D.W.S. gaf concert voor de bejaarden L.T.V. De Eemelaar niet gepromoveerd Leerlingen zesde klas „Onze Wereld" namen afscheid Dames Achterveld sloten seizoen et een toernooi Verbouwing St. Josephschool waarschijnlijk in september klaar De Singels weer in prijzen leu sd en hm Ook hobbyartikelen in verbouwde Jozefschool op kosten gemeente Tour de Junior zoekt nog adoptie adressen Spulletjes voor rommelmarkt DWS Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Zaterdagavond werd door de muziekvereniging DWS een zomeravond-concert ge geven op het terrein voor huize Sint Joseph. Hoewel er geen ruchtbaar heid aan gegeven was, was de pu blieke belangstelling zeker niet on bevredigend. Eerst bracht de mu ziekvereniging enkele nummers ten gehore die steeds met een hartelijk applaus werden beloond. Hierna was het de beurt aan de majorettes die opkwamen met de mars Solong. Op de mars Micko van R. Beek, lieten de majorettes zien wat ze konden. Met de mars Solong en een geweldig ap plaus marcheerden zij weer af. Hierna was het de beurt aan de nog vier overgebleven tamboers om samen met de muziekvereniging de mars Drumbo ten gehore te brengen. Hoewel deze Tamboermettres door afvloeing van de overigen nog maar met hun vieren zijn overgebleven, bleken zij heel wat in hun mars te hebben Ook zij wer den met een hartelijk applaus beloond. Het is te hopen dat er zeer spoedig weer een aantal jongeren zullen komen om dit onderdeel van de vereniging weer aan te vullen. Het zou zeer jammer zijn als dit geheel verdween De minirettes waren deze avond ook present Zij kwamen op met de mars Over en Out waarna zij hun kunnen lie ten zien op de mars Berg Kristal Zij marcheerden weer af met de mars Mecko Dat ook dit onderdeel door de aanwezigen zeer op prijs werd gesteld bleek wel uit het applaus dat zij bij de afmars meekregen. Nadat de muziekvereniging weer en kele nummers ten gehore had gebracht was het weer de beurt aan de majoret tes Zij kwamen nu geheel in het zwart en liepen figuren op het muziekstuk Down by the Riverside, dit geheel in dixieland style. Het was werkelijk een lust om te zien hoe vlot de meisjes hun figuren maakten op deze muziek. Ook nu was er weer een daverend applaus Het concert was begonnen om 20.00 uur en werd om 21.15 uur beëindigd met de mars Non Stop Door de mu ziekvereniging waren de volgende nummers ten gehore gebracht Twee delen van het muziekstuk Lidaina van A Den Arend, de marsen Rosita en Spanisch eyes van Jack de Nijs gear rangeerd door Traver en de stukken Kaempvert - Houtvast. Na afloop van dit concert dankte de directeur namens de bewoners van het huis en van Sinecura voor dit optreden. Hij was zeer dankbaar dat DWS dit voor de bejaarden had willen doen Na deze dankwoorden werd er nog een lang zal ze leven gespeeld in verband met de verjaardag van een bewoonster van het huis De genoemde bewoners hebben zeer van deze avond genoten hetgeen wel bleek uit de reacties. In verband met de vrij koude wind konden veel van de bewoners niet buiten ko men. doch de bewoners van de kamers aan de voorzijde hadden de overige bewoners wel aangeboden om op een van de kamers te komen kijken Hier van werd wel eenzeer dankbaar ge bruik gemaakt zodat veel van de bewo ners van dit concert hebben kunnen genieten ACHTERVELD - Afgelopen zon dag zijn op de banen van de sterke maar gastvrije Edese Tennis Club de promotiewedstrijd gespeeld in de landelijke competitie tussen het Se nioren 1 team van de E.T.C. en de L.T.V. De Eemelaar. Door interneverwikkeling binnen de ETC is deze club twee jaar geleden geduikeld van overgangsklasse A naar de vijfde klasse Inmiddels uiteraard weer beland in de vierde klasse heeft men bijna alle competitiewedstrijden gewonnen zonder ook maar één set in te leveren. Voor de Eemelaars was het dan ook onbegonnen werk. ondanks enkele tie-breaks werd er toch met 8-0 verJoren. In de districtsdames competitie wist Dames A zich door een zwaar bevoch ten overwinning op Lookhorst A te handhaven in de tweede klasse (1-3) Dames B stuurde Larsheim met een 4-0 nederlaag terug naar Leersum, terwijl Dames C thuis verloor van Weldam E met 1 -3 Dames D deelde de punten in een uitwedstrijd met Vleuten-de Meern K. ACHTERVELD - Zaterdag 9 juni werd er te Hoevelaken een dames voetbaltoernooi georganiseerd. Door het Achterveldse dameselftal werd aan dit toernooi deelgenomen. Er werd gespeeld in twee poules. Achterveld werd ingedeeld in poule I met Hoevelaken, Swift '64 en IJFC. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen Swift werd gewonnen met 4-1 De tweede wedstrijd was tegen Hoevelaken. Hoewel Achterveld met 1-0 voor kwam te staan werd de eind stand een gelijkspel 1—1. De voor sprong voor Achterveld kwam door een hoekschop die werd genomen door M Hak. De bal kwam mooi voor het doel en L. Kerkhof wist hiervan gebruik te ma ken en te scoren. Hoevelaken liet dit niet op zich zitten en wist ook een doelpunt te maken zodat deze wedstrijd met een gelijkspel eindigde. De derde wedstrijd was tegen IJFC. Om in de finale te kunnen komen, moest Achterveld deze wedstrijd win nen. Hoewel Achterveld zeer veel kan sen kreeg in deze wedstrijd werd de eindstand ook nu 1-1. De op het vijandelijke doel afgevuurde schoten kwamen verschillende malen tegen de paal of tegen de lat waardoor Achter veld geen volle winst kon behalen Door een gewonnen wedstrijd en twee gelijke spelen eindigde Achterveld als tweede in hun poule Hierdoor moest nu gespeeld worden om de der de en vierde plaats De te spelen wed strijd ging nu tegen Bloemenkwartier uit Hilversum Dit zou voor Achterveld ze ker geen gemakkelijke wedstrijd wor den daar Bloemenkwartier kampioen was geworden van de afdeling zater dagvoetbal. Achterveld zette alles op alles en dit had succes. Al spoedig na de aanvang van de wedstrijd wist Ach terveld de stand op 1 -0 te brengen. Kort daarop was het L. Kerkhof, die er 2-0 van maakte. Nadat door Bloemen kwartier een strafschop was gemist, was het L. Kerkhof die de stand op 3-0 bracht. Kort voor het einde van de wed strijd zag de tegenpartij hun zwoegen toch nog beloond zodat deze wedstrijd met een 3r-1 eindstand eindigde in het voordeel van Achterveld Achterveld behaalde zo in dit toernooi de derde plaats Dit was tevens de laatste voetbalwedstrijd van de Achterveldse dames in dit seizoen Het algehele sluitstuk van dit seizoen voor deze dames is de receptie welke zaterdag 16 juni zal worden gehouden in de kantine van het Kerstenssportpark van 15.30-17.30 uur. Deze receptie wordt gehouden in verband met het be halen van het kampioenschap ACHTERVELD - Het gaat bij de Achterveldse rijvereniging De Singels in stijgende lijn. Voor de derde maal dit seizoen wisten zij prijzen en winstpun ten in de wacht te slepen. Op 30 mei werden er in Bunschoten wedstrijden voor paarden georganiseerd Door de rijvereniging De Singels werd ook aan deze wedstrijden meegedaan Hier was het Annelies Dersjant die met haar Friese hengst Jelle van de Bremer de tweede prijs en twee winstpunten wist te behalen Vrijdag 8 juni was het de beurt aan de pony rijders Ook nu waren de wedstrijden weer in Bunschoten georganiseerd De Singel pony-rijders namen ook nu onder leiding van An nelies Dersjant aan deze wedstrijden deel. Hier waren het de gebroeders van Dort die de prijzen en de winst punten in de wacht wisten te slepen. In de B dres suur was het Claudi van Dort die met zijn pony Kanoeska een tweede prijs behaalde en tevens ook twee winst- ACHTERVELD - Van 2 t/m 7 juli is Achterveld weer Tourdorp. Dat wordt de 22e Tour de Junior georganiseerd als een sportieve werkvakan tie voor een 150-tal jongens en meisjes uit Nederland, Schot land, Engeland en Duitsland. Voor de huisvesting van een 15-tal kinderen is hulp nodig van buitenaf. De Huisves tingscommissie van de Toer de Junior doet nog eens een QmiijeiiGe oproep aan de adoptie-adressen te komen in Achterveld en Leusden voor het onderbrengen van de laatste groep rennertjes tij dens de toerweek. Als blijk van erkentelijkheid stelt de Tour- organisatie daar graag een mooie cadeaubon tegenover (te besteden bij-de Achtervel- se middenstanders). Boven dien worden de adoptie moeders verwacht op de kof- fie-party met toerbaas Wout Meinten op de donderdag ochtend van de wielerweek. Wie mederwerking wil verle nen, kan dat kenbaar maken aan het toerkantoor te Achter veld, H. van Viandenstraat 9 (telf. 03425-1983). Ook voor Leusden hebben wij een aan- meldinsadres en wel de heer John Ossendrijver, Mar terhoeve 22. Ook namens de gastrenner(s) vast bedankt. gevonden en verloren ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel 03425 - 1607, is als ge vonden opgegeven een blouse Is achter gebleven tijdens de avond vierdaagse punten. Fred van Dort deed het echter met het B springen ook heel goed. Zijn stijl werd beoordeeld als goed en fout loos. Dit werd beloond met een derde prijs en twee winstpunten ..Nu heb je het vuur wel uitge vonden. maar wat hebben we er aan voor de huishouding?'' DONDERDAG 14 JUN11979 ACHTERVELD - De medewerker van de muziekvereniging DWS komen in de komende weken uw spulletjes op halen voor de rommelmarkt Alles wat u kunt missen en in aanmerking komt .voor deze traditionele rommelmarkt, nemen deze medewerkers graag in ontvangst Zet u alles van te voren in de schuur of berging klaar9 De rom melmarkt wordt op een nog nader te bepalen datum gehouden Voor inlich tingen kunt u terecht bij de heer Jansen, telefoon 03425-2057 LEUSDEN - De leden van de com missie Welzijn hebben zich in hun ver gadering van maandag jongstleden uit voerig beziggehouden met de verbou wing van de Sint Jozefschool in Achter veld tot sociaal-culturele accommoda tie. Met name de vraag of de aan te schaffen hobbyartikelen ook voor reke ning van de gemeente moesten komen, bleek enige problemen op te leveren De stichting SOCCLE. die het gebouw gaat beheren, had hiervoor 3.600,- op de kredietaanvrage opgevoerd. Maar de aanwezige raadsleden keken daar nogal krititsch tegen aan Met name Harm Offereins (SGP/GPV) vond het meer een zaak van de betrokken ver enigingen om voor de aanwezigheid van deze spullen te zorgen SOCCLE- vertegenwoordiger Sirre legde de raadsleden daarop uit dat de betrokken Achterveldse verenigingen niet in staat zijn om zelf de hobbymaterialen en - gereedschappen aan te schaffen Bo vendien wees Sirre er op dat ook in Groot Krakhorst en De Til vergelijkbare zaken eigendom van SOCCLE zijn. Op Harm Offereins na konden de commis sieleden vervolgens met het voorstel akkoord gaan. De inrichting van de ver bouwde Sint Jozefschool gaat nu in to taal 53.000 - kosten ACHTERVELD - Daar het einde van het schooljaar weer nadert werd door de leerlingen van de zesde klas van de basisschool Onze Wereld het dee geopperd om door middel van een gezellige avond afscheid van el kaar te nemen. Dit omdat het een klas was waar de leerlingen geweldig op elkaar waren ingesteld en op een heel fijne manier met elkaar omgin gen. Na het verlaten van de basis school zullen ze elkaar niet zo veel meer zien omdat ze naar ver schillende scholen voor voortgezet onderwijs gaan. Het geopperde idee vond weerklank bij alle zesde klas- sers. Vrijdagavond was het dan zover. Door de familie Zwanbag aan de Hes senweg was gratis een loods be schikbaar gesteld. Deze was door de kinderen heel mooi versierd en ook was er een podium in gebouwd. Het hele programrrfa voor die avond was door de kinderen zelf in elkaar gezet. Voor dat de avond er was. waren er diverse bandjes opgenomen waarop gedanst kon worden. Het dansen werd afgewis seld door diverse groepjes die in play back enkele zeer bekende beat-groe- Den nabootsten. Ook werden er nog een aantal spelletjes gedaan hierbij geholpen door mevrouw Zwambag en mevrouw Kerk hof - van Workum. Daar het hoofd van de school de heer Lucas Achterveld gaat verlaten in verband met een be noeming elders was deze met z'n echt genote ook uitgenodigd. Beiden had den aan de uit nodiging gehoor gege ven en hebben ook volop genoten van het geen de kinderen deze avond had den gepresteerd. Ook diverse ouders die hun kinderen op een afgesproken tijdstip kwamen afhalen vonden het zo interessant dat zij bleven en hun kin deren toestemming gaven langer te blijven en hun programma afwerken Niet alleen de ouderen maar ook de kin deren zelf hebben deze avond gewel dig genoten en hebben met elkaar een afscheidsavond gehad die zij niet licht zullen vergeten Aan het eind van de avond werden de dames Zwambag en Kerkhof heel har telijk bedankt voor het laven van de dor stige kelen Het verzorgen van de har tige hapjes en de hulp bij de spelletjes. Beide kregen een mooie bos bloemen door de kinderen aangeboden De bezoekers waren de heer van Woudenberg (wethouder), de heer La- kaman (medewerker gemeentelijke af deling welzijn), de heèr P Bokkers na mens de jeugdverenigingen, het be stuur van SOCCLE. de heer van den Bosch namens de gemeente en de aanemer Van Ruitenbeek Tijdens de bezichtiging bleek dat er al heel wat werk was verzet. De weersomstandigheden van de afgelo pen winter hebben op het werk natuur lijk een nadelige invloed gehad Doch dit niet alleen Er bleek zo onnoemelijk veel vernield te zijn dat er veel ver- -nieuwd moest worden hetgeen ook een flinke vertraging heeft opgeleverd Heel jammer dat dit gebeurd is want enkele dingen kunnen niet worden uitgevoerd omdat het beschikbare geld nu besteed moest worden aan de vernieuwingen. In gebouw komt nu een grote zaal voor de grote activiteiten Deze zaal kan door middel van een schuifwand in tweeën worden gesplitst. Naast deze zaal is een keuken. In de grote zaal is ook nog plaats ingeruimd voor een bar verder zijn er twee hobby-lokalen. In het ene hobbylokaal kan alleen worden gewerkt met klei en keramietk Hiervoor moet ook een aparte afvoer worden aangelegd In de andere hobbykamer kan er worden geknutseld met hout e.d Verder zijn er twee ruimtes bestemd voor de muziekschool en er is nog een lokaal waar vergaderingen kunnen worden gehouden Doch volgens de heer Bokkers zal als alles normaal verloopt het misschien mogelijk zijn om in sep tember te openen. Wethouder Gijs van Woudenberg, Achtervelders, ambtenaren en raadsleden in de verbouwde Sint Jozefschool. ACHTERVELD - In de verbouwing van de voormalige St. Jozefschool be gint nu enige vooruitgang te komen. In verband mét het feit dat er in diverse kranten verschillende malen over deze verbouwing en de geldelijke aanleg is geschreven en er ook wel over wordt gesproken werd dinsdagavond 5 juni een bezoekje gebracht aan dit gebouw - Ambtelijk medewerker Van de Bos geeft tekst en uitleg. Er is ook een prijsvraag uitgeschre ven om een toepasselijke naam te krij gen voor dit gebouw Voor deze prijs vraag is een beloning van 25,- uitge schreven voor degene wiens inzending zal worden bekroond. Degenen die aan deze prijsvraag mee willen doen kun nen hun inzendingen sturen naar P. Bokkers Vinkelaar 10. Terschuur

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9