Wij maken eerst 'n gratis ontwerp. biskussie over te verwachten verkeersdrukte niet afgerond Nieuwe exploitanten in „De Klaveet" poggenpohl 'n Poggenpohl keuken. Ontsluitingsweg Tweede Fase: CML-RO in het kort „Forma-Concepta" WOONRUIMTE plaatselijk nieuws DONDERDAG 14 JUN11979 ICII^TiPP f—F Ingezonden buiten verantwoordelijkheid van de redactie het uitdrukte: ,,We zullen natuurlijk geen bielzen op de weg moeten gooi en." De heer Buhler vond dat een te genstrijdige opmerking ,,Die bielzen zijn ons al beloofd. In de Centrumweg komt een verkeerslichtinstallatie ter hoogte van de Smoussesteeg. waarbij het licht voor fiets- en voetgangers in principe op groen staat De visie van de gemeente is echter, zo legde de heer Pais uit. juist op dat punt vrijwel geen verkeer zal zijn ..De ene helft van het forensenverkeer gaat naar het zuiden, de andere helft zal niet via de Cen trumweg, maar via de Middenweg, Noorderrandweg naar het noorden (en Amsterdam) rijden", aldus die visie De heer Buhler bleef bij zijn stand punt. dat de ontsluiting van zal moeten maken. ,,Erg smal kan die weg dus al niet zijn." De heer Pais ,,De nu gereserveerde strook voor de weg hoeft er in werkelijk heid niet zo uit te zien Dit is een globaal plan. Bij de uitwerking zullen vertra gingselementen worden ingebracht, waardoor de route beslist niet aantrek kelijk zal zijn als sluiproute De woordvoerdster van ..Veilig Over" ,,Het enige vertragingselement dat door de gemeente tot nu toe is ge noemd zijn de fietsers en dat lijkt me geen gelukkig keus De heer Pais deelde die mening. ..Ook mij spreekt dat niet zo aan Daar voor moet je geen levende doelen ge bruiken Een weg van die orde moet zo ingericht zijn, dat er niet hard gereden kan worden De heer Buhler. ,,Maar de bus moet er rijden, dus zal daar rekening mee moeten worden gehouden." De heer Pais: „Dat doen we ook. We zullen er dan ook geen drempels in leggen, er moeten ruime hal teplaatsen komen, waardoor het an dere verkeer niet wordt belemmerd. De bus moet er door kunnen. Maar ook niet méér dan dat. Het is hele maal niet erg, dat de buschauffeur wat extra vaak aan zijn stuur moet draaien." Op de vraag hoe men exact zou kun nen bekijken, hoe de verkeersstromen zich zouden kunnen gaan ontwikkelen, antwoordde de heer Pais: ,.Dat kunnen we pad echt doen, als de wijken ge realiseerd zijn en de aansluitingen eveneens Dan kunnen we een kachel tje over de weg leggen.' De slotkonklusie van de heer Pais was tevens het uitgangspunt van de gemeentelijke diensten Als je er van uitgaat dat er in 1985 drie mogelijkhe den kunnen zijn, a. er is een aansluiting op rijksweg 28 via de Noorderrandweg, b die aansluiting is er niet of c de aan sluiting is er wel zonder doorverbinding van de Noorderrandweg met Amers foort. dan is duidelijk aantoonbaar, dat in alle drie gevallen de ontsluitingsweg door de tweede fase onaantrekkelijk zal zijn als sluiproute. Dat zou wel het geval zijn, als je de Centrumweg. Noorderin slag en Middenweg onaantrekkelijk maakt voor het auto-verkeer In de vergadering van het CML op 14 augustus a.s. zal deze verkeers problematiek samen met de totale verkeersstruktuur in dit deel van de tweede fase worden bekeken, gezien in het licht van de verkeers-struktuur in Leusden-Centrum. Verwacht wordt, dat dan ook suggesties van de Echte Nederlandse Fietsers Bond (ENFB) en de Aktiegroep Veilig Over op tafel zullen komen. Hotel Restaurant deWitte Holevoet' zoekt voor een staf medewerker in of om Scherpenzeel. Gaarne telefonische reactie op nr. 03497-1336. Vragen naar de heer F. C. de Booy. (Van de redaktie) LEUSDEN - De gedachtenwisse- ling, die zou plaatsvinden tussen de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML en de Aktiegroep Veilig Over inzake haar doelstellingennota is verplaatst naar de vergadering van 14 augustus a.s. Door een fout in de CML-organisatie hadden de leden deze nota niet tijdig ter bestudering ontvangen. In september zal de werkgroep ver gaderen in Achterveld overAchterveldse problemen op het gebied van Ruimtelij ke Ordening Dit in het kader van het besluit van de werkgroep om naar de mensen en de wijken zelf toe te gaan Op korte termijn worden van ge meentezijde gesprekken gevoerd met bewoners van de Dodeweg in verband met de aanleg van Rijksweg 28, waar door verschillende woningen in dit ge bied zullen moeten verdwijnen. Het overleg over de aanleg van rijksweg 28 is al in een vergevorderd stadium Naar verluidt zal de aanleg toch in 1981 ge realiseerd kunnen worden. Anders is het gesteld met de aanslui ting van de Noorderrandweg op Rijks weg 28 en de doortrekking van de weg naar Amersfoort inplaats van de huidige verbinding via de Heiligenbergerweg Gebleken is, dat nog steeds geen daadwerkelijke gesprekken zijn ge voerd met de gemeente Amersfoort, terwijl er ook bij het gemeentebestuur van Amersfoort, terwijl er ook bij het gemeentebestuur van Amersfoort nog geen plannen bestaan, die aansluiten op de verkeersstruktuur rond de Noorderrandweg. Voorzitter Ten Berge van de werkgroep RO deelde mee. dat hij in ieder geval binnenkort aan de bel zal trekken bij wethouder De Bruin van Amersfoort, die de portefeuille Verkeer behartigt De realisering van de 58 houtskelet- bouw-woningen in Langenbeek zal wellicht niet lang meer op zich hoeven te wachten Er is kortgeleden een bij eenkomst geweest met de gegadigden, die ruime informatie kregen over de mogelijkheden en bovendien werden gekonfronteerd met schetsontwerpen van het architectenbureau ED uit Amersfoort. Gebleken is. dat men erg RECREATIE IN KAART GEBRACHT Alle scholen voor voortgezet on derwijs in de provincie Utrecht krij gen volgende week 100 recre- atiekaarten om aan hun leerlingen uit te delen. De kaart, die wordt uitgege ven door het provinciaal bestuur van Utrecht en door de Utrechtse recre atieschappen, laat o.a. zien waar in Utrecht de fietspaden lopen en waar de verschillende recreatiepunten zijn te vinden. De in zes kleuren ge drukte kaart is zo volledig, dat hij is te gebruiken als routekaart in de provincie. Aan de achterzijde van de recre- atiekaart is niet alleen informatie te vinden over de verschillende recre atieschappen, ook zijn allerlei prak tische zaken vermeld zoals de start plaatsen van de verschillende na tuurpaden en d£ enige natuurvaar- route van Nederland, in de Loos- drechtse Plassen. Bovendien wordt gezegd waar men wel en niet veilig kan zwemmen. Behalve op de scholen is de kaart gratis te verkrijgen bij postkantoren, banken, bibliotheken en VVV-kan- toren. Mocht men toch de kaart niet vinden op een van deze punten, dan is hij, zolang de voorraad strekt, te enthousiast is en zelfs de schetsont werpen positief had begroet Naar ver wachtingen kunnen de 58 woningen in september tot december 1980 gereali seerd zijn. De gemeente treedt in dit geval op als realisator. De prijzen van deze premie-koopwoningen liggen en kele procenten lager (naar verwach ting) dan de prijzen, die het Nationaal Grondbezit momenteel voor haar pre mie-koopwoningen in het plan Lan genbeek vraagt. Die woningen (van Nationaal Grondbezit) zullen naar ver wachting in oktober 1980 opgeleverd kunnen worden. Aandacht werd gevraagd voor veilige vijverpartijen in de nieuwe plannen Gebleken is. dat de vijverpartijen in de eerste fase. met name in de wijk Alandsbeek, ernstig gevaar opleveren voor jonge kinderen Meerdere malen is dankzij ingrijpen van volwassenen een kind van de verdrinkingsdood gered, terwijl anderhalf jaar geleden een kind verdronken is. Mevrouw Vlugt drong er bij de gemeente op aan om te leren van de gemaakte fouten en bovendien de gebleken gevaarlijke punten veiliger te maken Het geheel ondiep maken van de vijverpartijen bleek volgens de heer Pais niet haalbaar, omdat de vijvers dan veel groter zouden moeten worden, wat economisch niet haalbaar zou zijn Onderzocht zal worden hoe het zil met de stiltezóne van 100 meter langs de Schoolsteegbosjes. Op de kaart staat nu ineens een manége gepland, inplaats van die zóne. En kele leden vonden dit een merk waardige gang van zaken en wen sten opheldering. Hetzelfde geldt voor de boerderij Munnikhoven. Die zou bestemd zijn voor kin derboerderij, maar volgens het draaiboek is daar geen sprake meer van. Voorzitter Ten Berge beloofde dit uit te zullen zoeken. Mevrouw Vlugt wees de gemeente op de behoorlijke gegroeide eenden stand in de verschillende wijken Zij was van mening, dat de gemeente in moest grijpen om verdere vervuiling te voor komen Doordat bewoners deze een den brood voerden, dacht zij, was het natuurlijke evenwicht verstoord en dit zou moeten worden hersteld De heer Wassink vroeg zich af of de gemeente niet in zou moeten grijpen ten aanzien van de steeds meer op duikende reclameborden langs de openbare weg Meerdere leden von den, dat er een gemeenteverordening moest komen, die dergelijke uitwassen aan banden legt GEDEELTELIJKE AFSLUI TING LOCKHORSTER-, BAVOORTSE-, HAMERS- VELDSE- EN LEUSBROE- KERWEG In verband met onderhoudswerk zaamheden door de NS zullen een viertal spoorwegovergangen geheel of gedeeltelijk voor het verkeer afge sloten worden. De onderhoudswerk zaamheden betreffen alleen de be vloering, niet de bestrating. Het gaat om de volgende overgan gen: - Lockhorsterweg op 25 juni, wordt half afgesloten - Bavoortseweg op 26 juni, wordt half afgesloten - Hamersveldseweg op 27 juni, wordt alleen 's morgens afgesloten - Leusbroekerweg op 27 juni, wordt 's middags totaal afgesloten aanwo- nenden zullen hun huis wel kunnen bereiken. Voor verwijzingsborden zal gezorgd worden. De werkzaamheden vinden plaats tussen 8.00 en 16.00 uur. krijgen bij bureau voorlichting van de provincie (Achter St. Pleter 20 te Utrecht) en bij het secrétariaat van de recreatieschappen (Brigitten- straat 13 te Utrecht). Showrooms maandag t/m zaterdag geopend van 9 00 tot 17 OOuur Amersfoort: Lieve Vrouwestraat 12 14 (achter de Lange Jan) telefoon (033)11703 Amsterdam: Chr Huygens- plein 34-36 (bij de Middenweg), telefoon (020) 931859 Hilversum: Groest 36. telefoon (035) 11076 Badkamerstudio alleen Hilversum 1e etage. EXPOSITIE DRIE NIEUWE DRAAIBOEKEN Op dinsdag 19 juni 1979 zal van 14.00 tot 16.30 uur en van 19.30 uur tot 21.30 uur weer een expositie wor den gehouden in het gemeentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwar- teweg. De expositie is gewijd aan een dreital draaiboeken: te weten die voor de woongebieden Munnikhove en Bosveld, voor het Buurtsteunpunt Alandsbeek en voor het evenementencentrum in Ha mershof. Alle belangstellende inwo ners vann Leusden zijn van harte welkom. MISDIENAARS MAKEN REISJE De misdienaars, misdienettes en akolieten van de r.k. parochie Sint Jozef maken op zaterdag aanstaan de hun uitstapje. Via een circulaire had men bij de jongens en meisjes gevraagd naar het meest gewenste reisdoel. Dat bleek het ponypark Slagharen te zijn en daar zal men zich dan volgende week ook per bus heen begeven. MUZIEK Vanuit het ziekenhuis lees ik, dat ik zelfs uit de krakkemikkerige piano van de Hakhorst nog goede muziek haalde Ik vind dit volkomen onterecht, daar ik uit eigen ervaring weet. dat de Grotrian Steinweg van de Hakhorst een goed en fiin instrument is Het enige euvel was, dat er een paar toetsen vastzaten wat bij iedere piano wel eens voor komt Ik heb dat tijdens het Cabaret dacht ik goed opgelost Ik vind het niet terecht om dit soort zinnen in de krant te vermelden We hebben als Cabaret alle medewerking gehad van de Hakhorst. dat wil ik gaarne ver melden Herma Sleumer Ardennen 18 Overzicht van de wijken Bosveld, drukke weg of een stille „Landweg"? l.Ql (Van de redaktie) LEUSDEN - Uit de grote hoeveel heden woorden, dinsdagavond tij dens de openbare vergadering van de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML geproduceerd, was het belangrijkste diskussiepunt toch wel de vraag: hoe druk wordt de enige ontsluitingsweg in de niéuwe wijken Bosveld, Munnikhoven, Zwanen burg en Langenbeek? In een eerder stadium had de werkgroep zich reeds fel verzet tegen de opzet van deze weg zonder tussenverbinding met de Noorderinslag halverwege de bebouwing en tegen het ontbreken van fietspaden. Alle sporen van dit verzet waren Inmiddels verdwenen. Voorzitter Ten Berge vond integen deel, dat er eigenlijk niets aan de hand was. toen er naar aanleiding Munnikhoven en Zwanenburg. De bewuste ontsluitingsweg slingert zich door deze wijken heen. Een van een desbetreffende opmerking door de heer Buhler (ENFB) toch enige diskussie over ontstond. De heer Ten Berge vond, evenals de heer Pais, direkteur Gemeentewer ken dat in de praktijk het verkeer zich in twee delen zou gaan splitsen. De ene helft zou zich verplaatsen via de Centrumweg en Groene de andere helft via de Middenweg en Noorder randweg. Verschillende leden (waaronder de heer Buhler) waren echter van mening, dat de funktie van deze weg alleen gezien kan wor den in een groter verband. Dat zal in de volgende vergadering gaan ge beuren, wanneer tevens de gehele verkeersstruktuur in de wijken Bos veld, Munnikhoven en Zwanenburg onder de loupe zal worden genomen. Daarvoor werd medewerking ge vraagd van de ENFB en de aktieg roep Veilig Over. Die volgende ver gadering zal worden gehouden op dinsdag 14 augustus a.s. SLUIPROUTE Het gaat allemaal om de enige ont sluitingsweg in het grootste deel van de tweede fase Deze weg slingert zich vanaf de Middenweg tegenover Alandsbeek naar het zuiden door Lan genbeek, buigt dan naar het westen om via Bosveld, Munnikhoven en Zwane- burg op de Centrumweg uit te komen Een ontsluitingsweg voor meer dan 100 woningen Voor de richting Amsterdam en het noorden zal de kortste route via de Middenweg en de Noorderrandweq naar rijksweg 28 zijn. (ook voor het ver keer naar Amersfoort), voor de richting Utrecht. Den Haag, Rotterdam zal het snelst kunnen worden gekozen voor de route via de Centrumweg. Groene Zoom, Maanweg, Arnhemseweg, Rijksweg 28 De woordvoerder van Veilig Over was echter van mening, dat de ont sluitingsweg door'dè nieuwe wijken een sluiproute gaat worden, omdat daar mee de groter in aantal wordende ver keerslichteninstallaties op de Noord erinslag en Centrumweg zullen worden vermeden. Een mening, die door de heer Buhler (ENFB) werd gedeeld Voorzitter Ten Berge kon daar deels in mee gaan. maar vond dat dit moest worden voorkomen, door geen onnodi ge obstakels in de doorgaande routes neer te leggen Of zoals de heer Pais gehouden Het ligt ook in de bedoeling om elke derde zaterdag een dansavond te houden met levende muziek. Vooral voor de liefhebbers van de paarden sport is het in het genoemde restaurant gezellig zitten Het is n.l. ondergebracht in hetzelfde gebouw als de manege de Klaveet vanuit het restaurant heeft men uitzicht op de binnenmanege waar veel gebruik van wordt gemaakt en waar door de Achterveldse rijvereniging de Singels veel wordt geoefend Bij mooi weer is het ook gezellig zitten op het zeer ruime terras vanwaar men een mooi uitzicht heeft op de zeer mooie omgeving Wij maken voor u een ontwerp Compleet met perspectieftekening Gratis. Opdat u eerst kunt zien hoe de Poggenpohl keuken van uw keuze eruit komt te zien Daarna beslist u pas Wij van Forma Concepta vinden dat heel belangrijk Een keuken koop je tenslotte niet elke dag Daarom nemen we ook alle tijd voor u Luisteren naar uw wensen Spreken alles met u door Adviseren u Desgewenst bij u thuis Nemen we meteen de maten op We leveren de Poggenpohl keuken zelf af. Op het afgesproken tijdstip <s-v Begeleiden de inbouw Controleren alles. Leggen uit hoe de inbouwapparatuur werkt Bij'n Poggenpohl zijn veel praktische details inbegrepen Dat maakt 'm zo waardevol. En de prijs zo redelijk. U heeft wensen, wij de mensen. Keuken/badkamerstudio ACHTERVELD - Zaterdag 2 juni was het tussen 15.30 uur en 18 00 uur een gaan en komen bij de Klaveet aan de Postweg. Dit hield verband met de re ceptie die werd gegeven ter ere van de nieuwe exploitanten van de klaveet Ja- ny en André Goedejohan. Genoemd echtpaar komt uit Woudenberg en is in horeca sector zeker geen onbekende. Eerst werden zij benaderd om de ex ploitatie van de Klaveet op ongeregelde tijden waar te nemen. Zij voelden daar echte niets voor tot het uiteindelijk zover kwam dat zij de volledige exploitatie op zich konden nemen. Zij zullen het voor lopig samen runnen en op topdagen worden geholpen door personeel Het werd een echte gezellige receptie waar veel bekenden hun gelukwensen kwa men aanbieden. Met uitzondering van de dinsdag is het café - restaurant van 10 00 - 24.00 open De dinsdag wordt er een rustdag

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7