Sportdag Rozendaal werd groot succes Leusdense zwemmers op kringkampioenschappen ¥ENOr #ISEKI WEEKAANBIEDING levi's 50 GULDEN CORDUROY- EN SPIJKERBROEKEN SPAANSE ONTBOEZEMINGEN MECHANISATIESHOW MANusnnn] CEBECO-HANDELSRAAD BARNEVELD VAN DONDERDAG 14 JUNI T/M WOENSDAG 20 JUNI Hehenkamp Langestraat 93 t/o De Hof Amersfoort. Tel. 15501. ALLE MERKEN Hehenkamp Langestraat 93 t/o De Hof Amersfoort. Tel. 15501. WOENSDAG 23 ME11979 plaatselijk nieuws ENGELAND Al jaren koesterden we de wens Engeland te zien, maar omdat het water zo dun en onberekenbaar is hebben we het steeds uitgesteld. Plots kwam de geest over ons en zijn we er geweest via de Europoort en Huil, een klein groepje onder lei ding van een Engelandvaardster. Inderdaad het water was dun en tij dens de nachtelijke vaart werd het mistig. De zware fluit van het schip loeide regelmatig over de zee. Mis schien hebt u hem wel gehoord, 'k vond het maar eng in dat benauwde hutje onderin het schip Je kon geen raam opendoen, die waren er trouwens niet. Op die boot leek het wel of half Europa op stap was Talloze jongelui, die het zich op de banken in een grote zaal met de kens en kussens het 's nachts ge makkelijk maakten Dat oostelijk deel van Engeland schijnt te be staan uit door bloeiende meidoorns omgeven tweebaans wegen, het heuvelachtige gebied is bezaaid met schapen en de kaveltjes zijn ge scheiden door muurtjes van opge stapelde brokken steen. We bezochten in York één der mooiste kathedralen van Europa en zuiverder Gothiek hadden we nooit eerder gezien, 't Is me een raadsel, hoe die enorme kerken in de elfde en twaalfde eeuw gebouwd zijn Wat is de drijfveer geweest7 Geloof, of een tempel ter ere Gods of een nog grotere kerk dan een naburige stad? Als boekenwurmen hadden we belangstelling voor Haworth waar de gezusters Brontë woonden, dat zijn die meiskes, die onder meer ,,De Woest Hoogte" en ,,Jane Eire" schreven. Nou, daar had ze Brontë koek en Brontë koffie, Brontë vlag- gertjes en hoedjes, t was net Volen- dam. Het zwarte, gore stadje, eens neergesmeten door de textiel- en kolenbaronnen in het begin van het industriële tijdperk ademt nog ar moe. Het wordt hoog tijd dat het C.L.M. zich eens gaat bemoeien met de erbarmelijke woonom standigheden in dit deel van Good Old England. Voornoemde baronnen hebben wel aardige optrekjes in de wijde omgeving. Mensen, mensen, wat een kastelen van huizen omgeven door eindeloze parken We bezochten een kasteel van een hertog van Zus en Zo Wat daar aan kunstschatten bijeen was zou een flink museum niet misstaan, we ont dekten een Rembrandt, Frans Hals, Bruegel en nog een paar Holllandse en Vlaamse meesters. Hoe zijn die jongens aan al dat bezit gekomen in het verleden? Via de door alsmaar bloeiende Meidoorn omgeven wegen raakte we aan de Ierse Zee en voeren op een der prachtige meren 't Wordt te veel om op te noemen maar we kwamen in een bedevaartsoord: Stratford-upon-Avon Na veel twij fels wordt aangenomen dat Sha kespeare hier geboren is. De romantische omgeving leidt wel tot allerlei bloedige drama's 'k Kan me wel voorstellen, dat Ophe lia, het lief van Hamlet, zich verdron ken heeft in het lieflijke riviertje de Avon, en King Lear allerlei moeilijk heden had met z'n dochters. Als kleine zelfstandigen interes seerde ons vooral het zakelijk ge beuren. We kregen de indruk, dat in de oude steden de binnenstad ont volkt werd door vestigingen van grote filiaalbedrijven in de groene weiden. Het gevolg is, dat in die vaak prachtige oude binnensteden talloze winkeltjes te huur en te koop staan en er een tragische ver paupering plaats vindt In enkele gevallen hadden de on dernemers met elkaar toch weieens een aantrekkelijk oud winkelgebied gemaakt. Dat was het geval in Bingley en Chester, bijzonder leuk. Denkend aan het verkeer in Leusden hebben we goed opgelet hoe het hier ook gaat Eigenwijs als ze zijn houden de Engelsen alle maal links, onze chaffeur ook, 'k heb er herhaalde malen opgewezen. maar niks hoor ledereen, die hier wordt geboren krijgt te horen dat alle doorgaande wegen voorrang hebben en ook de rotondes, dat zijn er nogal wat Dus de borden zijn niet nodig, ie dereen weet het, lollypops, dat zijn wat oudere dames en heren, staan met een witte jas en een groot stop bord klaar om iedereen over de straat te helpen. Ze krijgen hiervoor een kleine vergoeding, die niet fis caal wordt afgeroomd, 't Kan ook zijn dat de A O W te laag is en dat ze het daarom doen Opvallend is het vrijwel ontbreken van verkeersborden Op de wegen staan waarschuwingen: slow en matig uw snelheid nu Als ik er aan denk dat er op de Asschatterweg bijv. ruim honderd borden staan en ergens op een kruispunt in het dorp plm. 25 m2, 22 borden dan vraag je je af, werkt dit nog wel7 En toen kwam Londen 't Is niet zo aoedkooo als het lijkt. Die tijd schijnt gelukkig voorbij te zijn. Ook het af stropen van het platteland kan je wel vergeten Er .was geen staking, maar het arbeidstempo leek ons ook niet hoog. In hotels maakten we wat dat betreft vreemde dingen mee In de rij voor het ontbijt, want sommige diensters mochten geen tafels af ruimen De taken waren kennelijk door de Unions (vakbonden) precies ingedeeld De aflossing van de wacht bij Buckingham Palace gezien, ook de Engelsen vinden het nog prachtig en willen ook al die andere tradities niet kwijt. Zelfs de Labour-regering schijnt er niet over te denken al die toch wel stijlvolle gebruiken af te schaffen We vonden de Engelsen vriendelijke mensen. Als we de weg vroegen, wilden ze wel bijna meelo pen tot we er waren. Het is een beetje druk met al die twaalf miljoen mensen om je heen Het verkeer is overdonderd, maar we misten het zenuwpezerige, dat wij hier kennen. Het gaat wat hoflijker. Om echt wat van Londen te zien moet je er wel voor een maand naar toe. Zo een twaalf dagen overziend, kom je tot de conclusie dat het leven daar, ondanks dat schraalhans nog voor velen keukenmeester is, meer stijl heeft dan in ons brave landje waar velen alles wat met traditie te maken heeft over boord willen zet ten als niet functioneel, dus overbo dig Sp. I^t p'tpginsmo fi9 drukte van jewelste Na^ een dankwoord van de heer Kuijpers zorgde de heer Duinsbergen, dat de nummers 12 en 3 van elke leeftijdsgroep aan een gou den, zilveren respectievelijk bronzen medaille kwamen Voorts kreeg iedere deelnemer een herinneringsvaantje De resultaten waren: 4 tot 6 jaar: LEUSDEN/CENTRUM - De sport- lag in en rond het Euro-zwembad in Ie wijk Rozendaal, uitgesteld van- »ege het slechte weer op 19 mei, ond afgelopen zaterdag plaats. Het erd een zeer groot succes. Niet al ien vanwege de 602 bekers koffie, ie Marty volschonk (voor zichzelf iet een tik?). Ook niet door de 50 ure bommen, die raison van 50 ent binnen 50 minuten aan de man n de vrouw waren gebracht, maar oor de combinatie van het mooie /eer, de grote animo bij de Rozen- aalse jeugd en de voorbeeldige amenwerking van de zwem- adcommissie van de Groenstich- ng, het complete badpersoneel (dat raktisch 24 uur achtereen in touw is eweest) en tal van helpende handen it de woonwijk. Zo goed als zeker rl het niet bij deze 2e sportdag blij- sn. Er was een circuit uitgezet van 7 natte i 10 droge spelletjes, waarvan - om aar enkele te noemen - zaklopen in it water, de bandenbrug en het mast- immen tot de toppers behoorden. Fa- iltatief, maar daarom niet minder lannend en vooral amusant, was het in het einde van de spelletjesdag in laste touwtrekken over één van de bassins tussen vaders en moeders. Er moest maar eens eindelijk uitgemaakt worden, wie de baas is. Gelukkig was niet tevergeefs een beroep gedaan op de vooral in deze tak van sport bekende Belgische scheidsrechter Kuijpers met de (niet minder dan) vijf voorletters K G.J A S. Zijn, ondanks diverse pilsjes, zo eerlijk mogelijke leiding bracht uit eindelijk zege aan de moeders! Van 10.00 tot 15.00 uur duurde de pret voor de circa 240 kinderen en vele fami lieleden. Mede dankzij verschillende bedrijven, die de organisatoren met raad en vooral daad terzijde hebben gestaan Het spannendste moment van de dag begon om half zeven Dat was de prijsuitreiking en die trok weer een 1Diewke Kuiper 480 pnt. 2. Berendjan Bolwijn 389 pnt. 3 Petra Pesie 384 pnt. 7 tot 9 jaar: 1Nadja Gijsen 570 pnt. 2. Peter van Loon 560 pnt. 3. Marcel van Dam 541 pnt. 10 tot 11 jaar: 1Arnold v. d Rjjk 682 pnt. 2. Boudewijn v d Kroon 651 pnt. 3. Erwin Dam 645 pnt. 13 jaar en ouder: 1Saskia Verhoeven 680 pnt. 2. Martin Jonges 670 pnt. 3. Sandra Jonges 605 pnt. KADAVERS VAN VOGELS Kadavers van watervogels moeten in het vervolg worden ingeleverd bij de gemeentelijke verzamelpunten. De doden vogels worden dan cen traal verbrand om er zo zeker van te zijn dat het besmettingsgevaar voor botulisme (een dodelijk verlam mingsziekte) is geweken. Onder bepaalde omstandigheden, o.a. een watertemperatuur van meer dan twintig graden Celsius, kunnen watervogels worden besmet met een dodelijke verlammingsziekte. Vooral tijdens de zomermaanden dreigt het gevaar van een massale sterfte on der de watervogels. Om dit te voor komen is ret provinciaal bestuur van Utrecht gestart met een grote cam pagne ter bestrijding van de ziekte. Er worden affiches verspreid, waar op staat, hoe te handelen in geval van botulisme. De gemeentes in de provincies is gevraagd een vast ver zamelpunt aan te wijzen. Ookde bur gerij kan een massale sterfte voor komen, door kadavers van vogels en vissen in plasticzakken naar het ge meentelijk verzamelpunt te brengen. Is er sprake van zieke dieren (te herkenne aan verlammingsver schijnselen, meestal aan kop, nek, vleugels of poten) dan wordt ge vraagd dit op te geven aan het ge meentelijk meldingsadres. Regel matig zullen de keuringsdiensten LEUSDEN/CENTRUM - De praktijk heeft geleerd, dat kringkampioen schappen in het algemeen langdurige wedstrijden zijn. Het zijn krachtmetin gen. die links en rechts in de zwemkring (in ons geval Utrecht) van de KNZB worden gehouden. In diverse baden en op verschillende dagen De begte Q zwemmers/zwemsters uit de kring op ieder nummer worden geplaatst en zo waren op 9 juni 6 Haaien aanwezig op het treffen in Veenendaal. Annemiek Tukkers en Ellen Salters kwamen uit op de 100 m schoolslag voor meisjes, ge boren in 1967 Annemiek zwom 1.35 2 (vroegere beste tijd 1 35.5) en Ellen 1 39 1 (1 36.1Tonny Wesseloo zorg de verrassend voor een gouden plak op de 100 m vlinderslag voor, jongens anno 1968 in 1 30 7 (1 29 8) en Jan Kreikamp vlinderde bij de jongens van 1967 op die afstand naar een tijd van 1.30.0 (1.32.7) Frank Leusink zwom de 100 m vlinderslag voor heren in 1.08.5 (1 06.4) en Maaike Snijder behaalde brons op de 200 m schoolslag voor meisjes van 1964 Haar tijd van 3 08 2 (3 08.6) was goed voor een nieuw clubrecord voor meisjes 0/16 en da mes. In het Amersfoortse sportfondsenbad werd op 10 juni eveneens een kring wedstrijd gezwommen. Luc v. d. Meer zwom de 100 m schoolslag jongens 1968 in 1 49.5 (1.44.4). Zilver won Mare Hulst in 1.31.5 (1.31 4) op hetzelfde nummer voor jongens, geboren in 1967 Karina van Holst Pellekaan (meisjes 1966) verbeterde haar beste tijd op de vlinderslag. Zij zwom de 100 m in 1 17.5 (was 1.18.0). Op hetzelfde nummer voor meisjes van 1965 kwam Marriëtte Leusink op 1.21 1 (1.18.0). Caroline Leijdes in 1.22.4 (1.21.0) en Angeligue van Ruitenbeek in 1.23.6 (1.22 0) vlinderden de 100 m voor da mes Op de 4 maal 100 m wisselslage stafette meisjes 0/16 verbeterden Ca roline Enthoven, Maaike Snijder, Karina van Holst Pellekaan en Marriëtte Leusink het Haaien-clubrecord tot 5.15 8 (was 5.22 7). CONCERT KAMERKOOR Dinsdag 26 juni a.s. houdt het Amersfoortse Kamerkoor een con cert in de Ned. Herv. Kerk te Leusden Zuid. De kerk is gelegen aan de Arn- hemseweg. Het is zo langzamerhand traditie geworden, dat dit koor haar zangsei zoen afsluit in deze kerk. Het reper toire, dat ook werd uitgevoerd in het concertgebouw te Amsterdam, ter gelegenheid van het 150-jarig jubi leum van „De Maatschappij tot Be vordering der Toonkunstzal be staan uit oude en moderne werken. U krijgt o.a. te horen delen uit een mis van Orlando di Lasso en liederen van de Amersfoortse componist Wim Franken. De dirigent Jos Leusink zal de lo gische opbouw van het programma tijdens het concert toelichten. Ook zal hij ter afwisseling van het geheel het orgel bespelen, met o.a. een werk van Badings. Het concert zal slechts één uur duren en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. De op brengst van de deurkollekte zal ge schonken worden aan het Renovatie fonds. ,,Ja, ja, ik geloof nu wel, dat u luchtacrobaat bent". voor vee en vlees zorgen voor de af voer en de verbranding van de kada vers. In tegenstelling tot andere ja ren worden de kadavers centraal verbrand om een volledige veras sing te waarborgen. In het verleden is gebleken dat bij verbranding door particulieren, de kadavers niet ge heel worden verast. De kans op be smetting blijft dan bestaan. op het bedrijf Van Zuylen van Nieveltlaan 61 te Barneveld. Data en openingstijden: 14 juni a.s. 10.00-22.00 uur 15 juni a.s. 10.00-22.00 uur 16 juni a.s. 10.00-18.00 uur Wij tonen Same - Fendt - Goldoni - Iseki trekkers alsmede een grote collectie land- en tuinbouwwerktuigen en -machines, zowel geschikt voor het individuele bedrijf, als voor gemeenten en loonbedrijven. Wij heten u van harte welkom. Tot ziens op de show. Meesters in melkwinning>tat^t^ Taxaties Hypotheken tl rONVAN BERGEN Tel. 033-4 17 00 Leusden-C. HEHENKAMP Jeans International

Leusder Krant | 1979 | | pagina 17