Verbeterd speelsysteem voor Leusdense schakers Hockeyclubhuis bereikte hoogste punt Promotiewedstrijden LTV Leusden Groothedde Nederlands kampioen vrij geweer Lockhorst 3 promoveerde Haaien winnen polo- toernooi in IJsselstein Winst en verlies De Haaien Klaverjasclub Leusden Troef' 12 DONDERDAG 14 JUN11979 Veel ernstige gezichten bij de „donderspeech" van scheidsrechter Lody de Keijser tijdens het HHCL-pannebier (voor kenners was ook nog een ander merk brouwsel aanwezig). LEUSDEN/CENTRUM - De schaakvereniging Leusden heeft verleden week dinsdag in het club huis op het Buiningpark een bijzon dere ledenvergadering gehouden. De korte agenda met slechts drie we zenlijke punten was mogelijk mede de oorzaak van de grote opkomst. Een schaker is van nature geen pra ter. Hij komt naar de club om te scha ken en zo werd de partij tussen be stuur en overige leden, zeker naar Leusdense begrippen, een vlugger tje. De goedkeuring van de gewijzig de statuten (noodzakelijk i.v.m. het nieuwe verenigingsrecht) vroeg am per een half uurtje tijd. Het tikken van het 12 pagina's grote concept heeft stellig langer geduurd. Punt 2 was een groter probleem en betreft het te volgen systeem bij 't spe len van de huiscompetitie Overigens al vele jaren een (levendig) punt van dis cussie In het afgelopen seizoen werd volgens het ..gewijzigde systeem Keizer" gespeeld, dat redelijk voldeed maar toch nog voor verbetering vatbaar moet zijn. Wedstrijdleider J de Jager was met de inbreng van een paar ter zake kundige leden reeds tot het ..ver fijnd gewijzigde systeem Keizer" ge komen Dat wordt in het komende seizoen toegepast, maar op aandrang van de vergadering werd ook een commissie gevormd, die zich nogmaals over deze materie zal buigen. De heren J. de Jager. J van der Weijdenen P W Karis gaan trachten om voor 1980- 1981 tot een ..extra verfijnd gewijzigd systeem Keizer" te komen en wij zijn nu reeds benieuwd, wat daarna nog zal komen. Er blijft zo veel werk aan de winkel. Met het laatste belangrijke agenda punt was de schaakgemeenschap snel klaar. De samenstelling van de tiental len voor de bondscompetitie had als basis het terugbrengen van het eerste garnituur naar de 1 e klasse en handha ving van de overige teams, zodat in 1981 ..Leusden" in elk van de 4 klassen vertegenwoordig is Competitieleider B Uneken (bondswedstrijden) presen teerde de formaties als volgt J. v. d Weyden. P W Karis. J de Jager. D. van Ooik, W A. H. v. d Laaken, E. J. Halkes. S van Dokkum. A Tonneman. J A Tijmensen en N C Loning in het eerste tiental. J Bosch van Rosenthal. B Uneken. L. de Rijke. J. A. M Boemaars, H. Kroes, J M Agterberg, J. J. Visser en R A Sieswerda in het tweede tiental. J van Santen. A Bunt, J Th. Zaal, H. H. Struiwig. W J v d Harst, Tj, K. Zijlstra, A G. M. Rietveld, A H W. Coenen. W A. v d. Wetering en W. Schouten in het derde tiental en A. W. Wisman. J A v. d Tang. L. Boogaard, A v d Steeg. H. H Mus, C. Veenendaal, E F van Moosel, mevr. E. W. Hooyer, K A. Linse, en H. van Eg- dom in het vierde tiental. De schaakclub neeft thans 51 se nioren op de ledenlijst en daar komen in het nieuwe seizoen 3 a 4 jeugdspelers bij Van 26 juni tot 14 augustus hebben de schakers vakantie en op 4 sep tember begint de nieuwe huiscompeti tie Nu de SVL de beschikking heeft over twee afzonderlijke speelruimten, wordt gestreefd naar een tijdiger begin van de schaakavond (een grote wens van meerdere leden) ledereen wordt geacht om kwart voor acht aanwezig te zijn, waarna de klokken om 20 00 uur precies in bewpging worden gezet Met deze mededeling werd de vergadering beëindigd en weldra zat iedereen - als of er niets anders gebeurd was - weer peinzend achter het schaakbord Ze ki innen het blijkbaar niet laten. Vanaf de velden gezien, ziet het hockeyclubhuis er thans zo uit. LEUSDEN/CENTRUM - De bouw van het hockeyclubhuis op het sportpark aan het Valleikanaal vor dert gestaag. Vrijdagmiddag, mooi aan het einde van de werkweek, werd rond 16.00 uur „het hoogste punt" bereikt. Dat werd aanleiding om met pannebier op de proppen te komen. Het gebeurde in de met een schril fluitgeluid van scheidsrechter Lody de Keijser tot stand gekomen onder breking van de al maanden durende strijd tussen de bouwploeg en een plaatselijk hockeyteam. De arbiter had geconstateerd, dat de locale formatie het (spel)tempo veel te hoog opdreef. Hoog mag niet bij hockey en dat resulteerde in „witte kaarten" (die overigens verdacht veel weg hadden van een envelop en wellicht nog wel met inhoud) voor de bewoners en een karton Grolsch voor de andere partij. Hockey-captain A. Parson had zijn antwoord snel gereed. Hij was ondanks alles bijzonder verheugd, dat zijn ach terban binnenkort eindelijk een eigen dak boven het sportieve hoofd zal krij gen en nodigde meteen maar iedereen uit (dus ook de supporters van vrijdag, zoals sportstichtingsvoorzitter B W Peddemors met zijn rechter- en lin kerhanden. diverse gemeente-functio narissen en verder belangstellenden) om pakweg eind augustus aanwezig te zijn bij de officiële opening van het club huis. dat de basis zal vormen van het MHCL-verenigingsleven. Als voor proefje op de stellig met diverse festivi teiten omklede ingebruikneming werd onder de verzamelnaam ..pannebier" maar vast een drankje en een hapje aangeboden. witLHENNEN. De Ronde van Vas- sen over 80 km voor amateurs werd gewonnen door de Barnevelder Wim Pater in 1 58.23. Evert Smit (Amers foort) werd tweede en Leusdenaar Dick Willigenburg derde. VOLLEYBAL. De Amersfoortse volleybalclubs VIOS en WA zijn een fusie aangegaan onder de naam van Volleybalvereniging Keistad. sportief afgekort tot Vollkei. Vier van de zeven bestuursleden, w o. voorzitter Bob Bakker, zijn afkomstig van VIOS. TENNIS. De LTV Leusden organi seert op 23 en 24 juni aanstaande een tournooi voor dames- en herendubbels met op zaterdagavond (aanvang 20 00 uur) een barbecue. FIETSEN Er waren toch nog Leusdenaren onder de bijna 12.000 deelnemers aan de 33ste Elfstedenfiet- stocht in Fnesland. Dick en Hans Hols. Piet van 't Klooster, Gijs Oudshoorn. Wim Hienekamp en nog twee verder onbekende plaatselijke trimmers Ere, wie ere toekomt leusden/centrum - Afgelopen zon dag zorgde het derde gemengde team van de LTV Lockhorst voor een leuke verrassir]^door op eigen terein de pro motiewedstrijd tege Hazerswoude 3 LEUSDEN - De Haaien moesten af gelopen weekend naar IJsselstein waar met een pupillenteam en een heren team deelgenomen werd aan het toer nooi van IJZPC. De pupillen, die slechts twee wedstrijden hoefden te spelen de den het niet slecht in hun toernooi Men won met maar liefst 5-0 van IJZPC en verloor nogal ongelukkig met 1-0 van UZSC. De heren, die vorig jaar een 2e plaats behaald hadden deden het dit jaar nog beter, De eerste 2 wedstrijden tegen resp. IJselduikers en de Fuut werden al slechts met 1-1 gelijk gespeeld. Vanaf de derde wedstrijd qinq het echter beter. Doordat men met 4-0 van de studenten won, werd men op doelsaldo eerste in de poule Hierna moest men in de kruisfinale tegen IJZPC, wat met 4-0 verslagen werd In de finale speelde men weer tegen IJs- selduikers. Na een 2-0 achterstand, wist men in de 2e periode nog tot 2-2 terug te komen Aangezien de Haaien een strafworp mistte, moest er verlengd worden. Doordat er in de verlening door beide ploegen eenmaal gescoord werd, moesten er strafworpen genomen wor den Daar de Haaien ze alle 5 benutte en keeper Henk Rey de derde strafworp wist te stoppen, werden de Haaien win naar van dit toernooi met 6-2 te winnen. De beide dames enkelspelen en alle dubbels eindigden in het vooideel van de Leusdenaren. Beide teams waren eerder in hun poule kampioen van de 4e klasse geworden Lockhorst 3, bestaande uit aanvoerder Margitte Bloemendaal, Hèléne Rek kers. Mark Buytendijk en Michel Man ten. mag het nu in de 3e klasse gaan proberen Het competitietennis is hiemee voor dit jaar weer achter de rug. De vacanties kunnen beginnen en na tuurlijk ook de toernooien, maar voor het zover is, gaat Lockhorst de com petitie van dit jaar feestelijk uitluiden en de kampioenen huldigen Dat gebeurt op zondag 24 juni om 16 00 uur in het clubhuis. In aanwezigheid (naar ge hoopt wordt) van nog vele andere clu bleden. LEUSDEN - Op donderdag 7-6- 1979 ging de nieuwe competitie 1979/ 1980 van start. De uitslag van deze avond luidde 1. Mevr Kleefstra 5531 pnt. 2. hr. Kleefstra 5133 pnt 3. hr. V d Heiden 5055 pnt. 4 hr Dijker 4942 pnt. 5. hr. V d. Berq 4811 pnt. Nieuwe leden zullen wij met open armen ontvangen Tel M C Kol44289 LEUSDEN/CENTRUM-In de halve na-competitie met kans op promotie voor 3 van de 5 deelnemende ze ventallen hebben de Leusdense Haaien met een nederlaag en een overwinning de zaken nog volledig in eigen handen. Trainer Coert Zon dervan beschikte over de navolgen de selectiespelers: Henk Rey, Bart en Jan Wanrooy, Wim v. d. Klas horst, Harry Abbing, Theo de Rijk, Teun van Spriel, André van Harten, Jan van de Grootevheen, Hans van Mourik en Jack van Broekhoven. Op dinsdag 5 juni werd in Rosmalen van de Treffers(geflatteerd) verloren. Anderhalf partje speelde de Haaien een redelijke partij met openings treffer van Jan van de Grootevheen en later 1-2 door Yarry Abbing. Wat ongelukkige arbitrale beslissing en veel pech voor de Leusdenaren (liefst 6 ballen troffen paal en/of lat) verklaarden de grote nederlaag. Het werd 10-2 voor de Treffers. Donderdag 7 juni wilden de Haaien zich in eigen bad revancheren tegen Livo uit Lichtenvoorde Door de treffers van Teun van Spriel. Wim v d. Klas horst en Jan v. d Grootevheen kwamen de Leusdenaren op een 3-0 voor sprong In de tweede periode kwam Li vo met 2 doelpunten en goals van Jack van Broekhoven en Jan v. d. Grootev heen niet dichterbij. ..Bijna voldoende" werd de stand in het derde kwart 6-3 door Hans van Mourik. maar Livo kwam 1.SDW Almelo 2166 pnt. 2. KSVR 1 Rotterdam 2096 pnt. 3. SV Leusden 2059 pnt. 4. Vrijheid, Wieringen 1939 pnt. 5. KSVR 2, Rotterdam 1928 pnt. 6. SV Leusden 2 1866 pnt. LEUSDEN/CENTRUM - Zondag speelden Heren I en Senioren I van de LTV Leusden hun promotiewedstrijden met wisselend succes. Heren I ontving Rozenburg 2. De uitputtende strijd, die tot het (met recht) bittere einde zeer spannend bleef, liep uit op een 3-3 ge lijkspel Doorslaggevend voor het al dan niet promoveren werd toen het aantal gewonnen sets Helaas voor de LTV Leusden was deze score 6-7 in het voordeel van de bezoekers, zodat Ro zenburg promoveerde Heren I slaagde er voor de tweede maal in successie niet in om een promotiewedstrijd te winnen. Wij hopen, dat Joop van Loe- nen, Gerrit Stekelenburg, Paul van den Breul en (invaller) Arthur Kappers in het volgende seizoen meer succes zullen hebben. Driemaal is per slot van reke ning scheepsrecht Senioren I ontmoette in Delft The seus 4 Het Leusdense team was duidelijk goed op dreef: alleen Bert van Loon moest een punt weggeven De overige partijen werden gewonnen Even leek het damesdubbel (eerste game gewonnen en tweede verloren) nog roet in het eten te gooien en de reeds feestvierende heren zagen zich in gedachten reeds voor de mixeddub- bels geplaatst. Gelukkig werd de be slissende derde set gewonnen, zodat de heren bij hun glas konden blijven. De zeer verdiende promotie bracht Magriet van Loon, Hélène van Miltenburg. Bert van Loo en Jan Peter van Doorn in de landelijke 4e klasse A s. zaterdag zal op de banen van LTV Leusden om ca. 12.30 uur nog een promotiewedstrijd beginnen. Leusden Senioren B won met 3-2 van Hakkelaars B. werd kam pioen en mag nu tegen degradatiecan- didaat Soest B uitmaken, wie in de 2e klasse van de districtscompetitie blijf of komt dreigend terug tot 6-5. In de slotperiode haalde Jan van de Grootevheen nog maals doeltreffend uit. met een fraaie doortikbal zorgde hij voor de 7-5 eind stand. Vanavond (aanvang 20 15 uur) wordt in het Leusder bad tegen LZC'29 of Eemsrobben gespeeld en na deze sleutelwedstrijd volgt op 20 juni de slot- partij tegen Wiekslag in Nieuw Lekker- land 2. J. Achilles, Sv Drieber gen 553 pnt. 3. W.v.d. Velden jr., KSVR550 pnt. 4. M. Büchner, Almelo 547 pnt. 5. C. Westbroek, KSVR 545 pnt. 6. M. Korting, Almelo 543 pnt. 7. G. Lohuis. Almelo 540 pnt. 8. M. de Beurs, Wieringen537 pnt. 9. H. Wijers, Sv Leusden 537 pnt. 10. J. Borgerink, Almelo 529 pnt. Overige Leusdenaren: 11. Piet Salm 529 pnt. 16. Adrie Brood 506 pnt. 20. Jan de Jong 502 pnt. 26. David Zoetmulder 486 pnt. 29. Jan Gennisse 479 pnt. De 561 punten, die Ed Groothedde liggend, knielend en staand bijeen schoot bleken net iets te weinig. Hij .kwam niet verder dan een evenaring van het op naam van Jack Achilles staande Nederlandse record, al werd - Technische materiaalcontrole voor de strijd. LEUSDEN - Op de Leusderheide werden zaterdag de Nederlandse kampioenschappen vrij geweer ge schoten: 100 meter in drie houdin gen (20 schoten liggend, 20 knielend en 20 staand). De wedstrijden be gonnen om 8.30 uur en de organise rende combinatie SVL-KSVR-COM trof het bijzonder met het goede weer. Dat gold uiteraard ook voor de 45 deelnemers, die op basis van de resultaten in de titelstrijd 100 meter standaardgeweer geselecteerd wa ren. Toen de kruitdampen rond 17.00 uur opgetrokken waren bleek, dat het korps van SDVV Almelo de in 1971 gestelde limiet van 2160 punten had overschreden. Met 2166 punten verstigden de oostelijke schutters een nieuw Nederlands record. SDW werd uiteraard ook Neder lands kampioen. hij dan wel nationaal kampioen. 1. Ed Groothedde, Sv Drieber- De uitslagen waren: gen 561 pnt.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13