Alleen meerderheid CDA vóór college voorstel inzake ambulant functionaris rbr Van Woudenberg wil eerst nog een keer praten met de Jeugdraad l Doktersdienst: 41210 .blijvend een beste keuze. Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ffl FOTO-KOPIE NODIG? Reimus&Snel Donderdag 14 juni 11e jaargang no. 16-1979 PAGINA 3: - Ruime winst voor D'66 - Jeugdraad dreigt contacten met gemeente te verbreken PAGINA 5: Schooltijden in Leusden volgend jaar gelijk Commissie onderwijs vergaderde PAGINA 7: CML-werkgroep R.O. boog zich over draaiboeken PAGINA 9: - Achtervelds nieuws PAGINA 11 EN 13: PAGINA 15: PAGINA 19 EN 21: Sport Loep op Leusden En tenslotte Kerkberichten Burgerlijke stand - Medische diensten - Films in de Amersfoortse bioscopen LEUSOEN - Ook de Leusde- naren zijn vorige week don derdag in de gelegenheid ge weest hun stem uit te brengen bij de verkiezing van het Europese Parlement. De belangstelling voor deze ver kiezing was bij de Leusdense kiesgerechtigden hoger dan ge middeld in het land: 67,4% van de kiesgerechtigde Leusdenaren bracht zijn stem uit. Tot aardverschuivingen heeft dat niet geleid. CDA en PvdA le den ieder een gering verlies. Op vallend was wel de winst van D'66, dat zijn aanhang in dit dorp in vergelijking met vorig jaar met vijf procent zag stijgen. Voor de volledige uitslag zie pagina 3. LÖSb (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Alleen een meer derheid van de CDA-fractie in de gemeenteraad kan zich vinden in het voorstel van het college inza ke de ambulant functionaris voor het jeugd- en jongerenwerk in Leusden. De fracties van Pro gressief Leusden, VVD en SGP/ GPV zijn tegen het voorstel, waarin de functionaris in dienst zou moeten treden bij de ge meente. Deze fracties geven er, evenals de Jeugdraad en de commissie Welzijn van het CML de voorkeur aan dat de functio naris in dienst treedt van de Jeugdraad. Wethouder Gijs van Wouden berg (CDA), die maandagavond in de commissie Welzijn dus bakzeil haalde met zijn voorstel, zegde de raadsleden toe nog een poging te willen wagen om voor de raadsvergadering van deze maand een gesprek te hebben met het bestuur van de Jeugdraad. Daarbij zal niet zo- - Gijs van Woudenberg: „Nog een keer praten". zeer aan de orde komen of de Jeugdraad alsnog een functio naris in dienst van de gemeente wil accepteren - de Jeugdraad is daar faliekant tegen -, maar er moet gepraat worden over het al dan niet aanvaardbaar zijn van de voorwaarden, die de ge meente aan in diensttreding van de functionaris bij de Jeugdraad wenst verbonden te zien. Want dat de functionaris bij de Jeugdraad in dienst zal komen, is nu wel duidelijk. Ook het col legevoorstel hield „subsidiair" deze mogelijkheid in. Alleen heeft de Jeugdraad in bijgaand schrijven de voorwaarden al „betuttelend" genoemd. De kwestie „ambulant functionaris" heeft een ruime voorgeschiedenis In de loop van vorig jaar reserveerde de gemeenteraad op de post onvoorzien een bedrag voor de aanstelling van een ambulant functionaris in 1979 Die man of vrouw is echter nu nog niet aange steld, omdat er een conflict rees tussen gemeente en Jeugdraad De kernvraag, waarover men van me ning verschilde, was, zoals hierboven aangegeven bi| wie moet de ambulant functionaris in dienst treden, bij de ge meente of bij de Jeugdraad? In een brief van april vorig |aar had de Jeugdraad al aangegeven welke ar gumenten zij heeft voor indiensttreding Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags) gesloten. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. baars woningen bw. Bemiddeling bij aankoop en -- verkoop van onroerend goed Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-43880. van de functionaris bij de Jeugdraad: 1 de gezamenlijke verantwoordelijk heid van alle jeugd- en jongeren werk-organisaties voor de functio naris komt dan het best tot uiting; 2. de jeugd- en jongerenwerkorgani saties hebben zo het best invloed op de functieomschrijving en de taak vervulling van de functionaris, 3. de verantwoordelijkheid voor het uitvoerend jeugd- en jongerenwerk ligt bij het particuliere initiatief, niet bij de gemeente Een functionaris die ten behoeve van dit uitvoerend werk aangesteld wordt, moet dan ook onafhankelijk van de gemeente kunnen opereren onder verant woordelijkheid van dat particuliere initiatief; 4 subsidietechnisch zou een dienstverband tussen een dergelijke ten behoeve van het uitvoerend jeugd- en jongerenwerk aangestel de functionaris en de gemeente on logisch zijn, aangezien hiervoor nooit financiële middelen van de kant van de rijksoverheid ter be schikking worden gesteld. PRINCIPIEEL Daarop reageerde de gemeente ,,Wij wijzen erop. dat de eerste drie door de Jeugdraad aangehaalde ar gumenten van principiële aard zijn. Het laatstgenoemde argument is slechts van praktische betekenis en is inmid dels achterhaald Door het in werking treden van de Rijksbijdrageregeling so ciaal-culturele activiteiten per 1 januari 1979 is een situatie ontstaan van een rechtstreeks financiële relatie tussen het rijk en de gemeenten Op grond hiervan zijn er derhalve geen subsi- dietechnische beletselen voor een eventuele aanstelling in gemeente dienst. Het onder 1 aangevoerde ar gument vinden wij in principe juist De vraag is evenwel in hoeverre er straks een discrepantie zal zijn tussen dit prin cipieel juiste uitgangspunt en hetgeen hiervan in de praktijk tot uitdrukking komt. Om deze verantwoordelijkheid tot gelding te kunnen brengen zal de am bulant functionaris vanuit de Jeugdraad voldoende begeleiding moeten ontvan gen. Het valt te bezien of deze organi satie, die geheel door vrijwilligers wordt gerund, fysiek hiertoe in staat zal zijn naast de vele andere taken die moeten worden verricht Bovendien kan men zich afvragen hoe de gezamenlijke ver antwoordelijkheid van de organisaties tot gelding kan komen voor nieuwe vormen van jeugd- en jongerenwerk in de totstandkoming waarvan de am bulant functionaris een belangrijk aan deel zal hebben Dit jeugd- en jon gerenwerk heeft namelijk nog niet ten volle zijn denkbare vormen verkregen KANTTEKENINGEN Wij delen de mening van de Stichting Jeugdraad Leusden dat de verantoor- delijkheid voor het uitvoerend jeugd- en jongerenwerk ligt bij het particuliere ini tiatief, doch wij willen hierbij wel de vol gende kanttekeningen plaatsen: - het accent van de taak van een am bulant functionaris ligt niet in de uit voeringssfeer, doch heeft veel meei het karakter van voorbereiding en ondersteuning en dan alleen nog als van de zijde van het particuliere ini tiatief om deze ondersteuning wordl verzocht; - de bedoelde verantwoordelijkheid is naar ons gevoelen een gedeelde verantwoordelijkheid, omdat toch moeilijk te ontkennen valt dat het gemeentebestuur, dat in eerste in stantie de enige subsidiënt zal zijn voor de gelden die nodig zijn bij aan stelling van een ambulant functiona ris. mede verantwoordeijk is voor de wijze waarop deze gelden worden besteed, - de door de Stichting Jeugdraad Leusden bedoelde verantwoor delijkheid dient primair niet tot uit drukking te komen in het dienstver band van de aan te stellen functiona ris doch in nauw overleg tussen de Stichting en het gemeentebestuur voor die kracht vast te stellen instruc ties en taakopdrachten." GOEDE DIENSTEN De meningen van de gemeente en de Jeugdraad stonden zo lijnrecht tegen over elkaar, dat een patstelling bereikt werd Begin dit jaar nam het CDA- raadslid Jan Konijnenbelt (namens de gemeenteraad tevens bestuurslid van de stichting Jeugdraad) het initiatief tot een commissie van goede diensten, waarin raadsleden van alle partijen zit ting namen. Doel uit de impasse te geraken vervolg op pagina 3 - Evelien Blom: „Verantwoordelijk heid te groot". Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-40691 Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. Geef als abonnee een nieuwe abonnee op. en U, zowel als de nieuwe abonnee, ontvangt het prachtige LEUSDER KRANT ZWANENBORDSPEL vpn ons kado. Bovendien ontvangt de nieuwe abonnee de krant 2 maanden gratis. Niet abonnees kunnen zich ook rechtstreeks opgeven. Leusder Krant Rozendaallaan 9 Leusden-C tel. 033-41495 (gebruik voor opgave de bon eiders iri Jii nummer) Rozendaallaan 9 Leusden-C. Taxaties Hypotheken Woonfotogids Verzekeringen Diapresentatie Accountantsadviezen bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 - CDA-fractieleidster Evelien Blom was voorzitter van het stembureau in De Hobbit. - Ambtenaren gingen door en op de knieën voor Europa. - Lilly van Amerom: „Commissie ge passeerd".

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1