Schietvijfkamp werd vierkamp sport Hackneyclub trof si echt weer Dubbeltoemooi LTV Leusden Lookhorst huldigde kampioenen Timmerman en Troeleman sterk bij BVO'79 Verrassend resultaat voetbal Lisidunahof 31e prestatie- wandeltocht ab&tCLcu Emancipatie, ook in de schietsport. LEUSDEN-Door verhindering van de Amersfoortse reservepol itie werd schietvijfkamp van de SV Leusden betwist door het COM Utrecht, de SV Juliana Maarsbergen, de SV Zaanstad en de organiserende ver eniging. Voor het derde jaar stond deze wedstrijd op de kalender. De circa 50 deelnemers en mevrouw D. Zoetmulder in de rekenkamer troffen het bijzonder goed met het weer. De ontmoeting had als onderdelen 100 meter groot- en klein kaliber geweer en 25 meter zwaar- en licht kaliber pistool. Een vijfde klassement (met 3 van de 4 onderdelen) bracht aan het licht, dat de SV Leusden over goede all rounders beschikt. Ook bij de korpsen werd Leusden winnaar. Leusden winnaar. De uitslagen waren: GKG individueel: 1. Piet Salm, Leusden 192 2. PeterServaas.COM 189 3. Harm Wijers. Zaanstad 187 4. D. W. Zoetmulder. Leusden 186 KKG individueel: 1. Piet Salm, Leusden 184 2. Mat Rosier( Leusden 183 3. Hans van Worp. Juliana 183 4. Jan de Jong, Leusden 182 ZKP individueel: 1. Piet Salm, Leusden 179 2. J. Hoekendijk, COM 175 3. D. W. Zoetmulder, Leusden 171 4. Rien van Staveren, Leusden 169 LKP individueel: 1. Rien van Staveren, Leusden 186 2. Kees Kuijck, Juliana 184 3. Piet Salm, Leusden 180 4. D. W. Zoetmulder, Leusden 179 All rounders: 1Piet Salm, Leusden 556 2. D W. Zoetmulder, Leusden 541 3. Jan de Jong, Leusden 538 Korpsen: 1Leusden 1727 2. Zaanstad 1634 3. Juliana 1593 4. COM 1552 Morgen vertrekt een groep Leusden- se schutters naar Southend on Sea voor de return van de in 1978 in Leus den gehouden „interland". Rust en concentratie, voorwaarden tot succes. Zondag 1 juli: 14 00 uur: Ronde van Achterveld voor nieuwelingen Daarop aansluitend Ronde van Achterveld voor liefhebbers en veteranen. 19.00 uur: AMBC-puzzelrit t.g.v. de Tour de Junior. Achterveld Maandag 2 juli: 20.15 uur alg ledenvergadering Roda '46 in het clubhuis. Voor de rest van de sportkalender verwijzen wij u naar het programma van de Tour de Junior I 1 --Tv it Een Hackney-combinatie in actie. I.S5T LEUSDEN - De derde clubdag van de Nederlandse Hackney Club in 1979 werd in Leusden gehouden. Het Amersfoorts Ruitercentrum ver leende organisatorische medewer king. Helaas was het weer tijdens de in de voormiddag gehouden spng- wedstrijden van slecht tot eer slecht en dat kwam de publieks langstelling bepaald niet ten ga Om 12.00 uur begon de eigerjjke clubdag met diverse demonstdes. Het weer was wat beter geworden, maar het toeschouwersaantal bleef beneden de verwachting. Dat was jammer, want meerdere onderdelen van het programma waren het aan zien alleszins waard. Zaterdag waren nog zonnebrillen nodig op het LTV Leusdentournooi. LEUSDEN/CENTRUM - Op het ge zellige tennispark van de LTV Leusden aan het Valleikanaal werd zaterdag en zondag met 16 dames- en 22 heren- dubbels. samengesteld door de techni sche commissie, een zeer geslaagd tournooi gespeeld. Onder zeer goede weersomstandigheden verliep de eerste dag vlot Tot slot werd een ge zamenlijke barbecue gehouden Zon dag was. vooral in de voormiddag, het weer aanzienlijk slechter, maar dankzij de opklaringen konden toch nog tegen 15.00 uur de finales worden gespeeld. De eindstanden waren: Dames: 1 Greet Spijkma/Heleen van Mil tenburg. 2. Betty Klave/Margreet van Marwijk 3. Ilona de Boer/Ans Kooyman 4 Marga Slijpen/Ineke v.d. Breul Heren: 1 Jan van Wijngaarden/Otto Verrips. 2 René Otten/Frithiof Meijer 3. Bert van Loo/Wim Hassink. 4. Roel van Veen/Dick van Alphen. LEUSDEN/CENTRUM - De nog maar enkele maanden geleden opge richte (tweede) Leusdense badminton club BVO '79 blijkt duidelijk in een be hoefte te voorzien. Ondanks het „on mogelijke" speeluur op zaterdagavond in sportzaal de Meent, werd al spoedig het voorlopig op 60 geplande ledental bereikt. Voor meer leden is geen em plooi op de maximaal 3 banen in de sportzaal, zodat overgegaan moest worden tot het instellen van een wacht lijst. Er zijn al weer 10 wachtenden vóór u BVO '79 is inmiddels als lid geaccepteerd door de Nederlandse Badminton Bond en gaat aan de eerstvolgende competitie meedoen met 2 teams in de 4e klasse. Op de afgelopen drie zaterdagen zijn de eerste clubkampioenschappen ge speeld. Daarvoor bestond zeer veel belangstelling en vooral op de slot- avond werden bijzonder spannende partijen gespeeld De resultaten daar van waren: Dames-enkel om de 1e en 2e plaats versloeg Inge Troeleman Anja Bransen met 11 -4 en 11 -7 en Coby Timmerman won van Ellen van Dijen met 11-7 en 11-0 de strijd om de 3e en 4e plaats. Heren-enkel: Dick Timmerman klopte Joop Paschedag met tweemaal 15-8 om de 1e en 2e plaats. Cor Boersma bleek veel sterker (15-1 en 15-0) dan Erwin Troeleman de beslis sing om de 3e en 4e positie Gemengd-dubbel: met 15-6 en 15-7 bleven Inge Troeleman en Dick Tim merman om de 1 e en 2e plaats de baas over Lilian Paschedag en Cor Boersma Ellen van Dijen/Joop Paschedag wer den 3e en Anja Bransen/Ruud Versloot 4e door de uitslagen 18-14 en 15-0 Heren-dubbel drie games waren no dig (15-12, 4-15 en 15-6) in de finale tussen Johan en Dick Timmerman en de combinatie Cor Boersma/Joop Pa schedag Even spannend was de strijd om de 3e en 4e plaats met 15-11, 7-15 en 15-10 tussen Bart Saltzmann/Wim Nijland en Frans Palyama/Ruud Ver sloot en de eindstand in de Dames- dubbel poule was: 1 Joke Boersema-lnge Troeleman 6 2. Anja Bransen-Margriet Tim merman 4 3 Ellen van Dijen-Lilian Paschedag 2 4. Corrie en Evelien van Ginkel 0 AMERSFOORT - Voor de zieken huiscompetitie werd maandagavond onder voortdurende regen de wedstrijd ESBO (Sint Elisabeth-ziekenhuis) - Li sidunahof gespeeld. In Leusden verlo ren de Lisidunahovelinqen de eerste AMERSFOORT - A s zaterdag or ganiseert de Amersfoortse Christelijke Gymnastiekvereniging Wilhelmina voor de 31 e keer de traditionele 70 km wan deltocht De deelnemers krijgen dit jaar een zeer mooi parcours over de Veluwe voorgeschoteld. Inschrijving staat open voor iedereen boven de 16-jarige leef tijd. die medisch goedgekeurd is. Om 07.00 uur in de ochtend wordt gestart vanaf de kantine van de korfbalclub Amersfoort t o het Corderius College aan de Ringweg Dorrestein. De finish- contróle sluit om 21.00 uur Voor ver dere informaties kunt u zich wenden tot José van der Beek. Dinkelwijk 23, leus den-Centrum (tel. 45585). ontmoeting kansloos met 0-7 en de verwachtingen over een beter resultaat in de uitwedstrijd waren derhalve niet hoog. Voetbal blijft echter voetbal. De Amersfoorters begonnen al direct met een enorm offensief op het doel van de (reserve)doelman van de bezoekers. Vooralsnog zonder resultaat en de sen satie werd compleet toen John Derk- sen, na goed samenspel met Gerrit Jansma èn Ane Jansen, de ESBO- keeper met een boogbal liet vissen. De keistedelijke aanvallen werden steeds heviger Zelfs de doelverdediger van ESBO trok mee naar voren. Tot 3 mi nuten voor tijd hield Lisidunahof stand maar de. overigens dik verdiende, ge lijkmaker bleek niet te voorkomen. In deze sportief gespeelde wedstrijd ver loor ESBO haar eerste wedstrijdpuntje van de lopende competitie. Hockey. Na Klein Zwitserland heeft ook de hockeyclub Schaerweyde een eigen sporthal laten bouwen. Hockey. Volgens „Hockeysport" telde de KNHB per 1 november 1978 92 032 leden 7170 in een jaar). De mogelijkheid bestaat dat nog in de loop van dit jaar het 100.000e lid wordt be reikt. Noord-Brabant (23.102) is de grootste hockey-provincie, gevolgd door Zuid-Holland (18.058) en Noord- Holland (17.005). Utrecht is 5e met 7.301 en Zeeland 11e met 1.011 hoc keyers. Waterpolo. Door het 5-5 gelijkspel in de wedstrijd de Haaien - LZC '29 promoveren de Treffers (Rosmalen), de Haaien (Leusden) en LZC '29 (Leeuwarden) naar de landelijke 3e klasse van de KNZB. Livo (Lich tenvoorde) blijft 4e klasser LEUSDEN/CENTRUM - Al jaren heeft de LTV Lockhorst de goede gewoonte om na afloop van de com petities en bloc de kampioenen te huldigen. Zondag was het weer zo ver en even na 16.00 uur begon voor- zittec M. de Boer aan deze altijd dankbare taak. Net een veront schuldiging - net of hij er wat aan doen kon - voor het bescheiden aantal kampioenen dit jaar (de late bespeelbaarheid van de Leusdense banen heeft kennelijk een nadelige invloed op de training gehad) en voor de betrekkelijk geringe belang stelling in het Lcckhorstclubhuis (veel leden waren rog actief op het tournooi van 't Stor). Wat het aantal kampioeristeams betreft viel het best mee (niet iedere dag van de week is een zondag). Bij de senioren werden twee formaties in de dinsdagse huisvrouwencompetitie nummer 1, evenals het derde mixed-team in de zondagcompetitie, dat de rit boven dien met promotie naar de landelijke 3e klasse afsloot. Voor elk lid van de winnende ploegen had Martin de Boer waarderende woorden en een fraai boeket bloemen. Even ontstond een kleine paniek toen bleek, dat Lockhorst kan bogen op nóg een seniorenkampioen. Die was - in alle bescheidenheid9 - vergeten en de enige official, die het stelligheid uit- konst zou kunnen brengen, competi- tiefeider Ad Wisman, was met vakantie. De inmiddels na^r de A-poule van de wcensdagochtend ITA-damescompeti- tie gepromoveerde Vera Teeken, Nslleke Kessels, Simone van Nuenen Ellen Otten (wij noemen ter ge noegdoening hun namen) ontvingen dteraard ook hun bloemen Weer wat (ver de eerste schrik heen ging Martin je Boer rustig verder met de constate- Jng, dat de jeugd het dit jaar voortreffe lijk heeft gedaan. Met het niet meer zo Originele (maar wat kun je zonder spiekbriefje zo snel anders verzinnen?) „Wie de jeugd heeft, bezit de toekomst" gaf hij voor de huldiging van jong-Lock- horst het praatijzer aan de voorzitter van de jeugdcommissie BESTEK'81 De heer G. Bolk wist de oorzaak van de successen bij de jeugd de bijzonder goede samenwerking tussen de spe lers en speelsters enerzijds en hun (be geleiders, trainers en meelevende ouders aan de andere kant Voor elk van hen een cadeautje viel buiten de goede bedoelingen van Bestek '81 en daarom hield hij het. na overleg met zijn medebestuurders, maar op een gratis consumptie De spelers kregen boven dien ieder een bus tennisballen. De heer Bolk vergat geen kampioensteam in het navolgende rijtje: de jongste jeugd in de woensdagmiddag ITA- competitie, de zaterdagochtend en de zaterdagmiddagjeugd in de dis trictscompetitie. Dan was er nog de al ternatieve- of schaduwcompetitie van Alta. Leusderpark. Hoogland en Lock horst. Daar moet nog 6 weken voor worden gespeeld, maar halverwege de rit staat de Lockhorsterploeg op kop. Voetballers spreken in deze omstan digheden, aldus de heer Bolk, van een periodekampioenschap Hélène Rekkers nam, ook voor Margitte Bloemendal, Mark Buitendijk en Michiel Manten de voorzitterlijke bloemen in ontvangst voor „Zondag 3".

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11