Wim de Haas reed sterke grasbaanrace in Leusden 15 jaar Sportstichting Leusden stokt Pannebier leusder krant Roda- pupillen hielden slotdag 10 DONDERDAG 14 JUN11979 11 LEUSDEN/CENTRUM - Met een zeer goede start opende bur- f gemeester J. W. M. Rademaker zon dagmiddag om 14.00 uur de voor de vierde maal in Leusden gehouden grasbaanraces. Dat ging in de slot fase veel slechter toen eerst Jan Agema (Sint Johannesga) en later Gonnes Bos (Bargercompascum) te vroeg weg waren. Beide malen werd het circa 8 meter lange stuk direc toire-elastiek (zo heette dat spul vroeger), dat als startlijn diende, in de vernieling gereden, met diskwali ficatie van de renners als gevolgd. Voor de organiserende Cross Ver eniging Leusden waren het niet de grootste onkosten. Met heel veel moeite heeft men kunnen voorko men, dat de wedstrijden niet afgelast werden. Door de verleden week zeer royaal gevallen regen was de reeds eerder uitgezette baan onberijdbaar geworden. Tot diep in de nacht is vrijdag en zaterdag een nieuw circuit uitgezet. Een wel snelle, maar veel kortere baan, waar niet iedereen even gelukkig mee was. De nieuwe baan hield zich goed en naar schatting hebben zo'n 3000 mo torsportliefhebben een plezierige mid dag beleefd aan de Smoussesteeg. De specialklasse junioren A werd gewon nen door Geert Meijer uit Harderwijk. Ron van Dam (Amersfoort) finishte als 2e, maar werd vanwege een ..wap perende" uitlaat gediskwalificeerd Wim Dussel (Roden) en Roelof Meijer werden toen 2e en 3e. De gebr. Jop en Berend Drenthe (Emmeloord) wonnen de zijspanklasse junioren, vóór Henk Brouwer/Jan v d. Belt (Heino) en gebr Glorie (Wolvega) Winnaar van de klas se 5Q0 cc junioren werd Jan Cloo (Wol vega), gevolgd door Jan v d Welle (Vledderveen) en Michiel Tempel (Vlachtwedde) Aan de woonplaatsen van de renners is te zien. dat de gras- baansport vooral een noordoostelijke aangelegenheid is met daarnaast een aantal sterke CVL-coureurs uit Amers foort. De strijd ging verder met de spe cialklasse junioren C. Roel v d. Scheer (IJsselmuiden) bleek het snelst, met Bart v. d Velde (kampen) en Lieuwe Plazier vlak achter zijn uitlaat. Zeer spannend ging het toe in de Zij spanklasse senioren/internationalen Ruud Knol en bakkenist Jan Duinker ken (Bargercompascum) wonnen vóór Willem Luchjenboers/Kaas Kroon en Ko Boer/Albert Klaassen (Slochteren) Klaas Molenmaker (Heerenveen) ver sloeg Harm Hofstede (Roeveen) en Jerman de Jong (Vledder) bij de 500 cc senioren/internationalen. In het slot nummer was Amersfoorter Wim de Haas (door pech aan zijn eigen motor nog wel op een geleend apparaat) heer en meester Hij klopte plaatsgenoot Reinier van Gulik en Wiebe Talma (Herenveen). LEUSDEN/CENTRUM - Met het raadsbesluit van 18 juni 1964 - dat is a.s. maandag al weer 15 jaar geleden - werd de oprichting bekrachtigd van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport „Leusden", die n de praktijk weldra genoegen moest nemen met de gemakkelijkere 5enaming Sportstichting Leusden. De goedkeuring van het raadsbesluit door de Gedeputeerde Staten van de jrovincie Utrecht op 5 augustus Het Buiningpark biedt veel mogelijk- leden tot sport. d.a.v. maakte de oprichting defini tief. Doelstelling van de Sportstich ting Leusden is het bevorderen van de lichamelijke opvoeding en sport in de gemeente, in samenwerking met de bij de landelijke sportbonden aangesloten plaatselijke verenigin gen op dat gebied. Oorspronkelijk bestond het bestuur uit de wethou der van sportzaken en nog twee „gemeentelijke afgevaardigden", aangevuld met een representant van elk der aangesloten verenigingen. Blijkbaar was ten tijde van de op richting de enorme groei van de Leusdense sportwereld niet voor zien. Statutair kon de Sportstichting niet meer dan 15 stemgerechtigden onderbrengen. Om beter te kunnen functioneren - met 18 man was de top onhandelbaar log - werden de zaken in mei 1975 ge reorganiseerd De Sportstich- ting-nieuwe-stijl kreeg een zeven- mansbestuur met daaronder een Raad van Advies Onder leiding van een on afhankelijke voorzitter (sinds 1975 de heer B W. Peddemors) hebben drie vertegenwoordigers van de gemeente (wethouder van sportzaken G. van Woudenberg en de raadsleden G. G van Tiel en A W. Wisman), alsmede drie afgevaardigden van de sportclubs (de heren G. Bolk. H. Huizenga en J. G. B. ter Weijden) thans zitting in het be stuur Een maand of wat geleden is aan b. en w een advies voorgelegd om de 1-3-3 formule te wijzigen in 1-2-4 (ten gunste van de verenigingen) maar dat bleef tot op heden zonder officiële reac tie. Aan het bestuur is (zonder stem recht) toegevoegd de heer A Hogen- doorn als secretaris en de stichting houdt kantoor aan de Burg. di Beaufortweg 63 (dependance ge meentehuis) te Leusden-Centrum. Tel 41247. toestel 228 De aangesloter vereniginge zijn. Badmintonclub Leusden Binnensport Vereniging Leusden (bil de clubs Met uitzondering van het zwembadcomplex, dat onder de com petentie van de Zwembadstichting valt, gaat het om de voorzieningen op het Burgemeester Buiningpark (inclusief de vier noodvoetbalvelden daarbuiten), op het Kerstenssportpark en op het sport park aan het Valleikanaal alsmede de gymnastieklokalen (voor wat betreft het buiten-schoolgebruik) en sportzaal de Meent. De verenigingen en event an dere gegadigden betalen voor het ge bruik van die accommodaties een be paalde vergoeding In verband met het ..normaliseren" van de scheefgegroei de subsidieverhoudingen zijn de ge- bruiksvergoedingen reeds enige tijd een zeer heet hangijzer in de onder handelingen met de gemeente. De Sportstichting heeft daarbij de bijzonder moeilijke (en ondankbare) taak om tus sen de gemeentelijke overheid (die met een flink begrotingstekort zit) en de ge bruikende verenigingen te bemiddelen jart) Biljar Biljartvereniging BV '75 Cross Vereniging Leusden (motor sport) Sportvereniging Avanti (gymnastiek volleybal) Sportvereniging Impala (gymnastiek handbal) Mixed Hockey Club Leusden Korfbalclub Antilopen Lawntennisvereniging de Eemelaar Lawntennisvereniging Leusden Lawntennisvereniging Lockhorst Ruitervereniging de Singels Schaakvereniging Leusden Schietvereniging Leusden e.o. Schietvereniging Ons Genoegen Tafeltennisclub Leusden S.V. Achterveld (voetbal) V V. Roda '46 (voetbal) Volleybalvereniging Leos IJsclub Zwanenburg Zwem- en poloclub de Haaien Het Squashgenootschap Leusden heeft zich per 1-1-1979 voorlopig aan gesloten in afwachting van speelac- commodatie en de badmintonclub BVO is kandidaat-lid HUISBAAS Tot de taken van de Sportstichting behoort het beheren van de gemeente lijke sportaccommodaties en als zoda nig is de onderneming ..huisbaas" van inzake de nogal drastisch verhoogde vergoedingen ,,Uit pure noodzaak", zeggen b w maar daarover hebben de sportclubs (uiteraard) een andere mening Het zou een bijzonder goede zaak zijn, wanneer de Sportstichting in deze netelige kwestie spoedig de juiste (tussen)oplossing weet te bereiken, zodat beide partijen - dat schijnt te genwoordig erg belangrijk te zijn - zon der gezichtsverlies tot een vergelijk kunnen komen. Een beetje rust in deze zaak kan zeker geen kwaad Wij wen sen de Sportstichting veel succes, ui-' teraard ook met haar werk na het derde lustrum! LEUSDEN/CENTRUM - Wie het be grip pannebier kent, weet dat daar mee geen pilsje bij pech-onderweg wordt bedoeld, al doet de woordsa menstelling van panne en bier zulks lichtelijk vermoeden. Het is ook geen brouwsel uit de Belgische badplaats De Panne, maar een oud, doch ver waterd gebruik in de bouw. Thans veelal niet meer dan een activerend grapje, dat desondanks door de bouwers niet graag wordt gemist. Na het leggen van de pannen - bij dorstiger weer ook wel tijdens dat deel van het werk - kwam vroeger de prin cipaal met een krat pils op de steiger. Even werd gepauzeerd en het pan nebier als tevredenheidsgebaar bracht beide partijen weer nader tot elkaar Die schuimende traktatie kreeg echter veel concurrentie van andere drankjes en vooral in tennis- en hockeykrmgen behelpt de opdrachtgever zich vaker met sherry en dergelijk spul om met zijn beduidend kleiner glas in de richting van soberheid te wijzen Er veranderde meer. De .envelop" (verondersteld mag worden vanwege de onbekende inhoud) kreeg na ver loop van tijd meer waardering bij de bouwbinken dan een eerlijk glas pils en aangezien pannen veel terrein hebben verloren aan ander dakbedek kingsmateriaal, werd het bereiken van ,,het hoogste punt" meer en meer de basis van het feestje. Vrijdag 8 juni werd weer zo'n hoog tepunt bereikt. Of ik zin en gelegenheid had om aanwezig te zijn bij het pan nebier op het sportpark aan het Vallei kanaal, waar het nieuwe clubhuis van de Mixed Hockey Club Leusden reali teit wordt Zin (in een glaasje) had ik en gele genheid ook. zodat ik ter plekke met eigen ogen kon zien, dat daar inder daad de top was bereikt. Er werd waarderend gesproken - gelukkig maar kort - om spoedig weer aan de arbeid te kunnen, want het clubhuis moet bij het begin van het nieuwe hoc- keyseizoen gereed voor gebruik zijn. Tot meerdere eer en glorie van Leus den als groeiende sportstad. Met een goede samenwerking van overheid en clubs U moet mij niet zien als dran korgel als ik uitroep: ,,Hoe meer pan nebier, deste beter!" P C. In 1976 won de Eemelaar de beker met de lanqe naam Piet van Uhm (r.) nam die toen voor de LTV in ontvangst Donderdag 14 juni: 20.15 uur promotie-waterpolo de Haai- en-LZC '29 in het Leusderbad. Zaterdag 16 juni: 9.30 uur aanvang schoolzwemmen in het Leusderbad 12.30 uur promotie-tennis LTV Leus den Senioren B-Soest B op het ten nispark aan het Valleikanaal. 15.30-17.30 uur receptie t.g.v. het kampioenschap SVA-dames op het Kerstenssportpark 15.00-17.00 uur receptie 40 jaar KWA, Dollardstraat. Amersfoort. 18.00 uur gekostumeerde voetbalwed strijd Lisidunahof a.d. Bavoortseweg Maandag 18 juni: 20.15 uur algemene vergadering Roda (kantine Buiningpark) Woensdag 20 juni: 20.00 uur promotie water-polo Wiek slag- de Haaien, Nw. Lekkerland. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag hebben de Roda pupillen een einde gemaakt aan het seizoen 1978-1979. De pupillencommissie heeft een slot dag georganiseerd, die klonk als een klok 's Morgens werden de circa 180 jongste roodzwartjes - met limonade voor onderweg - het bos in gestuurd om zich een uur of wat bezig te houden met een speurtocht door Den Treek. Deze mini-Tulpenrally met allerlei opdrach ten werd in het clubhuis gevolgd door een lunch. Alie en Frits kunnen geen broodje meer zien na het smeren en beleggen van zo'n 600 bollen, al kregen zij daarbij ook hulp. De middag werd gevuld met diverse prijsuitreikingen (speurtocht, zomeravondcompetitie, enz), en het vertonen van films. Die moeten, evenals de ijsjes, goed in de smaak gevallen zijn. want anders is het niet te begrijpen, dat de jongelui zich zo voorbeeldig gedroegen. Tot slot werd bekend gemaakt, dat E1 ..pupillenelftal van het jaar" is geworden, met een zeer geringe voorsprong op D4 en D3. Te gen 17 00 uur was het gebeurd met het feest en even later was. met veler hulp, het voetbalclubhuis weer piekfijn in or de gebracht

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11