Machtige solo van Jan Tromp Wout Meinten: eerste lustrum als tourbaas I leusilen hmnt" Leusder Krant Tourvaria FOTOKOPIE NODIG? Achtervelds nieuws Rozendaallaan9 Leusden-C. Een van de deelnemers aan de individuele tijdrit aan de start. Iedere avond komen de winnaars op het 1-2-3- schavot. Hier de allereerste gehuldigden van de 22e Tour. Wout Meinten d d. 25 juli 1974. Wout Meinten vandaag. Stand in het groene klassement: 1Thierry Detant 8 pnt 2. Jan Tromp 7 pnt 3. Arjen Tebberman 4 pnt. enz. Bij de 14-jarigen bestond de ..kop" in de tijdrit uit andere renners dan in de openingsetappe. Georg Scholten won in 2.15 en was daarmee de snelste tijd- rijder van het totaal Rob Hermeling en Stefan Bercz hadden 1 seconde meer nodig. Georg Scholten kwam in het geel met een totaal tijd van 37.34 min. Hij heeft nog concurrentie genoeg, want Michael Willems. Frank Meichsner. Rob Hermeling en Stefan Berrz hphhen slechts 1 seconde achterstand Frank Meichsner heeft de groene trui met 13 punten, gevolgd door Michael Willems (7). Stefan Bercz (4). enz in het ploegënplassement (29 equipes) is de stand: 1 Frejo metaalwaren 1.24.55 2. Cafetaria Kok 1.25.21 3. Batavus rijwielen 1.25.22 26. Leusder Krant 1.31.13 Het voordeel van het helemaal achteraan rijden is, dat je de ruimte hebt en een eigen begeleider. ACHTERVELD - Maandag is de 22e Tour de Junior begonnen. Onder zeer grote belangstelling en met uit stekend fietsweer vertrokken om 18.45 uur 36 12-jarigen voor hun 4 rondjes. Na een verwoed gevecht kwamen bijna alle renners en bloc over de eindstreep. De sprint werd sterk gewonnen door Bert Zikken, vlak voor Mike Deus en Iwan Detant. Voor de groep werd 25,48 min. afge drukt en de eerste drie renners kre gen 3, 2 en 1 sec. bonificatie. Leusder Krantrenner Peter Schaafsma kwam met nog vier an dere renners ten val, maar Kan op de tweede dag weer meedoen. Bij de 50 13-jarigen noteerden wij een zeer geslaagde lange ontsnapping van Jan Tromp, die op zijn eentje 26 se conden voorsprong wist te nemen. Thierry Detant en Robbie Maatkamp werden 2e en 3e. De 4 ronden werden (zonder tijds- vergoeding) gereden in 23,51 door Jan Tromp. De 59 14-jarigen hadden 6 rondjes te rijden en na enkele mis lukte uitlooppogingen, kwam vrijwel het volledige peloton op de meet af. Michael Willems, Frank Meichsner en John Eygermans waren 12 en 3. In het ploegen klassement kwam Frejo metaalwaren op kop, gevolgd door cafetaria Arle Kok en Batavus rijwielen. De ploeg van de Leusder Krant reed (nog) niet zo best en werd 26e van de 29 equipes. INDIVIDUELE TIJDRIT. Dinsdagmorgen werd de individuele tijdrit gehouden: 1500 meter tegen de klok en dat is geen kleinigheid Bij de 12-jarigen was het weer hetzelfde trio van de eerste etappe, dat de lakens uitdeelde, met dien verstande, dat nu de volgorde werd 1. Iwan Detant 2,16 en ex-aequo Mike Deus en Bert Zikken. elk in 2,30 min Het algemeen klas sement (nummer 1 draagt de gele trui) werd: 1. Iwan Detant 28.13 2. Bert Zikken 28,15 3. Mike Deus 28.16 Stand in het puntenklassement (groene trui): 1Bert Zikken 8 pnt. 2 Mike Deus 8 pnt. 3. Iwan Detant 5 pnt. 4. Dave Bol 3 pnt. Jan Tromp.de sterke winnaar van deeerste etappe bij de 13-jarigen won ook de tiidrit en wel in 2,17 en op de tweede plaats kwamen ex-aequo Dicky Dekker en Frank van Leeuwen (2,20). De voorsprong van de gele truidrager Jan Tromp groeide tot meer dan een halve minuut De stand is hier: 1. Jan Tromp 26.05 2. Frank van Leeuwen 26,37 - Dicky Dekker 26,37 Jan de sterke solist in de openingsetappe (13 jaar). Zoals verwacht kon worden is Wout Peel weer in Achterveld. Even over gewipt uit zijn emigratieoord in Well Incognito, hetgeen betekent niet in de bekende witte (nou. wit is wat te veel gezegd) overall, maar wel op klompen! Had u anders gedacht? Ook dit jaar heeft de Tour de Junior 2 kissmissen op de loonlijst. Het zijn Wendy en Anja, die twee jaar gele den ook reeds deze funtie hebben bekleed (maar nog steeds niet ver loofd of getrouwd zijn). Mien en Arie doen goede zaken op de tourcamping met een ..fritestent" vlak in de buurt. Opperwachtmeester G Kamps, het opperhoofd van de Achterveldse politie (met een splinternieuwe por tofoon), verklaarde ons desge vraagd. dat hij en zijn mannen het tot nu toe best redden met het handha ven van orde en rust tijdens de Tour Toch stelt ex-collega D. Bijl zich als nog graag beschikbaar als hulp sheriff voor het geval de zaak on verhoopt uit de hand loopt Wij zijn benieuwd naar Bijltjesdag. Behalve Nederlanders, Schotten, Engelsen en Duitsers rijden kenne lijk nog andere buitenlanders mee. Geoffrey Blaauw is een geboren Australiër en wat dacht u van Saskia Bergstörm (uit Zweden) en de Ita- liaantjes Jaques en Linda Richetti? Ook deze record-Tour wordt weer een groot succes. Mede dankzij de „tijdelijke stiefmoeders" van de bij na 150 rennertjes. Zo ziet u maar weer. dat vrouwen een belanrijke rol spelen in de Tour. Onze favoriete voor de damesprijs is Nicolette Bakvis (Uithoorn) en niet alleen vanwege haar leuke naam. Henny StamsnIJder bezocht dinsdag de Tour. Op een trekker werd hij binengehaald. ACHTERVELD - De tijd vliegt voorbij. Bijna net zo snel als de lucht ontsnapt uit een fietsband, wanneer een renner in een spijker of een stuk glas rijdt. Hoe kort lijkt het nog gele den, dat Jan Schouten de scepter zwaaide over de Tour de Junior? Toch is Wout Meinten nu al voor het vijfde jaar tourbaas in Achterveld! Hoe lang hij toen reeds vaste mede werker was van de Tour weet niemand precies - ook Wout niet - maar in 1970 promoveerde hij van commissaris (een mooie titel voor een bescheiden maar toch nuttige functie) tot hoofd van de Technische Dienst. Bij de 15e Tour, de kalender wees 1972, was Meinten opgeklom men tot voorzitter van het hoofdbe stuur van de onderneming, maar nog zonder het baantje van tourbaas. Dat gebeurde pas in 1974 en is nu al weer 5 jaar geleden. Ondanks de vele problemen en zor gen heeft Meinten nog altijd bijzonder veel plezier in zijn „werk". Niet alleen als propaganda voor de wielersport, maar vooral vanwege het machtige brok jeugdwerk, dat met de Tour wordt verricht. Grote genoegdoening geven hem ook de reacties van de rennertjes na afloop van de tourweek en lang blij ven ex-,,junioren" met Meinten in con tact. Vier jaar achtereen is Wout met een ploeg Nederlandse rennertjes naar wielerwedstrijden in Engeland geweest en vooral het dit jaar met zeer veel suc ces. Verder onderhoudt en vernieuwt de tourbaas de contacten met de spon sors en alle andere gulle gevers Een tijdrovend werk. maar zeer dankbaar want zonder die steunpilaren was de Tour niet lang aan het rijden te houden Ook niet zonder het legertje trouwe me dewerkers.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 11