f 5000,- voor Opper-Volta „Gemeenten maken oneigenlijk gebruik van het voorbereidingsbesluit Natte sportweek Lisidunahof Diploma-uitreiking op R.K. Tech. School Don Bosco BAZAR EEN SUCCES IAARVERSLAG STICHTSE MILIEUFEDERATIE 1978 TE KOOP plaatselijk nieuws LEUSDEN - Voor de dorpsapo theekjes in Boven Volta is er door de Leusdense bevolking 5000,- op gebracht tijdens de bazar, zaterdag 16 juni op het parkeerterrein tegen over de Marcuskerk. De aktiegroep „Boven-Volta", die bestaat uit een aantal deelnemers van de gesprekskring/werkgroep „Nieuwe Levensstijl", hadden op hooguit 3000- gerekend. Zij waren dan ook meer dan tevreden en willen hierbij iedereen hartelijk danken. De bazar was goed opgezet, kraampjes, voor deze gelegenheid ge heel verzorgd door een kraamver- huurbedrijf uit Leusden. stonden vol met artikelen, verdeeld in rommel, cu riosa. boeken en platen, huisvlijt en ar tikelen uit Boven Volta. Voor de kinderen was er gele genheid om ballen te gooien, te grab belen en hun eigen silhouet uit te knip pen. 's Middags stond er een pot tenbakker waarbij je zelf je potje kon maken voor een piek. Zeker 100 kin deren hebben deze gelegenheid ten baat genomen en hadden'meteen een vaderdag kado Om tien uur startte de bazar, maar zoals dat vaak loopt, de mensen ston den al een uur te wachten. Het weer werkte prima mee. een lekker zonnetje, maar niet te warm Wat er te koop was, is teveel om op te noemen. Enkele artikelen die er uit sprongen, vond ik, Staphorste stipwerk op petjes en flesjes, leuke kinderjurkjes, uit Boven-Volta leren tassen, een poef, kussens, barbecuepennen. verder gla zen karafs in alle soorten en maten, oude houtschaven en zilveren siera den. enkele RUBBERBOTEN uit restant export partij met 40% korting. Zeer goed produkt. Geschikt voor waterskiën. Prijzen vanaf 1.450, Alsmede prototype Windsailer. Een ideaal vakantie-zeilbootje (20 kg). Normale prijs 1250,Deze prototypes echter 475, Te bevragen bij K. DE VRIES EN ZOON B.V. Industrieweg 10-14 - Barneveld - Tel. 03420-3247 Uitsluitend bellen tijdens kantooruren: 8.30-17.00 uur. Te bezichtigen na telefonische afspraak. DONDERDAG 21 JUN11979 LEUSDEN - Met een op kringloop- cipier verzorgd Jaaroverzicht geeft e Stichting Stichtse Milieufederatie, nlangs verhuisd van Doorn naar Oostbroek" in De Bilt, een uitge reid overzicht van haar activiteiten 1978. Daarnaast wordt meer dan in oorgaande jaaroverzichten aan- acht besteed aan inleidingen over nderwerpen zoals ruimtelijke orde- ling, landinrichting, ontgrondingen, fvalverwerking, luchtverontreining n het bijzonder actuele onderwerp nergie. Met betrekking tot het planologisch leleid verwijt de Milieufederatie de ge- neenten dat zij met onjuist intentie oorbereidingsbesluiten nemen. NI net met de bedoeling bescherming te neden aan een gebied vooruitlopend ip het te ontwikkelen bestem mingsplan. maar gericht op de realise- mg van een bouwplan waarvoor irachtens het geldende bestem- ningsplan geen vergunning kan wor- len verleend. Op die manier wordt een ichadelijk en onsamenhangend pla- ïologisch beleid gevoerd. Bij de Stichtse Milieufederatie be- itaat de indruk dat aanvragen voor itrijdige ontwikkelingen door gemeen- ebesturen onvoldoende worden ge- emd en dat het College van Gedepu- eerde Staten wordt opgezadeld met iet ,,nee" verkopen. Meer vaart zetten ichter het ontwikkelen van goede be- itemmingsplannen zou een dergelijke jang van zaken sterk kunnen beper- ten. Geconstateerd wordt dat anno 1979 ;en aantal gemeenten nog steeds niet leeft voldaan aan de in 1976 tot stand jekomen verplichting bestem- ningsplannen te ontwikkelen voor hèt andelijk gebied. In een overzicht wor- Jen de bestemmingsplannen en louwaanvragen met toepassing van irtikel 19 Wet op de Ruimtelijke Orde- nng waarop de Milieufederatie heeft jereageerd behandeld. Onder het onderwerp Landinrichting vordt uitgebreid aandacht besteed aan iet Eemland, waar naast agrarische structuurverbetering de veiligstelling van de natuurwetenschappelijke en landschappelijke waarde centraal staat. Het is het belangrijkste weidevo- gelgebied van de provincie Utrecht. Voor het veiligstellen van de weidevo- gelpopulatie is een oppervlakte van 1000 ha optimaal beheerd gebied noodzakelijk. In de voorrangsinventarisatie voor de Relatienota is door de Rijksoverheid aangegeven dat gelden voor die opper vlakte zullen worden gereserveerd. In het Jaaroverzicht wordt opgemerkt dat door velen, waaronder de Stichtse Mi lieufederatie, wordt gevreesd dat veilig stelling door middel van beheersover eenkomsten niet tot die resultaten zul len leiden die mogen worden verwacht bij reservaatvorming. Dit is gebaseerd op de noodzaak van een voor weidevo gels gunstige waterstand, die aanzien lijk hoger zal moeten zijn dan de stand die nu in Eemland in de praktijk wordt gehandhaafd. Ook de twijfel aan de ef fectiviteit van de beheersregeling door het ontbreken van continuïteit speelt daarbij een rol. In het Landinrich tingsplan dat voor Eemland wordt ont wikkeld zal hieraan gestalte moeten worden gegeven. Voor dat plan zal ook het behoud van de landschappelijke openheid als uitgangspunt moeten gel den. Bij de verplaatsing van agrarische bedrijven zal het een voorwaarde moeten zijn dat op het bestaande cul tuur-historische patroon wordt aange sloten. Over de Lopikerwaard wordt opge merkt dat ten opzichte van het vooront werp voor de ruilverkaveling de na- tuurbeschermingsbelangen in het ont werp op de achtergrond zijn geraakt. Aan het verzoek om herziening van het plan werd niet tegemoet gekomen De Milieufederatie vraagt zich af of natuur en landschap wel gebaat is met de oprichting van de Stichting landbouw en Natuur door de agrarische stands organisaties Het lijkt de Milieufedera tie zinvoller dat ook de standsorganisa- ties zelf streven naar een geïntegreerd beleid voor het landelijk gebied. M.b.t. verkeer en vervoer is aange geven dat het provinciaal Wegenplan te veel op de auto is gericht. Onvoldoende is daarin ingegaan op de mogelijkheden die kunnen worden aangegrepen om het autogebruik te beïnvloeden. Als voorbeelden van een autogericht beleid worden o.a. genoemd, de verdubbeling van de Birkstraat, de oostelijke rond weg Veenendaal en de verbreding en omlegging van de S21waartegen de Milieufederatie bezwaar maakte Daartegenover wordt het afsluiten van boswegen voor autoverkeer als een gunstige ontwikkeling gekenmerkt. In dit kader wordt opgemerkt dat de ANWB best eens wat toeristische au toroutes zou kunnen saneren. Een der gelijke maatregel I, die het energiever bruik beperkt en het milieu spaart, kan een voorbeeld vormen voor andere ini tiatieven in die richting Voor de aanleg van fietspaden is een behoedzaam be leid noodzakelijk Belangrijke weidevo- gelgebieden en houtkaden dienen vanwege hun natuurwetenschappelijke waarde te worden ontzien. De Milieufederatie is bezorgd over de sterke toename van lawaaisporten, zoals sportvliegerij, motorcross en het vliegen met modelvliegtuigjes. De mo- torcrosssport is vanwege de ge- luidsproduktie onaanvaardbaar bij woongebieden en in het landelijk ge bied. Beoefening zal slechts mogen worden toegestaan in bestaande la- waaizönes op een groot industrieterrein of langs een grote verkeersweg. De Milieufederatie heeft in 1978 aan dacht besteed aan de waterrecretatie in Eemland. Het toelaatbare botenbe- stand is daar reeds overschreden. De federatie heeft het College van Gede puteerde Staten de tegenstrijdigheid van zijn beleidsuitspraken en de feitelij ke ontwikkeling voorgelegd. Gedepu teerde Staten hebben daarop laten weten in het voorjaar van 1979 over dit onderwerp te rapporteren (dit rapport is nog niet uitgebracht). In de inleiding over ontgrondingen wordt gewezen op de in 1978 bij de Stichting Natuur en Milieu verschenen brochure Ontgrondingen", waarin de visie van de particuliere natuurbe scherming op dit onderwerp is neerge legd. De Milieufederatie levert kritiek op het slechts ongewenst achten van ont- gronden in natuurgebieden. Dit had een echt verbod moeten zijn. Het feit dat het Provinciaal Bestuur onlangs een ver gunning verleende voor ontgronding in het Westbroekse zoddengebied heeft de Milieufederatie verontrust. Zij waant zich daarmee terug in het begin van deze eeuw, toen slechts door aankoop kon worden voorkomen dat bestuderen van Amsterdam het Naardermeer zou den dempen met afval. Problemen heeft de federatie ook met het vergra ven van de dekzandruggen waardoor een landschappelijke verarming op treedt. waarin door het aanbrengen van enige beplanting, hoe goed ook be doeld, onvoldoende aan de bezwaren kan worden tegemoet gekomen. Met betrekking tot de afvalverwerking spreekt de Milieufederatie zich uit voor verbranding Daarbij zal overigens her gebruik en terugwinning van waarde volle componenten in het huisvuil de volle aandacht moeten krijgen. Kritiek wordt geleverd op het dempen van slo ten met ,,gfof afval". Gevraagd wordt naar een oplossing te zoeken van slib uit de rioolwaterzuiveringsinstallaties. Van een aantal installaties is het slib te zeer belast met zware metalen om ge schikt te zijn voor landbouwkundig ge bruik. De luchtverontreining wordt behan deld n.a.v. een vergunning Wet Lucht verontreiniging voor de Peguscentrale in Utrecht. De Milieufederatie is van mening dat de uitworp van zwavel- dioxyde en stikstofoxyde onvoldoende is beperkt en dat het onjuist is dat GS menen dat in relatief „schone" gebie den die uitworp nog wel mag worden verhoogd. Zeer uitvoerig is tenslotte de ener- gieproblematiek behandeld met een schat aan informatie. Het Jaaroverzicht is te bestellen door storting van 7,50 op giro 2674076 tn.v. Stichting Stichtse Mi lieufederatie, Bunnikseweg 39 te De Bilt. king plaats en de volgende kan didaten kregen zo'n felbegeerd pa pier: BOUWTECHNIEK Bert van Druten, Fred Enters, Rob Evripldou, André Hak, Antoon Hak, Arnold de Jong, Leo Matse, Dirk Pa ter, Francois Peters, Gert v. Schaick, Gerard Schoonenberg, Albert Tol boom, Carel Venema, Chris Walet, Bert Wouters, Gerard Bliekendaal, Richard de Jong, Johan de Ruig, Jan Sondervan, Kees de Boer, Ron de Boer. MECHANISCHE TECHNIEK Eric v. Beek, Mik Borsten, Robbert Jan Brand, Wilbert Burgers, Michaël Huikeshoven, Fred Meijer, Wilco Scheper, Harry Tolboom, William Tonissen, Eric Vandalon, Rik van Wely, André Evers, Ernst Jan Kuylenburg, Martin Hop, John Phieli, Alex Smienk. ELEKTROTECHNIEK 1. Hans v.d. Berkmortel, 2.Gerard v. Bronkhorst, 3. Piet Claassen, 4. John van Dormolen, 5. Frits Freede, 6. Wim Herder, 7. Al Hoogendam, 8. Jo han Kreikamp, 9. Christiaan de Kruyff, 10. Robin Mangold, 11. Hans Nelson, 12. Ruurd Ochse, 13. André den Ouden, 14. Ruud Peddemors, 15. Kees Plug, 16. Teus Robbertsen, 17. Jan Willem Schakel, 18, John Smit, 19. Marco Tan, 20. Dieter Unser, 21. Hans Vlastuin, 22. Bert v. Voorthui zen, 23. Ingmar de Weerdt, 24. Cok v.d. Wetering, 25. Wido v.d. Hoorn, 26. Arnold Roelofsen, 27. Dik Smit. VUTO-DAGOPLEIDING 1. Marcel Boots, 2. Aad Bijvoet, 3. Elbert v. Buuren, 4. Henk Elsink, 5. Bernard Engelkes, 6. Kees v. Ginkel, 7. Frans Noordman, 8. Jan Nijenhuis, 9. John de Ridder, 10. René van Roekei, 11. Klaas Scheper, 12. Bert Steenwijk, 13. Henno Vet, 14. Frank Zieltjes, 15. Martin Bot, 16. Rob v. Daatselaar, 17. Rex Gellaerts. 18. Sieger Homan, 19. Frits de Kam, 20. Theo v.d. Kleijn, 21. Jos v. Kooy, 22. Marcel v.d. Last, 23. Fred v.d. Meer, 24. Eric Mes, 25. Rinuè v.d. Ree, 26. Huibert Roodenburg, 27. Ben Schoonderbeek, 28. Bert Staal, 29. Erwin v. Stroe, 30. Erik Voskuilen, 31 Co Wantenaar, 32. Henk Boon, 33. Bert v.d. Bunt, 34. Rudi v. Engelen, 35. Kees de Groot, 36. Karei Hamstra, 37. Ralf Hooymayers, 38. Joris Louwes, 39. Ronald Malestein, 40. Frits Meilink, 41. Nico Poutsma, 42. Bert Smit, 43. Sjaak v. Steenis, 44. Ronald Tielemans, 45. Jeroen Ver- heijen, 46. Tonny Vrijenhoek, 47. Jan Blom, 48. Marcel Bos, 49. John Buitelaar, 50. Johan Grammé, 51. Wim de Hartog, 52. Rob Helmich, 53. Jaap v. Hierden, 54. John de Jong, 55. Ronald Kalter, 56. Richard v.d. Kletersteeg, 57. Henk v. 't Klooster, 58. Jan Klopman, 59. Arduin Kro nenburg, 60. Jos van Laar, 61Bruno Lenarduzzi, 62. Harry Mons. 63. Henry Post 64. Tarsono v.d. Tweel, 65. Marcel Ueffing, 66. Kees Wes- terveld, 67. Jan v. der Zee, 68. Jeroen v. Zon, 69. Victor Zunderdorp. - De deelnemers aan het gekostumeerd voetbalfestijn bij Lisidunahof. LEUSDEN/CENTRUM - Met de personeelsvereniging als sponsor organiseerden Anneke van der Werff, Mieke Versteegen en Gerrit Jansma van 11 t/m 15 juni de Sport week 1979 van Lisidunahof. Door het overwegend slechte weer was het Lisidunese stadion op den duur al leen maar via de kantine bereikbaar, hetgeen de omzet van dat etablisse ment duidelijk ten goede is geko men. De royale vochtigheid had evenwel geen invloed op de stem ming en de prestaties van de deel nemers en deelneemsters. Met een startschot en een stopwatch - en natuurlijk ook deelnemers - werd hardgelopen over 80 meter. Erwin Kuurman bleek het snelst. De behendigheidswedstrijd „met an derhalve blinde" werd een zege voor de groep Heetveld en het doeltrappen - u weet wel: dat vrij simpele schoppen van een bal door gaten in een plank - is een blamage geworden voor de echte voetballers van Lisidunahof. Hanneke Heersema klopte alle profs! Bij het hoogspringen miste Kees Kamp. door een technisch tekort, een nieuw we reldrecord Hoger dan 1,60 meter kon de lat niet worden gelegd en dat bleek voor K.K. veel te laag. „Bezigheid en Ergotherapie" werd estafette-kam pioen en een zeer plezierig hoogtepunt (zo werd ons kenbaar gemaakt) was het touwtrekken, waarbij de verpleegkun dige Lisidunahof-directrice (neen. wij noemen geen naam) letterlijk door het slijk werd gesleurd Heetveld trok aan het langste einde. Harry Roskam was de beste korfballer en de titel bij het vér springen (de zandbak was echt pro bleemloos!) ging naar Rob Ripassa. Wouter van de Broek had het meeste geluk bij het dartspel en alles bijeen resulteerde dat in het winnen van de wisselbeker door de groep Spiegel. „Fysio-doktersass P. G dienst 2e arts", of korter gezegd groep 8. werd 2e en groep Heetveld 3e. GRONINGEN-TELSTAR4 Ter afsluiting van het buitengebeuren werd vrijdagavond een gecostumeerde voetbalwedstrijd gespeeld. Langs de lijn werd beweerd, dat het de over te spelen wedstrijd Groningen-Telstar betrof, waarbij de spelers, om nieuwe moeilijkheden te voorkomen, in een af wijkende uitmonstering op het veld kwamen. De bekende AVN-arbiter J. Meekers (SVN staat voor Scheids rechter Vereniging Nederland) uit Utrecht bleef niet achter. Hij regelde het voetbalverkeer als brandweerman met een bel en niet met zijn fluit en dat ging goed totdat de beide aanvoerders slaande ruzie en de rode kaart kregen. Mieke en Gerrit moesten hun (afzon derlijke) kleedkamer opzoeken. Tot groot ongenoegen van het publiek, dat ondanks Bestek '81 in een mum van tijd de jaarvoorraadtoiletpapier van Lisidu nahof over het veld had uitgerold. Het was een kostelijk gezicht, maar voetbal was verder niet mogelijk meer. Na een gezellige barbecue volgde de prijsuitreiking van de Sportweek. Om 21.30 uur hield PV-voorzitter J. Peer daartoe de inleiding en de heer G. Jansma zorgde, dat iedereen het zijne of hare ontving. Peter en Erwin Jansma werden niet speciaal genoemd, maar verdienen voor hun inzet als hulp en invaller toch wel een vermelding Dan was er nog de jubileumbeker van de Leusder Krant, die oorspronkelijk toe bedacht was aan de sportiefste deel neemster of deelnemer Omdat vrijwel iedereen op die betiteling aanspraak kon maken, werd een andere oplossing gevonden, die met applaus werd ont vangen De beker kwam in het bezit van de heer J. Peer t.b.v de personeelsver eniging. die als „sponsor" de geslaag de sportweek mogelijk gemaakt heeft. - Beeld uit de wedstrijd. LEUSDEN - Vrijdagavond 15 juni jl. was er weer de traditionele uitrei king van de diploma's voor de ge slaagde leerlingen van de R.K. Tech nische school „Don Bosco" in Leusden. Om 19.30 uur werden alle aanwezigen verwelkomt met een kop koffie. Niet alleen de geslaagden, maar ook hun ouders, vrienden, vriendinnen en verdere familie wa ren voor dit heugelijke feit naar „Don Bosco" gekomen. Na de kop koffie opende de waar nemend directeur de heer A. A. v. d. Bos deze avond en wenste de ca. 400 aanwezigen hartelijk welkom. In zijn openingswoord vermeldde de wnd. directeur dat eigenlijk de directeur de heer K. J. Heeren hier het woord gevoerd zou hebben, maar dat deze al enige maanden met ziekteverlof was. Vanaf deze plaats wenste hij de heer K. J. Heeren van harte beter schap. Ook ontbraken op deze avond enkele leerlingen, die het hele jaar wel veel gepresteerd hadden, maar niet voldoende om het diploma te behalen. Hierna gaf de wnd. directeur het woord aan de secretaris van het schoolbestuur, de heer W. M Renkers, die alle aanwezigen namens het schoolbestuur van harte welkom heet te. Spreker dankte alle ouders voor het door hen aan de school geschonken vertrouwen. Heel uitdrukkelijk ging de spreker in op het gegeven van het bij zondere karakter van de school, die voortvloeit uit de geest van de naamge ver van de school „Don Bosco". Ook werden de docenten en het niet onder wijzend personeel bedankt voor hun in zet en het verrichte werk in het afgelo pen schooljaar Tenslotte werden de geslaagde leerlingen van harte proficiat gewenst met hun behaalde resultaten, waarna werd overgegaan tot het uitrei ken van de diploma's. De leerlingen van de éénjarige Vuto-opleiding mochten het Vuto-diploma, in ontvangst nemen en de leerlingen van de 4e klassen Technische school het LBO-diploma, met de daarbij behorende cijferlijst. Bij al deze papieren, die onder het toeziend oog van de wnd. adjunct-di recteur de heer G. Stevens getekend moesten worden, kregen de geslaagde leerlingen een foto uitgereikt van het gebouwencomplex van ,.Don Bosco" ter herinnering aan hun verblijf op school. Ook vergaten de leerlingen niet om hun docenten na afloop de hand te schudden en afscheid te nemen. Nadat de 160 geslaagden hun di ploma in ontvangst genomen hadden vroeg de heer Kronenburg, een vader van een van de leerlingen, het woord. Deze bedankten de schoolleiding en het lerarencorps namens alle ouders. Het bereikte resultaat, waarvoor wij vanavond hier bijeen zijn gekomen, is een optelsom van inzet van zowel de leraren als de leerlingen. Heel in het bijzonder richtte spreker zich tot de ge slaagden. Ze moesten niet denken dat het er nu voor hun opzet, integendeel. Dit diploma is het toegangsbewijs tot de maatschappij en als zodanig is het eigenlijk het begin van jullie toekomst. De wnd directeur bedankte de heer Kronenburg voor zijn woorden en wen ste alle aanwezigen een behouden thuiskomst en een prettige vakantie toe. EINDEXAMENS DON BOSCO Aan de R.K. Technische school Don Bosco hebben de eindexamens van dit jaar ook weer plaatsgevonden. Op 15 juni vond er de diploma-uitrei- W M. Renkers. secretaris van het schoolbestuur, feliciteert een der geslaagden

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9