Buitenoefening ging vooraf houdt weer DWS rommelmarkt aan diploma-uitreiking Baaiman stopt als beheerder Ons Gebouw Woensdag in Tourweek weer braderie in Achterveld Twee nieuwe school hoofden Mevrouw Blom volgt op Singels weer in de prijzen Tourvaria DONDERDAG 28 JUN11979 Achtervelds nieuws ïjjTfj Aflj sTinr^ I Utrecht Keukonslr 9 1 030 31 22 75 H mmum m B Amersfoort Van RootselaarStr 4 033-3 39 39/ ACHTERVELD - De muziekvereni ging D.W.S. zal ook dit jaar weer tijdens de tourweek haar inmiddels traditioneel geworden rommelmarkt houden. Daar er jammer genoeg op de Hessenweg geen overdekte ruimte beschikbaar was zal deze rommelmarkt worden ge houden in de loods van de familie Hup- pelschoten aan de Jan van Arkelweg 15. De rommelmarkt zal echter dit jaar niet worden gehouden tijdens de bra derie doch op zaterdag 7 juli. Reeds vanaf 9.30 uur is er dan gelegenheid verder de gehele zaterdag deze rom melmarkt te bezoeken. Het zal echt weer de moeite waard zijn daar een bezoek te brengen. Er is weer een grote verscheidenheid aan artikelen aanwe zig en voor de liefhebbers is er zeker iets van hun gading te vinden. De op brengst van deze rommelmarkt zal worden besteed voor de aanschaf van een nieuwe tuba en een nieuwe bas. Met de aanschaf van deze instrumen ten zal een bedrag van ongeveer 3500- - 4000,- gemoeid zijn. D.W.S. hoopt dan ook dat velen de rommelmarkt zullen bezoeken en zul len kopen wat er van hun gading is. Er zal tijdens deze markt ook koffie en li monade worden verkocht zodat men tijdens het snuffelen tussen de rommel geen droge keel behoeft te krijgen Degenen die momenteel nog rommel hebben op te ruimen kunnen dit als nog bezorgen bij de heer Hans Janssen, van Oldenbarneveltstraat 25 of naar hem even een telefoontje geven dat wordt de rommel als nog opgehaald. Zijn telefoonnummer is 03425-2057. D W.S. verzoekt het bezoekende pu bliek hun auto's na 12.30 uur niet meer op de Jan van Arkelweg te willen par keren dit in verband met wielerwedstrij den van de Tour de Junior waarbij ook van de Jan van Arkelweg wordt gebruik gemaakt. De tourmoeders kwamen koffiedrinken bij Wout fietsjes) wordt woensdagochtend voor de 12e keer verreden. Dit deel van de tourweek staat onder de persoonlijke directie van me vrouw Meinten. Koffie met gebak heeft de tour-or ganisatie op donderdagochtend voor de adoptiemoeders en de vrouwen van de medewerkers. Zaterdagavond wordt de tourweek besloten met de grote prijsuitreiking in het rennershuis. De .zilveren" Tour de Junior valt te zijner tijd samen met 600 jaar Ach terveld. Bij leven en welzijn: succes gegarandeerd! Tn de Tour van dit jaar rijden opval lend veel meisjes mee Ook hier dus emancipatie. bij de grasbaanraces op 25 augustus te Amersfoort. NABESCHOUWING Hierna kreeg de arts Boersema het woord die een nabeschouwing gaf over de plaats gehad hebbende oefening. Op een zeer leuke wijze vertelde hij wat goed en wat fout was gedaan. De heer Winthouwer haakte er ook nog op in en deelde mede dat in verband met de hondenbeet het waarschuwen van de politie zeker niet vergeten mocht wor den. Mevrouw G. Janssen-Rijnders kreeg van hem een pluimpje voor het grimeren van de patiënten. De voorzit ter dankte hierna de leden van de ac tiviteitscommissie voor het in elkaar zetten van deze oefening Na de koffie werden de diploma's persoonlijk door de heer Boersema aan de geslaagden uitgereikt Voor hij hiertoe overging bracht hij de aanwezigen nogmaals on der de aandacht dat het wel zeer wen selijk is om steeds de vervolgcursus te volgen Dit om bij te houden hetgeen geleerd is, doch ook om alle wijzigingen die plaats vinden bij te houden Er zijn er 24 geslaagd doch ze komen niet allen uit Achterveld doch ook van buiten het dorp. Het schijnt dat de Achterveldse vereniging een zeer goede is. Hij wees hierbij op het huidige bestuur en ook nog op het oude bestuur onder leiding van de huidige ere-voorzitter de heer W. W van Dijk. Hij bracht verder ook nog even onder de aandacht dat de le den steeds goed oefenen hetgeen bleek uit de vele prijzen die reeds waren gewonnen. Dit alles en een goede in structeur zoals de heer Winthouwer komt een vereniging ten goede DANK Na de uitreiking van de diploma's dankte namens de cursisten de heer Van Westerlaak de arts Boersema en ACHTERVELD - Dinsdag 12 juni werd aan de cursisten van de gevolgde EHBO lessen de diploma's uitgereikt Het bleek dat alle 24 cursisten ook wa ren geslaagd. Voordat er echter tot de prijsuitreiking werd overgegaan was er voor de reeds gediplomeerde leden nog een buitenoefening. Dit was een buite noefening die er zeker mocht zijn Om ongeveer 19.30 uur kwam een moeder Ons Gebouw binnen hollen met de me dedeling dat haar zoontje ter hoogte van de St. Josephschool een ongeluk was overkomen. Onmiddellijk werden vier EHBO-ers ter olaatse aezonden. Daar bleek dat een jongen een ladder was opgeklommen en er daarna vanaf was gevallen. Hij lag bewusteloos on der aan de ladder en bleek een schedelbasisfractuur te hebben. Zijn vriendjes die het ongeluk zagen ge beuren liepen naar de gevallen jongen toe waarbij er een over een plank struikelde en hierbij een open en kelbreuk opliep. De andere werd door een hond gebeten en bekwam daar door verwondingen aan de binnenkant en bovenzijde van zijn hand. De drie jongens werd ter plaatse eerste hulp verleend terwijl ook de moeder werd gerustgesteld Na de eerstehulpverle- ning werden de patiënten afgevoerd naar Ons Gebouw Nadat allen weer in Ons Gebouw aanwezig waren werden zij door de voorzitter de heer W Hilverts verwel komd. Een bijzonder woord van welkom sprak bij tot de ere-voorzitter de heer W W. van Dijk, de artsen Boersema en Koch en de instructeur de heer Wint houwer. De echtgenote van de heer Boersema kwam later, terwijl de echt genote van de heer Koch jammer ge noeg verhinderd was. Hierna gaf de voorzitter nog even een terugblik op de grasbaanraces te Leusden die suc cesvol verlopen waren en moedigde verder de leden aan om zich beschik baar te stellen voor EHBO-assistentie de instrukteur Winthouwer voor de ge geven lessen. Het was volgens de heer Van Westerlaak soms wel eens droge stof die men te verwerken kreeg. On danks dat waren de cursusavonden steeds gezellig en werd er steeds graag en met aandacht naar de dokter en de instrukteur geluisterd. Namens de cursisten werd aan bei den een leuk cadeau aangeboden. Me vrouw Van Dijk-Smink bood bloemen aan aan de dames Boersema en Wint houwer terwijl de arts Koch ook een bloemetje voor zijn echtgenote in ont vangst mocht nemen. Allen waren zeer verrast en dankten de cursisten voor deze zeer leuke geste. Hierna dankte de voorzitter de jongens die het slach toffer zijn zeer goed hadden gespeeld. Zij werden beloond met een hartelijk applaus. Verder dankte hij iedereen voor het slagen van deze avond en bracht ook nog even onder de aandacht dat de Tourweek werd gehouden van 2 t/m 7 jyli. In de tourweek komt iedereen van zelf zoals men dat al jaren gewend is. doch ook bij de nieuwelingen-cours die op zondag 1 juli wordt gehouden kan er ook EHBO-hulp nodig zijn voor de deelnemers aan deze cours. Hij hoopte dat ook voor deze zondagmiddag vrij willigers zich zouden melden. De aan melding voor de zondagmiddag kan geschieden bij de secretaris de heer A Janssen, tel 03425-2139. Hierna bleef men nog geruime tijd zeer gezellig bij een ACHTERVELD - Na een zeer lange tijd zonder hoofd te hebben gefunc tioneerd zal de R.K. basisschool St. Joseph het nieuwe schooljaar weer beginnen met een hoofd. Met ingang van 1 augustus is aan deze school als nieuw hoofd benoemd de heer Wim Franken uit Assendelft. De heer Franken is 32 jaar en gehuwd. Heeft twee kinderen en zal zich in de maand juli in Leusden-Centrum gaan vestigen. Als op 13 augustus het nieuwe schooljaar weer begint zal er op deze eerste schooldag van af 8.45-9.45 uur kennis met het nieuwe hoofd kunnen worden ge maakt, dit tijdens het gezamenlijke kringgesprek. Verder zal er op de zelfde dag nog gelegenheid tot ken nismaking zijn van 19.00-21.00 uur in lil ACHTERVELD - Op 30 juni a.s. zullen de heer en mevrouw Baaiman hun functie als beheerders van Ons Gebouw beëindigen. De heer Baaiman heeft zich inder tijd enorm ingezet om in Achterveld tot de bouw van een Verenigingsge bouw - Dorpshuis te komen. Met an dere actieve leden van de Achter veldse gemeenschap wist hij door middel van een zakjes actie, het or ganiseren van een fancy-fair enz. het minimum bedrag bij een te brengen dat nodig was, voordat door ge meente, rijk en provincie de nodige subsidies en vergunningen werden verleend. Zeer actief was hij ook bij het grond werk en andere werkzaamheden die door besturen en leden van de vereni ging zelf werden verzet. Na de tot standkoming van het ge bouw was het beheer hiervan korte tijd in handen van de heer R. Grootkop. Voor deze bleek het beheren van het Gebouw onrendabel. Op verzoek van de toenmalige voorzitter en de secreta ris van Ons Gebouw de heren B. van Bergen en J. Coenen, verklaarde het echtpaar Baaiman zich bereid deze taak. althans voorlopig, op vrijwillige basis in hun vrije uren te vervullen. Dit voorlopig liep uit tot bijna 20 jaar Het kostte voor al de heer Baaiman nage noeg al zijn vrije tijd. De meeste vrije avonden en weekenden waren voor het gebouw. Hij was er niet alleen druk mee als er in het gebouw wat te doen was, maar ook met het maken van afspra ken. het berekenen van de kosten, het aanvragen van vergunningen, het zor gen voor de noodzakelijke vernieuwin gen en reparaties. Ook kwam een flink stuk administratie op hem neer. Het Stichtingsbestuur en de gebruikers van Ons Gebouw zijn het echtpaar Baaiman veel dank verschuldigd. Blijkbaar waren ook anderen deze mening toegedaan, want de heer Baaiman ontving kort ge leden een Koninklijke onderscheiding voor zijn vele verdiensten voor de Ach terveldse gemeenschap. Gelukkig is de heer Baaiman bereid gevonden om ook in de toekomst nog wel het een en an der voor Ons Gebouw te blijven doen Met ingang van 1 juli zal mevrouw W G Blom - v.d. Tweel tot beheerster worden genoemd. Zij zal zoveel moge lijk in het gebouw aanwezig zijn Mevr. Blom heeft in verscheidene Horeca be drijven gewerkt en was de laatste jaren dikwjls werkzaam in Ons Gebouw. Het adres van mevrouw Blom is Ruifweg 6a te Stoutenburg, tel 033- 409^2. Bij eventuele afwezigheid is een antwoord apparaat aanwezig dat ver meld waar en wanneer zij bereikbaar is. Het telefoonnummer van Ons Gebouw is 03425-1269 Mevrouw Blom aanvaardt haar taak vol animo Zij heeft voldoende mensen kennis om begrip te tonen voor de wen sen en verlangens van anderen. We zijn er van overtuigd dat dit zal leiden tot een prettige samenwerking tussen de gebruikers van Ons Gebouw, de be heerster, en het Stichtingsbestuur de gemeenschapsruimte van de school. Ook de R.K. basisschool Onze We reld krijgt met ingang van 1 augustus een nieuw hoofd In verband met zijn benoeming aan de R.K. basisschool te Heilo gaat het huidige hoofd de heer Ad Lucas Achterveld en Onze Wrereld verlaten In zijn plaats is benoemd de heer E. Overmars die reeds zeven jaar aan deze school als leerkracht is ver bonden. Gezien de lange tijd dat de heer Overmars aan deze school is ver bonden is hij bij iedereen bekend en zal er geen kennismaking plaats vinden Daar het schoolbestuur de heer Lu cas, die acht jaar als hoofd van deze school verbonden is geweest, niet on gemerkt wil laten vertrekken, zal er op 29 juni van 16.00-18 00 uur gelegen heid zijn afscheid van hem te nemen in de gemeenschapsruimte van de school, Onze Wereld ACHTERVELD - Wisten enkele ruiters van de Achterveldse rijvereni- ging De Singels enkele weken geleden enkele prijzen in de wacht te slepen zo was dit ook zaterdag 23 "juni weer het geval De Singels namen op die dag met hun pony-ruiters deel ajéïfc=de streekwedstrijd die werd gehouden in Blaricum. Er werd meegedaan voor de B-dressuur en het B-springen. Bij de B-dressuur was het in ring 10 Anja Schimmel die op Judy de tweede prijs in de wacht sleepte met 123 punten Ook bij het B-springen werd beslag gelegd op de tweede prijs door Aafke Bouma Gezien de successen van de laatste weken kan er wel worden gezegd dat het met de rijders van de rijvereniging de Singels het momenteel in stijgende lijn gaat. De allereerste Tour de Junior (1958) telde 56 renners in 14 ploegen. De hele onderneming ..kostte" toen en kele briefjes van 100,-. De 22e Tour (1979) heeft bijna 150 renners, verdeeld in 27 ploegen en daarmee is circa 23.000,- ge moeid. Naast Nederlanders doen dit jaar ook Engelse, Schotse en Duitse wielrennerijes mee. De mini-tour, voor Achterveldse kin deren van 4 tot 11 jaar (op gewone De persoonlijke tijdrit wordt dit jaar niet als proloog gereden, maar zal plaatsvinden op dinsdagmorgen. Woensdag beginnen de avondwed strijden een kwartier vroeger i.v.m. de na afloop te houden braderie op de Hessenweg. Ereprijzen worden beschikbaar ge steld door Z.K.H. Prins Bernhard, de commissaris van de koningin in de provincie Utrecht. Z E kardinaal Willebrands, de ambassadeur van de Duitse Bondsprepubliek. de ge meente Leusden. de gemeente Bar- neveld. de KNWU, enz Buiten de gele of groene truien voor de winnaars in elke leeftijdsgroep ontvangt iedere deelnemer minimaal een grote sporttas met inhoud. ACHTERVELD - Ook dit jaar zal er tijdens de tour de juniorweek weer een braderie worden gehouden Deze bra derie zal worden gehouden op woensdag 4 juli enwel op het gedeelte van de Hessenweg gelegen tussen de Hessenkar en de Coöperatie. Zoals nu reeds bekend is zullen er meer deelnemers zijn dan voorgaande jaren en belooft het ook weer een heel gezellige braderie te worden. Van de nenngdoenden zullen aanwezig zijn de Welkoopwinkel, slagerij van Wieringen, Electro Daatselaar. schoenhandel Westerlaak, Paraatwinkel van Dijk, boekhandel 't-Hoekje, bakkerij Schou ten, hout en ijzerwaren van Bekkum, groentehandel Jan van Dijk. de heer Muis (De zaterdagse visboer) en als laatste textielhuis Wijntjes. Ook zullen er een aantal verenigingen aanwezig zijn zoals de K .P.J., de tennisvereniging De Eemelaar, de muziekvereniging D.W.S. de Zonnebloem, de Christelijke school en mevr. Lokhorst met haar spinnewielHet feest comité is ook weer present met het rad van avontuur, een oliebollenkraam en een ballengooi tent. Als extra atractie zal er een portretten - tekenares uit Leersum en een stoel- vlechter het geheel komen opluisteren. Dorst behoeft er deze avond ook niet geleden te worden daar de Carnavals vereniging net als voorgaande jaren er weer met hun koffie-, limonade- en biertent zullen staan Dezelfde avond zal ook weer de kermis gaan draaien. Vanaf woensdagavond 4 juli tot en met de zaterdag zal er weer een kermis zijn op het terrein van de heer Rutte, gele gen achter de Coöperatie. Ook op deze kermis zal er weer voor ieder wat wils aanwezig zijn Degenen die nog inlichtingen over deze braderie willen hebben kunnen contact op nemen met de heer W van Middelaar, tel. 03425-2001

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9