nieuws van het filmfront POLITIE Antilopen het bos in FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant LOEP OP L ÈUSDp kijk op de film NACHTVOORSTELLINGEN In de nachtvoorstellingen van het Duo-duo kunt u terecht voor ,,Wie komt er in mijn hokkie?" en daarmee wordt naar alle waarschijnlijkheid niet de bioscoop bedoeld Of toch ook weer wel? In Duo 2 komen Christopher Lee en Peter Cushing nog eens opdraven voor een onvergetelijke voorstelling van „Dracula de verschrikkelijke". Kortom: veel griezelen, want stel, dat juist die enge Dracula in het hokkie komt? GEPROLONGEERD U kunt in Amersfoort nog terecht voor de volgende films ..Moonraker" (su perspektakel, prima amusement), ..Haastige spoed is zelden goed" (slap stick op z'n Frans). ..Halleluja voor een paar vuisten" (aardig, maar er zijn be tere van Bud en Terence),.Terug naar het Poseidon-avontuur" (niet overdon derend. maar redelijk), „The Deer Hunter" (een monumentale film, die je gezien moet hebben om er over te kun nen praten). „City on fire" (matig spek takel) Al gezien'? Tja, dan zult u toch op z'n minst een weekje moeten wachten, tenzij u de nachtvoorpremière van „The China Syndrome" in Cinema 1 vrijdag nacht om 24 uur wilt meemaken. filmagenda Amersfoort Filmagenda voor Amersfoort van don derdag 9 augustus t/m woensdag 15 augustus 1979. Grand 1, 2, 3 - tel. 033-14632. Moonraker, a.l. Aanvangstijden: zaal 1 en 2:13 30. 18.30, 21.15 uur, zondags tevens 16.00 uur; zaal 3: 14.00, 19 00, 21.45 uur Rozendaallaan 9 Leusden-C. volg. De reebok werd later in het Mo lenbos door een jachtopziener dood aangetroffen LEUSDEN/CENTRUM Ook voor de korfballers is de vacantie weer vol tooid verleden tijdDe Antilopen kunnen weer spoedig de wei in, maar worden voorlopig voor de training de bossen van Den treek ingestuurd De eerste oefenwedstrijd van het seizoen is het treffen in Amersfoort tussen Soesterk- wartier 4 en Antilopen 3 (aanvang 20 00 uur). Het grote Antilopentournóoi op het burg Buiningpark staat voor 18 augustus gepland. Onder leiding van de beproefde formatie Martin Versteeg, Kees van Buren, Cees van Roon en Tony en Derk Hueting begint de wed strijdenreeks (nadere gegevens vol gen) om 10.00 uur. DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1979 mens enlïier Ondanks protesten van Diane en Rack besluit de burgemeester het hele gebied te laten besproeien met insec ticiden (waar volgens Diane de spinnen al lang immuum voor zijn). Maar de pi loot van het sproeivliegtuigje komt niet aan sproeien toe. Kort na het opstijgen wordt hij overspoeld door spinnen en hij stort neer. Overal in de omgeving krioelt het nu van de spinnen. U begrijpt het al het is een film. die overborrelt van originaliteit (Duo 2, eerste week, 16 jaar). James Bond blijft ook deze week in maar liefst drie theaters te bewonderen en dat is méér, dan men in de meeste steden kan zeggen Plaatsbespreking dagelijks: telefonisch (speciaal telefoonnummer 14173): van 11.00-21.00 uur; aan de kassa: van 12.30-21 00 uur, buiten de aanvangs tijden van de films. Afhalen besproken plaatsen: vanaf 12.30 uur dagelijks, minimaal een half uur vóór aanvang der voorstelling Grand 4 Haastige spoed is zelden goed. a.l Da gelijks 13.45,18 45.21.30 uur; zondag 13.45. 16.15, 18 45, 21.30 uur. Grand 5 Halleluja voor een paar vuisten, a.l. Da gelijks 13 45. 18,45, 21.30 uur. zondag 13.45, 16.15, 18.45, 21.30 uur. Cinema 1 - tel. 033-18900 Terug naar het Poseidon avontuur, 12 jaar. Dagelijks 13.45,18.45, 21.30 uur; zondag 13.45,16.15,18.45,21.30 uur. Cinema 2 The deer hunter, 12 jaar, dagelijks 20.00 uur. Cinema 2 Kindermatinee. De Nederlandse jeugdfilm Martijn en de Magiër, a.l. Da gelijks 13.30 uur. Euro - tel. 033-33655 City on fire, 12 jaar. Daqeliiks 13.45, 1845, 21.15 uur; zaterdag 16.15, 18.45, 21.15 uur; zondag 13.45, 16 15, 18.45, 21.15 uur; woensdag 18 45, 21.15 uur Kindermatinee. Dik Trom knapt het op, a I. Nederlands gesproken. Zaterdag en woensdagmiddag 13.45 uur. Duo 1 - tel. 033-16572 Zweedse zaligheden, 18 jaar. dagelijks 14 15,19 15, 21.30 uur, zondag 14.15, 16.30. 19.15, 21.30 uur Duo 2 In de greep van de spin, 16 jaar Dage lijks 14 00, 19 00, 21.15 uur; zondag 14.00, 16 15. 19.00. 21.15 uur. NACHTVOORSTELLINGEN Duo 1 Wie komt er in m'n hokkie. 18 jaar Vrij dag- en zaterdagavond 24 00 uur. Duo 2 Dracula de verschrikkelijke. 16 jaar. Vrijdag- en zaterdagavond 23.45 uur Speciaal: vrijdagnacht 10 augustus. 24.00 uur. Cinema 1The China Synd rome. 16 jaar. Plaatsbespreken niet mogelijk, aanvang verkoop vanaf 23.00 uur. Maanweg vond op 31 juli een aanrijding plaats tussen een personenauto en een fietser De bestuurder van de auto P D K uit Scherpenzeel reed vanaf de Maandag de Arnhemseweg op. Hij had daarbij de over het fietspad van de Arn hemseweg rijdende fietser G. J G. uit Woudenberg niet opgemerkt Ten gevolge hiervan vond een aanrijding plaats. Alleen materiële schade LICHTE AANRIJDING Op de Trekerweg vond op 30 juli een lichte aanrijding plaats De heer W v. d. H. uit Amersfoort reed met zijn auto over de Trekerweg. Uit tegenoverge stelde richting naderde P G M v V uit Leusden met zijn auto Op het moment dat men elkaar passeerde kwamen beide voertuigen met elkaar in aanra king Zeer lichte schade. EENZIJDIG ONGEVAL Ter hoogte van de Mof vond op de Arnhemseweg op 2 augustus een een zijdig verkeersongeval plaats. De be stuurster van een personenauto kon bij het nemen van de aldaar gelegen bocht haar auto niet in het goede spoor hou den en kwam tegen een aldaar staand bushokje tot stilstand. Alleen materiële schade. AANRIJDING MET EEN REEBOK Op de Asschatterweg vond ter hoogte van het Molenbos een aanrij ding plaats tussen een personenauto en een reebok. De reebok was na de aanrijding niet meer te vinden. Mate riële schade aan de auto was het ge- VERNIELINGEN Bij het pompstation aan de Doornse- weg werd op 5 augustus gecon stateerd. dat er een benzinepomp be schadigd was en dat de bij dit station staande bloembakken waren omge gooid. Ook werden die dag de ruiten van het wachthokje bij de bushalte aan de Middenweg vernield. AANRIJDING Op het kruispunt Arnhemseweg- DOOR BERT VOS r IERSFOORT - Geen nieuws is goed nieuws, zeggen ze wel eens, maar dat duurlijk lang niet altijd waar. Neem nou bijvoorbeeld het bioscooppro- inia deze week in Amersfoort. Duo 1 en 2 gaan natuurlijk onverstoord hun ngang en brengen elke week een nieuwe aktie- en sexfilm, maar voor de geen nieuws. Het wachten is duidelijk op alle goede dingen die in de ende maanden nog zullen komen. Volgende week twee premières, om It naar uit te zien: „The China Syndrom" en „Uit Elkaar", ize week worden alle film geprolongeerd. Nieuw zijn alleen de films in Duo Needse zaligheden) en Duo 2 (In de greep van de spin), i natuurlijk in de matineevoorstellingen van Cinema 2 de nieuwste Neder- se kinderspeelfilm: „Martijn en de Magiër". )E GREEP VAN DE SPIN e hebben er al heel wat gehad: geworden katten, honden, rat- bijen, een heel leger van dieren r aan te pas gekomen om de «bbers aan het griezelen te hou- Mieren hebben we gehad in ver- llende variaties, hele oerwouden men tot ongekend leven om het itens zo zuur mogelijk te maken leze week komen we de spinnen in in Duo 2. „Kingdom of the Spi- is de titel van deze door de mij ekende regisseur John Bud Car- gemaakte film. En William Shat- d e als ik het goed heb de hoofd- peelde in de televisieserie „Star- speelt de hoofdrol. Mensen, die een hekel aan spinnen hebben, moeten beslist een avondje naar Duo 2 toe. Lijkt me erg gezellig toe. Voor de rasechte masochisten onder u is het bovendien het einde als men een hekel aan die toch wel aardige en nut tige beestjes heeft. Om u een beetje wegwijs te maken, volgt hier het verhaal van „In de qreeD van de spin". Valley Verde is een mooie streek in de Amerikaanse staat Arizona, waar veel veeteelt bedreven wordt. Walt en zijn vrouw Birch Colby verheugen zich op de komende jaarlijkse veemarkt; hun koe Bertha zal 2feker een prijs winnen. Maar Bertha wordt hevig ziek. Colby roept de plaatselijke veearts Dr. Rack Hansen erbij. Deze kan echter niets meer doen en de koe sterft. Hansen, die de vreemde bulten op de koe niet ver- Je zou in zo'n huis vol spinnen wonen trouwt, stuurt een bloedmonster op naar de universiteit. De volgende dag komt de Insectendeskundige van de universiteit, Diane Ashley hem opzoe ken en zegt dat de koe gestorven is aan vergif, afkomstig van spinnen. Rack, die hier nogal sceptisch tegen over staat, gaat samen met Diane naar de Ranch van Colbv voor verder onder zoek. Daar blijkt inmiddels ook de hond_ van Colby aan hetzelfde gestorven te zijn. Inmiddels gonst het van de ge ruchten en de burgemeester, die zijn veemarkt in gevaar ziet komen, vraagt Rack om zijn mond te houden over het gebeurde. Rack nodigt Diane twee keer uit voor een etentje, maar zij weigert koeltjes Dan ontdekt Colby een heuveltje op zijn land Het blijkt een door duizenden spinnen opgeworpen hoop grond te Scène uit „In de greep van de spin". zijn. De spinnen zijn tarantula's Diane verbaast zich erover dat de spinnen, die nooit in groepsverband leven, zich tot zo'n grote kolonie verenigd hebben. Als ook de stier van Colby sterft, wordt de spinnenheuvel direct over goten met petroleum en in brand ge stoken. door de woedende Colby Kort daarop wordt Colby zelf het slachtoffer. Zijn wagen wordt in een ravijn aange troffen en Colby zelf is dood en inge sponnen in fijn draad. Er blijken nu tientallen van die heuvels te zijn. vol met honderdduizen den, misschien wel miljoenen tarantula- spinnen. Volgens Diane is door het ve- lespuiten met insecticiden hun natuurlij ke voedselbron te klein geworden en hebben ze zich uit bittere noodzaak tol een agressief leger gemobiliseerd op zoek naar een ander soort voedsel: ENERGIE (3) Energiek volkje, die Fransen Ik heb daar in de afgelopen we ken al het één en ander over verteld. De energie-besparin gen worden daar tot het uiterste doorgevoerd. Ook tijdens de va kantie. Een opvallend verschijnsel de laatste jaren is de fiets. Vast- gekneveld op speciale imperia len worden de luxe race-kar retjes over auto- en binnenwe gen gevoerd. Een Fransman, die zichzelf respekteert heeft een race-fiets en die laat ie niet thuis staan als hij zelf op vakan tie gaat. Vandaar Dat is ook wellicht de reden, dat de Tour de trance tot nu toe de beroemdste, meest beken de, meest bekeken en meest bejubelde wielerwedstrijd ter wereld is. Dat een Fransman in de meeste gevallen daarbij eerste in Parijs aankomt, hoeft geen verrassing te zijn. Van de wieg tot het gra f wordt er immers getraind tijdens de vakantie En bovendien weten de Fransen in het algemeen het beste de weg naar en in Parijs, in tegenstelling tot de horden buitenlanders, die bij een klein foutje op de boule vard Peripherique de binnestad inden deren om in uiterste wan hoop een dag later weer de buitensteden te bereiken met één gedachte: nóóit meer naar Parijs. Op de campings worden de iuto's direkt na de aankomst lan stevige kettinqen gelegd en worden de race-fietsen van het autodak gehaald. Dat is een ge heel apart ritueel, want denk nu maar niet. dat een fiets zomaar een fiets is. Heel zorgvuldig wordt de fiets geinspekteerd, en er gaat een zachte poetsdoek overheen om het wegenstof te verwijderen en heel voorzichtig krijgt de fiets een plaats in de voortent, waar hij na iedere rit een fikse schoonmaakbeurt krijgt. Althans, dat is mijn ervaring. Eén voorval in het bijzonder kreeg mijn extra aandacht. Dat was voor het Franse echtpaar, een tikkeltje op jaren gekomen, dat hun tijd besteedde aan het vertroetelen van hun blinkende fietsen. En verdraaid als het niet waar is: verschillende malen zag ik meneer heel voorzichtig, heel lief, heel teder het chroom van zijn fiets strelen. Het ontroerde me diep. Terwijl wij zonder enige voor behoud 's morgens in de auto stapten om de omgeving te ver kennen en al even rücksichtlos de tank nog eventjes vol lieten gooien, stapten de Fransen op hun fiets en begonnen aan de lange, warme, maar o zo gelief de tocht. Colletje op (in ver moeide pas) en colletje af (zoefff.Onderweg zijn we er ettelijke tegengekomen. Ad- spirant- Hinaulfs. slechts zelden afgewisseld door Zoetemelkjes of Kuipertjes, want de Neder landers hebben wel de neiging tot imitatie, maar dat gaat nooit met koninklijke gratie Ik weet nu ook, waarom de Fransen altijd vóór hun tenten zitten, ook als het een tikkeltje te koudis voor zo'n zit. De voortent is voor hun fiets. Het is een heiligdom, een soort fietsen- tempel. Zoals de barbecue het eeuwige brandende altaar van de god Energie zal zijn in dat fraaie, boeiende, gezellige Frankrijk De betonmolens draaien weer, hamerslagen klinken over de wijken en winkelcentra in aanbouw. De va kantie van de bouwvak zit er weer op en nu is het zaak - om vooral wat betreft de winkelcentra Hamershof en Biezenkamp - snel werk te leve ren. Het stille Leusden is weer vol bedrijvigheid. De vakanties zijn voorbij. BOUW WEER AKTIEF

Leusder Krant | 1979 | | pagina 15