Drukke zwemweek Haaien Schieten om zilveren revolver siHMrr Leusdenaren verbeterden record „rondje IJsselmeer" Uitslag klaveijassen Hackneydag in Leusden Geert bloemen SPORTSPLINTERS sport DONDERDAG 21 JUN11979 Ml Miff it LEUSDEN-CENTRUM - Dinsdag en woensdag in Utrecht, zaterdag in Veenendaal en zondag in Amers foort werden de KNZB-kampioen- schappen van de Kring Utrecht voortgezet. Met enkele fraaie suc cessen voor de Haaien. In het Utrechtse zwembad de Hommel zwom Tonny Wesseloo (j°n9ens 1968) op 12 juni de 100 m rugslag in 1.37.4 en Karina van Holst Pellekaan (meisjes 1966) behaalde met 1.17.0 de bronzen plak. Caroline Enthoven (meisjes 1964) in 1.23.5 en Caroline Leijdes (meisjes 1962) in 1.22.0 zwommen de 100 m rugslag. Een dag later in hetzelfde bad had Harold Hulst (jongens 1964) 1.20.7 nodig voor zijn 100 m rugslag. Marriëtte Leuslnk (meisjes 1965) verbeterde drie Haaienrecords (voor meisjes o/14, meisjes o/16 en dames) op de 200 m vrij tot 2.30.5 (was 2.31.1). Op dat nummer voor meisjes van 1962 werd 2.43.8 de tijd van Caroline Leijdes. Het Valleibad te Veenendaal was op 16 juni de plaats van de strijd. In 3.00.2 zwom Karina van Holst Pellekaan (meisjes 1966) de 200 meter persoon lijke wisselsag Harold Hulst (jongens 1964) had 1.26.4 als tijd op de 100 m schoolslag. Karina van Holst Pellekaan (rug), Maaike Snijder (school), Mar riëtte Leusink (vlinder) en Caroline En thoven (vrij) zwommen in 5 24.6 de 4x100 m wisselslagestafette voor meisjes o/16. In het Amersfoortse sportfondsenbad op 17 juni kwam Mar riëtte Leusink (meisjes 1965) aan 1.09.3 op de 100 m vrij en Martijn van Went (jongens 1966) verbeterde zijn eigen beste tijd tot 3.05.6 (was 3.09.3). Maaike Snijder (meisjes 1964) kwam 0.3 seconden tekort voor de limiet op de 100 m schoolslag Met 1.24 3 werd zij wel kringkampioene Brons haalde Bri gitte Jacobs (meisjes 1963) op de 100 m schoolslag en dat nummer voor meisjes van 1962 zwom in 1.29.9 Caro line Leijdes. De 4x100 m wisselslage stafette voor heren leverde eveneens een nieuw clubrecord op. Gerlach Ja cobs (rug), Frank v d Hurk (school). Frank Leusink (vlinder) en Thijs Noord ewier (vrij) zorgden voor de mooie tijd van 4.42.5 (was 4 47.5). In totaal ver zamelden de Haaien op de kring kampioenschappen 6 medailles. Goud werd gehaald door Maaike Snijder (100 m schoolslag) en Tonny Wesseloo 100 m vlinderslag), zilver door Mare Hulst (100 m schoolslag) en brons door Kari na van Holst Pellekaan (100 m rugslag), Bngitte Jacobs (100 m schoolslag) en nogmaals Maaike Snijder (200 m schoolslag). LEUSDEN - Reeds meer dan 50 jaar wordt geschoten om de echte verzilver de revolver (kaliber 38). Afgelopen za terdag op de Leusderheide met het Korps Mariniers (en het bekende Leusdense ..hulpje") als organisator. Het is een combinatie van 25 meter- pistool en 300 meter geweer en ditmaal met deelname van 5 militaire en 4 bur gerteams: de Kon. Marine, de Kon. Marechaussee, het Korps Mariniers, de Landmacht en de Luchtmacht, resp de SV Tilburg, Het COM-Utrecht, de KSV Rotterdam en de SV Leusden. Het was uitstekend schietweer en de door de organisatoren aangeboden „lichte lunch" bestond uit een complete nasi- superspeciaal. Waaruit moet een diner bij het Korps Mariniers dan wel be staan'' De wedstrijddag begon om 9.30 uur en de kolonel A A J Hakkert. commandant van de Van Braam Houckgeestkazerne te Doorn (feitelijk de „huisbaas" van de schutters) reikte om 17.00 uur de prijzen uit De uitsta gen waren: Geweerteams: 1 SV Leusden. 1192 pnt.; 2. KSV Rotterdam. 1163 pnt.; 3 COM Utrecht, 1125 pnt Pistoolteams: 1 Kon Luchtmacht, 1430 pnt; 2. Kon. Landmacht, 1320 pnt3^ KSV Rotterdam. 1319 pnt. Geweer individueel: 1. C. West- broek (landmacht) 259 pnt2 D. W. LEUSDEN - Uitslag 14-6-79 1 Hr Plattel 5517 2. Hr. Kool 5180 3. Hr. Kleefstra 4896 4 Hr Grimberg 4878 5. Hr Knol 4843 Stand: 1. Hr. Kleefstra 10029 2. Hr. v. d. Heiden 9581 3. Hr. Knol 9429 4. Mevrouw Kleefstra 9372 5. Hr Plattel 9267 6 Hr. Kool 9246 7. Hr v. d Berg 9236 Seer M C. Knol. tel 44289. Zoetmulder (SV Leusden). 256 pnt., 3 M. Buchner (landmacht). 255 pnt. Pistool individueel: 1 P Elders (luchtmacht). 293 pnt2. N Schoon- derwald (marine). 290 pnt.; 3 A. van Voorst (luchtmacht), 285 pnt Eindklassement: 1. Kon Land macht, 2076 pnt2 KSV Rotterdam, 2018 pnt.; 3 Kon Luchtmacht. 1992 pnt. De SV Leusden 1885 pntwerd 6e LEUSDEN/CENTRUM - De Stich ting voor Lichameli/ke Opvoeding en Sport „Leusden" - als u simpelweg Sportstichting Leusden wilt zeggen, weet ook iedereen, wat u bedoelt - hield maandagavond een grandioze receptie te gelegenheid van haar 15- /arige bestaan. Het derde lustrum werd gevierd in de nieuwe Leusdense sporthal De Hamershof. Niet alleen een machtig mooi bouwwerk, maar al (meer dan) rendabel vanaf het slaan van de allereerste paal Die stootte met name op een daar niet verwachte knoepert van een gasbel en Leusden werd daardoor een schatrijke ge meente. Koeweit in het klein! Als hoogtepunt van de receptie zou bu- germeester Rademaker voor de eerste maal de openbare gasverlichting In heel Leusden ontsteken, maar net toen dat geberude werd ik wakker en bleek het niet meer dan een droom Jammer, maar niets aan te doen en Leusden is weer net zo arm als voor de 18e juni. De sportstichting ook en die gaf helemaal geen receptie, stug vol houdend aan de gewoonte van vroeger, want ook bij het eerste en tweede lustrum en zelfs bij het koperen bestaan gebeurde dat niet. Wie weet, t.zt. bij het zilveren en/of goud? Op dit moment - de monetaire toestand in Leusden is verre van rooskleurig - wordt de allergrootste soberheid be tracht. Men verwacht van de sport clubs geen bloemen of dure geschen ken (ook geen heilige missen), zodat het bezuinigingsmes aan twee kanten snijdt en de Peddemorsclub heeft ge lijk. Er zijn al zorgen genoeg. Met de nieuwjaarsbijeenkomst (vol gens een oud-vaderlands gebruik in begin-januari) wil het nog wel. Uiterst gezellig en uitstekend bezocht, maar de strijd (in april) om de bodemloze beker zonder deksel" of hoe dat ding ook mag heten, is een doodgeboren kindje gebleven. Ondanks alle moeite komt er bijna geen kip, laat staan een sportclubbestuurder, voor wie dat evenement toch bedoeld is. En dan zitten de heren nog met een pro bleempje en wel inzake de gemeente lijke gebruiksvergoedingen. Veel van die kwestie is inmiddels geregeld en feitelijk rest er nog maar één ver schilpunt. Dat is de hoogte van bedra gen. Voor de stichting, die vijftien jaar met succes in de sportbelangen in Leusden heeft behartigd, moet dit - weliswaar geen fluit van een cent - toch een haalbare kaart zijn Receptie of niet, ik pak een borrel en Ped- demors, daar ga je! PC. Donderdag 21 juni: 20.15 uur: slotwedstrijd waterpolo - promotiecompetitie de Haaien-LZC'29 in het Leusderbad Zaterdag 23 juni: 09.00 uur: schietvijfkamp GKG-KKG- pistool op de Leusderheide. Organisa tie SV Leusden. 10.00 uur: dubbeltournooi LTV Leus den op het tennispark aan het Vallelka- naal 20.00 uur: SVA-trainer Henny Baas neemt afscheid van zijn selectiespelers in het voetbalclubhuis op het Kerstens- sportpark. Zondag 24 juni: 09.00 uur: pony-wedstrijden van de Nederlandse Hockeyclub a.s. Lapeer- se weg. 16.00 uur. huldiging Lockhorstkam- pioenen in het tennisclubhuis op het Burg Buiningpark Woensdag 27 juni: 20.15 uur: alg. vergadering Mixed Hack ney Club Leusden in Krakhorst. HOCKEY Heren 1 van Leusden speelt in de competitie 1979-1980 in de 2e klasse B tegen Alkmaar, Amersfoort Ede, Kameleon (Hil versum), Kraaien (Wormerveer), Myra (Amstelveen), Qui Vive (Uit hoorn), Randwijck (Amstelveen) en Voordaan (Groenekan). Dames 1 speelt in de 4e klasse G en ontmoet Baarn, Barneveld. Haaskamp, Loe- nen, Maarn. Muiderberg en Soest. WIELRENNEN Dick Willigenburg (Leusden) werd zaterdag 3e in de Ronde van Putten voor amateurs. Barnevelder Wim Pater werd 6e ZEILEN. De Leusdenaren Boude- wijn Binkhorst en Erik Timmer (bei den zijn ook lid van de Mixed Hockey Club Leusden) zijn de 97e Kieler Woche uitstekend begonnen met een overwinning in de Olympische Startklasse. De schoolzwemmertjes konden zich in een ruime belangstelling verheugen. van tientallen deelnemertjes. en dat gaf iedereen hoop op een goede afloop. Af en toe brak de zon door en met de wind nu schuin achter werd de tweede helft van de rondrit gemakkelijker. Ook Henk kon het gaspedaal van zijn volg auto wat dieper intrappen. Het tempo werd hoger en om en om kopnemend bleef het zevental keurig bijeen. In Em- meloord, op de bodem van de vroegere Zuiderzee, werd de derde rustpauze gehouden. Fietsen mag zeer gezond zijn, het brengt ook honger en dorst en van de royaal meegenomen fourage bleef tenslotte maar weinig over. Een telefoontje vanuit Wezep liet het wach tende thuisfront opgewekt weten, dat de Amersfoortse politie feitelijk daar reeds geklopt was (en gerust aan een nieuwe poging mag gaan denken). De rest van dit verhaal is snel verteld. Zon der een lekke band of een ander onge mak onderweg passeerde het zevental na precies 13 uur, 49 minuten en 13 seconden de kalkstreep en het wel komstspandoek aan de finish in Leus den. De halve Dashorst was daarvan getuige. Applaus, kussen en bloemen aan de eindstreep en toen naar huize Oudshoorn, waar de nieuwe record houders met koffie en gebak en voor de liefhebbers een pilsje op hun verhaal konden komen. Daar bleek ook, dat het „rondje IJsselmeer" - het oude record werd met 2 uur, 41 minuten en 47 se conden verbeterd - niet helemaal voor nop was gereden. Kopman Gijs Oudshoorn had voor alle deelnemers een mooie herinneringsstandaard laten maken. De nu gereden afstand bedroeg 347 km. De ploeg van PSV Amersfoort heeft destijds 360 km gefietst Je mag het van de politie eigenlijk niet ver wachten, maar de heren zijn even de goede weg kwijtgeraakt. LEUSDEN/CENTRUM - A.s. zon dag houdt de Nederlandse Hackney Club weer een clubdag. Die wordt in Leusden gehouden in samenwerking met het Ruitersport Centrum Amers foort Er zullen niet alleen Hackney-po- ny's te zien zijn. maar er worden ook wedstrijden gehouden. Het programma begint om 9.00 uur met 2 springrubrie- ken en wel een oefenparcours met een max hoogte van 80 cm, waarbij de deelnemers zonodig aanwijzingen krij gen van instructeurs en een tweede ru briek met een parcours van max. 100 cm hoogte. Na een optreden van een jeugdcarrousel van het RCA zal om streeks 12.00 uur worden begonnen aan de overige onderdelen, met als sluitstuk de altijd spectaculaire tan dems met twee voor elkaar gespannen Hacknev's voor een tweewielig rijtuig. Het Nederlands Hackney-stamboek kent 2 hoofdmaten voor deze pony's, de kleine met een schofthoogte tot 140 cm en de grote met een idem boven 140 cm. Naast jonge en nog niet zo ervaren Hacney's ziet u zondag ook een aantal van de beste exemplaren, zoals het span van de heer Smolders, dat on langs in Blaricum nationaal kampioen is geworden. De dag wordt besloten met een Force- en Speed springconcours over een hoogte van 1.20 meter De toegang tot dit evenement, dat plaatsvindt op een terrein van de familie Van Heugten aan de Lapeerseweg. is gratis. Palet weer eerste bij schoolzwemmen LEUSDEN/CENTRUM - De organi satie van het schoolzwemmen was ook dit jaar weer in handen van de LZ PC de Haaien. Zaterdagmorgen kwamen in het Leusderbad 11 scholen uit Leus den-Centrum (de Rossenberg en de Vallei met elk 2 teams). 2 uit Leusden- zuid en Het Startblok uit Achterveld in actie 20 Individuele nummers en 2 es tafette stonden op het programma en niet minder dan 66 series waren nodig om de winnaars aan te kunnen wijzen Het was zeer goed weer (in tegenstel ling tot vorig jaar!) en dat zorgde voor een grote belangstelling. De oorspron kelijke wisselbeker was met 5 overwin ningen in totaal definitief het eigendom geworden van 't Palet. Het gemeente bestuur zorgde inmiddels voor een nieuwe wisselprijs, die voorlopig al weer in de prijzenkast van 't Palet ver dween. De uitslag per school werd: 1't Palet (Z) 82 pnt. 2. de Rossenberg 1 (C) 90 pnt. 3 de Hobbit (C) 112 pnt. 4 Groenhorst (C) 159 pnt. 5 Kinderland (C) 166 pnt. 6. Loysden (Z) 170 pnt 7. de Wegwijzer (C) 192 pnt. 8. de Heerd (C) 206 pnt. 9. de Bongerd (C) 208 pnt. 10. de Rossenberg 2 (C) 222 pnt. 11. Ger. Basisschool (C) 228 pnt. 12. Klom-Op (C) 260 pnt. 13. Montessorischool (C) 271 pnt. 14. de Startblok (A) 294 pnt 15. de Vallei 2 (C) 305 pnt 16. de Vallei 1 (C) 309 pnt. - Eén van de vele starts. LEUSDEN/CENTRUM - Slechts een stuk of wat echte supporters waren zondag aanwezig bij de start van de, naar achteraf zou blijken, ge slaagde poging om het fietsrecord „rondje IJsselmeer" te breken. Voor burgemeester Rademaker, anders altijd present bij een belangrijk evenement, golden aanvaardbare excuses. Op de eerste plaats was hij niet uitgenodigd en verder vond het vertrek plaats om 5 uur in de och tend, terwijl het bovendien vaderdag was. Voor de fietsers uiteraard ook, maar die hadden hun gedachten be paald niet bij de traditionele strop das en andere vaderdagheisa. Zij hoefden met hun onderneming wel iswaar niet te zorgen voor brood op de plank, maar het was wel de be doeling, dat de rondrit binnen 16 uur en 31 minuten (het record van de Amersfoortse politie) voltooid werd. Dick en Hans Hols, Piet van 't Kloos ter en Gijs Oudshoorn uit Leusden. broer Cor Oudshoorn uit Gouda, neef Cor Oudshoorn uit Zoeterwoude en Wim Roiling uit Reeuwijk - de jongste deelnemer is 18 en de oudste 41 - gin gen vol goede moed. in de richting van Amsterdam, het avontuur tegemoet. Chef d'equipe Rien Osnabruqqe had de ruim 30 km lange afsluitdijk, die daardoor bijna tweemaal zo lang leek. Grote ontzetting bij enkele renners, toen aan het einde van dat kaarsrechte stuk asfalt een plaatsnaambord ver- meldde^jat Zurich bereikt was. Het was helemdal niet de bedoeling om naar Zwitserland te rijden! Na een eerdere rust te Scharwoude werd een tweede pauze gehouden in Zurich en daar bleek de plaatsnaam zonder puntjes op de u te worden geschreven en men zat- inderdaad in Friesland. Inmiddels ver telde de stopwatches, dat de beruchte Afsluitdijk, ondanks de hevige tegen wind, net binnen het uur was genomen zoveel vertrouwen in zijn ploeg, dat hij de leiding onderweg volledig overliet aan zijn assistent Henk Oudshoorn uit Kaatsheuvel. Wel een eind uit de buurt, maar als familielid van bijna 50% van de trimmers, was zijn volgauto belang rijk goedkoper dan een eventueel te huren busje Osnabrugge (maar dit blijft onder ons!) vertoefde tot een paar uur voor de start op een feestje en kón dus niet rijden. Hij zou de ploeg later op de dag een eind tegemoet gaan, maar daar kwam weinig van terecht. Bij de Til ontmoette hij zijn renners, zodat hij slechts 200 meter in hun gezelschap kon zijn WINDJE TEGEN Tot Amsterdam ging alles uitstekend, maar „dwars door Noord-Holland" had de ploeg het windje goed tegen. Ook op

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13