voor D'66 D „Wellicht nodig overleg- funktie te beëindigen" Ruime winst Oplossing in zicht voor bewoners Smousse- steeg 2 Inwoners Zuid praten over Europese verkiezingen in Leusden: r Dagelijks bestuur Jeugdraad: Spelmiddag in het bos LEUSDER KRANT BB DE LEUSDER KRANT plaatselijk nieuws vervolg van voorpag. i iJ LEUSDEN - Op initiatief van de ge meente heeft er op 30 mei jongstleden een gesprek plaatsgevonden tussen vertegenwoordigers van de ini tiatiefgroep ..Dorpshuis Leusden- Zuid de groep „Witlox", SOCCLE en de gemeente Onderwerp van gesprek waren de verschillingen van mening die er over de te realiseren accommodatie bestaan Wethouder Gijs van Wouden berg (CDA), die de bijeenkomst had voorgezeten, wilde maandagavond in de vergadering van de raadscommissie ..Welzijn" geen mededelingen doen over de inhoud van het gesprek. Wel liet hij weten dat er zaken waren afgetast en dat men zonder conflicten uiteen was gegaan Op 18 juni volgt een twee de gesprek tussen de betrokkenen. Leusden Kamer '77 Staten '78 Gem. Raad '78 Eur Pari. '79 Partijen stem stem. stem stem Ookomst 92,5 11286 85.4 10424 80,2 9772 67,4 8559 PvdA 15,8 1783 14,8 1541 22,0* 2147 13,9 1191 CDA 36,1 4068 39,1 4072 40.3 3941 33,1 3259 VVD 28,2 3180 27 6 2881 24 8 2425 24,4 2993 D.66 8,4 950 8.4 878 - 13.4 1147 SGP 2.5 287 2.8 294 6.48 633 2.8 239 PPR 2.2 224 1.9 202 - - 2,6 223 CPN 0.3 38 0.3 25 - 0,3 21 GPV 2.8 317 3,0 312 - - 2.9 249 PSP 07 78 1.1 114 - - 1,4 120 Lijst Leschot - Overigen 3,0 341 1.0 105 6.4 626 0.2 17 DONDERDAG 14 JUN11979 LEUSDEN - De stichting R.K. Jeugd- en Jongerenwerk organiseert op woensdag 20 juni de laatste spelmid dag van dit seizoen voor kinderen, die basisscholen bezoeken Dit keer zal getracht worden de spelen in het bos te gaan doen. Er zal geprobeerd worden de kinderen per auto's daar heen te vervoeren en terug. Via de scholen en ..De Til" kunnen de kinderen zich mel den tot aanstaande vrijdag 15 juni Ouders, die eventueel willen rijden en of ook behulpzaam bij de spelleiding wil len zijn kunnen dit opgeven. De kosten per kind zijn 1- Uiteraard wordt weer voor een traktatie gezorgd De kinderen worden om 13.45 uur bij de Til verwacht zodat uiterlijk 14 00 uur ver trokken kan worden. De terugkomst zal omstreeks 16.30 uur zijn Momenteel wordt nog bekeken of op 4 juli ook nog wat voor de kinderen kan worden ge daan, en getracht wordt op 8 augustus weer een fietsdag te houden. Over bei de evenementen wordt later meer be kend gemaakt. - Jan Konijnenbelt: bemiddeld. wanneer de Jeugdraad niet akkoord wenst te gaan met de genoemde voorwaarden. Vandaar Van Woudenbergs poging om vóór de raadsvergadering nog met het be stuur van de Jeugdraad te praten. (VAN EEN ONZER VERSLAG GEVERS) LEUSDEN - Wanneer de ge meenteraad het collegevoostel inzake de ambulantfunctionaris zou overnemen en dus zal be sluiten de functionaris aan te stellen in dienst van gemeente, dan overweegt het dagelijks be stuur van de Jeugdraad om de contacten met de gemeente te verbreken. Dit laat het dagelijks bestuur van de Jeugdraad in een brief weten aan de leden van het be stuur van de jeugdraad. „Het da gelijks bestuur is van mening, dat het u nadere voorstellen zal moeten doen over de wijze waar op de jeugdraad verder kan func tioneren, waarbij het wellicht noodzakelijk zal zijn de overleg- functie met het gemeetebestuur te beëindigen Indien de raad zou besluiten het voorstel van b en w over te nemen zo staat het ge formuleerd in de brief die is on dertekend door de voorzitter Ge rard Cloosterman en sekretares- se Janny Vunderink. worden verbonden aan in diensttreding van de funktionaris bij de jeugdraad, wordt in de brief opgemerkt dat ze betuttelend zijn. „Zij laten weinig blijken van het grote vertrouwen dat de ge meente in de jeugdraad heeft. Zelfs in de advertentietekst, en bladen waarin geadverteerd mag worden laat men de jeugdraad geen volledige vrijheid. Ons aan- ziens spreekt hieruit een stuk wantrouwen ten aanzien van de jeugdraad". Al met al concludeert het dage lijs bestuur dat er geen gronden aanwezig zijn waarop een stuk samenwerking gebaseerd kan zijn Overigens staat de kwestie van de ambulantfunctionaris niet op de agenda van de bestuursver gadering van de jeugdraad die vanavond in De Til wordt gehou den. Het dagelijks bestuur is van mening dat de opstelling van de jeugdraad in deze genoegzaam verondersteld mag worden. Eer der sprak de Comimissie „Wel zijn' van het CMLzich unaniem uit tegen aanstelling van de functio naris op de nu door het college voorgestelde basis. In hetzelfde schrijven laat het dagelijks bestuur weten dat zij aan een ambulant funktionaris in dienst van de gemeente geen medewerking wenst te verlenen. Aan de voorwaarden die zullen De heer Cloosterman LEUSDEN - Bij de vorige week gehouden verkiezingen voor het Europe se Parlement is in Leusden D'66 opvallend sterk voor de dag gekomen De club van lijsttrekker De Goede verzamelde hier 13,4% van de stemmen op zich, wat precies 5% meer is dan een ruim een jaar geleden bij de verkiezin gen voor de Provinciale Staten. Volgens de definitieve telling verzamelde D'66 nu 1147 stemmen op zich, wat er bijna net zoveel zijn als die van de PvdA (1191De PvdA ging in vergelijking met maart vorig jaar iets terug van 14,9 naar 13,9%. Een klein verlies leed het CDA, dat 1 minder scoorde dan bij de Provinciale Staten van '78 Wat betreft het opkomstpercentage kwam Leusden boven het landelijk gemiddelde. 8559 Leusdenaren brachten hun stem uit. en dat was 67,4% van de stemgerichtigden - Wethouder Van Woudenberg zetelde in „De Wegwijzer". Bij de gemeenteraadsverkiezingen 1978 kwamen PvdA, D'66, PPR en PSP met de gezamenlijke lijst „Progressief Leusden" uit. In bovenstaand staatje staan de resultaten van P L vermeld achter de PvdA Bij de gemeenteraadsverkiezingen 1978 kwamen SGP en GPV met een gecombineerde lijst uit In bovenstaand staatje staan de resultaten van deze combinatie vermeld achter SGP BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt iedere donderdag. REDAKTIE: Bert Vos en Marnix Kreyns Redaktie-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Camp, Finn mark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 (sport); Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fleseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt (7,25 per kwartaal, (14,25 per half jaar en (28,-per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen, is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur); telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van (5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermel ding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Is een uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. - Het stembureau in ,,Onze Wereld" in Achterveld. V)0.5 (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er lijkt een oplossing te komen voor de woonproblemen I van de vier bewoners van de boerderij Smoussesteeg 2, die aan staande maandag hun woning ver laten moeten hebben. Dinsdagavond is er in een gesprek tussen amb tenaren van de gemeente Leusden en bestuurders van de Woningstich ting Leusden naarstig gezocht naar een oplossing. Woensdagmorgen zei een woordvoerder van de ge meente desgevraagd dat „de kans groot is dat er voor het einde van de week een voor de studenten aan vaardbare oplossing gevonden is". De vier bewoners zouden dezer da gen op het gemeentehuis uitgeno digd worden voor een gesprek over de mogelijke oplossing die de ge meente in gedachten heeft. Naar alle waarschijnlijkheid kan hen woon ruimte aangeboden worden in een voormalige boerderij, die de ge meente in eigendom heeft. Zoals bekend moeten de studen ten de boerderij Smoussesteeg 2 verlaten, omdat op die plaats binnen korte tijd een aantal mobiele schoollokalen moeten verrijzen. Willen die lokalen aan het begin van het volgend schooljaar voor het on derwijs beschikbaar zijn, dan moet volgende week met de sloop van de boerderij begonnen worden. Eerder deze week hadden de stu denten aan de gemeente laten weten dat zij niet van plan waren om de boerderij aanstaande maandag ver- laten te hebben. Via mr. Christa Be- gemann van het Amersfoorts Ad- vokatenkollektief schreven zij een j brief aan het college, waarin zij me dedeelden een beroep op huurbe- I scherming te zullen doen. Overigens verklaarden de studenten zich in diezelfde breif bereid om onmiddel lijk het pand te verlaten, wanneer voor hen vervangende woonruimte gevonden zou worden. Het ziet er naar uit dat dat nu gaat gebeuren. Op 13 maart berichtten de raadsleden aan de gemeente, dat het overgrote deel van de leden van de commissie van goede diensten er de voorkeur aan gaf. dat de functionaris in dienst van de Jeugdraad zou worden aangesteld. Wel hadden zij een aantal voorwaarden geformuleerd, waaronder aanstelling in dienst van de Jeugdraad zou moeten Geschieden. oen gebeurde er een tijdje niets totdat het college begin deze maand met haar voorstel kwam. En wat meldden bur gemeester en wethouders? Wij zijn de commissie erkentelijk voor de door haar bewezen diensten Het spijt ons echter dat door de commssie niet is aangegeven op grond waarvan men is gekomen tot een voorkeur voor aanstelling in dienst van de Jeugdraad. Hierdoor is het ons niet mogelijk ons eerder ingenomen standpunt op grond van misschien andere argumenten in heroverweging te nemen Vooralsnog blijven wij derhalve de voorkeur geven aan aanstelling in dienst van de ge meente. Hierbij willen wij nadrukkelijk verklaren, dat wij van mening zijn dat verschillen van inzicht inzake het dienstverband niet langer aanleiding mogen geven tot een vertraging bij het aantrekken van een ambulant functio naris Een spoedig in functie treden van deze functionaris is dringend noodza kelijk ter ondersteuning van het be- I staande jeugd- en jongerenwerk, als mede voor het helpen ontwikkelen van nieuwe projecten Wat dit laatste be treft, denken wij met name aan het jeugd- en jongerenwerk in de verbouw- j de Sint Jozefschool te Achterveld en aan een centrum voor jeugd- en jon gerenwerk te Leusden-centrum RESUMÉ Resumerend, stellen wij u voor het volgende te besluiten: 1 Er wordt mede ingestemd dat ten behoeve van het jeugd- en jon gerenwerk een ambulant functiona ris wordt aangesteld, voorlopig voor de duur van 3 jaar; 2 De ambulant functionaris treedt in dienst van de gemeente Leusden onder de bepaling dat omtrent de voor deze functionaris op te stellen taakomschrijving en instructie over eenstemming dient te bestaan tus sen het bestuur van de Stichting Jeugdraad Leusden en het college van burgemeester en wethouders; 3. Ter dekking van de kosten van de ambulant functionaris wordt een ge deelte van het hiervoor in de begro ting gereserveerde bedrag, te weten 4/12 van 55.900 - is 18 700- overgebracht van de post onvoor ziene uitgaven naar de functionele post. waartoe bijgaand de 27e be grotingswijziging van de algemene dienst 1979 ter vaststelling wordt aangeboden; 4 Indien echter uw raad van mening is dat het niettemin de voorkeur ver dient om de ambulant functionaris in dienst van de Stichting Jeugdraad Leusden aan te stellen, dan zal deze aanstelling geschieden onder de voorwaarden, zoals die zijn opge nomen in de bij dit pre-advies ge voegde bijlage 1 En dat zijn dan de voorwaarden zoals die zijn opgesteld door de commissie van goede diensten. Als enige droeg maandagavond Eve lien Blom argumenten aan ter onder steuning van het collegevoorstel. Zij zei wel waardering te hebben voor de Jeugdraad, maar het een te grote ver antwoordelijkheid te vinden, wanneer de funktionaris in dienst kwam van die stichting. „Dat is de grote zwakke schakel in het geheel Te gemakkelijk vallen in een dergelijke club gaten, te snel komt zoiets in de lucht te hangen," aldus de CDA-fractieleidster, die overi gens niet vond dat het voorstel het met de hakken over de sloot zou mogen halen Evelien Blom: „In dat geval lijkt het me beter om het voorstel terug te nemen en een streep onder het ontsta ne wantrouwen te proberen te trekken. VERONTWAARDIGD Lilly van Amerom (VVD) toonde zich verontwaardigd over het feit dat het ad vies van de commissie van goede dien sten „Terzijde was gelegd". Daarom kon haar fractie niet akkoord gaan met het voorstel van burgemeester en wet houders. Ook mevrouw Verduin vatte het als een passeren van de commissie op, dat het college toch haar oude standpunt bleef huldigen. De ar gumenten van Evelien Blom weerlegde zij door er op te wijzen dat ook stichtin gen als de muziekschool, het zwembad en SOCCLE door vrijwilligers bestuurd worden, hetgeen geen beletsel vormt voor het laten omgaan van deze stich tingen met grote bedragen aan geld of aanzienlijke hoeveelheden per soneelsleden Ook Harm Offereins (SGP/GPV) betreurde het dat het col lege geen aanleiding had gevonden haar standpunt te wijzigen Daarmee was duidelijk geworden dat de meerderheid van de gemeen teraad, wanneer de ambulant funtio- naris daar deze maand aan de orde komt, dit voorstel van het college niet zal steunen. Met deze mogelijk heid heeft het college echter al reke ning gehouden gezien het vierde •punt van haar voorstel. Ook deze mogelijkheid is echter weinig zinvol, Ook burgemeester Rademaker hielp mee bij het tellen van de stemmen.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3