ZR. BEDA, 40 JAAR PROFESSIE-FEEST: „Als ik weer opnieuw zou beginnen, zou ik het weer zo doen" J. J. van Burgsteden 25 jaar bij C.H.V. Richard Beumer en Roda '46 - zaterdag SMET SPGRj Expositie leusifl e r k Met ingang van 1980 direkteur Training SVA Uitslagen Ons Genoegen OUD-PAPIER- AKTIE DWS Auto in brand vloog Achtervelds nieuws DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1979 ACHTERVELD - Dinsdag 7 augustus zal zuster Beda in Huize St. Joseph het feit herdenken, dat zij 40 jaar geleden werd geprofest. Het professiefeest zal om 9.30 uur be ginnen met een H. Mis waarna een gezellig samenzijn met alle bewo ners, de mede-zusters en het per soneel in de recreatiezaal van het huis. Zuster Beda werd geboren te Hen- geveld in Overijssel Na het verlaten van de lagere school is zij tot haar 22ste jaar in betrekking geweest Op 22 jarige leeftijd is zij op 4 april 1938 ingetreden in het moederhuis van de Zusters van St. Joseph te Amersfoort. 4 augustus 1939 was voor haar een heel belangrij ke dag Op deze dag werd zij geprofest •Na haar professie bleef zij nog. tot 20 januari 1941 in het moederhuis te Amersfoort. Op die datum ging zij naar Lutten en werd daar tewerk gesteld in de huishoudelijke gezinshulp. Twee jaar is zij daar werkzaam geweest want op 10 februari 1943 werd zij overge plaatst naar het Liefdehuis voor bejaar den te Alphen a/d Rijn. Zij werkte daar in de bejaardenzorg en werd al vrij kort na haar intrede hoofd van de afdeling Twaalf en een half jaar is zij in het Liefdehuis te Alphen a/d Rijn trouw ge weest Vandaar ging zij op 1 februan 1953 naar Achterveld. In het huis St Joseph kwam zij ook weer terecht in de bejaardenzorg. De eerste tijd werkte zij op de ziekenafde ling, maar werd daarna hoofd van een afdeling in de bejaardenzorg Het rei zen was toen voor haar echter nog niet afgelopen. Op 9 mei 1966 vertrók zij naar Genk bij Nijmegen, waar zij ook weer in de bejaardenzorg werkte. Tij dens haar verblijf in Achterveld had zij haar diploma bejaardenzorg weten te behalen. De tijd doorgebracht in Genk was echter van korte duur Op 31 juli 1967 kwam zij weer terug naar Achter veld en is daar gebleven tot heden MET PLEZIER Met plezier kijkt zij terug op de veertig achter haar liggende jaren Heel en thousiast kan zij vertellen over die tijd. Haar mooiste tijd zegt zij, heeft ze mee gemaakt in Alphen a/d Rijn Niet dat het in Achterveld geen fijne tijd is geweest en ook in de andere plaatsen, maar in die tijd van Alphen a/d Rijn waren wij met heel veel jonge zusters onder el kaar en ook heeft zij daar daar het grootste gedeelte van de oorlog mee gemaakt. Zij was daar ook het hoofd van de afdeling maar in die oorlogstijd stond je veel dichter bij elkaar Het was in die tijd een grote familie met een geweldige saamhorigheid. „We hebben daar veel honger geleden, maar ondanks dat was het toch een fijne tijd. In die tijd ook het postelaat en novice gehad. We waren met meer dan honderd mepsen bij el kaar en je wist dat je ondanks aHe ellen de toch één was met elkaar Ondanks onze drukke werkzaamheden hadden we toch nog tijd om samen toneelstuk jes in te studeren en deze tijdens een verjaardag of een ander feest op te voeren. Ik blijf er bij, dat dat wel mijn gelukkigste jaren zijn geweest. Ik moet er wel bij zeggen, dat toen onze leeftiid en de ellende die er toen was daar na tuurlijk wel een rol bij heeft gespeeld." Al die tijd dat zij in Achterveld is ge weest. is zij ook hoofd van haar afdeling geweest. In verband met haar lichame lijke gesteldheid is zij nu ongeveer een jaar rustend. Ze verzorgt nu de refter nog. begeleidt bewoners van het huis naar de ziekenhuizen, als ze daar voor onderzoek heen moeten en helpt de zieken, die zelf moeite hebben met eten. ..Dat het met mijn rug zo gesteld is. heb ik wel aan mezelf te danken. Ik ben een pietje secuur en heb altijd alles heel precies willen hebben Dit is me ook altijd gelukt Maar dit heeft me ook heel veel extra uren gekost Als ik b v om acht uur moest beginnen, maar ik voor zag, dat ik dan niet klaar kon krijgen wat ik klaar wilde hebben, dan begon ik om zes uur Ik ondervind daar nu de gevol gen van, maar heb er toch geen spijt van, dat ik het zo gedaan heb Ik heb het leven als zuster ook nooit als dwang gevoeld. In de tijd dat ik begonnen ben, was het veel strenger dan nu. Veel mensen beschouwden dat toen als dwang. Ik heb dit nimmer als dwang gevoeld De regels waren zo en ik heb ze ook zo altijd aanvaard Ik wil niet zeqqen. dat het nu niet goed is. Geluk kig zijn er veel dingen uit die oude tijd verdwenen. Als er nu iets gedaan moet worden is het eerste, wat er wordt gevraagd, wat brengt het financieel op? Daar werd door ons nimmer over gepraat Er werd iets gevraagd en wij deden het met ple zier, maar ook zijn er nu veel goede dingen Ik heb het altijd als een onrecht gevoeld, dat iemand met geld twee ka mers tot zijn beschikking had en iemand, die zijn leven lang hard heeft moeten werken, genoegen moest ne men met een cel of een grote slaapka mer waar ze met meer mensen moes ten slapen Dat is nu gelukkig veran derd. Ik ben heel dankbaar, dat ik dit heb mogen meemaken en dit allemaal heb mogen en kunnen doen Ik weet zeker dat ik, als ik er nog weer voor zou staan, het zeker weer zou doen." B. ACHTERVELD - Donderdag 26 juli vierde de heer J. J. van Burgsteden het feit, dat hij 25 jaar geleden bij de Coöperatie Handels-Vereniging Achterveld in dienst was getreden. Daar het in de bedoeling ligt om op een later tijdstip in dit jaar hier meer aandacht aan te schenken, werd het feit nu in familiekring gevierd. Na het behalen van zijn einddiploma gymnasium wilde de heer van Bergste- den een bepaalde studie gaan doen Daar het vak in die tijd na het beëindi gen van die studie heel moeilijk aan het werk te komen was, werd hem dit dan ook ten sterkste afgeraden Hij koos daarom de studierichting boekhoudkunde. Op 26 juli 1954 kwam hij als jongste bediende op de boekhoudafdeling van de Coöperatieve Handelsvereniging te Achterveld Ge zien zijn inzet en zijn doorzettingsver mogen is hij tot zijn huidige positie op geklommen. Doordat er regelmatig met iemand van de boekhoudafdeling ver dween gingen zijn bevorderingen nogal vrij vlot. Door zijn inzet en zijn gedegen kennis van het gehele bedrijf, is hij met ingang van 1 januari 1980 benoemd tot directeur van de Coöperatie. Tijdens het samen zijn in familiekring, werd hem door de voorzitter van de Coöperatieve vereniging de heer H E. van Zandber gen de gouden Cebeco-speld uitge reikt. De heer van Burgsteden is geen onbekende In Achterveld, daar hij ook zeer intensief heeft deelgeno men aan het Achterveldse vereni gingsleven. Hij is momenteel nog penningmeester van de Kruisver eniging. Hij is ook jaren medewerker geweest van de Tour de Junior en was ook lid van het Stichtingsbe stuur van Ons Gebouw LEUSDEN-CENTRUM - Het voetbalcircus gaat weer draaien. Eerst met een maand lang oefen wedstrijden om de spelers weer in het ritme te brengen en op 1 en 2 september begint de nieuwe com petitie. Met voor de Leusdense stan daardteams het hoofdklasserschap als inzet. Martin Ruitenberg werd jeugdtrainer bij Roda en kreeg Ri chard Beumer als opvolger bij de zaterdagsenioren, die met 8 teams in actie zullen komen (evenveel als de afdeling zondag). Beumer, geboren In Amersfoort in oktober 1946 en dus vrijwel even oud als Roda '46, koos al op zeer jeugdige leeftijd voetbal als lievelingssport en als keeper (ach tereenvolgens bij Amsvorde, EFC- Ermelo en Hoevelaken) heeft hij leuke jaren gehad. Tot 1972 heeft hij „gekeeperd", maar in die periode liep hij nogal eens een flinke bles sure op. Genoeg om op den duur vervelend te vinden. Voetbal bleef desondanks zijn favoriete vrijetijds besteding. Drie jaar heeft hij die tak van sport als scheidsrechter ge diend en tussen de bedrijven door bekwaamde hij zich als trainer. Hij behaalde het trainersdiploma E (later ook D) en kwam daarmee bij DOVO (Veenendaal) als assistent van Jan de Jongh aan het werk. Sluitstuk van die periode was het zaterdaglands kampioenschap van de Veenendaal- se ploeg. Zelfstandig begint hij nu bij Roda- zaterdag, dat een goed seizoen achter de rug heeft. Lang draaide de in de 1 e klasse debuterende roodzwarte forma tie goed mee in de top van de afdeling Onnodig puntenverlies tegen staart- clubs betekende afhaken en op 1 sep tember moeten Beumer c.s. een nieuwe gooi doen naar het kampioen schap. Drie spelers verlieten het oude team. Daarvoor in de plaats kwamen 5 spelers van elders naar Leusden en een kleine aanvulling uit de jeugd Het eerste contact met de selectiespelers is gunstig verlopen. Beumer gaf de heren nog wat.huiswerk" mee om tijdens de vakantie in conditie te blijven. Inmiddels is de training (dinsdag- en donderdag avond) hervat en een flinke reeks oefenwedstrijden moet zorgen om straks in de competitie goed van start te kunnen gaan. Niets wil Beumer aan het toeval overlaten, want elk winstpuntje- telt. De oefenwedstrijden vallen in twee groepen uiteen. Kennelijk met de be doeling om de verdediging te testen vormen de ontmoetingen met 4 KNVB- clusbs (Baarn op 4/8. EDO-Utrecht op 11/8, Hoogland op 14/8 en DOS-Den Dolder op 28/8) een nederlaagtoernooi: wie Roda het grootste verlies toebrengt, wint de pot Daar tussendoor staan wedstrijden tegen De Glind (7/8), Post hoorn /18/8) en EFC (25/8) op het pro gramma om de voorhoede op schot te brengen Verwacht mag worden (een beetje optisme kan geen kwaad) dat ook in het komende seizoen door Za terdag 1 goede resultaten behaald zul len worden en voor het publiek is te hopen, dat Beumer het aanvallende (attractieve) spelsysteem van zijn voor ganger zal voortzetten In een wedstrijd met bijvoorbeeld 4-3 als uitslag vit meer te beleven dan bij 1-0 met Jan en alleman voor de pot en de blik op on eindig Richard Beumer, de nieuwe trainer van Roda-zaterdag. ZUINIGHEID In moeilijke tijden is zuinigheid zeer te waarderen en ere, wie ere toekomt! Vandaag begin ik dit rubriekje met al weer een po sitieve opmerking aan het adres van onze gemeentelijke over heid. U mag er natuurlijk anders over denken, maar ik laat me daar niet door beïnvloeden. Na dat onlangs door b. en w„ of beter gezegd in opdracht van het college, het parkeerterrein van het Burgemeester Buining- park opnieuw keurig verdeeld werd in vakken - en nu maar hopen, dat de autobezitters hun blikkie ordentelijk wegzetten - kwam mij dezer dagen een prachtig staaltje van gemeente lijke zuinigheid ter oren. Hoewel onze gemeente qua gron- doppervlakte de grootste is van de gehele provincie Utrecht, wordt aan het noordelijke einde van de Middenweg uiterst be hoedzaam omgesprongen met ons gemeenschappelijk grond bezit. Accoord, er ligt een hoeveel heid asfalt, die enigszins doet denken aan Rijksweg E8 ter hoogte van de rotonde Ouden rijn, maar dat betreft niet, zoals door daar aan het werk zijnde lieden aan de jeugd werd ver teld, de aanleg van een skate- boardbaan (hoewel e.e.a. daar goed voor kan dienen). Er wordt heel wat anders gerealiseerd en met name een deel van de uit valsweg van Leusden naar Rijksweg A28 en ondanks de omvangrijkheid van het project, is toch de uiterste zuinigheid betracht. Ga op een rustig mo ment zelf maar eens kijken en vooral naar de verbindingsweg vanaf de Walstro. Geen metertje grond werd verspild. Die verbindingsweg loopt net niet dwars door het tennispark van de LTV Leusden - al scheelt het maar weinig - maar lijkt toch thuis te horen in de categorie van misplaatste zuinigheid. De afstand tussen de tennisbanen en de nieuwe weg is op een be paald punt - toevallig net de voorlopige uitgang van het park - maar iets groter dan 2 meter en ruimte voor een trottoir ont breekt Dit wordt een pracht van een kans voor spelende (of ge woon naar huis hollende) kin deren om onder een langsra- zende auto te komen. Als t.z.t. het tennispavil/oen gereed is, zal het park een andere uitgang naar de weg krijgen, maar dat kan nog eventjes duren. Op een oudere plantekening was een veel grotere tussenruimte voor zien, maar plannen veranderen. Toch blijft het jammer, dat de weg niet een paar meter zuide lijker gepland werd. Er is meer dan voldoende ruimte en voor komen van ongelukken is altijd beter dan alle maatregelen, die later moeten worden genomen en opnieuw geld kosten. Of zou de gemeente opnieuw bezuini gen en zonder extra kosten een mooi parcours (met een „berg"!) aan laten leggen voor de volgende wielerronden van Leusden (Noorderrandweg, Groene Zoom, Noorderinslag en Middenweg)? P. C. Zaterdag 4 augustus: 14.30 uur: oefenvoetbal Roda (zat.)— Baarn op het Buiningpark. Zondag 5 augustus. 14 30 uur: oefenvoetbal Quick-Roda (zon.), sportpark Dorrestein te Amers foort Maandag 6 augustus: 20.00 uur: afscheid Hennje Baas in de SVA-kantine op het Kerstens-sport- park. Dinsdag 7 augustus: 19.00 uur oefenvoetbal De Glind- Roda (zat.) in De Glind ACHTERVELD - Nu het nieuwe voetbalseizoen 1979/1980 weer met rasse schreden nadert is het ook weer tijd om met de training te gaan begin nen. De junioren gaan het nieuwe seizoen in met een nieuwe trainer. Dit is de heer P Kisters uit Ede. Deze nieuwe trainer heeft inmiddels de begindata vastgesteld van de aan te vangen trai ning. Die begindata zijn: Dinsdag 7 augustus om 20.00 uur: de selektie. Donderdag 9 augustus om 20.00 uur: het 3e en de junioren A1 Donderdag 9 augustus, 21.00 uur: de selektie Woensdag 8 augustus, 21.00 uur: het 4e, 5e en 6e. Woensdag 8 augustus, 20.00 uur: dameselftal Het bestuur van SVA hoopt dat iedereen op tijd op de training aanwezig zal zijn en dat er intensief getraind zal worden. Het is wel de bedoeling om de conditie na de rusttijd weer spoedig op peil te brengen Voordat de trainingen zullen begin nen zal er eerst nog afscheid worden genomen van de scheidende trainer de heer H Baas, die zes jaar trainer bij SVA is geweest Het bestuur hoopt, dat er zoveel mogelijk spelers en leiders aanwezig zullen zijn om van de heer Baas en zijn echtgenote afscheid te nemen De aanvang van deze bijeen komst is om 20.00 uur punten was ditmaal 97. De uitslag was aantal punten 1. J. E. van Hamersveld 97 2. 3. W. J. Lagerwij J. van Rossum 96 96 4. P. van Nimwegen 93 5. J Voorburg Gz. 90 ACHTERVELD - Blijkbaar zijn er ook 6. W. v. d. Kletersteeg 87 een groot aantal leden van de schiet 7 G. Schimmel 87 vereniging Ons Genoegen op vakantie. 8 J. Voorburg 83 Aan de onderlinge schietwedstrijden op 9. G Tolboom 79 de buitenbaan te Scherpenzeel werd 10. J. J van Hamersveld 78 door slechts tien schutters deelgeno Donderdag 2 augustus zal er niet men Het hoogste aantal behaalde worden geschoten. ACHTERVELD - In verband met de oud-papieractie van de muziekvereni ging D.W.S zal de container, zaterdag 4 augustus er weer staan Deze contai ner staat weer op de bekende plaats op het Coöperatieplein. ledereen, die zijn oud papier en eventueel oud karton op wil ruimen kan dit zaterdag komen de poneren in de container. Inwoners van Stoutenburg kunnen hun oud papier deponeren bij Willem Wouters, Hes senweg 95 te Stoutenburg. Degenen, die in verband met ziekte of andere bijzondere omstandigheden niet in staat zijn hun oud papier zelf te deponeren kunnen hiervoor telefonisch contact opnemen met 033-41197 of 03425-1688 ACHTERVELD - Tijdens het los branden van een uitlaat van een auto, die boven de werkput van garage Kleinveld stond, ontstond een kleine brand. Kort bij de plaats, waar met de lasvlam werd gewerkt, bevond zich ook de benzine-leiding, die vermo- delijk vlam heeft gevat. Men wist het brandje met behulp van schuim- blusapparaten spoedig te doven. De inmiddels gewaarschuwde brand weer. die zeer snel ter plaatse was, behoefde geen hulp meer te verle nen. VOETBAL. Het dameselftal van de SV Achterveld is voor de competitie ingedeeld in de (zondagse) 1e klas se A met Brederodes. Dorestad. Houten. JSV, Schalkwijk. Vreeswijk en Vriendenschaar DIVERSEN. Nog geheel onkundig van de bezuinigingsproblemen op sportgebied in Leusden (zie het hoofdartikel in onze krant van de vo rige week) lieten wederom enkele sportrelaties weten, dat ze het goed maken in de vakantie Houden zo. heer en mevr. Zoetmulder (schiet vereniging Leusden) op Elba en heer Leyenaar (v.v. Roda) in het verre Australië. VOETBAL. FC Opstelten is voor de as zaalvoetbalcompetitie (afd. Utrecht) ingedeeld in de 3e klasse B van rayon Utrecht. In rayon Veluwe kreeg Pon Voorwaarts een plaatsje in de 1e klasse B AUTOSPORT. Op 12 en 13 oktober wordt de AMAC-Tulpenrally (600 km met start en finish te Amersfoort) gereden. Het is een combinatie met de vroegere Tulpenrally en de in korte tijd succesvol gebleken AMAC- rallv SPORTSTICHTING. Voorzitter B W. Peddemors van de Sportstichting Leusden maakt het uitstekend op zijn Franse vakantie-adres Saint Aignan. waar men o m beschikt over een (met-overdekte) schietbaan en aan rugby kan doen. Het dichtbij ge legen Villeneuve sur Lot (la porie de Paris en les boulevards) heeft een voetbalclub, twee zwembaden, een tennispark en nog meer sportac commodaties, zodat onze sport stichtingskopman goed in conditie kan blijven. WIELRENNEN. De Leusdense amateurwielrenner Dick Willigen- burg blijft in het nieuws Zaterdag werd hij tweede (achter Herman v. d. Hoef. die 1 55.19 nodig had voor de 80 km) in de Ronde van Lunteren Barnevelder Wim Pater finishte als vijfde ACHTERVELD - Maandaq 13 en dinsdag 14 augustus wordt in „Ons Gebouw' te Achterveld het ontwerp- bestemmingsplan tentoongesteld. Op deze expositie zullen ook proefverka- velingsschetsen komen te hangen voor de eerste nieuwe woongebieden nabij de Kerkdijk.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7