v operen bruiloft Gijs Puup VI Hing niet ongemerkt voorbij /leer deelnemers aan weede avondvierdaagse PJ won kring- oetbaltoernooi Eerste team van Eemelaar kampioen 145 Achtervelders trapten dauw Gezelligheids rit A.M.B.C. ■eusder hranK Geen alcohol misbruikers Bejaarden gingen op reis ONDERDAG 31 ME11979 Achtervelds nieuws 11 ik) HTERVELD - Zaterdagavond in D'Ouwe Peerdestal het feest erd in verband met het 12'/2-jarig elljk van de heer Gijs Steenbeek ehal ve de familieleden waren op est ook aanwezig leden van het orenelftal waarin Gijs speelt en n van het dameselftal waarin zijn genote al zeven jaar meespeelt, de koperen bruidegom in het avalsseizoen 1978-1979 ook Carnaval was geweest als s Gijs Puup VI hadden het be- r en de Raad van Elf van de Car- ilsvereniging de koppen bij el- gestoken met de bedoeling om koperen bruiloft niet ongemerkt ten voorbijgaan, n ongeveer 21.00.uur werd Prins door twee dames van de Raad van Elf aangekleed met zijn Prinsenkos tuum. Nadat dit was gebeurd kwam de Raad van Elf vergezeld van de dames en voorafgegaan door de Hofkapel en de dansmariekes de zaal binnen. Na eerst een polonaise te hebben gelopen werd Prins Gijs met zijn echtgenote door {Je adjudant Theo van de Wetering naar^yoren geroepen Deze feliciteerde het echtpaar met het feest en wees Prins Gijs er op dat hij nu wel gekleed was als Prins doch dat zijn Jantje Beton ontbrak. Om dit goed te maken over handigde de adjudant hem een uit hout gesneden Jantje Beton dat dan maar als vervanger van de originele dienst moest doen. Hierna nam de voorzitter van de Car navalsvereniging, de heer C. de Vette, het woord. Qok hij bracht namens de gehele vereniging de gelukwensen over." Reeds acht jaar heb je je beste krachten aan de Carnavalsvereniging gegeven Hiervan éen jaar als reserve en drie jaar als secretaris. In verband met de drukke werkzaamheden moest het baantje van secretaris er aan gege ven worden. Het laatste Carnavals seizoen ben je opgetreden als Prins Gijs Puup de VI. Je hebt voor de Car navalsvereniging net zo hard gewerkt als in je privéleven Namens de vereni ging heel hartelijk dankhiervoor," aldus de voorzitter, die de prins hierna een zeer fraai Puupenkoppen wandbord overhandigde Hiermee was het echter nog niet af gelopen. Door de adjudant werd nu een rijm voorgelezen waarin een gedeelte lijke levensloop van het koperen bruidspaar naar voren werd gebracht. De mooiste dingen kwamen natuurlijk naar voren. Tijdens de mededeling dat Gijs moeder Eef wel eens met het eten liet wachten, hetgeen wel eens een be paalde echtelijke twist tot het gevolg had, reageerde een van de kinderen direkt met de woorden ,,en als het weer gebeurt krijgt hij met de deegrol". Tot slot werd naar voren gebracht dat Gijs nu op een nieuwe zandauto van zijn baas reed Daar hij bekend stond als een goed chauffeur die zuinig was op zijn materiaal werd hem nu door de Raad van Elf een nieuwe vrachtauto aangeboden. De heren hadden een kinderfietsje georganiseerd en daar een vrachtauto ombouwsel om heen gebouwd. Zelfs de aanhangwagen ont brak niet. Gijs moest nu met zijn echt genote enkele rondjes door de zaal rij den dit onder grote hilariteit van de aanwezigen Het lulde fiog ook. Na de rondritten dankte Prins Gijs voor hetgeen hem aangeboden was. Ook dankte hij de andere vertegen woordigers van de verenigingen waar hij en zijn vrouw lid van zijn voor het geen zij mochten ontvangen Na dat er nog enkele polonaises waren gelopen werd het feest tot in de kleine uurtjes gezellig voortgezet. l. (S5T- 4 CHTERVELD - Maandagavond in Achterveld de door wandel- ig Utrecht - 't Gooi en-omstreken rganiseerde avondvierdaagse .start. De organisatie van deze nd vierdaagse was in handen van Achterveldse Hervormde jeugd eniging Con Amore. In totaal gin- er 490 deelnemers van start. Er worden gelopen de 5, 10 of 15 •r. waren vorig jaar 473 deelnemers lat er dit jaar zeventien personen er hebben deelgenomen De jongste ilnemer aan deze vierdaagse was e jaar. Het is niet bekend hoe deze ïft meegedaan, doch het zal wel rij- id geweest zijn. Alle deelnemers ar- erden binnen de tijd weer bij Ons bouw waaruit bleek dat er deze >nd geen uitvallers waren. Don- dagavond, dus vanavond zal er na )op door de deelnemers nog een de- worden gehouden, waarbij de mu- kvereniging D.W.S., haar medewer- g zal verlenen Om alle deelnemers n dit défilé te kunnen laten meedoen deze avond als volgt worden ge- irt Om 18.30 uur zullen eerst de 15 lopers van start gaan, om 18.45 uur deelnemers die 10 km lopen en om 00 uur de 5 km lopers. Als er in deze Igorde wordt gestart zullen de deel- imers ongeveer gelijk op de plaats inkomen waar het défilé zal beginnen. route van dit défilé is Start bij het ipveldje aan de Kerkdijk, via de Hes- nweg voor Huize St Joseph langs, n van Arkerweg, W van Amersfoort- raat. van Oldenbarnevelderstraat. v/ 'A Pater Stormstraat en via de Hessenweg weer terug naar Ons Gebouw. Als de weersomstandigheden zullen blijven zoals het was op de eerste dag zal ook deze tweede Achterveldse avond vierdaagse zeker weer een succes worden ACHTERVELD - Zondag 27 mei »erd door de K.P J. kring Utrecht Oost en voetbaltoernooi georganiseerd, let toernooi werd gehouden te Eemnes an dit voetbaltoernooi werd door de chterveldse K.P.J. deelgenomen met rie herenteams en één dames team >oor de herenteams werd er gespeeld drie poules. Nadat de wedstrijden in eze drie poules waren gespeeld bleek lat elk Achtervelds heren-team win- iaar van hun poule was geworden. De nale werd dus een hele Achterveldse angelegenheid. Eerst speelde Achter- eld I tegen Achterveld II en daarna te en Achterveld III. Achterveld I won al leze wedstrijden. Als winnaar van de nale moest Achterveld I nu nog een wedstrijd spelen tegen Eemnes I. Ook leze wedstrijd werd door Achterveld I lewonnen, zij het echter niet zonder noeite Eemnes gaf behoorlijk tegen- lartij, doch Achterveld I bleef het hoofd koel houden waardoor ook deze wed strijd werd gewonnen Ook de dames van de Achterveldse KPJ lieten zien dat zij er ook wel iets van konden Ook zij kwamen als winnaar uit de bus Jammer was wel dat mej W. Cfijkhof tijdens de wedstrijden een enkel blessure opliep. Daar zowel Achterveld I als het dames team winnaars werden van dit toernooi kon Achterveld dit jaar twee wisselbekers mee naar huis ne men. Na afloop van deze zeer gezellige doch ook zeer sportieve dag werd er nog geruime tijd gedanst te Blaricum waar ook de prijzen werden uitgereikt. Op Hemelvaartsdag is er ook een voetbaltoernooi geweest dat was georganiseerd door de KPJ afdeling Eemnes. Aan dit toernooi werd door Achterveld deelgenomen door één he ren- en een dames-team. Bij dit toer nooi werden deze beide teams tweede. STOUTENBURG - Door het per soneel van de groep Rijkspolitie te Leusden werd van zaterdag op zondag morgen ongeveer anderhalf uur een al coholcontrole gehouden te Stouten- burg Ondanks het vrij late uur werden er nog een vrij groot aantal automobi listen en hun voertuig gecontroleerd. Vier bestuurders moesten een blaas- test doen. Deze blaastest viel voor deze bestuurders echter negatief uit. Ook aan de voetuigen bleken bij de controle geen gebreken aanwezig te zijn. A.lle gecontroleerde bestuurders waren in het bezit van de vereiste papieren. Op het zelfde tijdstip werd er ook een alco holcontrole gehouden ter hoogte van de Zandbrinker molen aan de Asschatter- weg. Ook bij Deze controle werden er geen overtredingen geconstateerd Het eerste seniorenteam v.l.n.r. Tino Scherpenzeel. Ineke Muns, Rob Lan^ereis. Wil Jehee en Arthur Scherpenzeel ACHTERVELD - In een tot het laatste moment spannende strijd wist het vorig jaar naar de vierde klasse gepromoveerde eerste ge mengde team afgelopen zondag ook in deze klasse het kampioenschap te behalen door een 6-2 overwin ning op Soest V. De strijd om het kampioenschap was tot op de laatste wedstrijddag nog geheel open. Bij verlies of een gelijkspel tegen Soest was het kampioenschap naar het Amersfoortse Flehite V gegaan. In een uiterst sportieve strijd en onder de goede leiding van enkele vrijwilligers die bereid waren de scheidsrechters- stoel te beklimmen moest om nage noeg elk punt gevochten worden. De afwezigheid van eerste speler Henk Eek werd bijzonder goed opgevangen door de invallers Tino en Arthur Scherpenzeel. Door de winst van Wil Jehee. Ineke Muns en Tino Scherpen zeel kwam de Eemelaar met een 3-1 voorsprong uit de enkelspelen De he- rendubbel van Rob Langereis en Tino Scherpenzeel ging verloren maar de damesdubbel van Wil Jehee en Ineke Muns werd vrij gemakkelijk met 6-3/6-3 gewonnen. De gemengde dubbelspe len moesten nu de beslissing brengen. Na een moeizame strijd en de vierde tie-break van deze dag waren het als eersten Wil Jehee en Arthur Scherpen zeel die met 7-6/7-5 een definitief einde aan alle twijfel maakten: het kampioen schap was een feit' Ook de andere ge- mengd-dubbelpartij van Ineke Muns en Tino Scherpenzeel werd gewonnen waarna het kampioensfeest kon begin nen. Door de vereniging zowel als de tegenstanders werden de nieuwbakken kampioenen goed in de bloemen gezet en werd de champagnefles ontkurkt. Voorzitter Nol Wessels had zich op zijn (18e) trouwdag geen beter cadeau kunnen wensen. Op 10 juni a s. zal het team een wed strijd moeten spelen tegen Ede I voor een eventuele promotie naar de derde klasse Bij dit ene kampioensteam zal het voor de Eemelaar dit jaar overigens blij ven hoewel enkele andere teams ook hele goede kansen hadden. Het tweede gemengde team in de zondagcompeti tie moest enkele kostbare punten laten liggen in de eerste twee ontmoetingen met Flehite VII en Weldam II terwijl het Heren A-team in de districtscompetitie slechts één slag van het kampioen schap verwijderd is geweest. Afgelopen zaterdag werd tegen het Woerdense VEP B 3-3 gespeeld, terwijl een 4-2 overwinning nodig was geweest voor het kampioenschap. Ondanks match point" in het voordeel van de Eeme- laarders ging de tweede herendubbel toch nog verloren. Voor de gemengde zaterdagteams verliep het afgelopen weekeinde zonder problemen Alle teams wonnen ondanks het feit dat het A-team door enkele blessures was ge kweld. Het heren B-team had helaas geen kampioenskansen meer maar komt door de winst van afgelopen zaterdag op een goede tweede plaats. Bij het heren D-team is een duidelijk opgaan de lijn te bespeuren in vergelijking met het vorig jaar; met een 4-2 overwinning op Mijdrecht D werd nu eens de volle winst binnengehaald. Het juniorenteam zette de traditie voort door een klinken de 5-0 overwinning op Hooglanderveen A. Jammer dat in deze afdeling het Leusdense Lockhorst veel te sterk voor de Eemelaarders bleek te zijn. Voor het 9erste damesteam zal alles van de laatste competitiedag afhangen Er moet van Lockhorst A gewonnen wor den om nog een kans te hebben op het behoud van het tweede klasserschap. Voor het dames B-team ziet het er iets rooskleuriger uit Als, evenals de vorige keer van Larsheim D gewonnen wordt is het team zeker van het behoud van haar plaats in de vierde klasse UITSLAGEN Zondag 27 mei: Senioren I - Soest V 6-2 Weldam II - Senioren II 3-5 't Stort I - Heren I 5-1 Zaterdag 26/5: Bosch en Duin C - Senioren A 1-4 Senioren B - 't Laer C 4-1 Senioren C - Loenen E 3-2 VEP B - Heren A 3-3 Heren B - Linschoten B 4-2 Phonosmash B - Heren C 5-1 Heren D - Mijdrecht D 4-2 Hooglanderveen A - Junioren A 0-5 Hoogland A - Jongens A 8-0 Jongens B - Hoogland B 0-8 Dinsdag 22 mei: Bosheim A - Dames A 4-0 Dames B - Eemslag A 0-4 Vreeswijk F - Dames C 4-0 Dames D - Lockhorst E 2-2 ACHTERVELD - Vorige week woensdag vertrokken om ongeveer 8 45 uur 43 bewoners van Huize St. Joseph en Sinecura met een bus voor hun jaarlijkse voorjaarsreisje. Dit dagsreisje was uitgestippeld door twee leden van de bewonerscommissie, hierbij geholpen door de heer S Kerk hof. Via Maarsbergen en s Hertogen bosch ging het naar Vught. Hier werd gestopt bij hotel Witte waar de deelne mers van koffie met gebak werden voorzien Na de koffie werd de reis voortgezet naar de Beekse Bergen. Daar aangekomen werd eerst genoten van een echte Brabantse broodmaal tijd Vervolgens werd er met de bus een tocht gemaakt door het Safaripark Dit was iets waarvan de deelnemers on noemelijk hebben genoten Ver schillende deelnemers hadden dit nog nimmmer meegemaakt en konden het zich gewoon niet voorstelllen dat de leeuwen gewoon los liepen, dat de apen op het dak van de bus kropen en dat de giraffen gewoon met hun koppen voor de ramen van de bus verschenen. Na het beeindigen van de Safari ging het weer op huis aan. Via Grave, waar werd gestopt en een consumptie aan geboden. ging het door de mooie Betu we weer terug naar Renswoude. Bij het Hof werd gestopt waar eerst gezellig werd geborreld Inmiddels waren de tafels gedekt en kon er worden genoten van een voortreffelijk diner, dat allien zich zeer goed lieten smaken Geheel voldaan arriveerde men om ongeveer 20 00 uur weer in Achterveld. Als hulp gingen met deze reis mee de beide tuinlieden van Laar en van Doorn, Netty Lagerweij en het echtpaar S. Kerkhof Ook de directeur, de heer Hilhorst, is de gehele dag met zijn bewoners geweest ACHTERVELD - Op Hemelvaarts dag organiseerde de Stichting Jon geren Contact te Achterveld het in middels traditioneel geworden dauwtrappen per fiets. De start was tussen 5.30 uur en 6.00 uur vanaf het Coöperatieplein te Achterveld. Na dat de laatste deelnemers vertrok ken waren bleek dat er In totaal 145 personen aan dit dauwtrappen deel namen. De tocht ging door het zeer mooie gedeelte van Achterveld, via Leusden Zuid naar Den Treek. Vandaar ging het binnen door naar Austerlitz - Maarn - Maasbergen en Scherpenzeel Te Scherpenzeel was er in de kantine van de Scherpenzeelse voetbalvereniging een gastvrije ontvangst waar gerust kon worden en waar een heerlijke kop koffie werd aangeboden. In de genoemde kantine aangekomen hadden de deel nemers er ongeveer 35 km opzitten. Degenen die dit genoeg vonden kon den via de binnenwegen terugrijden naar Achterveld ACHTERVELD - Zondag 27 mer werd er weer een door de A.M.B.C. Achterveld georganiseerde gezel- iigheidsrit verreden. Deze rit was uitgezet door de heren G. van Mar wijk en T. Born. Ook deze rit werd gereden met een eigen reglement. Aan deze rit werd door 50 inschrij vers deelgenomen. De uitslag was: toernklasse strafpnt. 1. T G Kramer, Utrecht 16 2. M Zwartepoorte, Leusden 186 3. H Goes. Achterveld 1 $7 4 H. Hoogland, Nijkerk 246 5 J. van Loenen. Leusden 248 6. M P. v. 't Klooster, Achterveld 250 7 A. H v. Middelaar, Achterveld 254 8. J. B. Venema. Zeist 256 Sportklasse 1J. Th Kramer. Vianen 2 2. H. C van Roest, Weesp 10 3. W Schram. Hilversum 37 4. G. Bos. Amersfoort 38 Voor de personen die nog verder wil den fietsen was er ook nog de mogelijk heid vanaf de genoemde kantine door te rijden om dan via Renswoude - Ederveen - Lunteren en zo via de Postweg terug te keren naar Achter veld. Volgde men de laatst genoemde route dan had men er bij de aankomst te Achterveld ongeveer 55km opzitten. Gezien de zeer gunstige weersom standigheden werd toch nog door een vrijgroot aantal deelnemers de 55 km volgemaakt. De deelnemers zowel van de 35 km als van de 55 km hadden zeer van deze zeer mooie tocht genoten De organisatie kan terugzien op een zeer geslaagde dauwtraptocht en uit de reacties van de deelnemers bleek dat er ondanks het vroege uur veel was ge noten van de natuur

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11