De tweede grote veilig verkeers-kleurplaat GROTE KLEURWEDSTRIJD VEILIG VERKEER LEUSDEN Doe elke maand mee! DONDERDAG 31 ME11979 loep op Leusden ingezonden buiten verantwoordelijkheid van dp redactie (Van de redaktie). LEUSDEN/ACHTERVELD - Van daag de tweede kleurplaneet in een serie van twaalf, waarmee Veilig Ver keer Nederland afdeling Leusden een wedstrijd houdt. Naast elke maand drie prijzen voor de best ge kleurde plaat en de minste fouten bij de vragen, maakte iedere deelnemer ook nog kans op de prachtige Leusder Krant-beker. Wie aan het eind van de twaalf wedstrijden de meeste punten heeft gekregen, krijgt de beker. Jullie doen natuurlijk ook nu weer allemaal mee? Nogmaals wordt onder de aandacht gebracht dat de kinderen die aan deze tekening Naam- Adres: Woonplaats Tel.: Leeftijd: wedstrijd mee doen zijn ondergebracht in groepen te weten 6-8 jaar, 8-10 jaar en 10 t/m 12 jaar De verkeersborden op de tekening moeten wel in de originele kleuren wor den aangegeven Vader, moeder, broer en zuster mo gen helpen bij het invullen van de vra gen. Er is nu ook de mogelijkheid om de tekeningen in Leusden in te leveren De kleurplaat kan nu als volgt worden inge zonden Voor Leusden-Centrum en Leusden-Zuid bij mevr B. Arts. Amiant 19. Voor Stoutenburg en Achterveld bij D. Bijl, van Oldenbarneveltstraat nr 18. 3791 AK Achterveld. Daar bij de eerste geplaatste kleurplaat er nog geen adres in Leus den bekend was, kan de tekening van april ook nog worden ingezonden. De beide kleurplaten moeten nu worden ingezonden voor 10 juni. Bij de kleurplaat die in juni zal worden ge plaatst zullen de winnaars van april en mei worden bekendgemaakt De kleurplaten die in de vakantie maanden zullen worden geplaatst, zul len al zijn jullie met vakantie, toch wor den ingezonden De kleurplaten ge plaatst in de maanden juni. juli en augustus moeten dan voor 10 sep tember zijn ingezonden. Vragen: 1. Staat de auto op de tekening goed of fout geparkeerd. 2. De agent op de tekening geeft aan dat u linksaf moet slaan Het bord op de tekening geeft aan dat u rechtsaf moet Wat moet u doen? 3. Hoelang is een rijbewijs geldig Hoelang is het rijbewijs van vader en/of moeder nog geldig? 4 Wat betekent een blauw bord waar op een man met een kind aan de hand (wit)? 5. Op een gelijkwaardige kruising rijdt vader met zijn auto Van rechts komt een tractor. Wie heeft voorrang? daar dat zij ook van harte de vele anti-kernenergie-acties steunt, die het pinksterweekend op 25 plaatsen in geheel Europa zullen plaatsvin den. Minder bekend is het echter dat de PPR (op Europees niveau te za- men met de milieupartijen) ook duidelijk een voorstander is van het verminderen van de energieverspil ling en het ontwikkelen van ener giebronnen als zon en wind. In verschillende landen is uitgere kend dat er juist van dit soort ener gie-oplossingen een grotere bijdra ge (ook in werkgelegenheid) valt te verwachten dan van de milieu-vijan dige en grootschalige systemen zoals kernenergie en steenkool. Waar het nog aan ontbreekt echter is een energiebeleid dat zich hierop ook daadwerkelijk gaat richten! Ook voor de korte termijn zijn er betere oplossingen dan allerlei dwang maatregelen om het energieverbruik te beperken. Er bestaan namelijk vele methoden om veel doelmatiger met energie om te gaan dan we nu doen. Of gewoon gezegd: om de energieverspilling weg te werken. De bekendste methode is ongetwijfeld het goed isoleren van een huis, maar daarnaast kunnen we o.a. denken aan terugwinnen van warmte uit haarden of c.v.-ketels, biogas-in stallaties, die landbouwafval gebrui ken, of een methode om een ver warmd openlucht zwembad 's nachts af te dekken of zonne-col- lectoren te installeren op een huis. Aan dit soort oplossingen wordt hard gewerkt, ook in Leusden zelf, maar helaas is dit bij weinigen be kend. Wij hebben voor deze avond een paar Leusdense ondernemers uit genodigd om een bijdrage te geven. Uiteraard niet om reclame te maken voor hun specifieke apparatuur, maar veeleer voor hun initiatieven. Wij geloven namelijk dat dit voor beelden zijn van het soort technie ken en het soort creativiteit dat een qrote bijdrage kan leveren aan het tegengaan van de toekomstige schaarste aan olie en gas. Voordat zonne-energie ons werkelijk kan helpen moeten we eerst al die ener gieverspilling wegwerken. Juist nu geheel Europa met vrijwel identieke energieproblemen zit. moeten dit soort oplossingen wor den gestimuleerd (zeker als het om Nederlandse produkten gaat). En het past bij onze visie op een Europees energiebeleid om hier meer aan dacht voor te vragen. PPR-Leusden. «MVb< •X.r.OS KLEURWEDSTRIJD VEILIG VERKEER (AFDELING LEUS DEN) NEDERLAND TS EUSDENSE BIJDRAGE iè AN EUROPESE ENER- IIEPROjgLEMEN PPR Op dinsdag 5 juni organiseert de PR te Leusden in de Schuur van de oerderij de Hakhorst (20.00 uur) en avond over energie in het kader an de Europese verkiezingen. Het iema van de avond is dat er overal nergieproblemen op ons af lijken te omen, maar dat tegelijkertijd veel plossingen ook dichterbij zijn dan e denken. Zo wordt er door i eusdenaren zelf een fikse bijdrage ogeven aan het zoeken naar oplos- ngen voor de huidige energiepro- lemen. Deels gebeurt dit op het be- luurlijke vlak op de avond (toege- :ht door twee PPR-leden uit Leus den) en deels worden er concrete oplossingen aangedragen door Leusdense ondernemers (twee hier- van komen aan het woord). Om te beginnen wordt er de film „Energie voor de toekomst'' ver toond, waarna Eric-Jan Tuinikva (kandidaat voor de Europese verkie zingen) zal spreken over „Energie in Europa en Leusden". Vervolgens komt Guus Hoelen (voorzitter Na tionale Isolatie Commissie) aan het woord over „de kansen van wonin gisolatie". Na een discussie en een pauze zal W. KLein van „Fire Mas ters" uitleggen hoe men warmte kan terugwinnen uit open haarden en zal de heer Van Zandbrink van Herder b.v. iets vertellen over zonnecol lectoren, waarna een afsluitende discussie volgt. De Vereniging voor Mlieudefensie is uitgenodigd om het materiaal van de actie „Zonne-ener gie, maak er werk van" ter be schikking te stellen voor deze avond. De laatste maanden hebben de kranten bol gestaan van de verhalen over de slechter wordende energie situatie. En één van de meest opval lende dingen daarbij is dat de geïndustrialiseerde landen allemaal met dezelfde problemen worstelen. Vooral de oliestroom blijkt de navel streng van de Westerse economie te zijn - en elke stagnatie daarin levert paniek op in de Europese hoofdste den. In het zoeken naar oplossingen probeert men ook zoveel mogelijk gezamenlijk op te treden, b.v. in het kader van het Internationale Energie Agentschap (IEA), waar afgesproken werd om 5% minder olie te gaan ge bruiken vanwege de Iran-crisis. Als eerste reactie op de olieschaarste heeft men tot dusver altijd een beroep gedaan op de inzet van andere brandstoffen, vooral op kernenergie en steenkool. Nu echter juist deze twee energiebronnen veel weerstand oproepen lijkt er geen an dere weg open te staan dan het ver minderen van het energieverbruik. Liefst vrijwillig, maar als dat niet lukt, zullen de regeringen overgaan tot dwangmaatregelen. Het is bekend dat de PPR als partij altijd sterk tegen de kernenergie is geweest en van belangstelling voor deze popgroep in de dop. Daarna werd het publiek opgezweept door de, door CWE-dis- co verzorqde. swingende pop muziek. Rond de klok van acht was er een optreden van de groep Lord Funtleroy die Nederlands- en En gelstalige „new wave' -muziek ten gehore bracht. Na weer een half uur tje swingen op bekende krakers en oude hits waren alle ogen en vooral oren gericht op ae al wat bekendere groep Another Movie. Vol en thousiasme werd er gedanst op de muziek van Another Movie wat va rieerde van enige rustige nummers tot stampende rock 'n' roll-num- mers. Tot slot werd er massaal ge danst op de disco-muziek waarbij de sfeer verhoogd werd door de al de hele dag aanwezige CWE-lichtshow. Kortom: een prima popgebeuren wat zeker voor herhaling vatbaar is. Het verplichte stopbord op de Bur gemeester de Beaufortweg. In 1978 een dode. twee zwaar gewonden, twee lichtgewonden en drie ongevallen met materiële schade. (Rubriek over het verkeer in Leusden in samenwerking met ..Veilig Over' POPGEBEUREN IN 't CLAEVERENBLAD GROOT SUCCES Ruim 200 bezoekers hebben za terdag 26 mei jl. genoten van het grandioze popgebeuren in jeugdcentrum 't Claeverenblad. Al 's middags bij het debuut-optreden van de groep Silted was er een ruime STOP Kruispunt Burgemeester de Beaufortweg/Groene Zoom In een bos van borden (een eldorado voor rij instructeurs, een wanhoop voor gewone weggebruikers) is maar een verkeersbord echt belangn/k

Leusder Krant | 1979 | | pagina 17