SB I ooral welzijn, openbare veiligheid, terkeer en sport het slachtoffer MEERJARENPLAN 1980-1983: SOMBER BEELD BDU Deze week in de Leusder Krant Reimus&Snel Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden PAGINA 3: Eerste helft van augustus buigen commissies en raad zich over meerjarenplan (vervolg van de voorpagina) Commentaren/meningen: Geldloos tijdperk PAGINA 5: Sport in Leusden PAGINA 7: Loep op Leusden, met o.m. de nieuwe kleurplaat van Veilig Verkeer Nederland PAGINA 9 EN 11: Doktersdienst - 03425-1222 De Leusder Krant: Slechts tijdelijk nieuws-tekort. Geen krant ontvangen? SCHILDERSBEDRIJF FOTO-KOPIE NODIG? LEUS DER KRANT ZWANENBORDSPEL Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 41495 b.g.g. (03420) 6141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 26 JULI -11e JAARGANG NO. 22 1979 - De mens in z'n werk: W. Verbeek, ijsverkoper Kijk op de film Hitchcock 80 jaar WV-Eemlandagenda Cursief bekeken: Energie (I) sultaten van de onderzoeken gereed te hebben, maar ziet geen kans om die resultaten reeds in de begroting voor 1980 te verwerken. WELZIJNSBELEID ,,Het niet zeer rooskleurige beeld voor de komende jaren heeft bij ons de vraag doen rijzen of uw raad niet moet herbezinnen op de procedure die is uit gestippeld met betrekking tot het op stellen van plannen voor het in de toe komst te voeren welzijnsbeleid," aldus het college in het voorstel.Zoals u be kend is, is het de bedoeling om bij deze Dlanninq diverse groepen uit de bevol king te betrekken. Wij vonden dit een goede zaak. maar zijn daarnaast van mening, dat het bieden van de moge lijkheid aan allerlei groepen uit de be volking om velerlei wensen, verlangens en behoeften naar voren te brengen, met zich meebrengt dat dit (en vaak waarschijnlijk nog terecht ook) bepaal de verwachtingen wekt De gang van zaken rond de opstelling van het Edu- katief Plan is daar een bewijs van. Daar nu reeds bekend is, dat in de periode 1980 tot en met 1983 geen of vrijwel geen gelden beschikbaar zijn voor nieuwe ontwikkelingen in de welzijns sector', moet worden afgevraagd of wel allerlei verwachtingen mogen worden gewekt." Het gemeentebestuur denkt, dat het wellicht beter is om in het kader van de diverse rijksbijdrageregelingen vervolg op pagina 3 Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. Taxaties Hypotheken Woonlotogids Verzekeringen Diapresentatie Accountantsadviezen bv makelaardij og baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en - verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden C. telefoon 033-43880. Rozendaallaan 9 Leusden-C hamersveldseweg 26 leusdan, tel. 033-44569 Geef als abonnee een nieuwe abonnee op en U, zowel als de nieuwe abonnee, ontvangt het prachtige van ons kado. Bovendien ontvangt de nieuwe abonnee de krant 2 maanden gratis. Niet abonnees kunnen zich ook rechtstreeks opgeven. Leusder Krant Rozendaallaan 9, Leusden-C. tel. 033-41495. gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer) ■■flm Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 30 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 95 cent per regel. (32 cent per mm.) Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: a.o^ Van de redaktie) .EUSDEN - Kortgeleden ver leen een nader gedetailleerde lijst l projekten uit het meerjarenplan ■0-1985, die al dan niet In aanmer- g zouden kunnen komen voor ■lisering gedurende de jaren 1980 en met 1983. Het is de bedoeling, de raad daaruit in de komende and een aantal projekten gaat kie- I, want, zoals het gemeentebe- lur in een begeleidend schrijven |t, een groot deel van de gekozen Ijakten zal niet kunnen worden aaliseerd, omdat er doodeen- udlg geen geld voor in kas zit. Er t een aantal projekten, die in ieder val uitgevoerd moeten worden, ar zelfs daarvoor is niet altijd geld twezig. Kortom: een nogal som- r beeld. Uiteraard beslist de raad eindelijk welke projekten in aan- «fcing zullen komen om te worden gevoerd. Daarbij kunnen ook Ifekten zijn, die in het voorstel van en w. bij voorbaat al zijn aange leid als onuitvoerbaar wegens Idgebrek. Realisering van het ene >jekt zal dan ten koste gaan van n andere. In de verschillende mmissievergaderingen zal de lijst gebreid aan de orde komen, waar op donderdag 16 augustus de jerjaren-analyse en het meerja- Jiplan definitief zal worden vast- steld door de raad. De commissies rgaderen op donderdag 2 augus- mi (algemene bestuurszaken, 19.30 r, raadszaal), dinsdag 7 augustus ïenbare werken en ruimtelijke or- nlng, 20.00 uur, voorlich- gscentrum Zwarteweg), >ensdag 8 augustus (financiën en MAATREGELEN Omdat het beschikbare geld niet eens voldoende is om alle „onont koombare projekten" uit te voeren, zal met name voor de sport een beroep wprden gedaan ep het fonds reserve sportvoorzieningen. pm in ieder geval tech neg een deel van de nedige sport accommodaties in de komende jaren te kunnen realiseren. DORPSHUIS LEUSDEN/ ZUID .Gelet op de te verwachten langduri ge procedure in het kader van wet op de Ruimtelijke Ordening aldus het raadsvoorstel, ..lijkt het praktisch on haalbaar om de sociaal-culturele ac commodatie in Leusden/Zuid nog ge durende de planperiode (dus voor 1984) te realiseren Niettegenstaande het projekt gehandhaafd blijft, ware te overwegen om voor dit doel in de perio de 198Ö-1983 geen beslag te leggen op ae Dudgetruimte vanwege de prakti sche onhaalbaarheid Met andere woorden: het Dorpshuis Leusden/Zuid staat wel op de lijst alshard gegeven", maar zal toch niet haalbaar blijken te zijn, zodat de raad daar maar beter van af kan zien. Omdat zelfs voor de „onontkoom bare projekten'' niet voldoende geld aanwezig is, zal ergens moeten wor den gezocht naar aanvullingen. Het college denkt hierbij aan maatrege len in de belastingsfeer, verkoop van een aantal gemeentelijke eigen dommen (boerderijen en woningen), een onderzoek naar de mogelijkhe den van verhoging van gemeentelij ke inkomsten buiten belasting-ver hogingen om, een onderzoek naar de verlaging van de gemeentelijke uit gaven, een onderzoek naar de ef- ficiëncy van het eigen apparaat en van de diverse stichtingen en een onderzoek naar de gebruiksvergoe- dingen en naar het onderhoud van de sportaccommodaties. Met andere woorden: er wordt gedacht aan be lastingverhogingen, een efficiëntere werkwijze van de gemeentelijke af delingen, gemeentelijke instellingen en stichtingen en er zal worden be keken, in hoeverre meer geld kan worden gevraagd voor het gebruik van gemeentelijke accommodaties, terwijl tevens zal worden bekeken of kan worden bezuinigd op het onder houd van sportaccommodaties. Het gemeentebestuur verwacht tegelijk met de presentatie van de begroting voor 1980 de eerste re- economische zaken, 20.00 uur, raadszaal), maandag 13 augustus (welzijn, 20.00 uur, raadszaal) en dinsdag 14 augustus (onderwijs, 20.00 uur, raadszaal). Kortom: een drukke week voor de dames en heren raadsleden, maar zeker ook voor de belanghebbenden (verenigingen en instellingen), die de besprekingen rond het prioriteitenschema zeker niet voorbij zullen laten gaan. Alle vergaderingen zijn, zoals gebruike lijk openbaar en er is eveneens gele genheid tot het stellen van vragen of het maken van opmerkingen. TWAALF MILJOEN In totaal is voor de jaren 1980 tot en met 1983 ruim twaalf miljoen gulden beschikbaar 12 642 000.-) Op basis van de begroting voor 1979 is een ver deling gemaakt ten aanzien van de ver schillende sectoren De grootste hap (37,8 procent) gaat naar algemeen be heer, gevolgd door openbare werken met 30,5%, aldus het voorstel van b. en w. aan de raad. Voor openbare veilig heid wordt 6,4% uitgetrokken, voor volksgezondheid 3,6%, voor onderwijs 7.7% voor sociale zorg en maat schappelijk welzijn 11,5% en voor volkshuisvesting 2,5%. Hierbij zijn niet de zogenaamde doel-uitkeringen be grepen de vaste uitkeringen, die elk jaar verplicht worden gedaan Uitgaande van de projekten. die wettelijk verplicht zijn, bestuurlijk zijn toegezegd (en hard gemaakt dienen te worden), die vervangen moeten wor den of gerenoveerd en projekten voor de tweede fase, kan worden gesteld dat er bitter weinig overblijft voor andere projekten Integendeel Volgens de berekening van de gemeente zal ge middeld per jaar in de periode van 1980 tot en met 1983 al een tekort aanwezig zijn van ruim een half miljoen gulden. Het zal voor de raad dan ook uitermate moeilijk worden om projekten op de lijst te plaatsen, die niet perse noodzakelijk zijn, omdat voor de projekten, waar vrijwel niet onderuit gekomen kan wor den, al een fiks tekort is. Kortom: geen simpele zaak LIJST Het gemeentebestuur heeft in haar voorstel elk projekt op de meerjaren planning voor de komende drie jaar in gedeeld in een categorie. Wie de lijst nader bestudeert, zal konstateren, dat het merendeel van de projekten niet kan worden uitgevoerd, omdat er geen geld voor is. Alleen de hoogstnoodza kelijke projekten zullen gefinancierd kunnen worden Aan de andere kant is er de mogelijkheid, dat de raad beslist, dat een projekt. dat door het gemeente bestuur niet voor realisering in aanmer king is genomen, alsnog binnen de drie jaren van de meerjarenbegroting wordt uitgevoerd. Dit gaat dan echter wel ten koste van een ander projekt. wat voor anderen wellicht even belangrijk kan zijn. In de komende openbare commis sie-vergaderingen zal hierover uitge breid worden gepraat Doortrekking van het veelbesproken fietspad langs de Asschatterweg buiten de bebouwde kom kan men tot 1984 vergeteh, als het aan het ge meentebestuur ligt. Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leasden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. SPORT ie restauratie van de Tabaksschuur zal moeten waqhten tot 1984. zegt het neentebestuur in een voorstel aan de raad. De konsekwenties, voortvloeiende uit de verkeersexpositie èn het aangekondigde verkeersplan, zullen op de lange baan worden geschoven. Voor 1984 hoeft men op dit terrein niets te verwachten, aldus het college in hot voorstel aan de raad. i

Leusder Krant | 1979 | | pagina 1