Verlanglijstjes van de sportclubs werden groter Indeling voetbal competitie '79/'80 siNwri Sportnota 1975 kreeg uitgebreid vervolg Roda keurde ontwerp statuten goed Klaverjassen Voorzitters DONDERDAG 5 JUL11979 LEUSDEN/CENTRUM - De indeling van de voetbalcompetitie 1979-1980 van de KNVB-afdeling Utrecht is voor de Leusdense clubs als volgt: 1E KLASSE A (ZONDAG): Achterveld, Amsvorde (Amersfoort), DWSM (Maarssen), KVVA (Amers foort), Laren, Lelystad. Maluku Muda (Barneveld), Naarden (ex-Minis terpark), Nederhorst, Roda '46 (Leus den), Veensche Boys (Nijkerkerveen) en VVZA (Amersfoort). Het betreft gro tendeels hetzelfde gezelschap als ver leden jaar DSO (Utrecht) promoveerde naar de hoofdklasse en EMM (Hil versum) zakte af naar de 2e klasse Nieuw zijn de gedegradeerde ex- hoofdklassers Laren en WZA, alsmn» de Maluku Muda. dat als kampioen van de 2e klasse promoveerde Niet minder dan 7 van de 12 ploegen komen uit de regio Amersfoort, met talrijke streek- derby's als gevolg. Leuke dingen voor de penningmeesters, maar vol voetan gels en klemmen voor de spelers Hoewel iedere club met dezelfde kan sen aan de competitie begint, zien wij de Leusdense vertegenwoordigers vooralsnog niet verder komen dan de top van de middenmoot. Of de teams daarmee accoord gaan, is natuurlijk hun zaak. 1E KLASSE B (ZATERDAG) Benschop. Brederodes (Vianen). CSV Vitesse (Utrecht). Eminent Boys (Utrecht). Griftboys (Utrecht). JSV (Nieuwegein), Lopik, PUEM (Utrecht), Roda '46 (Leusden), Sperwer (Vree land) en VVJ (Utrecht) Roda zal het in de Utrechtse" afdeling niet gemakke lijk krijgen, maar heeft toch wel kansen op een positie aan de top, vooral als de roodzwarten zich een beetje buiten het domstedelijke strijdgewoel kunnen houden Nieuw in deze groep zijn de promovendi uit de 3e klasse JSV en Benschop, alsmede Sperwer, vorig jaar spelend in de parallel 1e klasse A. De promotie/degradatieregeling is voor beide afdelingen gelijk de kampioen promoveert naar de hoofdklasse en nummer laatst moet terug naar de 2e klasse LEUSDEN/CENTRUM - Verent gingsvoorzitters wil ik niet vergelijker met vissen. Alleen al omdat een ab normale vissterfte tegenwoordig nor maal is (soms meermaals per jaar!), terwijl een ongewoon hoog aantal kon achter elkaar aftredende voorzitters gelukkig nog een zeldzaamheid is. Di\ laar evenwel is het mis (of raak. zo u wilt). Op 12 april (daags voor de eerste van de twee ..vrijdagen de 13e, dié dil jaar mogelijk zijn en bovendien op pa gina 13) liet ik u weten, dat vier (vi ce)voorzitters van Leusdense sport clubs successievelijk hun hamer aan de wilgen hebben gehangen Het lijkt wel of de ..lol" er goed af is Vandaag is het 12 juli en daags voor de tweede ..vrijdag de 13e" van 1979. Laat ik nu weer drie aan hun pensioen zijnde voorzitters hebben voor u. U weet bovendien, dat het niet de laat- sten zullen zijn. Waar ik nu - aan het begin van de zomeropruiming - op doel. zijn dhe kopmannen van Roda '46. Technisch voetbalvoorzitter C v. d. Berg is reeds vertrokken, algemeen voorzitter wacht formeel nog tot de augustusvergadering (maar is in feite reeds non-actief) en Drifter im Bunde is vice-premier J. van Santen U leest het goed: na pakweg een dozijn rood zwarte bestuursjaren, is hij de interne intriges goed zat. Hij heeft dezer dagen zijn mandaat en de in zijn bezit zijnde verenigingsstukken geretourneerd aan het restant van het nu wel zeer incom plete bestuur Wat de oorzaak van alles is. laat ik in het midden (daar heb ik ook niets mee te maken) maar het is wel erg jammer, dat e.e.a. gebeurt in tijden van zeer grote zorgen Bij profclubs krijgt meestal de trainer de schuld, maar bij amateurs is dat kennelijk anders. Zo lang alles goed gaat. vindt men dat heel gewoon (daar is het bestuur voor gekozen!), maar pas op bij problemen. Negatieve kritiek wordt gemakkelijk gespuid, maar waar blijft af en toe een opbouwend woord? Jalouzie laat ik gevoegelijk buiten beschouwing, want zo'n lolletje is vandaag de dag het voorzittersbaant/e beslist niet Helaas mankeert het vaak aan wat gezond overleg, maar de clubs zitten wel met de brokken. P. C. LEUSDEN/CENTRUM - Veertien dagen geleden werd de ledenvergade ring van Roda '46 afgebroken omdat onvoldoende stemgerechtigde leden aanwezig waren. Maandag j.l speelde dat probleem niet, want de opkomst was bijzonder groot Ditmaal zat het be stuur in zeer kleine omvang achter de groene tafel Slechts 4 man sterk, maar dat bleek geen bezwaar Inmiddels hebben o m voorzitter H Huizenga (per 1 juli) en vice-voorzitter J. van Santen (enkele dagen na de vorige - afgebroken - vergadering) hun functies ter beschikking gesteld De heer G. Veer nam de honneurs waar. De verga dering handelde in hoofdzaak over de goedkeuring van de i.v.m. het nieuwe verenigingsrecht aangepaste statuten Die hadden volgens vele aanwezigen nogal wat haken en ogen en diverse aan te brengen wijzigingen werden geopperd Of de heer Veer die bij de notaris acceptabel kan maken, lijkt in lang niet alle gevallen zeker Het nieuwe Roda-ontwerp heeft namelijk het KNVB-model als voorbeeld Ondanks allerlei uiteraard goedbedoel de interrupties verliep de vergadering zeer vlot en binnen anderhalf uur waren de zaken geregeld Op de eerstkomende jaarvergadering, zo werd de leden beloofd, zal het gemi- niseerde bestuur zover mogelijk weer worden gecompleteerd Frits en Alie Wijnands (thans met va- cantie) verlaten Roda per 15 augustus als beheerders van het clubhuis. Zij werden maandag voortreffelijk vervan gen door Gert Duinsbergen. Tenslotte een geheel buiten de vergadering staande, maar ook voor Roda belang rijke, mededeling de gemeente heeft het parkeerterrein op het Buiningpark dezer dagen keurig voorzien van nieuwe markeringen en dat is een enorme verbetering KLAVERJASCLUB „LEUSDER TROEF' Uitslag 28 juni 1979. 1. Mevr Knol 5644 pnt. 2. Hr Bolt 5397 pnt. 3. Mevr. Grimberg 5259 pnt. 4. Hr v d Berg 5027 pnt. 5. Hr. Veerbeek 5020 pnt Stand per 28 juni 1979: 1 Mevr Knol 20060 pnt 2 Hr. Kleefstra 18977 pnt 3. Hr v d Berg 18907 pnt. 4. Hr. Veerbeek 18720 pnt. 5. Mevr Kleefstra 18539 pnt. 6 Hr Plattel 18183 pnt. 7 Mevr Grimberg 18158 pnt. Seer M. C. Krol, tel. 44289. Een bijzonder sterke groei kent hockey in Leusden. Parkeerdrukte op een hockey-zaterdag aan de Noorderinslag In 1974, waar de club toen twee noodvelden had. verdere ontwikkeling belemmerd door het bestaande tekort aan voorzienin gen GROTE ACHTERSTAND na 800.000 sporters, hetgeen betekent, dat ruim 37% van de 8,8 miljoen Ne derlanders in de leeftijdsgroep van 6 tot 50 jaar actief één of meer takken van sport in georganiseerd verband beoefenen. Van de niet-aangesloten sportbeoefenaren en recreatiesporters is geen exact cijfermateriaal be schikbaar. maar ook hun aantal stijgt Voor beide groepen is een uitbreiding van sportaccommodatie nodig Vol gens NSF-gegevens heeft de bezet tingsgraad van de 453 sporthallen en 255 sportzalen het maximum bereikt (gemiddeld 3000 sporters per sporthal). Vele takken van sport worden in hun Een maquette van hoe de schietvereniging Leusden haar complex zou willen hebben op het sportpark aan het Valleikanaal. LEUSDEN/CENTRUM - Dezer da gen verscheen de „Sportnota Leus den 1979". Het (zonder bijlagen) 55 pagina's tellende boekwerk is in feite een aanvulling op de sportnota van mei 1975 met verwerking van door de gewijzigde omstandigheden nood zakelijke correcties. Beide nota's zijn opgesteld door een speciaal in het leven geroepen werkgroep. De samenstelling daarvan verschilt sterk. Het college van B W ver strekte m.b.t. de oorspronkelijke nota de opdracht aan een geheel „ambtelijke" commissie en de door de Sportstichting Leusden geïn stalleerde werkgroep l.z. de nieuwe sportnota bestaat uit afgevaardig den van plaatselijke sportverenigin gen en dat zijn mevr. M. Upperman- Reinsma (bestuurslid LTV Look horst) en de heren J. Bernard (MHC Leusden), W. Koetsveld (bestuurslid LTV Leusden), C. van Oosten (ad viseurvan de LZ&PC de Haaien) en J. G. B. ter Weijden (bestuurslid van de BC Leusden en daarnaast bestuurs lid van de Sportstichting Leusden). Aan de hand van inventariserende onderzoeken met betrekking tot het aantal accomodaties en de gebruikers daarvan en op basis van de normbepa lingen werd de behoefte aan voorzie ningen vastgesteld O.a. werd een en quête gehouden onder de 22 bij de Sportstichting aangesloten verenigin gen Van 19 clubs met in totaal 23 tak ken van sport is antwoord ontvangen (de Crossvereniging Leusden. de Ruitervereniging de Singles en de schietvereniging Ons Genoegen reageerden niet). De vragenlijst diende te worden ingevuld tegen de achter grond van een prognose omtrent de be volkingsgroei in Leusden tot 1986. De ze had als basis de navolgende inwo nersaantallen: per 1-1-1975 17.144 inwoners per 1-1-1978 19.079 inwoners per 1-1-1982 25.050 inwoners per 1-1-1986 28.800 inwoners Sport maakt een spectaculaire groei door in Nederland. In 2 jaar tijd steeg het ledental van de bij de NSF aange sloten bonden en verenigingen met bij- 1977. Opening tennispark LTV Leusden. Zal wethouder G. van Woudenberg over 2 of 3 jaar In de „tweede" fase ook met dit bijltje hakken? Aan een deel van de sportieve wensen wordt reeds voldaan. Zo was het op 23 april 1979 bij de bouw van het hockeyclubhuis. totaal 3571 5413 7110 8820 jarten) Impala (gymnastiek en handbal) vraagt dringend om een sporthal en de handballers extra om een verhard veld (het thans in gebruik zijn de terrein mag vanaf 1981 niet meer gebezigd worden) en meer kleedgelegenheid De hockey club heeft in de periode 1980-1986 zes nieuwe velden nodig en wil verlichting (ten dienste van de training) van het grasvliesveld. Ook de korfbalclub An tilopen zit te springen om een sporthal en daarnaast om 2 eigen velden IJs club Zwanenburg wacht al jaren op een definitieve ijsbaan met verlichting en de Schietvereniging Leusden nog langer op een schietcomplex Het squash- genootschap heeft ook nog geen ac commodatie. De dne tennisclubs heb ben een tekort aan (buiten)banen en wensen met kracht een tennishal. De voetbalclub Achterveld is al tevreden met verbetering van het oefenveld. maar het wensenlijstje van Roda is veel langer: op korte termijn 7 velden en 2 oefenvelden, alsmede verbetering van de bestaande voorzieningen Voor de Haaien is polo in Leusden onmogelijk op hoqer niveau Resumerend stelt de werkgroep „Sportnota 1979", dat na de realisatie van een sporthal, een tennis/squash- hal, de uitbreiding van het Burg. Buiningpark en de afbouw van het sportpark aan het Valleikanaal, aan de behoefte aan sportvoorzieningen in Leusden tot 1986 voor het overgrote deel zal zijn voldaan. Ten aanzien van de aan te leggen sportaccommodaties in de ,,2e fase" komt men tot de con clusie, dat in dit gebied ruimte dient te worden gereserveerd voor een derde tenniscomplex in Leusden-Centrum en voor een twee voetbalcomDlex Het In 1971 geopende Achterveldse gymnastieklokaal, dat voor Avanti groter en hoger moest zijn. In onderstaand overzicht van het aantal sportbeoefenaren in Leusden, die actief zijn binnen de verenigingen, welke aan de enquête hebben deelge nomen. ontbreken de gevens van de IJsclub Zwanenburg (de schaatsers zijn niet het gehele jaar in actie) en het Squash Rackets Genootschap Leus den (hierover bestaat ter plaatse geen speelgelegenheid). Ook de badminton club BVO'79 (candidaatlid van de Sportsticht) is buiten beschouwing ge bleven) Een aantal sporten zouden volgens de prognose na 1979 fors kunnen groeien. Enerzijds door grotere belang stelling voor bepaalde takken van sport en anderzijds door het thans reeds be staande tekort aan accommodatie (zie wachtlijsten en ledenstops). Het aantal georganiseerde Leusdense sporters is van 1-1-1975 tot 1-1-1979 inmiddels reeds met ruim 50% toegenomen De bevolkingsaanwas in dezelfde periode bedroeg circa 15%. De werkgroep heeft ook een aantal dnngende wensen van de verenigingen op een rijtje gezet. Het is nog geen sin terklaas, maar desondanks doen wij een groep uit de verlanglijstjes. De badmintonclub Leusden wil op korte termijn een sporthal en verbeteringen in sportzaal de Meent hetzelfde geldt voor de volleybalclub Leos Avanti (gymnastiek, volleybal, badminton en taffeltennis) vindt een qrotere en ho- Achter sportzaal de Meent ligt een „trapveldje", dat bij droogte een woestijn en na enige regenval een moeras is. Handbalvereniging Impala zou hier graag haar verhard speelveld willen hebben. gere sportzaal in Achterveld noodzake lijk Op korte termijn uitbreiding van speelmogelijkheid is de wens van de Binnensportvereniging Leusden (bil- Tak van sport 1975 1979 1982 1986 badminton 90 114 255 325 biljarten 46 95 140 170 gymnastiek 790 970 1130 1300 handbal 40 100 120 140 hockey 225 409 730 1180 korfbal 90 162 185 215 schaken 57 106 140 180 schieten 143 172 430 600 tafeltennis 56 95 140 180 tennis 830 1460 2015 2100 voetbal 693 920 1090 1250 volleybal 265 460 575 680 zwemmen/polo 256 350 415 500

Leusder Krant | 1979 | | pagina 13