SI IN N r r De Leusdense doelpuntenmakers LEOS-meisjes zevende in kampioenschap Roda- varia Succes polo- Haaien in Zaandam Antilopen sluiten korfbaljaar af oda nam afscheid an haar trainers ■eus—en hranl; Sportclubs vergaderen Afscheid DONDERDAG 31 ME11979 sport 13 LEUSDEN/CENTRUM - Zonder tra nen nam Roda zaterdag afscheid van twee trainers Strikt genomen eigenlijk van één, want Wim de Gans zet een dikke punt achter zijn lange oefen- meestercarrière en Martin Ruitenberg slechts een komma Hij gaat vanaf augustus de junioren voorbereiden op hun a.s. rol in „het eerste" van Roda. Wim kreeg een fotocamera als af scheidscadeau en Martin geen race fiets - die wordt toch weer gepikt - maar een zeer gecompliceerd pols horloge met garantiebewijs en een uit gebreide handleiding. Martin kwam al tijd keurig op tijd en dat is het dus niet, maar bij zijn Spartaanse jeugdtraming is zo'n klokje natuurlijk nooit weg. Het afscheid werd omlijst met niet één maar twee benefietwedstrijden en Pluvius deed ook een duit in het zakje. Hij vergat echter tijdig de kraan dicht te draaien en dat was weldra te zien aan de kleding van de spelers, maar de wasserij is er qoed mee. De stan- daardploegen (Zondag in het groen en Zaterdag in 't vertrouwde roodzwart) waren actiever dan ooit op de Buining- parker grasmat en toen de groentjes riant op 3-0 waren gekomen, aldus Va der de Gans, kwamen de jongens hem vragen of ze zo verder mochten gaan. Nou, dat hoefde niet zo nodig en toen kwam Zaterdag, tweemaal doeltref fend uithalend, nog bijna langszij. Ruitenberg wilde niet winnen (dat zet hij tenminste) omdat het anders het einde zou zijn van de interessante proeve van bekwaamheid. Het smoesje was goed. Het werd bij Roda geen afscheid met tranen. Het leven gaat immers dood gewoon verder en Marinus Beumer en Evert van Ginkel krijgen als nieuwe trainers al over enkele maanden de kans van hun leven om de droomwens van secretaris C. Leyenaar - Roda naar de KNVB! - gestalte te geven. Over twee jaar weten wij meer. Wim en Martin bedankt en Marinus en Evert de mazzel! P. C. Md. zaterdag: Tournooi VVOG (27 mei): 4e elftal 2e prijs 7e elftal 3e prijs Tournooi Cobu Boys (27 mei): Veteranenelftal 1 e prijs Programma 31 mei: Roda 1-Junioren A1 19 30 Afdeling junioren: Zaterdag 2 juni: Tournooi KVVA Roda A2 v 13.15 Tournooi KV VA Roda C5 v 8 15 Tournooi Advendo Roda B1 v 9.30 Maandag 4 juni: Tournooi SCH'44 Roda A1 v. 10.00 Afdeling pupillen: Uitslagen zomeravondcompetitie: Excelsior-Amsterdam 2-6 Groningen-Eindhoven 3-1 Wagenifigen-Amersfoort 4-2 FSC-Den Bosch 1 -2 Twente-Ajax 2-1 PSV-AZ'67 3-0 Roda JC-Feyenoord 1 -0 Eindstand D-pupillen Roda JC. Feyenoord, PSV. AZ'67. Twente. Ajax Eindstand E-pupillen: Den Bosch. FSC. Wageningen, Amersfoort, Groningen. Eindhoven, Amsterdam, Excelsior. Op zaterdag 9 juni wordt de slotdag van de pupillen gehouden. Daarover volgende week meer. ARNHEM - Zaterdagmorgen om kwart over zeven begon voor de meis jes-aspiranten van de Leusdense vol leybalclub Leos het kampioenschap van Nederland. Bereidwillige ouders brachten coach Bram Roos. zijn prille harem en enkele supporters per auto naar het station Maarn. De N.S. zorgde, dat de volleyballers in Arnhem kwamen, waar het staartje van de reis - per bus naar de Rijnhal - werd afgelegd. Daar begon met 12 teams, waarvan Leos de enige ..dorpsploeg". om 9 30 uur de strijd om de nationale titel. In 3 poules van 4 zestallen. De Leusdenaren waren behoorlijk zwaar ingedeeld met Mete rick (in de eindstand nummer 3). Starlift (4) en Gemenservice (11) Van laatstgenoemde club werd de eerste wedstrijd gewonnen met twee maal 15-12. De kop was eraf en Leos ging door met het winnen van de eerste set (weer met 15-12) tegen Starlift De ze gerenommeerde Voorburgse forma tie kwam echter met 4-15 terug tot 1 -1 Tegen Meterick ging de derde wedstrijd met 0-2 verloren en zo werd Leos 3e in haar poule Dat betekende automatisch (in de strijd tegen de overige nummers 3) een Van links naar rechts: coach Bram Roos. Monique v. d Heijden. Petra Oosterbroek. Marja de Wild. Léontine van Zandbrink en Cora de Koning, als mede Hilde Heckermön, Juliette Rijn- frank. Anita Hagendoorn, Lisette van Dijk, Helène Rekkers en ..sport direc tor" Hans Kluit. LEUSDEN/ACHTERVELD - Met onderstaand lijstje van doelpun tenmakers nemen wij definitief af scheid van de voetbalcompetitie 1978-1979. Roda-zondag speelde 22 wedstrijden en scoorde in totaal 33 treffers (vorig seizoen 22), Achter veld bracht het uit evenveel ontmoe tingen ook tot 33 doelpunten (16) en Roda-zaterdag, dat 20 maal in actie kwam, haalde 48 keer doeltreffend uit (42). Alle drie teams hebben dus vooruitgang geboekt en het is te ho pen, dat deze trend zich in de vol gende competitie met de nieuwe trainers zal voortzetten. Roda-zondag: Evert Schafthuizen 12 Henk Malestein 12 Dick van 't Klooster 3 Rob Hogenbijl 2 Bart Rietveld 1 Piet Trappel 1 Jos Vrijhoef 1 Bertus Schoonderbeek 1 Achterveld: Jan Kerkhof Albert Tolboom Herman van Ruitenbeek Jaap Schouten Toon Kalshoven Gert v. d. Brink Henk Voorburg Jan Hazeleger Johan Hak Jan Boersen Roda-zaterdag: René Stoelhorst Henk van Laar Fred de Smalen Rijk Rijnders Georg Nieuwenhuis Hans Ruitenberg Ray Brewerton Ruud Stoelhorst Dit lijstje geeft uiteraard een wat ver tekend beeld, aangezien niet alle schutters evenveel wedstrijden hebben gespeeld. Er was ook geen geld of goud mee te verdienen Volleybal. De in Leusden wonende volleybaltrainer Henk Hoogerwaard (63) heeft onlangs definitief afscheid genomen van zijn favoriete sport. Met Henk Blok en Kees van Zweeden mag de Leusdenaar gerekend worden tot de grootste propagandisten van de volley- balsport in Nederland. Met o.m. het na tionale team, de politieploeg. DES. Starlift en laatstelijk EAVV heeft Hoog erwaard grote triomfen behaald Hij zet er nu een punt achter, maar kan (nog steeds) niet zonder sport Recreatief tennis en tafeltennis werden het alter natief Hengelsport. Het visseizoen 1979 begint morgen Sportvissers moeten in het bezit zijn van een op het post kantoor verkrijgbare ..viskaart", die in drie uitvoeringen bestaat en wel een ..Bewijs van bijdrage" met een rood ze gel a 5,10 voor het vissen met één gewone hengel, een ..Kleine visakte" met een blauw zegel 11,10 voor het vissen met 1 speciale hengel. 2 gewone hengels of 1 peur of een ..Grote visak te" met een geel zegel 33.10 voor het vissen met alle geoorloofde vistui gen. Zwemmen. De speldag van het ..Euro-zwembad", oorspronkelijk gep land op 19 mei, is door de slechte weersomstandigheden uitgesteld tot zaterdag 9 juni van 10.00 tot ongeveer 15.00 uur 7e, 8e of 9e plaats. Overigens al een zeer bijzondere prestatie in de zeer om vangrijke vaderlandse volleybalwereld Leos greep met beide handen de kans op de beste plaats van dit groepje Ly ceum '64 werd met 15-10 en 15-9 het eerste slachtofer en Pradius volgde met 15-8. 8-15 en (via 10-12) 15-12' Leos werd derhalve 7e in het eindklas sement. Coach Roos en zijn ploegje bereikten dit succes met een zeer goe de inzet en teamgeest. postduiven van Dod2-lid van ver dienste Wim Vrijhoef Roda '46 komt in de a.s. competitie met minimaal 4 elftallen méér in ac tie. Vooral de afdeling zaterdag groeide in de breedte. En niet te ver geten de afdeling jeugd. Nico Tijmensen (zaterdagkeeper) blijft in het nieuws. Zaterdag ver richtte hij weer eens een zeer sen sationele redding, maar wel bijna ten koste van een doelpaal Roda-zondag gaat op 2 juni meteen groep van 40 man voor drie dagen naar Duitsland (vertrek om 9.00 uur vanaf het Ros Beyaart) Er wordt ditmaal niet gevoetbald, maar het kan dan toch gezellig zijn 1*1 Christiaan Hollaar. Maaike Steenbeek. #1 m m I 7 Kees Haanschoten. Mathijs Wuts, Ine- M lif I V I II I* Hl *Jk ke van Dijk, Carlo Rietman. Annet m W III II lllllll I I MM Janse< Hendrik Jan Kap, Martijn x_J o III I p-jdr I III Alexander Ridder, Martijn Keuss, Reza Nahumury. René Stienen. Marianne Elisabeth de Muijnk. Donderdag 31 mei: 19.30 uur: voetbal Roda 1 (zat.-Roda A1 op het Buiningpark. Vrijdag 1 juni: 20 00 uur: jaarvergadering Antilopen in de korfbalkantine op het Buiningpark. Zaterdag 2 juni: 9 30 uur: familiedag k.c. Antilopen op het Buiningpark Dinsdag 5 juni: 20.00 uur jaarvergadering schaak vereniging Leusden in de schaakkanti ne op het Buiningpark. LEUSDEN/CENTRUM - Aan het einde van het Roda-seizoen 1978-1979 heb ben wij nog wat Roda-varia voor u De zaterdag-veteranen wonnen het tournooi van Cobu Boys. Zi| bleven ongeslagen (4-0 tegen Posthoorn 3-1 tegen Cobu Boys 1 en 0-0 tegen Sova en Cobu Boys 2). Zaterdagtrainer Martin Ruitenberg speelde in twee van die wedstrijden mee. Zonder te scoren maar met prachtige passes. De Stoelhorstjes verlaten Roda de finitief. Ruud gaat naar S.C. Amersfoort C en René keert terug naar het keistedelijke Quick 1- De ..Roda-VVZA-Animo-combina- tie" (de zondagselectie) iso.l.v Wim de Gans tot een hechte eenheid ge groeid. De opvang van de ..vreem de" spelers slaagde voortreffelijk Aan Evert van Ginkel de eer om vol gend jaar te oogsten. Ex-Rodatrainer Ruud Maas was zaterdag ook op de afscheidsparty, maar dan wel als trainer van de DIPLOMA B Véronique Meffert. Kilian P. V Hek huis. Susan Dijksterhuis. Stephan La- mers. Robin Paul van den Boogaart, Marco van Zeijl, Harold Prohitius. To bias Kuipers. Marco v d. Berg, Gertjan Smal, Maurice van der Linden. Jeroen van Veen, Nicole Lipjes. Wolter Jan Gerrit Royaards. Ronald Staal. Eric Staal. Roelof Jakobus Tijmensen, Ma rie Berg. Gerrit Blankenstijn, H W. M. Voskuilen-Oosterwijk. Jo Schouten, Ineke Hanszens. van 5-1 4-2 werd stortte de hele ploeg in eklaar als een kaartenhuis en werd de eindstand zelfs 4-4 De derde wedstrijd ging tegen het zwakke Shell. Dat de eindstand ..slechts" 6-1 werd. lag echter niet zo zeer aan de Haaien als wel aan de scheidsrechter, die duidelijk partij voor de zwakste koos. De volgende wed strijd zondags was het van hetzelfde laken een pak De Haaien speelden weer tegen 7 Neptunus-spelers en t scheidsrechter (zo werd hij tenminste aangesproken) Het pleit echter voor de Haaienboys. dat men na een 0-0 rust stand uiteindelijk toch zegevierde met 3-0 door doelpunten van Hans van Mourik (2) en Harry Abbing, terwijl Harry Klok met enige fraaie reddingen zijn doel schoonhield. De eindstand van het toernooi werd aldus 1 en 2) Aqua rius en de Haaien waarbij beiden 7 punten hadden doch Aquaris een doelsaldo van 11 en de Haaien 10 3e was ZWV, 4e Neptunus Zaandam en laatste Shell de ranglijst) nog de streekderby tegen Amersfoort, maar wanneer die ge speeld wordt is onbekend FAMILIEDAG A.s. zaterdag organiseert de Leusdense korfbalclub haar familiedag. Vorig jaar werd het een groot succes en met de medewerking van de weergo den, zal het nu niet minder plezierig zijn Om 9 30 uur wordt op het Buiningpark met een spelcircuit begonnen, in de middag gevolgd door groepsspelen en de afscheidswedstrijd van good-old Mauke Costa, die voor de laatste maal speelt in Antilopen 1 en wel tegen haar oude club Rozenburg. Tot slót van het korfbalseizoen volgen nog een bar becue en een gezellige avond in het clubhuis. LEUSDEN - In het Leusdense zwembad Bavoort behaalden jongstle den zaterdag de volgende kinderen een zwemdiploma: DIPLOMA A Karei Boonzaaijer. Geert-Jan Kruijff, Erica van Doornik, Bart Geurtsen, Ro bert Lodder. Mark Kuiper. Albertus Hermanus Tijmensen. Mien v. d Hen gel, Jakko de Bruin. Bartheke Weerstra. Evelien Pot, Kirsten Ruitenbeek, Maris- ka Bergman, Marion Koopman, Saskia Rouwendal. Erik Hendriks. Olan Rainald de Valk. Peter Hoitinga, Moni que van Roomen, Jan-Frans van Ves- sem, Marieke Gerritsen, Patrick J. A Brinkman. Mike Delhaye. Ingrid ten Hoeve. Pim Haanschoten. Andrea v d. Lagemaat, Joris v. Dijk. Hetty ter Maa- ten, Alfons v d Galirn, Roeland Vun- derink, Katie Hilhorst, Jolien Sjoerds, Robin Verploegh, Irene Evers, Martine Buhrman, Marije van Roon. Tessa Barkhuis. Simone Tienkamp. Arjan Schelling. Mariétte de Boer. Karin Prin sen, Frederik Martijn van Garderen, Guus van der Willigen, Nicole Martine Baars, Heieen Groenewoud Erwin LEUSDEN - Als voorbereiding op de nog te verspelen nakompetitie voor heren 1 ging afgelopen weekend een Haaienploeg bestaande uit spelers van heren 12 en 3 naar Zaandam om mee te doen aan het internationale polo- toernooi van de huidige trainer Kurt Zondervan De eerste wedstrijd zaterdag ging te gen ZWV uit Zaandam. Hoewel het bij de rust nog 3-2 voor ZWV was. wisten de Haaienboys na enige wissels, die toevallig goed uitvielen, uiteindelijk met 6-4 te winnen. De treffers waren van goodold Teun van SPriel (2), Harry Ab bing, Jan Groen, Theo de Rijk en Hans v. Mourik. De tweede wedstrijd ging te gen Aquarius uit Duitsland Hoewel de Haaien al snel met 1 -0 achter kwamen, wist men toch de rust met een 2-1 voor sprong in te gaan via 2 treffers van Wim Burger uit een numerieke meerderheid. Doordat Harry Klok uitstekend keepte en Wim Burger en Harry Abbing nog maals scoorden leek men met nog 2 minuten te spelen op rozen te zitten. Nadat echter Hans van Mourik alleen voor de keeper miste en het in plaats LEUSDEN/CENTRUM - In een slechte wedstrijd versloeg Antilopen zaterdag in Utrecht vrij gemakkelijk degradant Vogel. Vogel nam een 1-0 voorsprong, maar een treffer van Rob Geutjes betekende de gelijkmaker Gert Nieuwenhuis en Frout Geutjes brachten Antilopen op 1 -3 en nog voor rust kwam de thuisclub iets naderbij In de tweede helft was Antilopen heer en meester Vogel kwam niet meer tot scoren. Frans ter Maten, de goed spe lende invaller Kees van Buren. Mauke Costa, Gert Nieuwenhuis en Frouk Geutjes brachten de eindstand op 2-8 Thans rest voor de Leusdené (3e op LEUSDEN/CENTRUM - Het bin nenkort van kracht wordende nieuwe verenigingsrecht trekt diverse sportclub leden naar een algemene vergade ring In de meeste gevallen moeten de statuten worden aangepast en ter goedkeuring voorgelegd aan de leden. Met ..wai er verder nog ter tafel ge bracht wordt" vinden in de clubhuizen van de desbetreffende verenigingen dezer dagen o.m. de navolgende ver gaderingen plaats: Vrijdag 1 juni om 20.00 uur korfbalclub Antilopen. Dinsdag 5 juni om 20.00 uur: schaak vereniging Leusden. Maandag 11 juni om 20.15 uur: voetbalvereniging Roda'46. Het is voor de leden van zeer groot belang om deze vergaderingen bij te wonen Het nieuwe verenigingsrecht regelt o.m de aansprakelijkheid van de (bestuurs)leden en/of de vereniging. )e Roda-trainers Wim de Gans (Ien Martin Ruitenberg bij de huldiging. LEUSDEN/CENTRUM - Wat nooit der in het 33-jarige bestaan van oda '46 plaatsvond, gebeurde za- rdag op het burgemeester uiningpark: de topteams van de af deling zondag kwamen tweemaal 45 minuten in actie tegen de zaterdag dito's. Verleden jaar ging dit experi ment door de droogte niet door en nu dreigde Pluvius „roet in het eten te strooien". Een half uur voor de aftrap kwam er een enorme onweersbui naar beneden. Met kleine vertraging werd tenslotte aan het modderbaliet, dat door de omstandigheden helaas maar amper 200 toeschouwers trok. De wegblijvers hebben beslist onge lijk gehad. Het was niet alleen droog tijdens het spel maar er werden bo vendien twee bijzonder aantrekkelij ke potje voetbal vertoond. Een beter slot van het Roda seizoen was neitte bedenken. Met vrijwel complete opstellingen begonnen de zondag- en zater- dagstandaarteams aan hun klus. Tech nisch was zondag beter en mede daar door kwam de ploeg via treffers van Cor Brons en Henk Malestein (2x) op een 3-0 voorsprong Het met meer inzet spelende zaterdag team had met twee bijna-goal duidelijke pech. maar kwa- min de laatste kwartier via Hans Vrede en Rene Stoelhorst nog knap tot 3-2 terug. Frans Ender opende de score voor de zaterdagreserves, die voor de rust iets aanvalllender waren. In de tweede helft liet zondag 2 zich gelden: Jan Pauw en Jack de Smalen zorgden voor de 2-1 winst AFSCHEIDSPARTY De wedstrijden waren georganiseerd in het kader van de afscheidsparty die het Roda-bestuur de vertrekkkende trainers Wim de Gans en Martin Ruitenberg aanbood In de kantine had vice-voorzitter J. van Santen het eerste woord Hij had snel uitgerekend, dat Roda-zondag 4 puntjes gepakt had en al gelden die niet voor de bondscompe- titie. het experiment was geslaagd en zeker vatbaar voor herhaling. Dit was mede te danken aan het bereidwillige optreden van de bondsscheidsrechters H. Dekkers (Nijkerk) en B. ten Hove (Leusden) Voor de dames van de trainers had Roda een fraai boeket bloemen en zondagvoorzitter G v.d. Water bood. ooknames de spelers, uit erkentelijkheid Wim Gans, die zijn lan ge trainerperiode met 2 Rodajaren af sloot. een fotocamera plus toebehoren aan. Zaterdagvoorzitter J. de Haan had op dezelfde condities voor Martin Ruitenberg (4 jaar trainer van de zater dagselectie) een kwarts digitaalpols- horloge. Ruitenberg gaat zich in de toe komst bekommeren over de roodzwarte junioren. Beide trainers be dankten iedereen voor alles met. een paar welgekozen rivaliserend vriende lijke woorden en Wim de Gans stelde een wisselbeker beschikbaar voor de onderlinge wedstrijden in de toekomst. Een derde afscheid betrof ..opa en oma" Wijnands, die achter de bar zeer vaak Frits en Alie assistentie hadden verleend. Twee boekenbonnen en vriendelijke woorden hielden zij eraan over. Achterveldse Eddy hield met zijn magisch orgel hierna de Roda familie (waarbij o m. de nieuwe zondagtrainer Evert van Ginkel) tot na middernacht aangenaam bezig

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13