.eusden gaat wat doen voor kind in ontwikkelingsland Jeugdraad vertrouwt op gemeenteraad In ieder geval braderie en spetterfestival op 6 oktober Studenten elders ondergebracht Is n kader „Jaar van het Kind BDU Deze week in de Leusder Krant Leusder Krant DOKTERSDIENST: 033-44600 De Leusder Krant: doet natuurlijk mee j Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Reimus&Snel M Verantwoordelijk redakteun BERT VOS Redaktieen administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. PAGINA 3: Vrouwenraad organiseert enquête Commentaren/meningen PAGINA 5: Amersfoorts kamerkoor zingt in Leusden Loes Hartogsveld. de mens in zijn werk PAGINA 7: Ambulancevervoer in regio centraal geregeld PAGINA 9: - Diplomauitreiking op Don Bosco Natte sportweek Lisidunahot PAGINA 11 Achtervelds nieuws PAGINA 13: Sport PAGINA 1 5: Amersfoorts theaterprogramma '79/'80 PAGINA 17: - Loep op Leusden PAGINA 19: Films in de Amersfoortse bioscopen vervolg op pagina 3 1979: Internationaal jaar van het Kind 1200 beproefde methode, die aanzien lijk wat geld op kan leveren Enkele werkgroepsleden zullen zich hier spe ciaal mee belasten. Het houden van een tentoonstelling zou een van de middelen kunnen zijn om aan de andere doelstelling van de werkgroep te beantwoorden het verder vertrouwd maken van de Leusdenaren. met name de kinderen, met de pro blematiek van de Derde Wereld. Ook is er een eerste contact gelegd met de Leusdense onderwijswereld, waarvoor de werkgroep lesbrieven ter be schikking zou willen stellen. De" Leusdense toneelverenigingen en de KPJ kunnen mogelijk wat doen aan vormingstoneel Iedere Leusdenaar, die nog ideeèn heeft voor aktiviteiten. kan die melden bij het sekretariaat Daar kunnen ook inlichtingen worden over deelname aatn de braderie van 6 oktober. Op donderdag 2 augustus komt de werk groep opnieuw bijeen. Dan zal een in ventarisatie van aktiviteiten worden ge houden DONDERDAG 21 JUNI 11E JAARGANG NO. 17-1979 LEUSDEN - Er wordt In Leusden en aktie op touw gezet in het kader tan het internationale Jaar van het (ind. Doel van de aktie, die wordt langezwengeld door een groep eusdense particulieren, is tweedle- lig: de Leusdense kinderen en an- lere inwoners vertrouwd maken met Ie problematiek van de Derde We- eld én het bijeenbrengen van een ors bedrag aan geld ter ondersteu ning van een speciaal op kinderen gericht project in een ontwikke- ingsland. Voor wat het bijeenbren gen van geld betreft heeft de ini tiatiefgroep begin deze week een ge sprek gehad met vertegenwoordi gers van allerlie Leusdense vereni gingen. Daarbij is gepraat over mo gelijk akties, die in de herfst van dit laar zouden moeten plaatsvinden. Concreet is in ieder geval al het plan voor een braderie en een spetterfes tival, die op zaterdag 6 oktober in en om het zwembad Bavoort gehouden zullen worden. Het idee om in Leusden wat te doen in het kader van het internationale Jaar van het Kind werd geboren in de Leusdense afdeling van de Ronde Ta fel. Van daaruit werden enkele andere mensen enthousiast gemaakt en het resultaat was een werkgroep, die met bekwame spoed aan de slag is gegaan om een aantal aktiviteiten op gang te krijgen. Daartoe is het genoemde overleg met het Leusdense vereni gingsleven gestart. Bovendien zal de werkgroep op zeer korte termijn een concreet project noemen waar het in Leusden in te zamelen bedrag naar toe zal gaan Gedacht wordt bijvoorbeeld aan ondersteuning van een UNICEF- proiect. Ook de uitgenodigde verenigingen bleken daar wel voor te voelen. Om de tafel zaten maandag onder meer Latent Talent, de vrouwenraad. Blijkhof, de Puupekoppen, de Gouden Klomp en de Zwembadstichting. Niet aanwezig, maar wel reeds bereid tot medewerking zijn de Sportstichting, het feestcomité Achterveld en de Jeugdraad. De werk groep deed de verenigingen een aantal suggesties aan de hand voor aktivitei ten, die geld op kunnen gaan leveren. Genoemd werden onder andere een gesponsorde wandeling, een skelterra ce, een rommelmarkt, rondritten met paard en wagen, een kleinveemarkt enzovoort. Daarnaast werd de vereni gingen gevraagd om zelf eens na te denken over mogelijk te organiseren aktiviteiten Deze moeten alle plaatsvinden in de loop van oktober, begin november en ze zullen door de werkgroep worden gecoördineerd. Ui teraard stelt de werkgroep ook de me dewerking van particulieren of nog niet benaderde verenigingen en organisa ties zeer op prijs. Wie iets wil doen voor de Leusdense aktie in het kader van het internationale Jaar van het Kind kan zich wenden tot het secretariaat van de werkgroep, de heer Jo Polak, Gerste land 2, telefoon 41131. Op datzelfde adres kan ook een ieder die voor de maand oktober of begin november iets heeft gepland zijn aktiviteiten melden. Men wordt vriendelijk verzocht dat te doen, zodat het secretariaat van de werkgroep een festiviteitenagenda voor die periode van vervaardigen. Die is nodig om tot een goede coördinatie te komen en overlappingen van aktivitei ten te vermijden. Naast het organiseren van een breed scala van aktiviteiten, wil de werkgroep ook een beroep doen op sponsors Dat is een bij de organisatie van Leusden Veel belangstelling voor het afbranden van de boerderij. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De voormalige boerderij Smoussesteeg 2 is er niet meer, maar de vier bewoners van het pand staan niet op straat. Twee van hen kunnen binnenkort het bak- huisje bij de voormalige boerderij „Munnikhove" gaan bewonen. Eén jongen heeft een kamer gevonden op de Walstro, terwijl de vierde be woonster haar studie in Leusden niet voortzet en naar Utrecht is verhuisd. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de vier bewoners, waarvan er drie aan de Hogere School voor Gezond heidszorg in Leusden studeren, op straat zouden komen te staan, nu de gemeente besloten had het boerde rijtje te slopen. De vier deden een beroep op huurbescherming en lie ten dat in de loop van de vorige week aan de gemeente weten. Daar deed men inmiddels zijn uiterste best om nog voor een oplossing te zorgen, hetgeen gelukte. De voormalige boerderij Smous sesteeg 2 moest wijken voor een aantal mobiele lokalen voor het on derwijs. Deze moeten met ingang van het aanstaand schooljaar be schikbaar zijn en daarom moest de zer dagen met de voorbereidende werkzaamheden, zoals het slopen van de boerderij, begonnen worden. Zaterdag verlieten de vier bewo ners het pand. Omdat de twee die naar het bakhuisje gaan verhuizen De boerderij in lichterlaaie. daar pas over een week of twee te recht kunnen, moesten hun spullen tijdelijk naar een opslagplaats ge-, bracht worden. Dat hebben enkele medewerkers van de gemeentelijke dienst „Gemeentewerken" zaterdag Rozendaallaan 9 Leusden-C. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en - verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden C telefoon 033-43880 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden I BDU Verschijnt elks week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers). LEUSDEN - De stichting Jeugdraad gaat er van uit dat de am bulant functionaris voor het open jeugd- en jongerenwerk bij haar in dienst komt. De leden van de Jeugdraad vertrouwen er op, dat de gemeenteraad niet het college voorstel zal steunen, maar zal kiezen voor het door de uit de gemeente raad voortgekomen commissie van goede diensten ontwikkelde comp romis: het aanstellen van de functio naris in dienst van de Jeugdraad on der een aantal voorwaarden. De le den van de Jeugdraad baseren hun vertrouwen op de uitlatingen van verschillende raadsleden in de commissie Welzijn van vorige week maandag, waaruit bleek dat alleen een meerderheid van het CDA achter het collegevoorstel staat. Ook het gesprek dat het dagelijks bestuur van de Jeugdraad vorige week don derdag met CDA-wethouder Gijs van Woudenberg over de voorwaarden heeft gehad, werd door de Jeugdraad als positief ervaren. De kwestie ambulant functionaris stond voor de Jeugdraadsvergadering van vorige week donderdag niet op de agenda, maar kwam via de ingekomen stukken toch uitvoerig aan de orde. Burgemeester en wethouders hadden namelijk hun voorstel aan de Jeugdraad toegezonden met het ver zoek daarop te reageren. Het dagelijks bestuur had het niet nodig gevonden om weer over deze materie met de complete Jeugdraad te gaan praten, daar zij het standpunt van de Jeugdraad in deze bekend veronder stelde Het dagelijks bestuur stelde een in felle bewoordingen gestelde con cept-reactie op, die zij de Jeugdraad bij de agenda van vorige week donderdag deed toekomen In die reactie con cludeerde het dagelijks bestuur, zoals in de Leusder Krant van vorige week te lezen stond, dat bij aanneming van het collegevoorstel, er geen gronden meer voor samenwerking zouden zijn. Het dagelijks bestuur zei het wellicht nodig te achten in dat geval haar overlegfunc- tie te beeindigen. NIET GELUKKIG De leden van de Jeugdraad bleken niet bijster gelukkig met dit briefje van hun dagelijks bestuur CDA-raadslid Jan Konijnenbelt, namens de ge meenteraad, lid van het Jeugdraadbe- stuur, had zijn ongenoegen schriftelijk kenbaar gemaakt. Ook Corrie Verduin (PL), eveneens afgevaardigde van de gemeenteraad, vond het een op z'n minst onaardige wijze van formuleren, wat het dagelijks bestuur in zijn reactie stelde. Ook de vertegenwoordigers van Blijhof, De Til. Jongerencontact Achter veld en 't Claverenblad achtten deze aktie van het dagelijks bestuur onge lukkig. Peter Ytzma ('t Claeverenblad): ,,lk vind dit een dreigement dat je in de discussie niet mag gebruiken, nu we in de besluitvormingsfase zitten" Voorzitter Gerard Cloosterman ver weerde zich door er op te wijzen dat de reactie er één was op het voorstel van het college. Cloosterman Dat voorstel is en blijft voor ons onaanvaardbaar. De stemming in de raadscommissie Wel zijn kenden wij op dat moment nog niet" De algemene conclusie was dat het scherpe briefje van het dagelijks be- Taxaties Hypotheken Woonfotogids Verzekeringen Diapresentatie Accountantsadviezen bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-44569 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. vervolg op pagina 3 Geef als abonnee een nieuwe abonnee op en U, zowel als de nieuwe abonnee, ontvangt het prachtige LEUSDER KRANT ZWANENBORDSPEL vpn ons Kaoo. Bovendien ontvangt de nieuwe abonnee de krant 2 maanden gratis. Niet abonnees kunnen zich ook rechtstreeks opgeven. Leusder Krant Rozendaallaan 9 Leusden-C. tel. 033-41495 (gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer)

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1