Pierre Kisters, SVA's nieuwe trainer Nieuwe hockeycompetitie Leusden wordt zwaar Echtpaar Van Laar I 55 jaar Zwemvierdaagse in Leusden Internationaal tennistoernooi getrouwd leu Sd er kra nl Bloeiende rozen? M TUINTOKO KLAVERJASCLUB „LEUSDEN TROEF" Ui TUINTOKO" DONDERDAG 26 JUL11979 nu planten in de tuin of op het balkon: frtfpum mr amsterdamseweg 139 -033- 17031 3812 rr amersfoort WIELRENNEN. Wim Gomes (Am sterdam) won de wielerronde van Er- melo voor amateurs Hi| reed de 80 km in 1.50 10 en versloeg o m de Leusde- naar Dick Willigenburg. die 2e werd VOETBAL. De voetbalcompetitie 1979-1980 begint in het weekeinde van 1 en 2 september Daaraan voorat- gaand werken de Leusdense stan daardteams een pittig oefenprogram ma af In de eerste wedstrijden zijn KNVB-clubs de tegenstanders Roda (zat.) begint op 4 augustus thuis tegen Baarn, Roda (zon speelt in Amersfoort op 5 augustus tegen Quick en Achter veld start op 16 augustus met de uit wedstrijd tegen Scherpenzeel WIELRENNEN. Dat de Leusdense amateurrenner Dick Williqenburg in een goede conditie verkeert, bewees hij door in het afgelopen weekeinde het criterium van Ochten (bij Tiel) te win nen Voor de 104 km had Willigenburg 2 21 10 nodig Uitslagen van 19 juli 1979 1 Hr Kleefstra 5435 2. Hr Plattel 5055 3 Hr Arns 5045 5. Mevr. Pouli 4648 5. Mevr. Bolt 4618 6 Hr. Bolt 4583 Totaalstand 19 juli 1979 1Hr. Kleefstra 32971 2 Mevr Knol 32899 3. Hr. v d Heiden 32226 4. Hr Plattel 32041 5. Hr Veerbeek 31996 6 Mevr. Kleefstra 31759 DAF KLOPTE FIAT LEUSDEN/CENTRUM - De maand juli heeft nooit uitgeblon ken als een drukke periode op sportgebied en dat heeft ook een duidelijke weerklank ge vonden in de desbetreffende kolommen van de kranten. Deze komkommertijdis geen kwes tie van de laatste jaren, maar dateert op zijn minst reeds uit het begin van de 20e eeuw In 1903 werd de Tour de France in het leven geroepen door een Pari/se krant, die ook in de hooimand wilde hooien. De Ronde van Frankrijk heeft met uitzondering van de perioden 1915-1918 en 1940-1946 (vanwege de toen aan de gang zijnde wereldoor logen was er kennelijk leesvoer genoeg) met de voor- en nabe schouwingen reeds 66 jaar ge noeg kopij geleverd om ook in juli met een krant van voldoende omvang te verschijnen. De Tour-1979 (hoewel een wielerwedstrijd zwaar gespon sord door o m de automo- bielmerken Renault, DAF, Sim- ca, Peugot en Fiat) is voorbij en gewonnen door ene Bernard Hinault. Hem kent u, naar ik mag aannemen, inmiddels van haver tot gort. Dat lijkt mij niet het geval met Philippe Tesnière uit de Fiatploeg. De achternaam van deze Fransman heeft veel weg van het al even Franse woordje ,,dernière" (slechts twee letters zijn anders), hetgeen laatste" betekent. Dat komt goed uit, want hij heeft zich intussen een leuke" reputatie verwon/en. In de Tour van vorig jaar eindige Tesnière als dernière en ook dit jaar deed hij een uitstekende gooi naar de rode lantaarn. Tot aan de tijdrit in Dijon, de 20e van de 24 etappes, ging alles naar wens: Philippe stond op de laatste plaats van het algemeen klassement. Hij kreeg evenwel concurrentie van Gerhard Schönbacher, een tot toen on bekende renner uit de Fiatploeg. Tesnière deed ,,zijn uiterste best" op zijn staartpositie te be houden. Hij reed de 50 km „te gen de klok" in 1.23 33 en werd wederom dernière, maar toen de vrolijke Frans(man) over de eindstreep freewheelde bleek, dat hij meer dan 20% langzamer was dan winnaar Hinault. We gens (te hoge) tijdsoverschrij ding werd de Fiatcoureur uit de strijd genomen. DAF klopte dus Fiat - dat gebeurde ook nog op het plaatselijke auto-circuit- want Schönbacher kwam in de algemene rangschikking auto matisch op de laatste positie Zo ziet u maar weer, dat in de Tour de France niet alleen wordt ge knokt om de gele-, de groene-, de witte- of de bolletjestrui PC. Vakantie-voordeel. Frolic hondebrokken zak van 5 kg van 17.95 nu 14.- irui|Nini VKf pOnttmrtwNoi amsterdamseweg 139 -033- 17031 3812 rr amersfoort LEUSDEN/CENTRUM Pierre Marie Jozef Kisters - meer Limburgs kan bijna met is de nieuwe trainer van de S.V. Achterveld-selectie. Zo'n 33 jaar geleden zag hij het eerste levenslicht in Brunsum. Via pupil en junior kwam hij in het eerste elftal van RKBSV, dat destijds in de Limburgse 1e klasse speelde. Hij werd ondertussen beroepsmilitair en als zodanig in 1972 overge plaatst naar Ede. Daar kwam hij in het standaardteam van het toen nog in de 1e klasse van de afdeling Arnhem spe lende Fortissimo. Hij opereer de meestal als linksback en op het middenveld en promo veerde met zijn ploeg in 1977 naar de 4e klasse van de KNVB. Behalve een zeer gewaar deerde kracht in het eerste was hij ook bezig met het trainen van de Fortlssimo-jeugd. Pierre Ma rie Jozef ging studeren voor KNVB-trainer en verwierf zich in het begin van dit jaar het diploma D Daarmee gewapend volgt hij Henny Baas op als trainer van de S.V Achterveld De ontvangst door de SVA-selectie lijkt uiste kend en op 7 augustus beginnen de oranjewitten met de training voor het nieuwe seizoen Daarna volgt het hieronder vermelde oefenprogramma 16/8 Scherpenzeel 1/2 - SVA 1/2 19/8 Kerstenstoernooi met o m. SVA 1/2 22/8 DOSC (Den Dolder) 1 - SVA 1 SVA 2/3/4 - KVVA 2/5/7 26/8: 12.00 uur- SVA 2 - Bilthoven 2 12.00 uur SVA 3 - Bilthoven 3 14.30 uur: SVA 1 - Bilthoven 1 14.30 uur: SVA 4 - Bilthoven 4 Achterveld kreeg geen ex terne versterking Wel kwamen 3 jeugdspelers in de selectie. waaruit de Barnevelders G. v. d. Brink, R v d Broek en J. Haze- leger na een éénjarig verblijf weer verdwenen Natuurlijk moet afgewacht worden, wat Kisters bij en voor Achterveld kan berei ken. Als de voortekenen niet be driegen. belooft dat veel goeds Tegen het einde van het vorige seizoen maakte SVA een zeer moeilijke tijd door met nogal wat nederlagen De wedstrijden, die Kisters als toeschouwer langs de lijn volgde, werden echter ge wonnen Wij vragen ons af. wat zijn daadwerkelijke inbreng zal opleveren, als kijken alleen reeds voldoende schijnt voor de zege! Vooralsnog blijft Pierre in Ede wonen. Zijn eerste doel is handhaven in de 1 e klasse, maar wel alles pakken, wat er te pak ken valt. Hij gaat voort met de reeds door zijn voorganger inge zette verjonging van het eerste elftal. LEUSDEN/CENTRUM - Op zondag 2 september begint voor Heren 1 van Leusden de nieuwe hockeycompetitie. De Leusdenaren zijn verhuisd uit de oostelijke 2e klasse E naar de o.i be langrijk sterkere westelijke 2e klasse B. met o m. Amersfoort, zodat zeer interes sante derby's tegemoet kunnen worden gezien In onderstaande tabel treft u op de eerste plaats aan de 6 clubs, die het vorige seizoen ook al in die 2e klasse B speelden, met achter de clubnaam het aantal gespeelde wedstrijden, en de be haalde punten. Als zevende in dat rijtje vindt u Leusden. zoals ge zegd afkomstig uit 2E en vervolgens Randwijck (gedegradeerd uit de 1e klasse B). Qui Vive (gepromoveerd uit 3B) en Ede (idem uit 3G) Alkmaar 18 23 Myra, Amstelveen 18 22 Kameleon. Hilversum 18 21 Amersfoort 16 18 Kraaien. Wormerveer 18 19 Voordaan. Groenekan 18 15 Leusden 18 15 Randwijck, Amstelveen 18 10 Qui Vive, Uithoorn 17 27 Ede 18 31 Alle plussen en minnen goed door elkaar gehutseld en verdeeld over de 10 deelnemers, geeft o.i. als resultaat zware wedstrijdenreeks tegemoet gaan, maar toch met een zeer reële kans op behoud van het 2e klasser- schap De Valleiparkers beschikken over een redelijk doeltreffende voor hoede maar moeten wel een oplossing zien te vinden voor de lekkages in de achterhoede Ook moet afgewacht worden, wat de novieten in de nieuwe afdeling zullen presteren. Een degra- weeën ondervinden en de ex-3e klas- sers (vooral Ede werd op indruk wekkende wijze kampioen) zullen heel wat meer tegenstand ondervinden, dan waaraan ze gewend waren De toe komst zal het ons leren. DAMES dat de Leusdenaren een behoorlijk <jant wil nog wel eens een tijdje na- Het Leusdense damensstandaard- team krijgt in de 4e klasse G te maken met ..oude'' tegenstanders als Baarn. Barneveld. Loenen, Muiderberg en Soest. Uit de 4e klasse E wipte het ster ke Haaskamp over en het achttal wordt gecompleteerd door Maarn (degradant 3e klasse B) Het danig verjongde Leusdense team is wel van goede wil, maar of dat voldoende zal zijn voor een topplaats. dient afgewacht te worden. stapt en werd er een heel mooie rond gemaakt met als besluit een gezel etentje. De burgemeester van de g meente Leusden, de heer Rademakt kwam in de morgenuren het echtpa namens de gemeente zijn gelukwenst aanbieden Een geste die door h echtpaar Van Laar zeer op prijs we gesteld. Pierre Marie Jozef Kisters, de nieuwe trainer van Achterveld. ACHTERVELD - Dinsdag 24 juli herdacht het echtpaar J. van Laar-C. C. van Laar-Steenkamp het feit, dat zij die dag 55 jaar in de echt waren verbonden. Jan van Laar is een ge boren Achtervelder, terwijl zijn vrouw werd geboren in Hamersveld. Zij hebben na hun huwelijk steeds in Achterveld gewoond en wonen nu 26 jaar in hun woning aan de Jan van Arkelweg. Aan de toegang tot hun erf staat een naambord waarop de naam „Gelderse pad" is aangebracht. De ze naam heeft nog betrekking op een pad dat vanaf de Emelaarseweg voor hun woning langs ging tot aan de hedendaagse Verjaegde Ruijterweg. De huidige Jan van Arkelweg was destijds Barnevelds grondgebied, dus behoorde tot de provincie Gelderland. (wedstrijdleider). B Beltman (financiën) en C. Hulsenbeck (public relations) en de dames I. v. d Heuvel (inkwartiering) en H. Schakel (secretariaat) vormen de speciaal ingestelde toernooicommis- sie, die al vele maanden druk in de weer is, om het evenement smetteloos te la ten verlopen Het Satellite-circuit be staat uit 5 voortoernooien in Tilburg. Assen. Scheveningen, Deventer en Noordwijk Amersfoort is van 29 juli t/m 5 augustus de plaats van de strijd. Aan het circuit doen 60 spelers mee en 16 daarvan kunnen zich door het vergaren van zoveel mogelijk winstpunten op de voortoernooien klasseren voor het Mastertoernooi Een uitstekende se lectie derhalve voor een week top-ten- nis in de keistad. Het hoofdtoernooi wordt gespeeld volgens het afvalsysteem. maar net als vorig jaar knoopt Flehite daar een ver- liezerstoernooi aan vast voor de afval lers uit de eerste ronde, aangevuld met sterke jeugdspelers uit Amersfoort en omgeving Voorts wordt een A-toernooi voor dames (met 4 poules en 4 speelsters) gehouden en tenslotte vindt er nog een B-toernooi plaats voor de categorieën DE (25 deelneemsters). HE (40). DD (10), HD (17) en GD (19) De wedstrijden duren de gehele week en beginnen om 10 00 uur. Alle finales worden in het weekeinde gespeeld en de prijsuitreiking is voorzien op zondag 5 augustus te 17.00 uur. Flehite zorgt voor tribunes met 1500 zitplaatsen De toegang is op werkdagen gratis en op zaterdag en zondag 3.- per dag (een passe-partout kost 5.-). Jan van Lieshout Co rekenen op mooi weer. want uitstel van de wedstrijden is door verplichtingen elders niet mogelijk. LEUSDEN/CENTRUM - Van 20 t/m 24 augustus a s zal voor de derde maal in het zwembad Bavoort de zwemvier daagse worden gehouden In totaal moet 2000 meter worden gezwommen Tussen 19.00 en 21 00 uur dient op vier avonden (naar eigen keuze) 500 meter te worden afgelegd De verkoop van deelnemerskaarten 5.- p p start per 1 augustus aan de kassa van het Leusder zwembad. Voor 65-plussers, die hun 500 meter op een afzonderli|ke baan kunnen zwemmen, geldt een ge reduceerd tarief. Bu het kopen van de kaarten kan opgegeven worden of men tussen 19.00 en 20.00 uur of tussen 20 00 en 21.00 uur wil zwemmen. Iedere avond zal op het terrein rond het 50-meterbad een activiteit plaatsvin den. o a een demonstratie door sport school Boersma Het geheel wordt mu zikaal omlijst door een disc-jockey De Avondzwemvierdaagse wordt georga niseerd door de LZ&PC de Haaien in samenwerking met de Zwembadstich ting Leusden AMERSFOORT - De LTV Flehite Is niet alleen bekend om haar prachtig gelegen tennispark, maar tot ver bulten de landsgrenzen ook vanwe ge de gerenommeerde A- en B-toer- noolen. Enig in de regio een unicum voor een 2e klasser. Het eerste open A- en B-toernooi vond In 1959 plaats, 5 jaar na de oprichting van Flehite. Het was vroeger niet gebruikelijk, dat zo'n evenement jaarlijks werd ge- houden. Dat gebeurde pas vanaf 1969. In het daarop volgende jaar werd de onderneming internationaal en dat Is tot op de dag van heden zo gebleven. De bezetting werd ook re gelmatig sterker. Contacten met an dere Nederlandse clubs, die inter nationaal tennis organiseren, heb ben In 1978 geleid tot het eerste „Dutch Satellite Circuit" met een prijzengeld van 2500 U.S.-dollar. Flehite kreeg de organisatie van de finale, het Mastertoernooi, toegewe zen. Ook in het zilveren |ubileum|aar 1979 wordt dit Mastertoernooi bij Flehite ge speeld op het fraai gelegen zesbaans tennispark aan de Bosweg De heren J van Lieshout (toernooileiderl A Rond Het echtpaar Van Laar, 55 jaar getrouwd. In 1978 trok de Zwemvierdaagse veel deelnemers. Het pad en de woning van het bruidspaar lag echter in de provincie Utrecht Om de naam aan dit pad le vendig te houden heeft de heer Van Laar zijn erf en woning de naam "Gel derse pad" qeqeven De beide echtelieden genieten nog een goede gezondheid en hebben nog belangstelling voor alles. Hij is 85 jaar en zij 79 Het echtpaar heeft 8 kinderen en 27 kleinkinderen. Jan van Laar heeft altijd gewerkt als losarbeider, zoals dat toentertijd werd genoemd. Zo heeft hij in veel takken van het bedrijfsleven de kost voor zijn gezin verdiend. Veel in het grondwerk, boerderijwerk. bij de Heidemij enz Door zijn werk, dat niet steeds op dezelfde plaats was, is hij in Achterveld en omgeving zeker geen onbekende Heel gezellig kunnen zij beiden praten over de tijd van vroeger en nu Het was vroeger niet gemakkelijk om met een gezin zoals dat van de fa milie Van Laar rond te komen Maar het is hen ondanks de lage lonen van die tijd en de crisisjaren toch steeds gelukt Er is nooit iets te kort geweest en ook in de oorlogsjaren is er aan eten nimmer iets te kort geweest Het was volgens de echtgenote wel eens enkele maaltiiden achter elkaar aardappelen, maar dat gaf niets, de magen waren gevuld. We kunnen, aldus hen, gerust zeggen, dat we het altijd goed gehad hebben en dat we het nu nog steeds goed hebben. Vervelen doen ze zich niet, want ze kunnen zich heel goed vermaken met en in hun tuin Dikwijls zijn ze er samen in te vinden Het fietsen zijn ze ook nog niet verleerd. ,,Zo lang wij dat nog kun nen, blijven we het doen. Niet direct de moed opgeven als het niet zo vlot meer gaat. We zijn zeer dankbaar dat we dit samen met onze kinderen en kleinkin deren nog mogen mee maken," aldus Van Laar en zijn echtgenote. ..Onze kinderen hebben allemaal een goede baan en komen ons, hoewel er geen van in Achterveld is gebleven, nog steeds bezoeken en dat is bij elk be zoek echt fijn." Tijdens het gezellige babbeluurtje met hen bleek ook dat zij het lachen niet verleerd hebben. Zeker niet als er nog enkele anekdotes worden verteld over de vroegere tijd. Het feest werd dinsdag gezellig in intieme kring gevierd, 's Mor gens is men met de kinderen en kleinkinderen thuis gebleven. In de middag is de hele club in een bus ge-

Leusder Krant | 1979 | | pagina 5