Eerste helft van augustus buigen commissies en raad zich over meerjarenplan [vervolg van de voorpagina) Via de ijscokar de tuin in SB deflicn/n zi jnwerk W. VEERBEEK, IJS VERKOPER: LEUSDER KRANT DE LEUSDER KRANT FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant leMSBlen hrawt GELDLOOS TIJD PERK SCHIETEN tU TUINT0K0 plaatselijk nieuws ;e volstaan met het opstellen van een voudige plannen. Een voordeel hiervan Is, aldus het college, dat een volledige tracht wordt uitgespaard en dat bedrag can weer worden toegevoegd aan het ^eld. bestemd voor welzijnsvoorzienin gen. sNIET HAALBAAR" t» v Het is wellicht interessant om te kij- en. naar wat het gemeentebestuur oorstelt Daarbij is het natuurlijk voor erschillende belangengroeperingen an belang te weten, welke projekten in knerste instantie niet in aanmerking zul- w». komen voor realiseriing in de ko- lende drie jaar, wanneer het voorstel an b en w. door de raad ongewijzigd /ordt aanvaard. Die projekten zijn (onder meer). Een subsidieverhoging voor het CML een jumelage-projekt (steden-ont moeting in het kader van Europese Gemeente) zal moeten wachten ook voor de tijdelijke huisvesting van de rijkspolitie is geen geld uitbreidingen van straatverlichtingen gaan voorlopig niet door (spaart bo vendien energie) de konsekwenties van de verkeers- expositie worden op de lange baan geschoven, evenals het zoveel be sproken en langverwachte verkeersplan de milieuwachter krijgt voorlopig geen uitbreiding van zijn taak energie-besparingen zwembad Ba- voort (isolatie-maatregelen e.d.) bijdrage in de oprichting van gebou wen voor de gezondheidszorg kun nen de desbetreffende instellingen eveneens vergeten fietsbaden buitengebied, niet reali seerbaar fietspad Dodeweg, geen geld doortrekking fietspad Asschatterweg buiten bebouwde kom, niet haalbaar rekreatieve fietspaden, geen geld verbetering Kerkdijk, wachten op betere tijden wegaanpassing Leusden-Zuid gaat voorlopig niet door het opstellen van parkeernota's en uitbreidingen van parkeervoorzie ningen: uitstel aanleg woonerven, in de ijskast doorgaande fietsroutes in de be staande plannen, eveneens niet haalbaar aanleg van wandelroutes, geen geld beheersplan Liniedijk onderhoud Liniedijk afrasteringen speelplaatsen eerste fase riool-aansluitingen in Leusden-Zuid, Achterveld, Bavoort, Oud-Leusden en Waterloo Mortuarium stortplaats afvalstoffen mini-containers gescheiden ophalen huisvuil huisvesting Muziekschool huisvesting bibliotheek Leusden/ Zuid restauratie Tabaksschuur Eeuwfeest Achterveld huisvesting Duivenclub BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt iedere donderdag. REDAKTIE: Bert Vos en Marnix Kreyns Redaktle-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Óamp, Finnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 (sport); Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijff-Mali, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Voor opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt /7,25 per kwartaal, 114,25 per half Jaar en f28,- per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur); telefoon 033-40691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur be zorging, overdag 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabe stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling van IS,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm.) op i giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermel ding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. is een uitgave van de BDU-Krantencomblnatie, Postbus 67, 3770 AB Bameveld. - ijsbaan - diverse uitbreidingen sportac commodaties - bijdrage schietcomplex - energie-besparing scholen - invoering A.M.V. (algemeen mu ziekonderwijs op scholen) - aanleg kinderboerderij - evenementencentrum - tennishal - volkstuinencomplex - parkeervoorzieningen Valleipark - crossterreinen voor auto's en brom fietsen - centrum open bejaardenwerk - accommodatie peuterspeelwerk tweede fase Bovenstaande is maar een wil lekeurige greep uit de lange reeks projekten, die in de periode 1980 tot en met 1983 door het college als „niet haalbaar'' worden geacht. Ui teraard bestaat de mogelijkheid, dat de raad anders beslist en uit boven staande lijsten projekten kiest, waarvoor wèl geld beschikbaar ge steld dient te worden. Dat zal dan ten koste gaan van een projekt, dat vol gens het gemeentebestuur „onont koombaar'' wordt geacht. Wie er meer over wil weten, doet er goed aan de komende openbare commissie- en raadsvergaderingen te bezoeken. Energie-besparende maatregelen voor het zwembad Bavoort zullen voorlopig niet kunnen worden getroffen, ook al zouden enërxjïë^Besparende maatregelen weer geld opleveren. Rozendaallaan 9 Leusden-C. De verdere aanleg van woonerven gaat voorlopig in de ijskast. LEUSDEN - Bij de heer W. Veerbeek (70 jaar), Asschatter weg 104, kun je aan huis Ijs kopen. Het leuke hiervan is, dat zijn tuin vol staat met tafel tjes en stoeltjes, zodat je de ijsjes daar ook kunt opeten. In die paar jaar dat ik in Leusden woon, zie ik ieder voorjaar steeds meer tuinmeubeltjes in de tuin staan. De heer Veerbeek, een rustige, vriendelijke man, wil best wel eens vertellen hoe dat allemaal gekomen is. „Zo'n 15 jaar gele den, ik zat nog in de bouw, had ik eigenlijk niet zoveel te doen Mijn zuster, die een zaak aan de Tre- kerweg heeft, zei op een dag. ..is het niet iets voor jou om ijs te verkopen, met zo'n wagentje?" Dat leek me wel wat Op haar vergunning heb ik dat een half jaar gedaan Maar ik verdiende er niets mee. Ik sprak Tinus v. d Hengel en op zijn vergunning ben ik verder gegaan Dat ijs- verkopen aan de kar is voor mij een hele leuke tijd geweest Je kon overal met de kar gaan staan, als je maar een bepaald aantal meters van een andere ijsverkoper af ging staan Een prima plekje was bijvoor beeld aan de Lockhorsterweg. daar heb ik jaren gestaan. Het was daar vaak zo druk, dat mijn dochter op de Mobylette extra ijs moest komen brengen." De dochter van de heer Veer beek. die toevallig ook thuis is, beaamt dit en ook zij vond het een ontzettende leuke tijd. Vaak stond zij samen met haar vader ijs te verkopen Ze moet nog la chen als zij eraan denkt hoe zij samen met haar vader de kar over het bruggetje van de Lock horsterweg duwden Was het karretje eenmaal boven dan moest je er weer snel opspringen omdat dit met een enorme vaart het bruggetje weer afdenderde ,,Op die plek aan de Lock horsterweg was het soms zo druk. dat de politie kwam vragen of de ijsverkoop niet een half uurtje gestaakt kon worden, om dat het hele verkeer ontregeld was Jammer genoeg kon ik niet meer zo met de benen overweg, vanwege een ongeluk. Ik liet een motortje aanbrengen op de kar. maar dat heeft mij meer geld ge kost, dan ik verdiende Toen heb ik samen met mijn vrouw besloten ijs aan huis te verkopen In het schuurtje achter het huis had ik wat diepvrieskasten neergezet en samen met mijn zoon, die tim merman is. knapten wij wat tuinmeubeltjes op Wat wilde nu het geval? Tinus v. d Hengel kwam te overlijden Ik ben naar het gemeentehuis, naar secretaris Brouwer gegaan, overigens een heel aardige man Maar een vergunning geven, dat kon zomaar met. ..Weet je wat", zei de heer Brouwer, „schrijf een brief naar b en w Dinsdags schreef ik de brief en vrijdags had ik de vergunning in huis Jaren hebben er nog kin deren gevraagd: „Komt opa niet meer?" Verkoopt u ondanks deze slechte zomer toch nog veel ijs? „leder jaar gaat het beter De vorige zomer was ik zelfs de grootste afnemer in Leusden. Er komen veel kinderen ijs halen, ik ben gek op kinderen 40 ijsjes gaan er regelmatig mee om te trakteren op school, maar ook ijstaarten en grote bestellingen voor in de eigen diepvriezer is vaste prik Voor mij is het kontakt met an dere mensen en vooral met de kinderen het leukst. Heb ik het erg druk, dan springen de men sen even bij Er zijn hier regel matig meisjes, die komen vragen of zij mogen helpen. Ik heb daar nooit geen strop onder geleden Zelfs kinderen, die een dubbeltje tekort hebben, komen dit later nog even brengen Het is be langrijk hoe je met het volk om gaat Het enige wat minder leuk is. is dat hier wel eens jongelui komen, die gewoon de boel ver nielen Je wilt het hier mooi heb ben, ieder jaar knap ik de tuinmeubeltjes op, maar er wor den zelfs gewoon planten uit de tuin gerukt Dat zijn natuurlijk geen leuke dingen Tea Middelkoop-van Maanen. DONDERDAG 26 JUL11979 COMMENTAREN/MENINGEN We gaan met z'n allen som bere tijden tegemoet, daaraan behoeft geen enkele twijfel te bestaan. Op landelijk niveau wordt heftig gepraat over be zuinigingen, (inclusief ten aanzien van onze energie) en zoiets werkt natuurlijk ook gemeentelijk fiks door Het re sultaat was al enige tijd merk baar, maar wie het meerjaren plan van de gemeente voor de jaren 1980 tot en met 1983 be ziet, zal niet veel rooskleurigs kunnen ontdekken. Alleen het hoogstnoodzakelijke komt voor realisering in aanmerking en dat zijn veelal geen projek ten, die het dagelijkse leven kunnen veraangenamen. Met andere woorden, juist de pro jekten In de welzijns-sfeer zullen ten offer vallen aan het chronische geldgebrek, als de raad het voorstel van het ge meentebestuur ongewijzigd aanvaardt. Natuurlijk wil dat niet zeggen, dat in alle andere sectoren niet wordt bezuinigd, daar ook. In de sector Openbare Veiligheid bijvoor beeld en ook ten aanzien van Openbare werken. Aantrek kelijke leefbaarheidsprojekten vallen hier onder de hamer van het bezuinigings-geweld: aanleg van fietspaden, woon erven. etc. De sport zal een fik se veer moeten laten, maar dat was al geruime tijd duidelijk. Opvallende bezuiniging is die in de energie-besparende sector. Maatregelen, die tot energie-besparingen zouden kunnen leiden, worden op de lange baan geschoven. Dat is E even opvallend als hetgeen de regering presteert: steen en been klagen over het feit, dat de bevolking maar geen ener gie wil besparen, maar zelf geen maatregelen treffen (isolatie e.d.) om zelf hier mee te werken. Ook de openbare veiligheid is één der eerste slachtoffers van de bezuiniging. Het met veel poespas aangekondigde verkeersplan van wethouder Wagenaar, waar de raad voor al de laatste tijd zo dringend om vraagt, zal evenmin vóór 1984 op tafel kunnen komen. De gehouden verkeersex- positie zal voorlopig zonder vervolg blijven: geen geld. Tenzij de raad anders beslist. Dèt betekent in ieder geval tot 1984 ad-hoc beslissingen in zake verkeersmaatregelen. Het lijkt ons toe, dat enige bezinning door de raad ten aanzien van het door het ge meentebestuur gepresenteer de voorstel geen kwaad zou kunnen. Binnen de zeer enge marge is wellicht nog een wij ziging mogelijk, ook al zullen hele bevolkingsgroepen voortdurend teleurgesteld moeten worden. Aan de andere kant: waarom trekt de raad haar besluit om g die bocht uit de Heiligenber- gerweg/Noorderinslag te ha- fc len niet weer in om't geld voor nuttiger doeleinden te beste- E den? Zo zijn er wellicht nog f andere besluiten, die bij nader I? inzien nu eerder lijken op pure [i geldverspilling dan een P maatregel tot nut van het al- j. gemeen. Tenslotte nog dit: we heb- ben begrip voor de haast, die het gemeentebestuur betracht ten aanzien van de behande- I ling van het meerjarenplan, t Dat die openbare behandeling J juist In de laatste periode van de zomervakantie valt. daar voor zullen verschillende (wellicht nog op vakantie zijn de) belangengroeperingen weinig begrip kunnen opbren gen. V. I ACHTERVELD - Op de buitenbaan te Scherpenzeel werd slechts door 11 schutters van de schietvereniging Ons Genoegen aan de onderlinge wedstrijd deelgenomen Het hoogst aantal be haalde punten was ditmaal 94. De uit slag was 1 W J. Lagerweij 94 pnt2 P. van Nimwegen 94 pnt3 T Vos 90 pnt.; 4. J. E. van Hamersveld 88 pnt5. W. v. d. Kletersteeg 86 pnt6, H J. v. Nimwegen 82 pnt., 7 W Voskuilen 82 pnt.; 8. H. Hols 77 pnt9. J Voorburg 77 pnt.; 10. T. Smink 75 pnt en 11J J van Hamersveld 75 pnt Zomer voordeel Gewassen grint- tegels, type berggrint. afm.: 40x60 cm; 50x50 cm. Afhaalprljs; 4.25 trtfpunt mr pUnttnvriendtn amsterdamseweg 139 -033- 17031

Leusder Krant | 1979 | | pagina 3