Mooi weer en veel strijd in 22e Tour de Junior sroirr (2utffcf Thank you, Achterveld Tour-perikelen DONDERDAG 12 JUL11979 leusdEr krant: Achtervelds nieuws dat nog herinnert aan de enerverende tourweek, is de witte eindstreep dwars over de Jan Arkelweg, waar met een lach en een traan over het wel en wee van de Tour de Junior werd beslist. PC. ACHTERVELD - Wij hebben ook I een gesprekje gehad met twee En gelse ploeglqidsters Enthousiasme over de organisatie en dankbaar heid voor de gastvrije ontvangst I kwamen duidelijk tot uiting in het re- laas van mrs. Henderson en mrs. i Redgment. ..On our first visit tot i Achterveld we have all been very overwhelmed with the hospitality shown to the teammembers and ourselves Up to date the organiza tion and enthusiasm shown by ever yone envolved on the event, has j been the best. We are sure the boys will have a marvellous racingweek and every effort will be made to ma- ke sure that they will return next year i to Achterveld We would like to I thank everyone in the village for ma- king us so welcome and perhaps i one day can return the hospitality I QS°5 In de allereerste bocht van de openingsrit kwam Peter Schaafsma te vallen Goed voorzien van pleisters reed hij dapper de wielerweek uit JAN TROMP Bij de 13-jarige werd de meeste strijdlust getoond. De 7 individuele wedstrijden leverden 5 verschillende winnaars op. Jan Tromp reed een ver standige koers Hij won met ruime voor sprong de openingsetappe en ver hoogde de winst met de eerste plaats in de persoonlijke tijdrit. Daarna beperkte hij zich tot ..uitkijken en dagen tellen Altijd attent bij iedere vluchtpoging (vooral in de laatste rit) won hij alleen nog de etappe van vrijdag omdat zijn moeder toen jarig was en slimme Jantje persé de overwinningsbloemen voor zijn jarige moeder nodig had. Jan bleef de gehele week fraai in het geel Thierry Detant, een broer van de 12-jarige Ivan, is vooral sterk in de sprint en dat liet hij overduidelijk zien in de strijd om het puntenklassement: hij bleef van maan dag t/m zaterdag in het groen Tonny Berends. Peter Teep. Arjen Tebberman en Frank van Leeuwen waren de overige etappewinnaars. Frank werd bovendien nog eenmaal 2e en niet minder dan viermaal 3e Bij de 14-jarige was het krachtsver schil bijzonder gering De Duitsers Frank Meichsner en Stefan Bercz. lichtelijk geholpen door landgenoot Georg Scholten. wisten zich net nog de Nederlandse concurrentie van het lijf te houden Meichsner won 3 etappes, Bercz 2 en Scholten 1 Michael Willems was de enige Nederlandse ritwinnaar. Daarnaast werd hij driemaal 2e en eenmaal 3e. Hij was in het eindklas sement de beste Nederlander en dat leverde hem de ere-medalje op van ZKH prins Bernhard. De top van de klassementen was 12 jaar: 1Ivan Detant 2 Bert Zikken 3. Mike Deus 4 Dave Bol 5. Harold Maats 6. Jacques Richetti 7 Ferry Jacobs 8 Patrick Koster 9 Fred Tromp 10 Marcel Lochem 13 jaar 1 Jan Tromp 2. Frank v Leeuwen 3. Kees Hummel 4 Peter Treep 5. Thierry Detant 6. Benno Stokkink 7. Andy v.d. Pauw 8 Tonny Berends 2.30.14 2 30.16 2.30 33 2 30 34 2.30 36 2 30 36 2 30 37 2 30 44 230 44 2 30 46 2.20 56 2.21 25 2.21 29 2 21 31 2.21.34 2.21 36 2.21.37 2.21 8 Michael Willems (midden) was de enige Nederlandse ritoverwinnaar bij de 14-jarigen. Stefan Bercz. de winnaar van de Tour de Junior 1979 ACHTERVELD - De Tour de Junior 1979 is weer voorbij en de rust is teruggekeerd in het an ders zo stille Achterveld. Een terugblik op de weer zeer goed geslaagde 22e editie van de Achterveldse wielerweek laat zien, dat er veel spanning gewsst is en veel strijd werd geleverd. Mooi weer lokte iedere dag veel toeschouwers naar het parcours. Het meest opvallende van deze Tour de Junior was wel, dat de drie etappe-koersen - er werd in drie leeftijdsgroepen gefietst - zeer verschillend van aard wa ren. De jongste groep werd vol ledig beheerst door Bert Zikken, Ivan Detant en de Duitse Mike Deus. Zeer „intéressant werden de wedstrijden van de 13-jarigen door de nogal eens geslaagde uitlooppogingen en in de oudste leeftijdsgroep viel de gelijkwaar digheid van de deelnemers op, met de Duitsers een tikkeltje sterker dan de Nederlanders. De Engelse en Schotse renners kwamen dit jaar vrijwel niet op de voorgrond. Bij de 12-jarigen verdeelden Ivan Detant. Bert Zikken en Mike Deus vrij wel alle dagprijzen en de topposities in de gele en groene klassementen Bert Zikken had van ons best de prijs voor de onqelukkiqste renner moqen kriiqen, doch die ontbrak bij de enorme massa beloningen, üe altijd even vrolijke jonge Drent pakte de gele trui in de eerste etappe Hij raakte dat teken van macht en waardigheid op de tweede dag kwijt aan Ivan Detant en ondanks een 3e plaats in de tijdrit. 3 ritoverwinningen en een 2e plaats in de volgende etappes kwam hij in de eindrangschikking 2 se conden tekort voor het geel Hij troostte zich wel met de groene trui. die de Duitser Mike Deus vijf dagen had gedragen, na de enerverende slotrit Bertje ging daar duidelijk boven zijn krachten, want aan de finish zakte hij volledig uitgeput in elkaar Een onder zoek in een Amersfoorts ziekenhuis weer gelukkig uit, dat de situatie niet ernstig is. De prijsuitreiking (en daar lag nogal wat op hem te wachten) kon hij helaas niet meemaken. Ivan Detant (driemaal 1 e, eenmaal 2e en driemaal 3e) was evenwel een waardige winnaar van het algemeen klassement. Een meelevende brief van thuis geeft nieuwe energie. 14 jaar: 1 Stefan Bercz 3.31.24 2. Frank Meichsner 3.31.26 3. Michael Willems 3.31.27 4 Eddy Heking 3.31.30 5. Georg Scholten 3.31.34 6 Rob Hermeling 3.31.35 7 Dick Kollen 3 31.37 8 Hans Reints 3.31.37 9. Cor Broekhuizen 3 31.37 10 Jan Scheppink 3 3137 Het ploegenklassement werd ge wonnen door Frejo in 8 19 01 met Brouwer (op 4 sec en Arie Kok (op 8 sec als 2e en 3e Slokker (op 16 sec.) van Egdom (op 24 sec Kraanen (op 30 sec Impex (op 1 19 minv d Berg (op 1 41 minAchterveldse Midden stand (op 1.49 min en Voorbij (op 2.08 min kwamen op de volgende plaatsen. Pech en kleine ongelukjes brachten de ploeg van de Leusder Krant op de 26e plaats van de 29 equipes Altijd goed voor een positieverbetering in de Tour van 1980 KNWU-consul Oskam startte de 13-jarigen. Jan Tromp (2e van rechts 1e rij) werd de uiteindelijke winnaar. Tour de Junior zonder steunpilaren Hier heeft u er twee. 2.21.38 2.21.38 I LEUSDEN/CENTRUM - De Tour de Junior is geen klakkeloze copie - op Madurodamformaat - van de Ronde van Frankrijk Dat zegt de Achterveldse organisatie Die hakt al 22 jaar met het zelfde bijltje en kan het dus weten. Wel heeft de Tour de France als (lichtend) voorbeeld gediend bij de op- en uit- j bouw van de internationale wielerweek I in Achterveld Wie zijn ogen de kost gaf, zag duidelijk verschillen maar ook punten van overeenkomst. Wat dit laatste betreft, wordt ook in het Meintencircus het materiaal van de renners steeds beter en duurder. Daar wordt in hoofdzaak de fiets mee be doeld. Ik gaf u volkomen gelijk wanneer u beweert, dat een rijwielhandelaar te genwoordig zonder blikken of blozen voor een beetje" sportfiets pakweg duizend gulden durft vragen Dat daarom een racekarretje veel meer moet kosten, kan ik echter nie.t volgen. Aan zo n trapding ontbreken gewoon- 9 Rudie Schalier 10 Wilco Philips Ploegleider Ad helpt Johnny Oudshoorn na peGh weer omgang voor zijn laatste meters. lijk een bel. spatborden, verlichting en wie \yeet, wat nog meer, maar daar over wil ik niet vallen. Wel zit ik nog alti/d met een heel groot probleem: waarom werd de knul met een fietsje van dik drieduizend piek onder zijn bips geen winnaar? Bepaald geen moeite had ik met de aanwezigheid van de EHBO bij de Tour. De dames en heren waren keurig voorzien van bijzonder handige ,,vis- koffertjes", kennelijk rijkelijk gevuld met jodium, verband, pleisters en meer van die handel Geen overbodige luxe, dat is wel gebleken Aan het einde van de wielerweek waren in vrijwel elke pelo ton heel wat reparaties" te zien en niemand laat zich zomaar voor de lol verbinden of beplakken, al was de Achterveldse Eerste Hulp heel wat goedkoper dan de doorsnee huisarts. De 22e Tour is voorbij en Achterveld werd weer het rustige dorp, dat door een plaatselijke historicus (de vijfde letter is beslist geen ,.e') de Toe gangspoort tot de Vel uwe en de Parel van de Gelderse Vallei wordt ge noemd. Wout Memten Co zijn met vacantie en opper Kamps zag zijn le gertje van menselijke praatpalen - vrijwel op elke hoek van het parcours was oom agent paraat-teruggebracht tot de normale omvang Verdwenen uit het dorpsbeeld van de vorige week zijn de vele vlaggen en spandoeken, de jurytent, de tourcamping, de Blik- semkrant, de vele honderden meters dranghek en de witte overall's op mis schien een enkele na, waarin dan geen tourmedewerker is verstopt maar een optimistische i/sco-venter. Het enige,

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7