op hol geslagen Midden Nederland fietstochten vanuit Leusden leusilen hifit - Bezwaren staatssecretaris defensie deels gegrond - Doornseweg moet worden aangesloten op R28 Uitslag klaverjassen LEUSDER KRANT Leusder Krant 1 I DONDERDAG 19 JUL11979 ffi DE LEUSDER KRANT FOTO-KOPIE NODIG? l-SS^ tU TUIHT0K0 plaatselijk nieuws Op de grens van Leusden en Soesterberg is het tracé ook al uitgezet. vervolg van voorpag. Een aantal bezwaarden ging inder daad door naar Gedeputeerde Staten. Er kwamen daar in de twintig bezwaar schriften tegen het raadsbesluit binnen, maar het aantal ondertekenaars was veel groter. Tot de bezwaarden be hoorden onder andere de werkgroep Rijksweg 28, de stichting Natuur en Mi lieu, het Schoutenhuis, de inspecteur voor de Ruimtelijke Ordening, de hoofdingenieur-directeur Landinrich ting en de hoofdingenieur-directeur Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Op 21 janauari 1975 gingen Gedepu teerde Staten akkoord met het be stemmingsplan en werden de ingediende bezwaarschriften onge grond verklaard. Wel wijzigde het pro vinciaal college het een en ander. Zo _kwam de aftakking van het nieuwe tracé in de richting van de Stichtse rotonde te ■hervallen. BEGRAAFPLAATS Van de genoemde bezwaarden gin gen er vier door naar de Kroon: de Kerkvoogdij van de Hervormde Ge meente in Leusden, de werkgroep Rijksweg 28, de Stichting Natuur en Mi lieu en de staatssecretaris van Defen sie. De eerste drie richtten zich met na me tegen de aanleg van de weg. De Kerkvoogdij deed dat omdat de weg tussen de begraafplaatsen door komt te lopen, hetgeen de rust op de be graafplaatsen ernstig zou verstoren. In haar Koninklijk Besluit erkent de Kroon dat aanleg van de weg aantasting van de rust zal betekenen, maar zij laat het rijksbelang prevaleren boven het par ticuliere belang van de kerkvoogdij. Kernpunt van de bezwaren van Na tuur en Milieu en de werkgroep Rijks weg 28 was het feit dat de nieuwe weg een belangrijk stuk natuur gaat door snijden Ook dat erkent de Kroon wel in het Koninklijk Besluit, maar er wordt aan toegevoegd dat zij geen andere route ziet voor aanleg van de weg De Kroon acht het niet aangetoond dat verlegging van het tracé - de bezwaar den hadden een alternatieve route aangegeven - een vermindering van de aantasting van de natuur zou beteke nen. In het KB wordt er aan herinnerd BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt iedere donderdag. REDAKTIE: Bert Vos en Marnix Kreyns Redaktle-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteur Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbameveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Camp, Finnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 (sport); Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE; Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: |Het abonnementsgeld bedraagt f7,25 per kwartaal, f14,25 per half 'aar en f28,- per jaar. IKLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te Ihebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met lonze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur); Itelefoon 033-40691. |Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be ging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. [NABESTELLEN FOTO'S |De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe- 'ellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij Druitbetaling van f5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op |lro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermei- ling van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. eveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste ito's thuis. lis een uitgave van de BDU-Krantencombinatie, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. Rozendaallaan 9 Leusden-C Zomer voordeel Aluminium tuinstoelen, opklapbaar. nu: 1 3.95 4 stuks 50.- trefpunt voer piintenvHenftn AMSTERDAMSEWEG 139 -033-17031 3812 RR AMERSFOORT ACHTERVELD - Een inwoner uit De Bilt met vakantie in Kootwijk, wilde dinsdag zijn pony en ponywagen over brengen naar zijn vakantieadres. Sa men met zijn zoontje werd via de bin nenwegen de tocht aanvaard Aan de Asschatterweg tussen de Zandbrin- kinermolen en de Postweg werd halt gehouden om de pony te laten rusten en wat te laten eten Terwijl het dier rustig aan het grazen was, werd er in de onmiddellijke nabijheid met een tractor het gras van de wegbermen gemaaid Vermoedelijk geschrokken van het la waai van de tractor en het daarop rond- schijnende zwaailicht ging de pony met de wagen achter zich er vandoor. De eigenaar wist het dier nog vast te grij pen, doch kon het niet houden. Hij kwam te vallen en kreeg de wagen over zich In volle galop ging het richting Achterveld. Bij het kruispunt met de Hessenweg gekomen ging het recht door de Pater Stormstraat in. Even voorbij de kruising met de Walter van Amersfoortstraat werd geprobeerd het dier met de wagen te doen stoppen Dit I lukte niet Het hele geval ging links af de van Oldenbarneveldstraat in Door de zeer hoge snelheid kwam de pony met de wagen op het trottoir terecht. De wa gen kwam tweemaal met een paal van de straatverlichting in aanraking waar door de wagen behoorlijk werd vernield, Na nog een geparkeerde auto te heb ben geraakt kwam het dier op het erf van een woning tot stilstand De ge raakte auto werd slechts licht be schadigd. Verdere gevolgen had deze wilde rit niet Vermoedelijk in verband met de vakantietijd was er op de Hes senweg en de overige gepasseerde wegen geen verkeer, waardoor er ver der geen ongelukken zijn gebeurd. Het mag zeker een wonder worden ge noemd, dat gezien de afstand die door de op hol geslagen pony werd afgelegd slechts een auto werd geraakt Hoewel de eigenaar de ponywagen over zich heen gekregen had. kwam deze er al leen met de schrik vanaf. MILITAIRE TERREINEN De bezwaren van de staatssecretaris van Defensie richtten zich tegen de door de gemeente opgestelde voor schriften ten aanzien van de in het be stemmingsplan gelegen militaire terrei nen. Allereerst keert de staatssecreta ris zich tegen handhaving van het kamp Waterloo op grond van het zogeheten overgangsrecht Dat houdt in dat er niets aan de bebouwing veranderd mag dat het plan tot aanleg van dit stuk rijks weg al dateert uit de zestiger jaren. In 1963 wofdt op het betrokken ministerie voor het eerst over deze route gespro ken. In 1968 werd deze weg opgeno men in het Rijkswegenplan. Het Ko ninklijk Besluit maakt melding van een .heroverweging" die sedertdien heeft plaatsgevonden. Een nieuwe evaluatie was nodig in verband met de verander de opvattingen ten aanzien van de groei van het autoverkeer en de waarde van natuur en milieu. ,,Deze heroverweging heeft echter niet tot een andere visie geleid", aldus KB DOORNSEWEG De Kroon heeft in het bestem mingsplan ten aanzien van de wegen een tweetal veranderingen aange bracht. Doortrekking van de Kolonel van Rooyenweg acht de Kroon niet lan ger noodzakelijk, gezien het feit dat de provincie de tak van de R 28 naar de Stichtse Rotonde heeft laten vervallen. In plaats daarvan moet er vanaf de Doornseweg een aansluiting op de R 28 komen. In het Koninklijk Besluit wordt gesproken van een aansluiting in wes telijke richting - Utrecht dus maar het is nog niet geheel duidelijk hoe de Kroon een en ander gerealiseerd wil hebben De bij het KB horende tekening was begin deze week nog niet gearri veerd bij de gemeente Leusden. Ook nog niet duidelijk is wat dit besluit van de Kroon voor gevolgen heeft voor het tijdstip van realisering van de weg. Bij het Ministerie van Verkeer en Wa terstaat staat de aanleg van de weg geprogrammeerd voor de periode van 1978 tot 1982 In het streekplan Utrecht Oost wordt de weg aangegeven als zijnde van de .eerste orde" Maar in middels heeft de Kroonprocedure na tuurlijk voor enige vertraging gezorgd En bovendien is nog niet alle voor de aanleg benodigde grond verworven Het bezwaarschrift van de staatssecretaris van Defensie - onder meer bovenstaand terrein betreffend - is gedeeltelijk gegrond verklaard. Het tracé loopt vlak langs de begraafplaatsen aan de Dodeweg. LEUSDERHEI Ten aanzien van de Leusderhei heeft de staatssecretaris wel zijn zin gekre gen. Ook ten aanzien van het gebruik van dat militair oefenterrein was het voorschrift opgenomen dat dit tot het huidige beperkt zou moeten blijven. ,,Ten onrechte is geen rekening gehou den met mogelijke veranderingen in het opleidingssysteem", zo oordeelt de Kroon en vindt dit bezwaar gegrond. Ongeveer op dit punt snijdt de nieuwe R 28 de Doornseweg. Volgens de Kroon moet de Doornseweg een aansluiting op de nieuwe weg krijgen. worden en wanneer dat toch moet ge beuren dan met precies dezelfde gren zen als de bestaande bebouwing. Vooral die laatste bepaling maakt het natuurlijk uiterst moeilijk om in het kamp iets aan de gebouwen te veranderen De Kroon erkent de bezwaren van de staatssecretaris op dit punt en acht de ze gegrond. Niet gegrond acht de Kroon de ingediende bezwaren ten aanzien van de voorschriften voor het gebruik van het achter het kamp gelegen oefen terrein Op dit terrein worden thans al leen oefeningen door infanteristen ge houden, waarbij het gebruik van motor voertuigen beperkt blijft tot het bevoor raden van de zandhazen. In haar voor schriften heeft de gemeente tot uitdruk king gebracht dat zij dit gebruik besten digd wil zien De staatssecretaris heeft geprobeerd om deze bepaling eruit te krijgen, maar de Kroon stelt de ge meente in het gelijk op dit terrein moet het huidig gebruik bestendigd blijven Tenslotte wordt het bestemmings plan nog gewijzigd waar het het terrein van de historische grafheuvels betreft Deze liggen in het militair terrein, maar ten tijde van het opstellen van het be stemmingsplan was de omvang van het complex nog onvoldoende bekend. Daarom werd destijds een vrij ruim ter rein het predikaat ..archeologische waarde" verleend. Ondertussen heeft de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bo demonderzoek nauwkeurig de omvang van de grafheuvels kunnen vaststellen en daardoor behoeft een kleiner terrein Viet vermelde predikaat te krijgen Met de Kroonuitspraak is een einde geko men aan de jarenlange procedure die begon met het ter visie leggen van het ontwerp-bestemmingsplan. Vanaf de datum van publikatie van het Koninklijk Besluit (22 juni) is het bestemmingsplan ,,Den Treek" vigerend. LEUSDEN/CENTRUM - Het duurt nog wel even - om juist te zijn tot 8 september - voordat de Midden Ne derland fietstochten van de Toerclub Batavus worden gehouden. De 1979- editie heeft als start- en finishplaat- sen de boerderij Hakhorst te Leus den-Centrum, Waarden 25a. Het evenement, waarvoor een zeer grote belangstelling bestaat, werd vorig jaar voor het eerst gehouden en trok toen circa 2500 fietsliefhebbers naar de start. Aan de hand van de nu reeds ontvangen aanmeldingen, re kenen de organisatoren op een nog grotere deelname. Het aantal in schrijvingen wordt evenwel beperkt tot ongeveer 4500. Voor individuelen is de minimum leeftijdsgrens 14 jaar. Deze beperking geldt niet voor kin deren in gezinsverband. Het in schrijfgeld kan vooruit betaald wor den (giro 4073594 t/n Toerclub Bata vus. postbus 515, Heerenveen) of op de dag van de fietstochten aan de start. Inschrijvingen na 31 augustus worden verhoogd met 2,50 p.p.). De organisatie van dit evenement is in handen van de eerder genoemde toerclub, waarvan het secretariaat is gevestigd in Leusden, Roggeland 1 (tel. 033-42617) Voor nadere informaties kunt u daar ook terecht Er worden drie afzonderlijke fietstochten gehouden over 40, 75 en 150 km. De inschrijfkos ten bedragen voor de 40 km-tocht 2,50 (kinderen onder geleide 1.25) en voor de beide andere tochten 5,-. De 40 km-route loopt van Leusden via Scherpenzeel. Amerongen, Leersum, Maarsbergen, Woudenberg en door Den Treek weer naar Leusden. De tocht van 75 km heeft hetzelfde beginstuk, maar gaat na Woudenberg over Austerlitz, Huis ter Heide, Soesterberg. ,vDen .Dolder. Lage Vuu/;s.c,he, Baaro. Soestdijk, Soest en Amersfoort naar Leusden. Voor de langste tocht geldt tot Baam het vorige traject, dat vervolgd wordt via Bunschoten. Spakenburg, langs het Eemmeer naar Putten, Koot wijk. Wekerom, Lunteren, Bameveld en Achterveld naar Leusden. Waar nodig worden de gevaarlijke oversteekplaat sen beveiligd. Reparatiewagens (ook voorzien van EHBO-materiaal) ''olgen de routes KLAVERJASCLUB ..LEUSDEN TROEF" Uitslagen van 12 juli 1979: 1Hr. v. d Heiden 5197 2. Mevr. van Egdom 5123 3. Mevr. Arns 5122 4. Mevr Pouli 4953 5. Mevr. Kleefstra 4916 6. Hr. v. d. Berg 4813 Totaalstand 12 juli 1979: 1. Mevr Knol 29149 2. Hr. Verbeek 28061 3. Hr v d. Berg 27977 4. Hr. v. d. Heiden 27724 5. Hr. Kleefstra 27536 6. Mevr. Kleefstra 27205

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3