Zesdeklassers namen afscheid POLITIE Wij gaan met vakantie, wat gebeurt er met onze huisdieren? LQf. I DONDERDAG 5 JUL11979 Beil*?llBI* iCIf itl LEUSDEN/ACHTERVELD - Op veel Leusdense scholen Is vorige week het sfscheld vtn de zesdeklas sers gevierd. Van sommige scholen ontvingen we een verslag|e van de festiviteiten en die drukken we hler- bl] af. ROSSENBERGSCHOOL Met een tikkeltje weemoed en trots namen onderwijskrachten, school bestuur en oudercommissie afscheid van de zesde klas van de Rossenberg- school. Duidelijk bleek, hoezeer de kin deren er aan toe waren „gelost" te wor den. Het barstte dan ook van de activi teiten in de Til. op woensdagavond 27 juni j.l. Nadat de heer Pierik een woord van welkom tot de ouders van de school verlaters had gesproken en iedereen voorzien was van koffie met cake, beet een aantal leerlingen de spits af met een niet slechte imitatie van de pop groep ..Queen", waarin gitarist Tom Hagenaars de grote uitblinker was. Wanneer een ouderpaar tot de ontdek king mocht komen een aantal elpees te missen, kan het zich wenden tot de le den van bovengenoemde band. die ze gebruikt hebben als bekken, behorende bij het broodnodige slagwerkin strumentarium. Er werden zelfbedachte toneelstukjes opgevoerd, waarin veel werd geïmproviseerd en de nodige grappen niet van de lucht waren. De spontane uitroep, dat is te leuk voor de jongens", heeft beslist niet in het script gestaan en veroorzaakte een daverend lachsalvo. De disco-achtige uitvoering van het sprookje Assepoester, met in de hoofdrol Jessica Heidendaal, kreeg een extra dimensie door glitterende en schitterende kleding en sieraden. De exorbitant grote schoen, die het arme kind om twaalf uur 's nachts pleegt te verliezen liet er geen twijfel over be staan, door middel van de knappe prins, zijn rechtmatige eigenaresse terug te vinden en het sprookje had ook hier weer een happy end. Anita Voorburg gaf een solo-optreden weg van het majorettewerk, waarbij zijn de béton zeer kundig hanteerde. De „kookdemonstratie" van Esther Pierik en Marrit Thomassen dreigde uit te lo pen op een regelrechte ramp, daar ve len vreesden de niet zo smakelijke in houd van een alluminium pan over zich heen te krijgen. Het is ook niet prettig om als borrelhapje rattengif, poeze- snorharen en kakkerlakken gepresen teerd te krijgen. -,Oc«> f De folders zijn bestu deerd, het budget bere kend, de reis geboekt. De vakantie kan komen. Twee of misschien wel drie we ken heerlijk luieren in de Spaanse zon of klimmen in de Alpen of zeilen op de Friese meren. Maar wat ge beurt er met de hond, de Ankie van Doorn zette in een volgend toneelstukje een deftige barones neer, die tot haar ontzetting verneemt, dat haar hondje in de stomerij, tegelijk met haar kostbare bontjas, meegestoomd wordt. U leest het; een zeker gevoel voor humor is de zesde niet vreemd. Ook Karin Pot kwam in dit stukje goed uit de verf als mevrouw Willemsen. Twee studenten van de Pedagogische Academie in Amersfoort voerden sa men met de kinderen een stukje jazz- ballet en twee volksdansje op. waarbij ook de ouders daadwerkelijk betrokken werden, en ons uithoudingsvermogen het zwaar te verduren kreeg Tijdens de daaropvolgende adem pauze kon iedereen een drankje drin ken en tegelijk de kostelijke foto's bekij ken èn kopen van een kampeerwee- kend, waar het nogal „Indiaans" aan toe is gegaan. Erg leuk als herinnering aan de afsluiting van een belangrijke periode in een mensenleven Getuigschriften en diploma's, spe ciaal voor deze gelegenheid gemaakt, werden uitgereikt door de heer Pierik en de eveneens schoolverlatende onder wijzeres mevrouw Heikens. Het komt mij voor. dat zulks toch altijd gepaard gaat met een plechtig tintje Dat vond Alex, een van de leerlingen ook en nam zijn waardevol document dus met ach terstevoren gedragen trui in ontvangst. Het leek hierna bijna onmogelijk voor enkele volwassenen, die nog even hun zegje wilden doen. om de tortelduifjes tot enige rust te manen Toch is het ervan gekomen en de mensen, die hen zes jaar lang begeleid hebben, werden uitbundig gehuldigd Tot slot van deze grandioze avond stelde de heer Pierik. hoofd der school, de nieuwe juf van de eerste klas voor, Liesbeth Janssen, en drukte „zijn" kin deren nog eens extra op het hart, direct na de vakantie een goede start te ma ken op hun nieuwe school en hoopte gauw nog eens iets van hen te horen Hij zei ook. dat de laatste drie maanden niet gemakkelijk waren geweest, maar dat ze samen in het laatste jaar toch ook veel prettige en goede dingen hebben beleefd, die hij niet licht zal vergeten. De Til is leeg Haar duiven zijn uitgevlo gen. H. Malmberg - Hofhuizen Calabrie 29 Leusden-C 'T PALET Ter gelegenheid van het afscheid van kat, de kanarie, de hamster, het goudvissenpaartje? Paniek? Onmenselijk is het om tegen de vakantietijd de hond en de kat uit de auto te gooien, de hamster te ver drinken en de goudvissen door het toilet heen te spoelen. Even onmenselijk is het om op andere wijze het dier aan zijn lot over te laten. Het dier is geheel af- de leerlingen van de zesde klas van de openbare basisschool 't Palet is ook dit jaar weer in de Mof een grote feest avond georganiseerd Ruim driehonderd ouders, belangstel lenden en leerlingen hebben genoten van een kleurrijk en muzikaal spek takelstuk. dat in de vorm van een wel zeer aantrekkelijke musical ten tonele werd gevoerd. Na een welkomstwoord van de voor zitter van de oudercommissie, de heer W. J. Buijtendorp, werd de musical „als we de handen in elkaar slaan" opge voerd, waarin de belevenissen van twee radiostations, de Flierefluiter en het Pipapopstation, die elkaar op alle mogelijke manieren proberen de loef af te steken Uiteindelijk weten de concurenten el kaar echter te vinden en besluiten ze gezamenlijk verder te gaan Maar voor het zover is spelen zich in de huiska mer, radiostudio en directiekamer en op het dorpsplein spannende taferelen af, waarbij de vonken er af vliegen De ruim veertig rollen werden met grote overgave gespeeld Vooral de met groot enthousiasme gezongen liedjes wargn hartverwarmend. Zonder de andere kleine spelers tekort te doen oogsten Melanie Hulsenbeck in haar creatie van zangeres „Zachte Sara en Thor Könings als disc-jockey „Jack de schijvenschieter" veel succes en kregen ze van het publiek extra bij val Een uitbundig applaus kregen te recht ook Remco Etten. Lex Hulsen beck en Mark Nauta. die lieten zien dat skateboardrijden meer kan zijn dan een gevaarlijke nieuwe sport. De muzikale begeleiding was ook nu weer in de deskundige handen van het uit zes personen bestaande „huisor kest" van de school Een speciale vermelding verdienen de dames Heere, Houting. Nieuwenhuts, Wesly en Boks. die met veel geduld en veel gevoel voor detail en timing de re gie en choreografie hadden verzorgd. Zoals alle jaren waren de kostuums en decors met zorg gemaakt terwijl ook het grime- en kapwerk van de heren Engberink perfect was verzorgd. Tijdens de pauze verrasten de leer lingen van de 4e klas de aanwezigen op enkele leuke luister- en meezingliedjes. Na afloop van deze bijzonder geslaag de feestavond kregen alle deelnemers van het schoolhoofd een aandenken aangeboden De feestavond werd zoals gebruike lijk voorafgegaan door een gezellige broodmaaltijd in de hal van de school Hieraan namen behalve de leerlingen hankelijk van uw goede verzorging en als levend schepsel mag het uw respect verwachten. Indien een mens geen respect kan opbrengen voor het leven van een dier en dat dier vlak voor de vakantiereis zo maar weg doet, verwachten wij dat diezelfde men sen in bepaalde situaties voor zijn medemens ook weinig respect zal kunnen opbrengen. Reserveer een pension Gelijktijdig met het bespreken van uw eigen vakantie dient u reeds iets te organiseren voor uw huis dieren. opdat zij niets in verzorging tekort komen. Is uw verre nicht be reid om enkele weken in uw huis te verblijven en de dieren (en planten) te verzorgen? Prima. Is uw buurvrouw bereid om tijdens uw af wezigheid de hond te voeren en uit te laten, de vogelkooi te reinigen en de luchtpomp van het aquarium te controleren7 Prima Maar als u niet beschikt over een verre nicht, een lieve buurvrouw of andere vrienden en kennissen, dan zult u vroegtijdig professionele on derdakverschaffers moeten in schakelen Dan zult u een plaatsje moeten reserveren in het dieren- pension. Hoe eerder u een plaatsje reser veert, hoe beter, want veel dieren- pensions zijn enkele maanden voor de vakantie reeds helemaal vol geboekt Voorkom daarom teleur stelling en reserveer nu. Een hond kan desnoods nog wel meegeno men worden, maar het zal slechts zelden voorkomen, dat u met de parkiet op vakantie gaat. Entingen Bij de reservering voor uw hond of kat zal het dierenpension u ook wel nader kunnen informeren over de entingen, die men verplicht stelt. Even in het kort: Voor honden: a. Hondeziekte - deze enting mag in de regel niet langer dan twee van de zesde klas ook de ouders, de leerkrachten en leden van de ouder commissie deel De maaltijd werd be sloten met het uitreiken van de school diploma's en een fraaie foto van de 6e klas door de heer A M van Aken. hootd van de school HERVORMDE SCHOOL ACHTERVELD Donderdag 21 juni waren het de zes de klassers van de Hervormde School met de Bijbel die in verband met het verlaten van de school afscheid namen. In het bij zijn van de ouders, de overige leerlingen en het personeel werd door de zesde klassers een toneel stukje op gevoerd getiteld Rode Karei Het stukje werd door de leerlingen met veel en thousiasme gespeeld Het was heel goed ingestudeerd en vlot gespeeld Aan het eind van de de middag werd door de leerlingen dank gebracht aan het onderwijzend personeel voor al hetgeen zij op de school hadden ge leerd. Het hoofd van de school, de heer Kamphorst, dankte de leerlingen voor de fijne manier van omgang. Hij hoopte dat ze verder in het leven zouden sla gen ONZE WERELD Donderdagavond 28 juni waren het de leerlingen van de R K basisscholen Onze Wereld en St Joseph die hun af scheidsavond hielden, elk in hun eigen school Op de school Onze Wereld na men de zesde klassers afschied in het bijzijn van alle leerlinge, ouders, schoolbestuur en oudercommissie Voor de pauze werd er door de leerlin gen van de 1 e. 2e en 3e klas een to neelstukje opgevoerd getiteld ,,De Prinses' Door de leerlingen van de klassen 4, 5 en 6 werd een toneel stuk opgevoerd getiteld ,,De tijdmachine'1 De aanwezigen hebben er echt van ge noten en de spelers werden dan ook met een hartelijk applaus beloond Aan het eind van de avond werd het hoofd van de school door een van de leerlin gen René von Bergh toegesproken Namens de zesde klassers dankte zij de heer Lucas heel hartelijk voor de fijne omgang tijdens het laatste schooljaar In verband met zijn vertrek werd hem namens de zesde klassers een wandkleed aangeboden waarop een boom met appels was geborduurd Elke appel bevatte een naam van een van de zesde klassers De heer Lucas jaar voordien zijn gegeven. Als „bewijsmateriaal" ontvangt u van uw dierenarts een ingevuld geel entingsbewijs. b Hepatitis - meestal wordt tegen deze besmettelijke leverziekte gelijktijdig met hondeziekte geënt. c. Ziekte van Weil - tegen deze bacterieziekte moet ieder jaar worden geënt. De hond is dan beschermd tegen de echte ziekte van Weil, die via ratte-uri- ne wordt overgedragen, maar ook tegen de verwante ziekte canicolakoorls. die rechtstreeks van hond op hond kan worden overgedragen. d. Rabiës - deze enting is absoluut onontbeerlijk, indien u uw hond wilt meenemen naar het buiten land. De enting werkt pas na dertig dagen en behoudt zijn geldigheid gedurende een jaar. maar op deze algemene regel zijn tal van uitzonderingen. Raadpleeg daarom uw dieren arts. Sommige pensions, voor al die pensions aie ook wel eens buitenlandse gasten hebben, schrijven deze enting voor aan al hun gasten, dus ook aan de binnenlandse. e. Kennelhoest - deze ziekte wordt door tal van virussen veroor zaakt en een enting geeft be scherming tegen enkele van de ze virussen Lang niet ieder pension zal deze enting ver plicht stellen Voor katten: a Kattez'iekte - aangezien katten vaak buiten rondlopen en lang niet iedere kat geënt is, is de mogelijkheid groot, dat geënte katten zichzelf besmetten en een hoge immuniteit opbouwen zonder ziekteverschijnselen te tonen. Daarom hoeven katten die geregeld buiten komen slechts één keer te worden in geënt. Echter indien u het ze kere voor het onzekere wilt ne men, is jaarlijks herinenting ge dankte hartelijk voor het aangeboden geschenk Hij hoopte dat ze met het geen ze op de basisschool hadden ge leerd bij hun verdere studie hun winst zouden kunnen doen ST. JOSEPH Dezelfde avond was het ook een af scheid van de zesde klassers op de St Josephschool Hier waren alleen aan wezig de scheidende leerlingen met hun ouders, het personeel van de school en leden van het schoolbestuur en de oudercommissie. Voordat de leerlingen aan hun bijdrage van deze avond begonnen, werd er eerst af scheid genomen van meester John. In verband met de benoeming van een PARKEREN BIJ BAVOORT Van de bewoners van het Molen hoekje in Leusden-zuid kwam op zon dag 24 juni andermaal bij de politie een klacht binnen over het dusdanig par keren van auto's door bezoekers van café Bavoort. dat de bewoners van het Molenhoekje hun eigen auto niet meer kunnen parkeren, of met de eigen auto niet weg kunnen rijden Overleg is gaande hoe en waar op minder hinderlijke wijze kan worden geparkeerd. De politie heeft de zaak in behandeling genomen VERNIELING Op maandag 25 juni deed een inwo ner van Leusden-centrum er bij de poli tie aangifte van. dat de antenne en buitenspiegel van zijn auto werden af gerukt. POGING TOT INKLIMMING In Leusden-centrum was op maan dag 25 juni een inwoonster bezig in haar slaapkamer, toen zij in een kamer naast de hare een geluid hoorde. Het kussen, dat zij daar tussen het raam had gestoken, was naar beneden ge vallen Een man bleek langs de regen pijp naar boven te zijn geklommen De vrouw schrok De man had het smoes je, dat hij een laken nodig had voor zijn kapotte auto. De politie heeft de zaak in onderzoek. VERNIELING Op de Middenweg werden op maan dag 25 juni door vandalen een aantal vernielingen gepleegd. Van de aldaar geparkeerd staande asfaltspreidma- wenst. Dit geldt zeker voor kat ten die nooit buiten komen. b. Rabiës - zie hiervoor. c. Niesziekte - vooral indien katten binnen verblijven met tal van andere katten, is deze enting zeker aan te bevelen. Vraag uw dierenarts om advies Het zal niet veel voorkomen dat andere dieren dan honden en kat ten in pension worden gedaan en daarom kan ook moeilijk een alge mene entingsregel gegeven wor den Konijnen zou men kunnen la ten enten tegen miyxomatose. dui ven tegen pokken en salmonellose, etc. De grote schoonmaak Waar dieren bijeenkomen, ko men ook dier-parasieten bijeen. Om te voorkomen dat het pension plaatselijk nieuws nieuw hoofd aan deze school moest een van de leerkrachten afscheid ne men. Dit was John Met enkele leuke toespraken en het aanbieden van ge schenken werd afscheid van hem ge nomen. De grote verrassing van deze avond was wel dat hij tjjdens dit af scheid telefonisch de mededeling kreeg dat hij als onderwijzer was benoemd aan een school te Amersfoort. Hierna was het de beurt aan de zesde klassers voor hun bijdrage deze avond. Op een zeer leuke en humoristische wijze wer den de schooljaren vanaf de eerste klas tot en met de zesde klas uitgebeeld. Hoe het soms in een klas toe kon gaan werd op een heel leuke wijze door deze leerlingen gespeeld. Zij kregen na af loop dan ook een daverend applaus. Als afwisselingsnummer werd er door hen ook nog een lied gezongen dat ge- chine weroen het bedieningspaneel en de achterlichten gesloopt De politie heeft de zaak in onderzoek. AANRIJDING MET GEWONDEN Op de kruising van de Asschatterweg met de Middenweg vond op maandag 25 juni een aanrijding plaats, waarbij een bejaarde fietser gewond raakte. Automobilist K uit Leusden-centrum kwam vanuit de richt Stoutenburg aan gereden. evenals de fietser de heer Van D. uit Leusden-centrum. De fietser wil de op het kruispunt oversteken, en werd gegrepen door de auto De bejaarde heer kwam ten val, en moest met een gebroken enkel en een hersen schudding naar een Amersfoorts ziekenhuis worden overgebracht. NAAR EXPLOSIEVEN GEZOCHT Op dinsdag 26 juni zocht de Explosieven-opruimingsdienst een terrein aan de Smousensteeg af op ex plosieven. Er werd niets aangetroffen. De granaat, die gevonden was bij de bankgirocentrale, werd ter vernietiging meegenomen. REEBOK GEDOOD In Leusden-centrum werd op dinsdag 26 juni om 415 uur in de ochtend op de Centrumweg door de automobilist J. uit Leusden-centrum een reebok gedood. Het dier stak vanuit een weiland plotse ling de weg over De reebok is overge bracht naar de poelier. De voorzijde van de auto werd ingedeukt. AANRIJDING Een vorkheftruckje, eigendom van de heer P. uit Leusden-centrum, was op dinsdag 26 juni bezig met het laden en lossen van een vrachtwagen, die ge parkeerd stond op de Eikenlaan. Auto mobilist H. uit Leusden-centrum nader de met zijn personenauto op het mo ment, dat de truckbestuurder zijn vork op de hoogste stand wilde zetten. De door uw huisdier wordt voorzien van vlooien en ander gespuis, is het noodzakelijk vóór de plaatsing eerst een ontvlooiïngskuur toe te passen of een controle in te stellen naar andere parasieten. Luizen bij voorbeeld. maar ook lintwormen. Voor de uitwendige parasieten kunt u in de dierenspeciaalzaak Uitste kende middelen verkrijgen en voor de inwendige parasieten kunt u zich het beste wenden tot uw dierenarts. Iets „eigens" Lang niet ieder huisdier ervaart het verblijf in een pension als een prettig uitje en menig dier heeft - vooral de eerste paar dagen - heimwee. U kunt die mismoedig heid een heel eind tegengaan door uw huisdier iets „eigens" mee te geven Uw hond en kat gaan na tuurlijk vergezeld van hun eigen bed of mand, hun eigen deken en hun eigen kauwbeen, kluif of iets dergelijks. Voederinstructies In pensions krijgen de dieren te eten uit de eenheidspan. De pen sionhouder zal u ongetwijfeld willen tonen, wat hij dagelijks op het menu zet. Heeft hij bijvoorbeeld niet het heel betrekking had op de scheidende onderwijzer en het waarnemend hoofd i' de heer Snijders Als dank werd de heer 'j Snijders namens de scheidende leer lingen een vogelkooi aangeboden waann enkele vogels dit ter aanvulling van de bij de school staande volière Na afloop dankte de heer Snijders de leerlingen en het team dat een heel jaar op een heel prettige wijze met hem had samen gewerkt Ook dankte hij het schoolbestuur en de oudercommissie voor het vele werk dat zij ook het afge lopen jaar weer hadden verzet Verder dankte hij de ouders voor het vertrou wen dat zij hem en de andere leerkrachten hadden geschonken om hun kinderen aan hun hoede toe te ver trouwen Hierna kregen de scheidende leerlingen nog een getuigschrift heer H. zag dit niet. De vork kwam te- gen het autodak van de heer H terecht De vork beschadigde het dak en del stijlen van de voorruit De voorruit vloog in stukken Gelukkig raakte niemand gewond. BEKEURINGEN Bij een kontrole op dinsdag 26 juni werd een bromfietser bekeurd, die zon der helm op een onverzekerde brom fiets reed De jongen kan zijn karretje op het Leusdense buro komen terughalen, als hij een verzekeringsbewijs kan to nen De bestuurder van een motorfiets moest in Leusden worden bekeurd, omdat hij met een snelheid reed, die thuishoorde op de TT-races in Assen AUTO UIT SITTARD TERECHT De eigenaar van een auto uit Sittard kon bij de politie in Leusden-zuid op dinsdag 26 juni zijn auto komen te rug.uien, die enkele dagen tevoren in Sittard werd ontvreemd De auto was onbeheerd in Woudenberg aangetrof fen. RIJVERBOD Aan de heer W. uit Woudenberg moest de politie op vrijdag 29 juni een rijverbod opleggen. Het was in verband met alcoholgebruik niet verantwoord de man langer aan het verkeer te laten deelnemen. De heer W had al een ont zegging voor de weekends opgelopen. POGING TOT AUTO-INBRAAK In Den Treek werd de achterruit van het rechterportier op zaterdag 30 juni van een aldaar geparkeerd staande auto ingeslagen De schoonzoon van de heer H uit Amersfoort was met de kinderen voor een varjaarsviering De» Treek ingegaan Er wordt niets uit de auto vermist merit voer dat u altijd geeft en stelt u het op prijs dat uw hond of kant toch uw voer blijft eten. geef dan een zak voer af waaruit de pensionhouder kan putten. Veel verder kunt u niet gaan, want daar heeft de pension houder geen tijd voor. Een menu met bijvoorbeeld om een uur of acht een sneetje brood met boter, om elf uur twee (honde)koekjes. om half één een beetje biefstuk met brood en jus, etc. kunt u verder wel ver geten De hond gaat mee Van al onze huisdieren kan de hond relatief het gemakkelijkst wor den meegenomen, al zal dal soms weieens problemen geven in hotels en op campings, waar de eigenaren honden de toegang weigeren. Als u naar het buitenland gaat is de enting tegen rabiës (hondsdol heid) verplicht en uw dierenarts kan u verder inlichten over alle mogelij ke beperkende voorwaarden Gaat uw vakantie in zuidelijke richting, dan dient u nog het vol gende te weten: In zuidelijke lan den, de landen rond de Middelland se Zee. (maar ook in Frankrijk tot op de hoogte van Parijs) komen teken voor, die we hier niet kennen Die teken doen precies hetzelfde als de teken hier: ze springen op de hond, bijten zich vast en zuigen een beetje bloed op om van te leven. De subtropische teken zijn echter de overbrengers van een tweetal ziekten, te weten babesiosis en ric- kettsiosis. Om te voorkomen, dat honden deze ziekte krijgen, dient u uw hond regelmatig op de aanwezigheid van teken te controleren. Eventueel kunt u hem een vlooienband om doen, die helpt soms ook tegen te ken. Wordt uw hond in Spanje, Frankrijk of Italië ziek, dan zal de plaatselijke dierenarts het ziekte beeld wel herkennen en de juiste behandeling voorschrijven, maar als uw hond pas ziek wordt als u weer in Nederland bent, dan is de kans groot dat uw eigen dierenarts zich een ongeluk zoekt naar de oor zaak van de ziekte. Vertel uw dieren arts daaróm, dat u pas bent terug gekeerd van vakantie en dat er dus een kans op één van de twee bo vengenoemde ziekten bestaat. Hij kan snel een adequate be handeling toepassen, zodat uw hond weer spoedig genezen kan worden verklaard.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9