eind augustus klaar Montessorischool oogste punt bereikt Blijhof start voor bereidingen nieuwbouw RAAD LEUSDEN KOMT BIJEEN FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant LEUSDER KRANT DE LEUSDER KRANT DONDERDAG 28 JUN11979 plaatselijk nieuws Hoogste punt Montessorischool: veel kinderen en één wethouder waarin al vele namen van kinderen stonden geschreven De heer Van Woudenberg en de heer Verburg signeerden het wandtableau gevolgd door verschillende personen die nauw betrokken waren bij de bouw. En dat was het teken om een glaasje te schenken en voor de kinderen was er LEUSDEN - Vanavond vergadert om 19.30 uur in het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2 te Leusden- centrum de gemeenteraad. Op de agenda van deze laatste vergadering voor de vakantie staat het volgende: 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Notulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Verdaging van de beslissing omtrent de vaststelling van het ontwerp-bestemmingsplan „Sportcomplex Valleikanaal". 6. Voorbereidingsbesluit gedeelte Leusden-centrum en werkgele- genheidsgebied 2e en 3e sector. 7. Vaststelling ontwerp-bestem mingsplan „Rozendaal". 8. Rapport uitkomsten c.a.i.-en quête. 9. Vestiging zaxeiijK recht voor de plaatsing van lichtmasten op het Burgemeester Buiningpark. 10. Aankoop perceel grond aan de Bavoortseweg van Eurowonin gen B.V. 11. Overdracht kavels bouwgrond1 t.b.v. de realisering van de clusterbouw door de deelne mers van Bouwcollectief Leus den '78 in het deelplan Lan- aenbeek. 12. Grondverkoop aan Nationaal Grondbezit N.V. t.b.v. realisering woningbouw in deelplan Lan- qenbeek. 13. Verkoop kavel bouwgrond aan de Rozenhaag/Torenakkerweg te Leusden-centrum. een ijsje. Wie zin had kon de school vast be zichtigen, voorzover deze er al stond, al duidelijk was de leuke opzet te onder scheiden van: rondom lokalen met kleine hoekjes en nisjes en in het mid den een grote gemeenschappelijke ruimte. 14. Ambulant functionaris t.b.v. het jeugd- en jongerenwerk. 15. Maatregelen in het kader van het subsidiebeleid 1980. 16. Doelstelling, uitgangspunten en criteria gemeentelijk welzijns beleid. 17. Inventaris sociaal-culturele ac commodatie Achterveld (voor malige St. Jozefschool). 18. Subsidie-aanvraag Gerefor meerd Pedagogisch Centrum te Zwolle. 19. Vaststelling exploitatievergoe ding kleuteronderwijs 1978 ex artikel 75, lid 3 der Kleuteron derwijswet. 20. Vaststelling exploitatievergoe ding gewoon lager onderwijs 1978 ex artikel 101 van de La- ger-onderwijswet 1920. 21. Nadere vaststelling exploita tievergoeding 1978 ten behoeve van de Ned. Hervormde lagere school te Achterveld. 22. Aanpassing kruising Midden- weg-Asschatterweg. 23. Eindwijziging begroting dienst gemeentewerken 1978. 24. Rondvraag. 25. Sluiting. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wethouder Gijs van Woudenberg onthult een tegeltableau De ontwerper van de Montessorischool, de heer Verhoeven met één van zijn medewerkers BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt iedere donderdag. G l.OS.l LEUSDEN - Afgelopen vrijdag 22 juli werd de „hoogste top" van de Montessorischool bereikt. De Mon tessorischool die gebouwd wordt aan de Uilenhoeve no. 39 zal, vol gens wethouder Van Woudenberg, nog steeds eind augustus klaar zijn. De bouwvakkers die aan het projekt werken hebben hier hun twijfels over, vanwege het tekort aan met selaars en de bouwvak die er nog tussen valt. Maar officiële bronnen houden het nog steeds op eind augustus. Het feit van het bereiken van de hoogste top werd feestelijk gevierd. Om twee uur 's middags gingen de kinderen in optocht naar het nieuwe schoolgebouw. Bij aankomst kregen zij allemaal een lekkere appel en het wachten was op de officiële onthulling van een „wandtableau". Vooraf sprak de voorzitter van de vereniging voor Montessori-onderwijs, de heer A. Woudstra, enkele woorden waarin hij duidelijk blijk gaf van zijn tevredeneheid over de vorm en de ligging van de nieuwe school. Vervolgens sprak ook wethouder G. v. Woudenberg zijn vreugde uit en me moreerde nog even de zaken die tot deze dag geleid hadden. Tenslotte was het woord aan de heer J. M Verburg, inspecteur van het lager onderwijs. Hij was de enige die de kinderen sa men met de leerkrachten, de ouders en de belangstellenden, echt boeide door de prettige wijze waarop hij de kinderen in zijn betoog betrok en juist tegen de kinderen praatte die in zo'n geval toch vaak maar staan te wachten. Wethouder Van Woudenberg ont hulde het wandtableau door een gor dijntje dat ervoor hing weg te trekken. Het wandtableau was een uit klei ver vaardigde plattegrond van de school REDAKTIE: Bert Vos en Marnlx Kreyns Redaktle-adres: Postbus 11, Lausdan/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Een glaasje prik voor de grote, een Ijsje voor de kleine belangstellenden vervolg van de voorpagina Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbameveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Camp, Flnnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 (sport); Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoon Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt f7,25 per kwartaal, f14,25 per half jaar en f28,- per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur); telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van f5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op giro: 871441 tn.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermel ding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. Óngeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. is een uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. meentewerken nog een paar andere nadelen op- de spoorladers zijn erg lang en kunnen moeilijk uit de voeten in de kleinschalig opgezette woonwijken in Leusden en het vuilophalen zou veel langer gaan duren, omdat twee spoor laders het werk zouden moeten van de zeven normale wagens, die Spitman nu in Leusden inzet. Volgens wethouder Wagenaar hoeft niemand zich zorgen te maken over de intensiteit van de aan- en afvoer van het huisvuil bij de over- laadplaats. De aanvoer beslaat twee dagen, waarop telkens zeven vrachten worden binnengebracht. De afvoer zal ook slechts twee dagen omvatten, waarop telkens twee met containers geladen wagens naar Utrecht zullen vertrekken. De route die de wagens volgen zal zoveel mo gelijk om het dorp heen gaan. LEUSDEN - De speeltuinvereniging Blijhof is gisteravond begonnen met de voorbereidingen voor de nieuwbouw Een aantal vrijwilligers hebben gisteren het tegelpad verwijderd en dat bete kende het begin van een reeks werk zaamheden. die volgende week zater dag hun vervolg gaan krijgen. Dan komt de firma Schoonhoeven het terrein egaliseren, waarop de nieuwbouw gaat plaatsvinden Na de bouwvak, op 6 augustus, komt de firma Salon- en Wagenbouw het nieuwe gebouw neerzetten Daarvoor zullen ongeveer vier weken nodig zijn, zodat Blijhof medio september de nieuwbouw hoopt te kunnen betrekken. Dan zullen ook de aktiviteiten van de speeltuinvereniging weer uitgebreid van start kunnen gaan. Een program maboekje met daarin alle aktiviteiten kan rond half augustus tegemoet ge zien worden. excursie wel te voelen, maar wethouder Wagenaar zag het niet zitten ..Geen van de genoemde plaatsen is u onbe kend en vanwege de tijd zou ik er op aan willen dringen dat u zich vanavond uitspreekt", aldus de wethouder, wiens advies werd opgevolgd. KOSTEN ONBEKEND De commissieleden spraken hun voorkeur zonder op de hoogte te zijn van de kosten die aan verschillende lo- katies verbonden zijn Die cijfers had de dienst Gemeentewerken nog niet voor handen Wel kon gemeentewerken directeur Pais laten weten dat de over- laadplaats op zich ongeveer 150 000,zal gaan kosten Daar komen dan nog eens de kosten bij van de aanleg van aanvoerroute en die va riëren van plaats tot plaats. Eén van de belangstellenden maakte naar aanleiding van de kosten don derdagavond een opmerking. Hij vroeg zich af of het niet goedkoper zou zijn om het huisvuil in Leusden door zogeheten spoorladers te laten ophalen en daar mee rechtstreeks naar Utrecht te rijden Afgezien van de kosten - die volgens Pais in het nadeel van de spoorladers uitvallen - somde de directeur ge- commissieleden vielen de mogelijkhe den nummer 1nummer 3 en nummer 4 al spoedig af. omdat ze of te dicht bij een woonwijk liggen, of aan de ver keerde kant van Leusden. Van de ove rige werd na korte tijd duidelijk dat het zandgat langs het Valleikanaal de meest geschikte plaats zou zijn Die plek is echter geen eigendom van de gemeente en het is nog maar de vraag of de particuliere eigenaar van het ter rein toestemming tot de aanleg van de overlaadplaats zal willen geven Van daar dat Wagenaar de commissieleden vroeg zich over meerdere alternatieven uit te spreken. Het voormalige defen siegebouwtje en het niet meer in ge bruik zijnde defensieterrein bereikten vervolgens de tweede en derde voor keur van de commissieleden Even leek het er op, dat de commissie don derdagavond nog geen uitspraak zou gaan doen over de plaats De CDA-er Piet Voormolen herinnerde er zijn me de-commissieleden aan dat het hier niet ging om de aanschaf van een paar schoenen en hij zei het raadzaam te vinden om eerst eens de verschillende plekken van nabij te bekijken. Ook Harm Offereins (GPV/SGP) en Marion Defares (PL) leken voor een dergelijke Voormalig defensiegebouwtje: tweede voorkeur Defensieterrein: derde voorkeur

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3