Tweede Ronde van Achterveld Drukke receptie damesteam SVA Weer promotie Haaien B-team promoveert! Tour de Junior werpt schaduw vooruit SVA zoekt F-pupillen Zwanenburg wil spoed achter aanleg ijsbaan Selectie neemt afscheid van Henny Baas BV'75 derde van Nederiand eu sa e r K ran E Achtervelds nieuws DONDERDAG 21 JUN11979 i. OKI TOURDORP ACHTERVELD - U mag ervan denken, wat u wilt, maar het is nog steeds een enorm karwei om leder jaar weer de Tour de Junior te organiseren. Een hele week lang worden, al sinds 1958, honderd en meer jongens en meisjes sportief bezig gehouden. Deze keer staat de Tour van 2 t/m 7 juli in heel Achter veld centraal. De allereerste Tour, een „uitvinding" van Jan Schouten en zijn maats, bracht 56 renners in 14 ploegen aan de start en de hele on derneming kostte enkele briefjes van 100,-. Barnevelder Gerrit Methorst werd winnaar. Achterveld kreeg in de volgende edities met Henk van Dijk, Henk Rutte en Wim Middelaar plaat selijke winnaars. In 1962 nam Jos Huybs de titel mee naar België en Johann Demming (1967), Karl Thiele (1969) en Volker Diehl (1978) zorg den voor een Duitse zege. Ook En geland had tourwinnaars: Russel Oliver won tweemaal, met name in 1974 en 1975, de Tour de Junior en Steve Mosse bleef in 1977 alle con currenten de baas. De overige jaren bleef de hoofdprijs in Nederlandse handen. Later bekende renners als o m. Leo Duyndam, Matthijs de Koning, Henny Kuiper en Sjaak Pieters hebben in hun jeugd de Achtervelse leerschool door gemaakt. In 1968 kreeg de .grote Tour de Junior gezelschap van de Mini- Tour en steeds meer centjes waren no dig om de organisatie rond te krijgen. De kosten van de 12e Tour (met 120 deelnemers) waren inmiddels'opgelo pen tot rond de 10.000In 1974 gaf tourbaas Jan Schouten de bekende pijp aan de nog meer bekende Maarten en hij werd opgevolgd door Wout Meinten. die ook thans nog als opperhoofd van het legertje medewerkers fungeert. En nu in 1979. de Tour de Junior beleeft de 22e editie, zijn al voor het begin een paar records gesneuveld. Het deelne mersaantal zal niet ver van de 150 jon gens en meisjes blijven en circa 23.000 - is gemoeid met de organi satie. Ook het aantal gesponsorde ploegen bereikt een nieuwe hoogte punt In de krant van de volgende week komen wij hier nog uitvoerig op terug. ROND VAN ACHTERVELD Min of meer als proloog van de Tout de Junior werd verleden jaar de Ronde van Achterveld voor nieuwelingen ge houden. Dat werd zo'n groot succes, dat ook nu zo'n wedstrijd wordt gere den. maar bovendien ook een koers voor liefhebbers en veteranen. Er heb ben zich 75 nieuwelingen gemeld, waaronder de Leusdenaren F. van Beek en N. de Vries jr. uit Amersfoort komt P Castrop aan de start en voorts diverse (te ..oud" geworden) ex-Tour de Juniorrenners, zoals G. Dekker. F. Dijk. G. van Hall, G. Hulleman, L. Ker sten H Kippersluis. N. v d Kruis weg. H Leliveld J. Overeem. R. Schouten, R. Schuring R. Steenhart, J. van Stappen. F. de Vos. D. de Vries, R. Zegeren. enz. Die jongens weten, wat Achterveld te bieden heeft. Bijna 100 liefhebbers en veteranen doen een gooi naar de prijzen. Daaronder de Leusdenaren J. v d. Kallen, G. en H van 't Klooster. J. Ossendrijver en N. de Vries sr. Voor de eerstaankomds plaatsgenoot stelt de Leusder Krant een ..jubileumbeker'' beschikbaar. Voorts starten streekrenner als L Aretz, M. de Jongh, G de Laar, R. Lamberts en A. Wildeman uit Amersfoort, G Brouwer. I van Wijk en H. Kok uit Hoogland, E. Gerritsen. W. Spijker en W van Valkengoed uit Hooglan derveen. R v.d. Werff uit Lunteren en H en J. Vossegat uit Barneveld Tot de grootste kanshebbers (en niet alleen vanwege zijn prettige klinkende achter naam) behoort K. Bokma uit Bunscho ten De nieuwelingen starten zondag 2 juli om 14.00 uur en de „ouwetjes" rond half vier. Beide groepen hebben 45 km of 34 rondjes te rijden Tot slot nog een laatste oproep voor ..pleegouders", die een rennertje van de Tour de Junior tijdens de sportweek onderdak willen verlenen. Wie wil hel pen kan bellen 033-46126 en de heer J. Ossendrijver zal u dan graag alle ge wenste informatie verstrekken De aflossing van de wacht in 1974. Jan Schouten en zijn echtgenote werden ..namens iedereen voor alles" bedankt door Wout Meinten (L). - Gelukwensen voor de Achterveldse voetbalsters. ACHTERVELD - De proef, die de S.V. Achterveld verleden jaar nam met het aantrekken en opleiden van z.g. F-pupillen, is zo goed geslaagd, dat be sloten is daarmee door te gaan. Achter veldse jongens vanaf 8 jaar (geboren voor 1 augustus 1971), die regelmatig en onder goede leiding willen gaan voetballen, kunnen zich aanmelden bij de heer C. van Marwijk, Bisschop van Diestraat 5. Achterveld (telefoon 1547). In de tweede helft van augustus wordt met de training begonnen. ACHTERVELD - Zaterdag was duidelijk te zien, dat er in Achterveld weer dringend behoefte was aan een ..uitje". De receptie ter gelegenheid van het kampioenschap van het dames voetbalelftal werd zeer druk bezocht. Het was een komen en gaan in de ge zellige kantine op het Kerstenssport- park, waar het voetbalbestuur en de kampioensploeg met reserves, coach en trainer de vele felicitaties, bloemen en geschenken in ontvangst namen. Van o.m. buurman LTV de Eemelaar, die met een grote deputatie o.l.v voor zitter Nol Wessels bloemen aanbood en 6 oranje tennisballen (merk SVA en made by the Eemelaar). die gevuld ble ken met enige honderden zilveren „ballen", als dank voor het mede-ge bruik van de SVA-accommodatie tij dens de bouw van het tennisclubhuis. Er waren nog veel meer bloemen, ge schenken en mooie woorden, zoals van wethouder van sportzaken Q. van Woudenberg namens het gemeente bestuur, van de sportstichtingsvoorzit ter B. W. Peddemors, van plaatsgenoot Roda '46 en van diverse verenigingen uit de omgeving (BVC, Hoevelaken. Valleivogels. Unitas, enzOok heel wat loslopende Achtervelders en Leusdenaren, diverse scheidsrechters, de vertrekkende SVA-trainer Henny Baas en zijn opvolger Pierre Kisters kwamen een borreltje of een pilsje drin ken. De receptie voor de oranjewitte da mes was zeer terecht. Met trainer Piet Smink (vrijgezel en mogelijk daarom in staat om de ploeg in het gareel te hou den) bleef het team in het afgelopen seizoen ongeslagen. Er werd 15 maal gewonnen (waarvan driemaal met 8-0) en 5 keer gelijkgespeeld De indruk wekkende doelcijfers 81-7 (gemiddeld 4-V2) kunnen een voorbeeld zijn voor de heren. Topscoorster werd Lia de Vette met. inclusief een bekerwedstrijd. 54 treffers Op 2 doelpunten na haalde zij sinds het prille begin van het achter veldse damesvoetbal in 1970 tweehon derd maal doeltreffend uit. Deze cijfers zijn afkomstig uit het bekende boekje van Piet Smink en berusten, naar ver wacht mag worden, op waarheid. - Bloemen voor de aanvoerster van het team. LEUSDEN/CENTRUM - Het bestuur van de IJsvereniging Zwanenburg is bepaald niet gelukkig met de opnieuw uitgestelde plannen inzake de realisatie van een definitieve ijsbaan in Leusden Opgericht in 1971wordt thans al op de derde noodbaan getracht tot ijs vermaak te komen en kennelijk voor alsnog zonder enig uitzicht op verbete ring van de situatie. Dat zijn de Zwa nenburgers langzamerhand beu. Op 15 juni heeft het ijsclubbestuur een brief gericht aan de gemeenteraad (wij ont vingen een afschrift), waarin o.m. duidelijk gemaakt wordt, dat de nood voorziening aan de Noorderinslag om meerdere redenen in het geheel niet voldoet De praktijk van de laatste jaren heeft dat ook wel aangetoond. Voor en na de verwerving van de benodigde gronden door de gemeente zijn meer dere toezeggingen gedaan, althans verwachtingen gewekt, dat de defini tieve ijsbaan spoedig zou worden ge realiseerd Het ijsclubbestuur hoopt met haar schrijven alsnog te bereiken, dat de plannen niet op de lange baan worden geschoven en dat de overheid de gedane toezeggingen nakomt Een deel van de Haaien-selectie. LEUSDEN/CENTRUM - Voor de vierde maal in successie is het eerste waterpolo-zevental van de Haaien ge promoveerd. Ditmaal zonder zelf te spelen. Doordat de Treffers (Rosma len) met 3-2 van Livo (Lichtenvoorde) wonnen, werd de stand in de na-com petitie. 1de Treffers 4 uit 2 2. de Haaien 2 uit 2 3. LZC '29 1 uit 1 4 Livo 1 uit 3 Met LZC '29-de Treffers en de Haai- en-IZC '29 (Leeuwarden) nog te spe len. zijn de Treffers en de Haaien reeds zeker van promotie naar de landelijke 3e klasse van de KNZB. Henk Reij, Teun van Spriet, Jan en Bart Wanrooy, Jack van Broekhoven, Jan van de Grootevheen. Harry Abbinq. Wim van de Klashorst, Jaap Wolswinkel, Hans van Mourik, André van Harten, Theo de Rijk. Carel Venema en Wim Burger vormden de basis van de succesvolle Leusdense ploeg o.l.v. de trainers George Dietrich en Coert Zondervan. Vanavond spelen de Haaien in het Leusderbad tegen IZC '29 (aanvang 20.15 uur) de laatste weoswjd van de promotie-competitie. ACHTERVELD - A.s. zaterdagavond besluit de SVA het voetbalseizoen 1978-1979 Dan nemen de selectie spelers en hun trainer afscheid van el kaar. De sympathieke Henny Baas uit Lunteren (tegenover de pers vaak ge heimzinnig maar altijd vriendelijk) heeft 6 jaar lang lief en leed gedeeld met zijn ploeg. Hoogtepunt in zijn Achterveldse tijd was de promotie van de 2e naar de hoofdklasse. Weliswaar volgde toen degradatie naar de 1 e klasse, maar het echte dieptepunt (terug naar af) kon in de laatste wedstrijden van de competi tie nog net worden voorkomen. Dat hebben de Baasboys hun trainer be spaard Henny vond 6 jaar Achterveld genoeg (voorzitter Herman Legdeur „erfde" de vroege aardappels uit Baas' Achterveldse volkstuintje) en gaat nu aan het werk bij Scherpenzeel-zondag Het gezellige samenzijn in de kantine op zaterdag a.s. lijkt nog niet helemaal het einde: het SVA-bestuur beraamt voor later in het jaar nog een afscheid van de gehele vereniging. Elke gele genheid tot een feestje wordt in Achter veld volledig benut' - Het senioren B-team van de LTV Leusden. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag is voor de LTV Leusden het competi- tieseizoen afgesloten met de succesvol verlopen promotiewedstrijd van het tweede senioren(mixed)team tegen TILBURG - De jeugdafdeling van BV '75 besloot haar drukke seizoen met degradatie-candidaat Soest B. Na het verlies van Sjaak Klave (3-6 en 2-6) bracht echtgenote Betty door haar overwinning (6-1 en 6-2) de stand weer in evenwicht. Het gemengddubbel van een fraaie 3e plaats in het Nederlands kampioenschap voor jeugdteams. Be gonnen met 270 ploegen, bereikten 8 daarvan de finales, die te Tilburg wer den gehouden. In de 2e poule werd BV '75 na een 2-5 nederlaag tegen Scha- gen en twee overwinningen met 5-2 tegen de Sport en Tilburg-Zuid 2e In de finale telde het eerdere verlies tegen Schagen ook mee. Door een wat on- captain Lia van Wijngaarden en Hans Binkhorst gaf door winst (6-3 en 6*1) 1 Leusden opnieuw voorsprong, waarna echter door de nederlaag van het he- rendubbel (6-7 en 2-6) weer een remi sestand op het scoringsbord kwam. In het toen beslissende damesdubbel werd Soest met tweemaal 6-1 resoluut teruggewezen. Met de 3-2 zege pro moveerden de Leusdenaren naar de 2e klasse van het KNLTB-district Utrecht gelukkige nederlaag met 0-7 tegen Waalwijk (de uiteindelijke kampioen) en een mooi herstel met 6-1 winst op Altijd Cadre werden John Kramer. Cor Kis- teman en Wim Wery toch nog 3e van Nederland Als tastbare herinnering daaraan hielden de Leusdenaren er een medaille, een actie-foto en een echte Tilburges „kruikenzeiker" aan over.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11