Nieuw gedeelte Middenweg opengesteld voor verkeer Bezoek zwembad Bavoort )lijft achter bij 1978 Grote braderie op zaterdag 6 okt. a.s.: Wie doet er mee? Graham Parker: niet opvallend „Village People"-schitterende elpee voor disco-haters Regionale geitenkeuring op 11 aug. TEN BATE VAN „JAAR VAN HET KIND" keukenkeus maakt plaatselijk nieuws LEUSDEN - Volgende week wordt het gedeelte van de Mid denweg, dat ligt tussen de As- schatterweg en de Valleilaan, opengesteld voor het verkeer. Dit betekent dat het langzame verkeer, zoals fietsers en voetgangers, niet meer wil lekeurig vanuit o.a. de Wil genlaan, Esdoornhof, Zon- nedauwhof Herikhof en Bol derikhof de Middenweg kunnen oversteken. Ook zal de Midden weg voorrangsweg worden, het doorgaande karakter van de As- schatterweg zal hierdoor worden verminderd. De veranderde si tuatie zal ter plaatse duidelijk zichtbaar worden gemaakt door knipperlichten en waar schuwingsborden De leerlingen van de omliggende scholen krij gen op de eerste schooldag een brief uitgereikt waarop, mis schien ter overvloede, de ouders gewezen worden op de veran derde situatie. (Van de redaktie) LEUSDEN - Op zaterdag 11 augustus a.s. wordt de regionale geitenkeuring van de geitenfokver- enlging Hoogland en omstreken ge houden op de kinderboerderij De Vosheuvel aan de Heillgenberge- rweg 187 te Amersfoort. De keuring begint om negen uur 's morgens en wordt 's middags om twaalf uur af gesloten. Alle geiten, ook gehoornde en bonte zijn welkom. De toegang tot deze geitenkeuring is gratis. Opgave en in lichtingen bij de heer H. Torsius. Eme- laarseweg 6 te Achterveld, telefoon 03425-1357. DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1979 I '-W- ■LEUSDEN/CENTRUM - Het is nog Mds niet helemaal In orde met de mer. Zo werd bijvoorbeeld de tro- tche zaterdag van de vorige week iet temperaturen van rond 30 gra in) gevolgd door een regenachtige i vooral frisse zondag en dan was maden nog lang niet het slechtste ekje van Nederland. Het abnormale •er had natuurlijk gevolgen. Zo eeg het Leusdense zwembad za- rdag nog 1800 betalende be- ■ekers en zondag slechts ongeveer iO. Tot en met half juli van dit jaar meerden ruim 51000 verkoeling takenden de kassa. Richtgetal voor (78 - ook al geen best seizoen - >000 Toen volgde een goede aand augustus en een vrij redelijk ijaar bracht het totale aantal be- takers op bijna 99000. De eersverwachtingen voor augustus 1 volgende maanden lijken niet erg gopvol en de nu reeds bestaande Ihterstand van 4000 zwemlustigen lat zijn al snel 2 topdagen) lijkt niet leer in te halen. Toch blijft het per- jneel, dat zich gelukkig goed bezig in houden met het jaarlijkse groot- nderhoud van het bad, hopen op etere tijden en men heeft al eens leer het gelijk aan haar zijde gehad. s1979 m gesloten. Het spetterfestival zal In één der binnenbaden gehouden worden, de braderie op het buiten- terrein. Verschillende verenigingen in de gemeente Leusden hebben reeds hun medewerking toegezegd voor de bra derie op zaterdag 6 oktober, maar na tuurlijk zijn er nog veel meer verenigin gen, die er tot nu toe- door de vakantie- tijd- nog niet aan toe zijn gekomen om over deze manifestatie in eigen knng te praten. De werkgroep ..Leusden voor het Internationale Jaar van het Kind" hoort echter wel graag vóór eind augustus of uw vereniging mee gaat doen of niet. De werkgroep wil vanzelf sprekend behulpzaam zijn met even tueel door u te organiseren aktiviteiten op de braderie maar in tegenstelling tot .Leusden 1200" kan geen beroep op financiële middelen worden gedaan. Eventuele kosten zullen door de ver eniging zelf moeten worden opgedra gen U kunt zich voor de deelname op geven bij het secretariaat van de werkgroep, de heer Jo Polak, Gerst- eland2, telefoon 033-41131. Doenl (van de redaktie) LEUSDEN - De werkgroep, die In juni gestart Is met het voorbereiden en organiseren van aktiviteiten, die ten goede komen aan de ontwikke lingshulp In het kader van „het jaar van het kind" heeft In ieder geval één festiviteit, waarvan de datum nog niet vaststaat en waarvoor de mede werking wordt gevraagd van alle Leusdense en Achterveldse vereni gingen. Op 6 oktober a.s. zal op het terrein van het zwenbad Bavoort aan de Bavoortseweg in Leusden een grote braderie gehouden worden, waarvan de opbrengst bestemd zal zijn voor het door het comité gestel de doel: verzamelen van geld voor een kinderkliniek in Tanzania. De braderie zal worden gekoppeld aan het grote jaarlijkse spetterfestival, waarmee het zwemseizoen van het zwembad traditie-getrouw wordt af- Squeezing out Sparks" heet de lieuwe elpee van de Engelse rock- anger Graham Parker, die (samen iet zijn begeleidingsgroep The Ru- lour) op het Pinkpop-festival van orig jaar nogal opviel en vooral als ve-band bijzonder werd gewaar- leerd. Kortgeleden verscheen een ileuwe elpee van de^e zanger, Squeezing out Sparks", waarop len nummers. Ondanks het succes •p Pinkpop, heeft Graham Parker, in egenstelling tot andere landen, in lederland niet zoveel platen-suc- «ssen behaald. Mede dankzij Pink- •op bracht zijn nummer „Don't ask ie questions" het in de top 40 tot de lertigste plaats en dat is niet direkt tpvallend. Graham Parker (zang en ritmische litaar) wordt begeleid door The Ru- iour, de begeleidingsgroep die ont- tond uit de restanten van de ontbon- len groepen Brinsley Schwarz, Ducks Ie Luxe en Boutemps Roulez. Het zijn Jt Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur. 5 topmerken 50 modellen 500 m* showroom bij de-makkelijk keukenspecialist van midderv^Jederland de|\eukenbeurs L^L/ouderiberg Voorslr 39-41 Tel 03498-2824** Maandags gesloten waarmee .Village People" zonder meer haar kwaliteit bewijst. Bovendien en dat is het opvallende aan deze bij zonder spritituele groep, hebben de nummers stuk voor stuk méér in zich dan recht-toe-recht-aan disco-ritme. Het is niet, zoals veel disco-groepen dat hebben, muziek, waarin het nogal eentonig stampende ritme alle mogelij ke fantasie in de arrangementen ver drijft. .Village People" is er in geslaagd om het enerverende disco-ritme te combineren met een bijzonder opval lende sound, waarin musical-elemen ten zitten verwerkt, resulterend in har monieuze koorzang van hoge kwaliteit. Het is dan ook geen wonder, dat „Vil lage People" bijzonder veel succes oogst tijdens live optredens Het moet een spiritueel, opwindend, maar vooral aanstekelijk gebeuren zijn ,,Go West" is zonder meer een schitterende elpee, die ook de disco haters zal weten te vermurwen. De moeite waard, dankzij de voortreffelijke muzikale arrangementen van Horace Ott en de vocale arrangementen van J. Morali en V. Willis De show van Randy Jones, David Hodo, Victot Willis. Alexander Briley, Glenn Hughes en Felipe Rose spettert de speakers uit. (Philips stereo 6410 975, uitge bracht door Phonogram te Am sterdam). Brinsley Schwarz (gitaar en achter grond-zang), Martin Belmont (ritmische gitaar), Bob Andrews (keyboards en achtergrond,zang), Steve Goulding (drums en achtergrond-zang) en An drews Bodnar (bas). „Squeezing out Sparks" werd ge produceerd door Jack Nitsche Uit schieters: „You can't be too strong" en nummers op de tweede kant: „Love gets you twisted". „Protection" en ..Don't get excited" Geen bijzonder op vallende plaat, maar voor de leifheb- bers èn fans van Graham Parker wel licht de moeite waard. Vertigo, stereo 6360 168, uitge bracht door Phonogram te Am sterdam). De Amerikaanse disco-formatie „Village People" is ook In Nederland bijzonder populair, niet alleen door de wereldhit Y.M.C.A.", maar vooral ook door de tweede hit. die in de eerste helft van dit jaar de pop- programma's beheerste: „In the Na vy". Dit nummer is afkomstig van de nieuwe elpee van deze uitstekende disco-groep. „Go West", waarop naast „In the Navy" nog vijf andere disco-krakers: Go West", „Citizens of the World", „I wanna shake your hand", „Get away Holiday" en „Go West "is, evenals ,.Y M C A "en „Manhattan Woman". ,,ln the Navy" een uitstekende kraker. B B BB BB

Leusder Krant | 1979 | | pagina 5