Buurtschap Wateiloo voert aktie tegen misbruik ventweg Doornseweg Voorstel tot reconstmctie kruispunt haalde het net Servicebedrijf v.d. Brug slaat vleugels uit Provincie zegt maatregelen toe Asschatterweg/Middenweg Raad in het kort DONDERDAG 5 JUL11979 plaatselijk nieuws 1.01 - Oneigenlijke gebruikers van de Ventweg moeten een salom maken tussen de geparkeerde auto's door LEUSDEN - De bewoners van de zogeheten Waterloobuurtschap (Oud Leusden) zijn een aktie begon nen tegen het misbruik van de ven tweg langs de Doornseweg. Deze weg wordt door automobilisten ge bruikt, wanneer er op de Doornse weg zelf een fille staat. Dat is met name tijdens spitsuren nogal eens het geval en dan razen automobilis ten met grote snelheid langs de file over de Ventweg, die daarvoor uiter aard niet bedoeld is. Om dit misbruik nu tegen te gaan voeren de bewoners van de buurtschap sedert korte tijd een aktie. Wanneer er een file dreigt te ontstaan parkeren zij hun auto's op de ventweg. beurtelings links en rechts Daardoor wordt hard rijden over de Ventweg onmogelijk, want de automobilisten moeten een ware slalom maken tussen de gepar keerde auto's De aktie heeft niet alleen in die zin succes, dat het voor de snelwegge- bruikers onaantrekkelijk is geworden om de ventweg te misbruiken, ook is nu de aandacht van de provinciale over heid hiervoor gewekt. Volgens een woordvoerster van de betrokkenen heeft de provincie inmiddels maatre gelen toegezegd. Deze zouden er uit bestaan dat op de Ventweg één rijrich ting zou worden ingesteld en wel in de richting Maarsbergen In de richting Amersfoort mag alleen bedienend ver keer en aanwonenden gebruik maken van de Ventweg. De maatregel zou op korte termijn te verwachten zijn, maar in ieder geval tot de invoering er van blijven de omwo nenden hun aktie volhouden Zij ge nieten daarbij de sympathie van de rijkspolitie, die kortgeleden aankondig de een strenger toezicht te houden op het gebruik van de Ventweg - Duidelijke taal - Drukte op Doornseweg; automobilisten schieten dan snel de ventweg op I nen we niet gaan zitten wachten op een structuurplan". Toch bleven de raadsleden tegen sputteren. Gerrit van Tiel (WD) merkte bijvoorbeeld op dat er niet zo'n nood oplossing gecreéerd moet worden als bij het kruispunt Burg. de Beaufortweg/ Groene Zoom En Jan Konijnbelt (CDA) meldde dat zijn partij steeds meer moeite krijgt met dit soort ad hoc-voor- stellen. Konijnenbelt nodigde de wet houder uit in de raadscommissie Ruimtelijke Ordening een overzicht te geven van verkeerssituaties die aan gepakt moeten worden. Wagenaar wil de dat best toezeggen en ging zelfs verder. De wethouder kondigde het in stellen van een werkgroep aan, die zich permanent met het Leusdense verkeer gaat bezighouden. Daarin knjgen raadsleden zitting, naast medewerkers van DHV en van de gemeentelijke dienst, terwijl ook enkele burgers uitge nodigd zullen worden mee te danken over de Leusdense verkeerproblema- tiek. ,,En van die werkgroep zou ik J graag voorzitter willen zijn", aldus Jan Wagenaar. eens een brief van de gemeente maan denlang onbeantwoord gelaten. Van daar de vertraging, die Gerrit van Tiel niettemin onterecht voorkwam. Eerst moet voor zoiets het zakelijk recht wor den verleend, dan pas kan tot aanleg worden overgegaan", zo meende Van Tiel Een standpunt dat door Wagenaar en loco-secretaris Frans Mikkers werd beaamd. ALLEENSTAANDEN In de commissie Welzijn zal na de vakantie de huisvestingsproblematiek van studenten en andere alleenstaan den weer eens aan de orde komen. Dit op verzoek van Corrie Verduin (PL) GLAS EN PAPIER De vraag of het wenselijk is om in - Henk Ossendrijver (CDA) de rondvraag een poging om aandacht te vragen voor de Vietnamese bootvluchtelingen Hij had dat woord amper uitgesproken of WD-fractie- leider Rients Bergsma tekende bij in terruptie protest aan Bergsma vond het ongepast om de problemen van de bootvluchtelingen inzet te maken van partijpolitieke belangen en verweet Ko nijnenbelt op dezelfde tour te willen gaan als landelijk CDA-fractieleider Ruud Lubbers deed. Daarop haastte Jan Konijnenbelt zich te verklaren dat het helemaal niet zijn bedoeling was om dit onderwerp met partijpolitieke oogmerken aan te snij den en slikte, kennelijk geschrokken van Bergsma's felle interruptie, de rest van het verhaal dat hij had willen hou den maar in. Jan Konijnenbelt (CDA) deed tijdens LEUSDEN - Het kruispunt As- schatterweg/Middenweg wordt ge- reconstrueerd. Daartoe besloot (donderdagavond de gemeenteraad, zij het bij slechts kleine meerderheid. Acht leden van de raad stemden voor het voorstel, zes raadsleden waren tegen. De tegenstemmers twijfelden met name aan de noodzaak van recon structie van het kruispunt op dit mo ment. Men was het met wethouder Wa genaar, indiener van het voorstel, eens dat het kruispunt onveilig is en dat er tezijnertijd wat aan gedaan moet wor den. ,,Maar is het niet verstandiger om eerst te wachten op een verkeerscir culatieplan en een verkeersstructuur- plan", zo vroegen Henk Ossendrijver (CDA) en Marjon Defares (PL) Wet houder Wagenaar liet daarop weten .vaniineping te ?ijn, dat reconstructie van het kruispunt daarop niet kan wach ten Hij bepleitte een versmalling van de weg aldaar, zodat het niet langer moge lijk is dat twee auto's elkaar de kruising naderen Wagenaar: ,.Dat is een veilig heidskwestie. die zo snel mogelijk op gelost moet worden. In zo'n geval kun- CORRESPONDENTIE - Jan Wagenaar was donderdag loco-burgemeester Leusden glascontainers te plaatsen zal door de dienst gemeentewerken wor den bezien, de CDA-er Konijnenbelt vroeg hier om Zijn fractiegenoot Henk Ossendrijver vroeg of het mogelijk was om vereni gingen die oud-papier ophalen te sti muleren door vanuit de gemeente een kleine vergoeding voor deze activiteit te geven Ossendrijver wees er op dat de Achterveldse muziekvereniging DWS bij iedere aktie enkele tonnen papier ophaalt en hij zag dat als een bijdrage in de oplossing van de Leusdense huis- vuilproblematiek Wethouder Jan Man- demaker (PL) zegde toe het te zullen bekijken BOOTVLUCHTELINGEN ROZENDAAL Het ontwerp-bestemmingsplan ,,Ro- zendaal" is donderdag door de raac vastgesteld. Eindelijk. Er was over dal onderwerp in de afgelopen jaren al zc uitvoerig gesproken, dat het nu als een hamerstuk kon worden afgehandeld. SUBSIDIE-AANVRAAG De subsidie-aanvraag van het Ge reformeerd Pedagogisch Centrum in Zwolle is donderdagavond niet door de raad behandeld Het voorstel, waarover in de raad tamelijk uiteenlopend wordt gedacht, werd aan het begin van de vergadering van de agenda afgevoerd en zal daar in augustus eerst weer op terugkeren 1.8 2.4 LEUSDEN/CENTRUM - Onvrede met een bestaande situatie kan voor een werknemer de eerste aanzet naar zelfstandigheid zijn. Uitkijken en dagen tellen of de kansen grijpen, die zich voordoen, vormen bijna au tomatisch de volgende fase in dit proces. Zeker voor iemand met een meer dan gemiddelde werklust en een flinke brok doorzettingsvermo gen. De nodige vakkennis geeft tenslotte de doorslag. Zo verging het ook Everard van de Brug. Hij stapte een paar jaar geleden van de ene dag op de ander uit de over all van onderhoudsmonteur in de sector .witgoed" (koel-, ijs- en vrieskasten, wasmachines, enz en begon in Leus den als kleine zelfstandige" een on derhoudsbedrijf in electrische huis houdelijke artikelen. Het bedrijf ontwik kelde zich voorspoedig en de ruimte aan de Hohorstlaan werd te klein. In januari van dit jaar kon een veel royalere behuizing worden betrokken aan de Burgemeester de Beaufortlaan 27. De heer van de Brug ging zich van toen af ook bezighouden met verkoop, plaatsing en onderhoud van koelap paratuur voor bedrijven. De nieuwste tak van de nog steeds groeiende onderneming beweegt zich in de richting van service-verlening aan veehouders in een ruime kring rond Leusden. Zowat een jaar geleden stapten vrijwel alle zuivelfabrieken in onze omgeving af van het systeem om dagelijks per paard en wagen of vracht auto de melk van de aangesloten boe ren in de bekende bussen" op te ha len Op de boerderijen werden opslag tanks geïnstalleerd en eenmaal per week wordt de gehele inhoud naar de fabriek gebracht. Op zichzelf waren de ze koeltanks en alles er omheen een hele verbetering, maar elke mechanis me en/of electrische voorziening heeft per definitie kans op storing Everard van de Brug heeft ervaren, dat niet alle leveranciers van koelinstallaties in de gelegenheid zijn om snel een storing te verhelpen en snelheid van handelen is bij eenmaal gekoelde melk een nood zaak Dichterbij gelegen gespecialiseerde onderhouds- en/of reparatiebedrijven zijn sneller op de plaats des onheils en door de kortere afstand goedkoper Beide factoren spelen bij de heden daagse boeren een rol. Koeltechniek is een van de specialisaties van de Leusdense firma en de heer van de Brug verwacht, dat die sector het be langrijkste deel van zijn bedrijf zal wor den. Hij is druk doende met de opbouw van een cliéntenkring Om onverwacht se storingen zoveel mogelijk te voor komen wordt uitgegaan van een onder houdscontract Een mankement komt vrijwel altijd op een ongelegen moment en dan moeten de relaties kunnen re kenen - net als bijvoorbeeld bij een veearts - op onmiddellijke hulp. Dat is in feite alleen mogelijk wanneer vaste af spraken bestaan tussen de partijen. Technische kennis moet daarbij hand- in-hand gaan met de bereidheid om te helpen Zonodig ook 's nachts en op zon- en feestdagen en die intentie heeft bovenbedoelde ondernemer bij de ver dere uitbouw van zijn bedrijf De raadscommissie Algemene Bestuurlijke Zaken zal zich na de va kantie eens buigen over de wijze waarop de gemeente bij haar bin nenkomende brieven van burgers afhandelt. PL-fractievoorzitter Rinse Bloemhof sneed dit onderwerp in de laatste raadsvergadering nog eens aan. Hij deed dat aan de hand van een brief van een aantal Groenhoutenbewoners, die klaag den over overlast van de in die wijk gelegen sportzaal. Het had een half jaar geduurd voordat deze mensen een duidelijk antwoord was gegeven en dat achtte Bloemhof wel wat erg lang. LICHTMASTEN Ook Gerrit van Tiel (VVD) had zich over een aanmerkelijke vertraging ver baasd. Het ging om het verlenen van een zakelijk recht voor enkele licht masten op het Buiningpark. Die licht masten staan er al ruim anderhalf jaar en Van Tiel vroeg zich af, waarom eerst nu het zakelijk recht aan de orde kwam. Loco Wagenaar legde uit dat er over die masten nogal wat gecorrespon deerd was tussen de gemeente en de LTV Lockhorst en dat de tennisvereni ging zich ook niet al te zeer had inge spannen voor een snelle afhandeling van een en ander Daar was ook wel Het nu nog onveilige kruispunt

Leusder Krant | 1979 | | pagina 5