parte commissievergadering op 1 juni over plaats voor overlaad Nation De heks is verdronken 10 Leusden zoekt tijdelijke oplossing voor afvoer van het huisvuil I '■TiV6 Parkeren in Rozendaals groen toch mogelijk Tandarts op plaats noodwinkelcentrum Nog zeven bezwaarden tegen uitbreiding Buiningpark BDU! Deze week in de Leusder Krant Geen Nzwaar tegen uitbreiding... Leusder Krant jaar Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Doktersdienst weekeinde: tel. 033-44541 De Leusder Krant: FOTO-KOPIE NODIG? Reimus&Snel Een klein feestje èn het lezen waard! Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en admtnistratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3630 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.fl.fl. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U B V. Donderdag 7 juni 11e jaargang no. 15 -1979 /an een onzer verslaggevers) LEUSOEN - De raadscommissie Ruimtelijke Ordening" heeft in haar ergadering van dinsdagavond ongstleden besloten dat er in Leus- en een tijdelijk overlaadstation oor huisvuil moet komen. Over de ilaats waar dat station moet komen leeft de commissie nog geen uit- praak gedaan. Daarover moet een ieslissing vallen in een extra verga- lering yan de commissie, die geheel lan dit onderwerp besteed zal wor- Jen. Die vergadering wordt op 21 ju li a.s. gehouden. De reden dat er nu vrij plotseling in .eusden een overlaadstation voor luisvuil gemaakt moet worden, is gele ien in het feit dat na 1 juli as het eusdense huisvuil niet langer op de jebruikelijke wijze afgevoerd kan wor- len Het gat in Maarsbergen waarin eusden. naast een aantal andere ge- neenten zijn vuil stortte, is vol. Dat dat noment naderde wist men uiteraard al nige tijd en daarom is in de afgelopen pren uitgebreid gestudeerd op de raag waar het Leusdense afval dan ïeen moet en hoe dat moet gebeuren Ambtelijk medewerker J. Roggenkamp gaf dinsdagavond aan de commissiele- Jen een overzicht van de plannen die overwogen waren. Roggenkamp meld de dat er twee mogelijkheden waren /oor Leusden: of een oplossing zoeken samen met de andere gemeenten die deelnemen in de gemeenschappelijke egeling vuilstortplaats Maarsbergen Of samen met de Eemlandgemeenten pljng treffen /f Lr iK '"HEVEN 2rr Toen duiuelijk werd dat langs geen van deze beide wegen tijdig een afge rond plan tot stand kon komen, is de gemeente zelf initiatieven gaan ont plooien Die leidden in de richting van een samenwerking met de gemeente Utrecht, waar het vuil met auto's heen gebracht zou kunnen worden om ver volgens per schip naar het vuilverwer- kingsbedrijf in de Rijnmond (AVR) ver voerd te kunnen worden Roggenkamp: ..We hebben geprobeerd om de in Maarsbergen stortende gemeenten aan dat plan mee te laten doen Naar ons idee zouden er drie regio's ge vormd moeten worden met in iedere re gio een overlaadstation Wij dachten aan Zeist. Maarn en Veenendaal of de direkte omgeving van die plaatsen. De kosten van het vervoer zouden voor iedere deelnemende gemeente gelijk moeten zijn. Niet alle gemeenten bleken echter even enthousiast voor dit plan Met na me de gemeenten dicht in de buurt van Utrecht vonden dat zij met kosten van verder verwijderde gemeenten zouden worden opgescheept Daarom liet Bun- nik bijvoorbeeld vorig jaar weten niet mee te zullen doen en speelden ook Zeist en Driebergen met de gedachte om af te haken. Al met al is die gemeen schappelijke regeling er nu nog niet en we vragen ons af of ie er ooit nog wel komt.'' aldus de heer Roggenkamp. Omdat ook een oplossing van dit pro bleem via de andere mogelijkheid, een gemeenschappelijke regeling met de Eemlandgemeenten. op korte termijn niet gerealiseerd lijkt te kunnen worden, begon de gemeente Leusden begin dit jaar met het werken aan een tussen oplossing Roggenkamp: ..Een tus senoplossing die een jaar of vijf gebruikt zou moeten kunnen worden, want zo lang zal er toch nog wel niets totstand kómen op dit gebied in de regio Eem- land. Vooral niet omdat de gemeente Amersfoort voorlopig voorlopig nog een uiterst voordelig contract met de VAM heeft voor de afvoer van haar huisvuil." (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De mogelijkheid blijft open om in het groen van het plan Ro- zendaal (de Eurowoningen) parkeer plaatsen aan te leggen. Het ontwerp bestemmingsplan werd eerder, onder meer omdat deze mogelijkheid een aantal raadsleden onwenselijk leek. teruggenomen Nu achtten de aanwe zige raadsleden voldoende waarbor gen ingebouwd om eventuele be zwaarden aan hun trekken te laten ko men. Iedere belanghebbende - en vol gens wethouder Wagenaar zijn dat in ieder geval alle bewoners van de wijk - kan tegen eventuele parkeerplaats- plannen bij het college schriftelijk be zwaar aantekenen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De commissie Ruimte lijke Ordening heeft zich akkoord ver klaard met de verkoop van een kavel grond aan tandarts De Graaff te Leus den. Het gaat om een stuk grond, waar nu nog het noodwinkelcentrum ,,De Rozendaal" staat Volgens commis sievoorzitter Jan Wagenaar past deze verkoop in bet streven de gemeente om huis- en andere artsen zoveel mogelijk over de gemeente te spreiden. De heer De Graaff woont nu nog op Henegou- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. ZELF NAAR UTRECHT De tijdelijke oplossing zal er uit be staan dat de gemeente Leusden zelf het huisvuil naar Utrecht brengt Men zou met de auto's die nu in de wijken rijden ook naar Utrecht kunnen rijden, maar dat zou erg veel tijd gaan kosten. Men zou ook met grotere wagens de wijken in kunnen gaan en vervolgens naar Utrecht rijden, maar dat acht de gemeente in de wijken niet wenselijk De derde mogelijkheid is dan om met de gebruikelijke auto's het vuil op te halen en vervolgens in grotere over te laden en naar Utrecht te rijden. Voor die laatste oplossing heeft de raadscom missie deze week dus gekozen Com missie-voorzitter wethouder Jan Wa genaar (VVD) liet weten dat hij nu nog niet over de plaats van het overlaadsta tion wilde praten. Wel gaf hij toe dat een plek langs het Valleikanaal in de buurt van de wijk De Wetering, nu nog be stemd voor het aanleggen van volkstui nen. tot de mogelijke .okaties behoort. Overigens benadrukte de wethouder dat het niet om een vuilnisbelt gaat. En Roggenkamp .Dagelijks zullen er zo'n zeven wagens het vuil aanvoeren, ter wijl er om de andere dag vier grote wa gens in de richting Utrecht zullen ver trekken" Commissielid Henk Os sendrijver (CDA) vroeg of het niet mo gelijk was om het vuil per spoor naar Utrecht te brengen Roggenkamp meldde daarop dat noch het vuilver- werkingsbedrijf in de Rijnmond, noch het overlaadstation in Utrecht per spoor bereikbaar is. Wel het VAM-bedrijf. maar dat neemt geen nieuw orders aan, dus daar kan Leusden niet terecht De raadsleden Marjon Defares (PL) en 'Gernt van Tiel (VVD) benadrukten dat het een probleem is. dat om een regio nale oplossing vraagt, terwijl Van Tiel eigenlijk ook van mening was. dat het hier een landelijk probleem betrof BEDEKT Harm Offereins (GPV/SGP) toonde zich niet erg gelukkig met de manier waarop de huisvuilafvoer in de commissies aan de orde werd ge steld. „Misschien," aldus Offereins, „komt het door de openbaarheid van deze vergadering, maar ik vind dit toch een tamelijk bedekte behande ling. Wij vormen een commissie van advies en bijstand voor het college, maar het lijkt er nu meer op dat wij advies en bijstand nodig hebben. Ik vind het moeilijk om op zo'n globaal verhaal als we nu hebben gehoord ja of nee te zeggen. Dat verhaal kende ik al en het heeft verder niet zoveel inhoud. Ik zou willen voorstellen om desnoods over deze zaak besloten te vergaderen, maar dan wel alle mo gelijkheden door te spreken". Wel licht dat die mogelijkheid er op 21 juni is. De affaire kan dan ook nog deze maand in de raad behandeld worden. LEUSDEN - Dit tafereeltje speelde zich afgelopen weekend in Leusden af. Onder grote belangstelling van een zich uitstekend amuserend publiek werd een heks tot de verdrinkingsdood veroordeeld, welk vonnis onmiddellijk ten uitvoer werd gelegd. De foto, gemaakt door Janus Visser, toont dat. Het was trouwens toch een merkwaardig pinksterweekend want kwakzalvers waren hier net zo'n gewoon verschijnsel als beulen en herauten. U begrijpt het al: de foto is gemaakt op de Vlaamse kermis, die, geheel in middeleeuwse stijl, door de plaatselijke KPJ werd georganiseerd. Het is een grandioos festijn geworden, waarvan wij u met nog meer foto's uitgebreid verslag doen op pagina 7. PAGINA 3: Nieuwe werkgroep moet plaatselijk woonwagenwerk begeleiden Twijfels rekonstruktie kruispunt Asschatterweg-Middenweg PAGINA 5: Wickie Neyssen: „Er is een tekort aan humanistische vormingsleidsters en -leiders" PAGINA 7: Vlaemsche kermis groot succes Eendracht wil starten met jeugdtoneel PAGINA 9: - Europese verkiezingen vooral symbolisch PPR pleit voor lokaal energiebesparingsplan - De mens in z'n werk PAGINA 11:- Uitgelezen, boekennieuws PAGINA 13: Achtervelds nieuws PAGINA 15 EN 17: -Sport PAGINA 18: - Boeken -jeugdlektuur voor de vakantie PAGINA 19: Loep op Leusden PAGINA 21: - Kijk op de film Cursief bekeken I.T^.öu (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Zeven personen heb ben bij Gedeputeerde Staten bezwaar aangetekend tegen de voorgenomen uitbreiding van het Burg Buiningpark. Het zijn dezelfde belanghebbenden, die eerder bij de gemeente met hun be zwaren kwamen Die werden toen voor het grootste deel ongegrond verklaard. Wethouder Wagenaar wees er in de raadscommissie Ruimtelijke Ordening op. dat GS zijn beslissing in deze twee maal zes maanden mag verdagen. Wagenaars: ,,En die kant gaat het wel op' Bovendien stipuleerde de wethou der dat voor deze zeven bezwaarden ook nog een beroep op de Kroon open staat. Met andere woorden het kon nog wel eens een hele tijd gaan duren, voordat het sportpark wordt uitgebreid Rozendaallaan 9 Leusden-C. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-6141, na vijf uur 03420-4679 Taxaties Hypotheken Woonfotogids Verzekeringen Diapresentatie Accountantsadviezen bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden. tel. 033-44569 baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en - verkoop van onroerend goed Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880. Geef als abonnee een nieuwe abonnee op en u, zowel als de nieuwe abonnee maakt kans op een feestelijke taart. Leusder Krant Rozendaallaan 9 Leusden-C. - tel. 033-41495 (gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer)

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1