lieuw programma met nieuwe ursussen biedt voor iedereen wat Verkeersplan: 6 nog dit jaar in de raad Uitbreiding blijhof wordt realiteit Leusder Krant Extra vergadering Progr. Leusden meerjarenplanning FOTO-KOPIE NODIG? Groenstichting Rozendaal: eindelijk helderheid in de duisternis? plaatselijk nieuws Deze week maandag werd begonnen aan de bouw van de uitbreiding van Blijhof op haar terrein aan de Ansfriduslaan. BLIJHOF BIJ BRADERIE De grote braderie in het kader van het ,,Jaar van het kind" op 6 oktober a.s. gaat uiteraard ook niet aan „Blijhof" voorbij Wat de vereniging op deze bra derie precies gaat doen is nog niet be kend, maar ze doet in ieder geval mee. NIEUWE KURSUSSEN Nieuw voor Blijhof zijn de kursus- sen „Poppen maken", „Bloem schikken" en „Kreatieve handvaar digheid". Bij voeldoende deelname gaat Blijhof in de komende herfst deze kursussen organiseren voor mensen van tien tot honderdtwee jaar. De kursus „Pop- penmaken" start op maandag 17 sep tember en gaat verder op de maanda gen 24 september 18 22 en 29 ok tober ..De kursus Bloemschikken" vindt op dezelfde maandagen plaats. De kursus „Kreatieve handvaardigheid" wordt ge- /an de redaktie) LEUSDEN - Het bestuur van de Speel- en Rekreatievereniging Blij- tof heeft wel enkele zeer drukke Ttaanden voor de boeg, maar dat is hoofdzakelijk het gevolg van de maandag 6 augustus gestarte nieuwbouw op het terrein aan de Ansfriduslaan. En dat is het waard Maar beter vertraging dan verder uitstel. Omdat het bestaande ge bouw van Blijhof na de realisering van het nieuwe gebouw gereno veerd gaat worden, zal de Peter speelzaal „Blijhof I" tijdelijk een an der onderkomen moeten hebben Dat wordt „De Til" vanaf maandag 13 augustus „Blijhof II" gaat waar schijnlijk in de loop van het komen de seizoen naar de tweede fase, om een betere spreiding te krijgen. Deze pauterspeelzaal is op dit mo ment nog ondergebracht in de openbare kleuterschool „De Wip- wap" Het nieuwe programma van Blijhof is deze week verschenen en naast de gebruikelijk programma onderdelen, biedt Blijhof in het ko mende seizoen ook een aantal nieuwe evenementen Verder doet de Leusdense speel- en rekre atievereniging mee aan evene menten in het kader van „Het jaar van het kind". FIETSWEEKEINDE NAAR BAARN Een erg leuke happening is het ge plande fietsweekeinde naar Baam op 1 en 2 september a.s. Kinderen vanaf acht jaar kunnen mee en het belooft een dol weekeinde te worden Het doel is het buitencentrum „Buitenzorg" in Baarn, waar wordt overnacht. De or ganisatoren kunnen voor 15 - mee. niet-leden 30- Overigens kost een lidmaatschap van deze aktieve jeugd vereniging slechts 15,- per jaar Vóór 25 augustus a.s moet men zich opge ven bij Karin Oskamp, Bruinhorst 2 of Marianne Kleuter. Dinkelwijk 18. DAG VOOR HET KIND Op zaterdag 15 september a.s. or ganiseert de inmiddels opgeheven Stichting Kreatieve Handvaardigheid Leusden een „Dag voor het KindUi teraard doet Blijhof hieraan ook mee. Zij heeft een uitgebreide stand op de boerderij „Groot-Krakhorst", terwijl er verschillende werkstukken geëxpo seerd zullen worden, vervaardigd door de deelnemers aan de kreatieve kur sussen (hobbyclubs). KREATIEVE KURSUSSEN Vanaf 17 september starten weer de inmiddels vermaarde kreatieve (win ter-) kursussen in het dan (hopenlijk) gerealiseerde nieuwe gebouw van Blij hof De kursus duurt tot en met 27 no vember, waarna in januari een aanvul lende kursus volgt. Elke dinsdagmid dag wordt een kreatieve kursus gege ven voor kinderen van 8 tot en met 10 jaar, terwijl elke woensdagmiddag een kursus wordt gegeven voor kinderen van 6 en 7 jaar De kosten bedragen slechts 10- Als extraatje kinderen, die de woensdagmiddagkursus volgen, kunnen elke laatste woensdag van de maand voor half geld 0,75) naar de film inplaats van naar de kursus. Wie geïnteresseerd is in de kursus sen kan voor informatie terecht bij de eerder genoemde adressen of tijdens de „Dag voor het Kind" in boerderij „Groot Krakhorst' (zaterdag 15 sep tember) Nieuw voor Blijhof is de kursus „Kreatieve handvaardigheid". Natuurlijk wordt er ook les gegeven in het werken met klei, waarvan hier een voorbeeld. houden op de donderdagen 20 en 27 september, 4, 11 en 25 oktober en 1 november, Alle kursussen oeginnen om 19 uur. Voor méér informatie: llona van den Burg, telefoon 44252. FILMVOORSTELLINGEN Natuurlijk gaat Blijhof door met de maandelijkse filmvoorstellingen, die in het afgelopen seizoen ook bijzonder in de smaak zijn gevallen bij de jeugd van Leusden Wat dit jaar betreft kunnen de kinderen voor een middagje fijn film kij ken terecht op woensdag 26 september (voor alle leeftijden), woensdag 31 ok tober (voor de iets ouders kinderen) en woensdag 28 november (alle leeftij den) HOBBY-INSTUIF Natuurlijk wordt ook in het komende seizoen van Blijhof de zogenaamde „Hobby-instuif" weer gehouden Op zaterdag 29 september, 13 en 27 ok tober, 10 en 24 november en 8 decem ber, staat het Blijhofgebouw weer wijd open voor alle kinderen, die 's morgens van 10 tot 12 uur zich lekker uit willen leven (vanaf 4 jaar). Door de grote af wisseling is het aangeboden program ma altijd boeiend voor de kinderen. Ze mogen vrijblijvend meedoen aan allerlei dingen, maar het hoeft niet. VOLKSDANSEN De Volksdans-cursussen van „Blij hof" zijn in het afgelopen seizoen bij zonder succesvol gebleken en natuur lijk staat het volksdansen ook nu weer op het gevarieerde programma. Voor verschillende leeftijdsgroepen (vanaf 6 jaar) op woensdag. Voor alle inlichtin gen: llona v d. Burg, telefoon 44252 SINTERKLAASFEEST 1979 Op zaterdag 1 december komt Sint Nicolaas naar het nieuwe gebouw van Blijhof om daar met de kinderen een fijn Sint Nicolaasfesst te vieren, dat spreekt. KERSTUKJES MAKEN Het maken van kerststukjes is een erg geliefde bezigheid. De vorige keren dat Blijhof dit evenement organiseerde, liep het storm Natuurlijk staat dit ook nu weer op het programma en wel op za terdag 22 december a.s. van 10 tot 12 uur. Wie een kursus „Poppen maken" wil volgen, kan terecht bij Blijhof. VRIJWILLIGERS Blijhof doet overigens een drin gend beroep op vrijwilligers. De te realiseren nieuwbouw dient voor een deel door vrijwilligers van de vereni ging te worden uitgevoerd. Omdat er al een lichte vertraging is opgetre den èn omdat het aantal vrijwilligers nog niet groot is, doet het Blijhof-be- stuur een beroep op haar leden. Hoe méér hulp, hoe eerder het gebouw er staat en hoe eerder er in gewerkt kan worden. Met name voor de peuter speelzaal is het van belang, dat alles zo snel mogelijk wordt afgerond, zo dat de peuters snel weer van De Til terug kunnen naar hun oude, ver trouwde stek aan de Ansfriduslaan. wilt helpen? Geef u dan snel op. Telefoon 42252 (llona v.d. Burg) of 42015 (Karin Oskamp). (Van de redaktie) LEUSDEN - Zoals de zaken er op dit moment voorstaan, ziet het er naar uit, dat het veelbesproken „ver keersplan" nog dit jaar in definitieve vorm in de raad zal worden gebracht. Over enkele maanden, nadat een vervolg op de verkeersavond zal hebben plaatsgevonden, kan de raad een desbetreffend voorstel tege moet zien. Aldus werd duidelijk tij dens de openbare commissieverga- De onveiligheid van sommige vijvers In Alandsbeek heeft geleid tot een betere bescherming van de taluds voor vooral kleine kinderen. De ge meente heeft naar aanleiding van ongelukken met fatale afloop nu hek ken op de meest onveilige plaatsen gezet. Rozendaallaan9 Leusden-C. dering van Ruimtelijke Ordening en Publieke Werken. Overigens werd het niet duidelijk of de konsekwen- ties van dit verkeersplan (een sa menvoeging van de voor de ver keersavond uitgebrachte nota's met de wensen en aanvullingen daarop) ook binnen de periode tot en met 1983 gerealiseerd kunnen worden. Zoals bekend bestaat op de meerja- renanalyse het projekt „verkeers plan" en „konsekwenties voort vloeiend uit de verkeersavond" aan geduid als „niet uitvoerbaar wegens geldgebrek De raad zal zich hier over volgende week donderdag avond, duidelijk uit moeten spreken. LEUSDEN - De raadsfraktie van Progressief Leusden houdt op don derdag 16 augustus a.s. om 18.00 uur een extra openbare fraktlevergade- rlng in verband met meerjaren-be groting. Op deze avond, die gehou den wordt in het gemeentelijke voor lichtingscentrum aan de Zwarteweg, zal de fraktle haar standpunt Inzake deze belangrijke zaak bepalen. U bent welkom, h (Van de redaktie) LEUSDEN - Wellicht zullen de bewoners van het plan Rozen- daal na ettelijke jaren eindelijk te weten komen, hoe die Groenstichting van hun wijk eigenlijk in elkaar zit en welk deel van de gemeente is en wat van de Groenstichting. Die be lofte werd gedaan tijdens de openbare commissievergade ring van RO en PW, dinsdag avond. Aanleiding daartoe was het voorstel om akkoord te gaan met een vernieuwing van de straatverlichting in deze week. Gerrit van Tiel (VVD) zei eindelijk duidelijk, waar andere raadsle den èn bewoners in veel geval len slechts over hebben ge dacht: ,,lk begrijp werkelijk niets van de Groenstichting. Ik begrijp niet wat van de gemeente is en wat van de Groenstichting. Toen de Groenstichting werd opge richt heb ik gedacht: eindelijk wordt er iets gedaan aan de in spraak. Maar er moest wèl voor betaald wordenIn de loop van de jaren is de Groenstich ting en alles wat ermee verband houdt voor mij een duistere zaak geworden. Het wordt tijd, dat alles eens duidelijk op een rijtje wordt gezet. Henk Ossendnjver (CDA): „In ieder geval hebben we met de Groenstichting wel wat geleerd, zó moet het niet Waarop de heer Roggenkamp: „Maar zij hebben in ieder geval wèl een zwembad Voorzitter Rademaker beloof de de hele gang van zaken rond de Groenstichting eens op een rijtje te zullen zetten. DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1979 I IBBISIIBI* kPIHlti Fietsen met Blijhof. Dat kan. Er wordt een fietsweekeind georganiseerd, terwijl (samen met het CML) een natuur-fietstocht op het programma staat. Het is nog niet bekend, wanneer dit laatste evenement gehouden gaat wor den. Dat hoort u nog.

Leusder Krant | 1979 | | pagina 5