overtuigd was van het belang van vakorganisaties. Samen met Hein Schouten stond hij aan de wieg van wat nu de jubile rende Leusdense afdeling van het Koninklijk Nederlands Onderne- mersverbond is Toen zijn vader overleed zat Jo han in militaire dienst en runde zijn moeder een aantal jaren de zaak ..Eigenlijk-was het de bedoeling dat een broer van me de zaak zou overnemen, maar dat is er niet van gekomen. Toen vader overleed moest ik nog aan de studie voor mijn vakdiploma's beginnen. In 1968 kon ik het overnemen. Ik vond het eigenlijk wel erg leuk om te gaan doen Het is een kleine zaak, waarin vervolg op pagina 17

Leusder Krant | 1979 | | pagina 43