ixpositie Bestemmingsplan chterveld in Ons Gebouw Trainingen jeugdvoetbal SVA beginnen weer Hartelijk afscheid H. Baas als trainer van SVA SVA HOUDT HAAR LEDENVERGADERING De Eemelaar organiseert haar eerste BCD-toernooi D I MAANDAG EN DINSDAG A.S. Handwerk- hobbyclub van start CML/RO komt bijeen in Achterveld Junioren en pupillen SVA naar Rotterdam DONDERDAG^AUGUSTUS 1979 hPUBlt Achtervelds nieuws 11 ACHTERVELD - Op maandag 13 I augustus en dinsdag 14 augustus wordt in „Ons Gebouw'' te Achter veld een expositie gehouden over het ontwerp bestemmingsplan voor de bebouwde kom van Achterveld en een schetsontwerp van de verkave ling voor ruim 30 nieuwe woningen. De openingstijden zijn op maandag van 14.00-17.00 uur en 's avonds van ■9.30-21.30 uur. Dinsdags van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 ACHTERVELD - Maandagavond verd in de kantine van het Kerstens- iportpark afscheid genomen van de >ude trainer Van de S.V. Achterveld 1. Baas. Jammer was wel, dat de be- angstelling bij dit afscheid nu niet zo tverweldigend was, hoewel de heer laas zes jaar als trainer bij de sport- rereniging werkzaam was geweest. Nadat de heer Baas en zijn echt- ■genote in de kantine waren geariveerd ■opende de heer Legdeur. de voorzitter ■/an de vereniging deze bijeenkomst. I Na het welkomstwoord richtte hij het ■woord tegen de heer Baas Jij gaat van- ■avond afscheid van ons nemen We Kweten dat Achterveld je na aan het hart Bligt. Zes jaar ben je bij ons als trainer ■werkzaam geweest. Dit is een zeer lan- Kge tijd. Een trainer blijft over het alge- "meen maar slechts enkele jaren bij een bepaalde club. maar jij hebt dit zes jaar volgehouden. Het weggaan als trainer bij Achterveld is in een goede harmonie en na een gedegen onderling overleg gegaan. We danken je voor alles wat je voor alles wat je voor de vereniging als trainer hebt gedaan. Je kon de jongens bespelen In jou periode zijn we van de tweede klasse naar de hoofdklasse ge gaan. waar we ook w§er uitgeduikeld zijn. Dit had tot gevolgt dat we nu ook de eerste klasse konden meemaken. We hebben het hierin vol kunnen hou den. al is het wel op het nippertje ge weest. Je bent indertijd niet als trainer gekomen om veel geld te verdienen. Je deed het als hobby Toen je bij ons kwam. heb je gezegd: ik doe het trainen als hobby en je gaat me betalen naar prestatie. Je hebt in de tijd. dat je bij ons bent geweest, verschillende malen weg kunnen gaan naar clubs, waar je veel meer kon verdienen. Je deed het niet want je had het hier vest naar je zin We hopen dat je in Scherpenzeel waar je nu als trainer gaat werken het zelfde succes zal behalen zoals dat in Achter veld geweest is. We wensen namens de hele vereniging het aller beste toe" Als afscheidsgeschenk kreeg de heer Baas van de vereniging een ge schilderd stilleven. Een stukje Achter veld. De echtgenote van de heer Baas mocht een zeer mooi plaat in ontvangst nemen Hier bleef het echter niet bij. Namens de slectie kreeg de heer Baas een fraai horloge aangeboden als dank voor alles wat hij in de zes laar voor de uur. Direkt aansluitend zal om 20.00 uur de werkgroep ruimtelijke orde ning van het CML een openbare ver gadering houden over het plan. In mei 1976 werd een drukbezochte tentoonstelling gehouden over het plan Van de geboden gelegenheid tot in spraak werd veel gebruik gemaakt. Een 35-tal inspraakbrieven werd ingeleverd en voorzover mogelijk zijn de wensen en suggesties verwerkt in het plan. Het resultaat van die inspraak zal nu op de selectie gedaan had. De heer Baas dankte voor de hem aangeboden geschenken ..Mijn vrouw en ik stellen het zeer op prijs dat op deze wijze afscheid is genomen Ik vind het een prettige manier om afscheid te nemen. Ik heb altijd met de heren te maken gehad, maar stel het nu zeer op prijs dat er ook een aantal dames aan wezig zijn. Ik heb al drie jaren niet alleen contact gehad met de spelers, maar ook met de andere heren Dit is iets dat het samenwerken zeer bevorderd. Ik heb in de tijd dat ik hier gewerkt heb. veel vrienden gemaakt. Ik hoop dat de vriendschap ook zo zal blijven. Uit het oog uit het hart. wordt wel gezegd Meestal is dit ook wel zo. maar ik ben er van overtuigd, dat als mijn vrouw en ik hier nog eens binnen komen lopen we als vrienden zullen worden ontvangen, ledereen bedankt mij, maar ik wil jullie ook bedanken. Ik weet het er zijn in die expositie te zien zijn Eind 1976 werd het aangepaste be stemmingsplan in de commissie ruimtelijke ordening behandeld, waarna in het begin van 1977 het wettelijk ver plichte vooroverleg met diverse instan ties werd afgerond. Op dat moment ontstonden de problemen, die er de oorzaak van zijn dat de procedure van het plan eerst nu wordt voortgezet. De provincie had problemen met de om- vana van de uitbreiding van Achterveld tijd wel eens fouten gemaakt. Het valt niet altijd mee. Er moeten wel eens be slissingen of maatregelen genomen, die niet altijd prettig zijn. Maar het moet dan ook zo zijn. dat je ondanks die niet altijd prettige maatregelen, toch vrien den kunt blijven. Ik ben er van overtuigd dat hier niet gezegd wordt ..gelukkig dat die is vertrokken". Dit komt nogal eens voor als een trainer vertrekt. Ik dank jullie nogmaals voor de geschen ken Het zijn dingen die blijven en mij nog dikwijls aan Achterveld zullen doen denken als ik er naar kijk. Er mochten er ooit problemen voordoen (in verband met de training), dan kun je altijd een beroep op mij doen en zal ik jullie zeker helpen. Ik heb geschenken gekregen, maar ook ik laat iets achter: de mas- seertafel mag hier blijven". Namens de jeugdcommissie werd de heer Baas een zeer mooie gevulde plantenbak overhandigd. en met de groeisnelheid. De zgn. vijf- vingertheorie werd door de provincie geïntroduceerd, waarin richtlijnen wor den gegeven over de categorieën van woningzoekenden aan wie in Achter veld een woning mag worden toegewe zen. Een tweede probleem dat tot vertra ging aanleiding gaf was de aankoop van het grootste deel van de gronden door de heer De Vos. Het gemeentebestuur heeft thans echter besloten de procedure van het bestemmingsplan voort te zetten en een woningbouwplan te ontwik kelen op de grond die gemeente eigendom is. Daar kunnen ruim 30 woningen worden gebouwd. Het schetsontwerp van de verkaveling is te zien op de expositie. Bovendien zal informatie worden gegeven over de wijze van verdere ontwikkeling van dit plan en het geplande tijdstip van de bouw van de woningen. Alle bewoners van Leusden, maar spe ciaal de Achterveldse bevolking worden uitgenodigd de expositie te bezoeken. Ook het dameselftal liet zich niet onbe tuigd. Hoewel de trainner van de selec tie nimmer iets met deze dames te ma ken had gehad, kwamen zij niet met lege handen. „Eenmaal hebben we van de heer Baas een les gehad in de spel regels". aldus de trainer van de dames. Piet Smink". Prompt datzelfde jaar duikelden we naar een lagere afdeling. Ik heb toen gezegd dat is eens. maar nooit meer Toch namens de dames en mij heel hartelijk dank voor de vriend schap die we van u altijd ondervonden hebben" Hierna kreeg de heer Baas een karikatuur-tekening voorstellende de toegangspoort van het sportpark, waarbij een huilende voetbalster. Na een dankwoord van de schei dende trainer werd deze officiële bij eenkomst gesloten, waarna nog geruime tijd gezellig bijeen werd ge bleven. ACHTERVELD - Niet alleen voor de senioren nadert het nieuwe voetbalseizoen met rasse schreden, maar ook voor de jeugdvoetballers is dit het geval. Voor de jeugd voetbal lers van de S.V. Achterveld is inmid dels ook weer een traningsschema opgesteld. De eerste trainingen be ginnen in de week van 20 t/m 25 augustus terwijl de eerste competi tiedag valt op 1 september. Ook hoopt men in het nieuwe seizoen weer een aantal aktiviteiten op touw te kunnen zetten. In het afgelopen seizoen is het niet mogelijk geweest een behoorlijk aktiviteitenprogramma af te werken om verschillende redenen. In de eerste plaats door de financiële toe stand en in de tweede plaats doordat de aktiviteitscommissie door allerlei toevallige omstandigheden uit elkaar viel. Gelukkig is er inmiddels weer een nieuwe aktiviteitscommissie. bestaan de uit Jan Grotenhuis, en Peel van den Hengel met assistentie van Gerard van Marwijk. Ook heeft het jeugdbestuur inmiddels een kleine wijziging onder gaan. Johan van Bekkum moest in ver band met studie zijn werk als jeugdbe- stuurslid opgeven. Hij wordt nu op ge volgd door Peel v.d. Hengel Ook de ACHTERVELD - Maandag 13 augustus zal in de kantine op het Ker- stenssport park de algemene leden vergadering worden gehouden van de S.V Achterveld. De aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur. De agen da bevat in totaal 14 punten t.w 1. Opening. 2. Ingekomen stukken. 3. Notulen vorige ledenvergadering 4. Jaarverslag secretaris. ACHTERVELD - Op vrijdag 10 augustus zullen de spelers van de ju nioren en pupillen elftallen van de S.V. Achterveld een bezoek brengen aan het A.D. voetbaltournooi te Rotterdam De junioren en pupillen die vergezeld zullen zijn van hun leiders, zullen dan hier de wedstrijden kunnen zien, welke zullen worden gespeeld door de voetbalclubs Ipwisch Town, R.D.W. ACHTERVELD - Nu de vakanties vrijwel achter de rug zijn begint ook het verenigingsleven weer langzaam op vervoerscoórdinator Jaap Schouten moest in verband met zijn werk en zijn studie hiermee stoppen. Ook hier is echter weer een nieuwe coördinator voor in de plaats gekomen in de per soon van Sjaak Steenkamp. De trainingsuren en dagen zijn voor de jeugdelftallen als volgt: Junioren A1. leider P v.d. Hegen, trainer de heer Kirsten Trainingstijd donderdags van 20.00- 21.00 uur. Junioren A2. Leider H. van Loen, trainer H. van Loen. Trainingstijd woensdag van 19 00- 20.00 uur. Junioren B1 Leider W de Jong. trainer G. Steenbeek. trainingstijd maandag 20.00-21.00 uur. Junioren B2. Leider J. van Bekkum. trainer J. van Bekkum. trainingstijd donderdag van 19.00-20.00 uur. Junioren C1. Leider J. Grotenhuis, trainer J. Grotenhuis, trainingstijd maandag van 19 00-20 00 uur. Junioren C2. Leider J. Baaiman, trainer B. van Houten, trainingstijd dinsdag van 19.00-20.00 uur Pupillen D1Leider H. v.d. Goes, trainer H v. d. Goes, trainingstijd maandag 18 00-19 00 uur 5. Jaarverslag jeugd secretaris 6 Jaarverslag penningmeester 7 Verslag kascommissie. 8. Stemming kascommissie. 9. Bestuursverkiezing 10. Voorstel verhoging contributie. 11. Mededelingen betreffende com missies 12. Toto overzicht 13. Rondvraag. 14 Sluiting. Molenbeek. PSV en Fijenoord. Het vertrek is om 16.30 uur vanaf bet Ker stenssportpark Het is wel de bedoeling rtat alle deelnemers od tijd aanwezig zullen zijn, want op te laat komers kan niet kunnen worden gewacht Het in schrijfgeld zal moeten worden voldaan voor het vertrek in de kantine aan de heer C. van Marwijk. Daarom wordt alle deelnemers aangeraden wel op tijd aanwezig te ziin. Het belooft voor de Achterveldse voetbaljeugd een hele mooie middag te worden. gang te komen. Dit is ook voor de handwerkhobbyclub het geval. Woensdagmorgen 15 augustus om 9 00 uur gaan zij weer van start Dames die er graag eens een morgen gezellig uit willen zijn bij deze club van harte welkom. Wil men inlichtingen hebben Detreffende deze handwerkhobbyclub en het werk dat hier gedaan wordt dan kunnen de dames die hier belangstel ling voor hebben alle inlichtingen krij gen bij mevrouw Pepping. Verjaegde Ruyterweg 40. tel. 03425-1315 Pupillen D2. Leider J. Schouten, trainer J. Schouten, trainingstijd dinsdag van 18.00-19 00 uur Pupillen D3. Leider J Boersen. trainer J. Boersen. trainingstijd donderdag van 18.00-19.00 uur. Pupillen E1Leider H v.d. Berg. trainer C. v d Breemer. trainingstijd woensdagmiddag van 15.30-16.30 uur Pupillen E2 Leider C. Hilhorst. trainer C. v.d. Breemer trainingstijd woensdagmiddag van 14.30-15.30 uur. Pupillen F1 Leidster mevr. Steenkamp. trainer C. v.d. Breemer, trainingstijd woensdagmiddag van 13.30-14.30 uur. Het jeugdbestuur brengt hen, die een schoolkeuringskaart hebben, nogmaals onder de aandacht dat zij die voor 7/8 augustus moesten inle veren. Is dit vergeten dan nog met de meeste spoed deze keuringskaart Inleveren bij C. van Marwijk, Bis schop van Diestraat 5. Wordt de schoolkeuringskaart niet ingele verd, dan zal het keuringsgeld va riërend van 9,00-/ 13,00 betaald moeten worden. De schoolkeuringskaart zal. als deze ingeleverd wordt, moeten zijn voor zien van een handtekening op de voorzijde van de kaart. Periodiek zijn aftredend de heren H. J. Legdeur, J. Ossendrijver en M. van Westerlaak Allen stellen zich her kiesbaar. Door het bestuur is als tegen kandidaat gesteld de heer W. de Jong. Door de leden kunnen ook tegen kan didaten worden gesteld De kandidaat stelling moet door tenministe vijf leden geschieden en hiervan moet voor de vergadering schriftelijk hiervan worden kennis gegeven aan de secretaris. Ook zal deze avond het onderwerp over de rechtspersoonlijk van de vereniging aan de orde worden gesteld. De gege vens hierover liggen vanaf een uur voor de vergadering ter inzage. Ook het fi nanciële verslag, alsmede de notulen van de vorige ledenvergadering liggen een uur voor de aanvang van de verga dering te inzage (Van de redaktie) ACHTERVELD - De werkgroep Ruimtelijke Ordening van het Comité Milieuzorg Leusden komt deze keer bijeen in de grote zaal van Ons Ge bouw te Achterveld voor het houden van haar openbare vergadering, die om 20.00 uur begint, dinsdagavond 14 augustus a.s. Op de agenda staan de volgende on derwerpen: 1. Opening. 2. Verslag vergadering 12 juni 1979 3. Mededelingen. 4. Suggesties fiets- en voetgan gersverdingen Leusden-c 5. Achterveld. 6. Rondvraag 7. Sluiting mes, heren en mixed) en enkelspelen (dames en heren) wordt betwist Het invitatie B-tournooi is bij de heren zeer sterk bezet met de deelname van een 20-tal bekende regionale spelers als Gijs Willem van Keulen, Frits de Graaf. Rob van Dommelen, Henk Tjalma, Ro nald Eleveld. Reinier Schaap. Haiko Bloemendal. Jaap Beyer e.a. Bij de dames verdedigt Ineke Muns de Ach terveldse kansen. Hoe ver zal zij het brengen tegen Joke Hehenkamp. Mo nique Vial, enz.? Het B-tournooi be staat uit dames- en herenenkelspelen, alsmede heren- en mixeddubbels. In totaal worden circa 250 partijen gespeeld Uiteraard zijn de organisa toren voor het aanhouden van het wed- strijdschema zeer afhankelijk van het weer. De inmiddels gereed gekomen verlichting van 2 van de 4 banen op het Kerstenssportpark geeft mogelijkheden tot uitwijken naar de avonduren. Toe schouwers kunnen gratis komen kijken naar de wedstrijden. Voor (nog) niet- tennisspelende Achtervelders een leuke gelegenheid om kennis te maken met deze zeer snel groeiende tak van sport. Na de KNVB (voetbal) is de KNLTB (tennis) de grootste sportbond in Nederland De tournooicommissie van de Eemelaar bestaat uit Jan v. d Essenburg (wedstrijdleider), Bernard Kraanen, Rob Vons, Wil Jehee, Mieke de Gans en Ineke Muns. Het nieuwe clubhuis van de LTV de Eemelaar. dat zaterdag informeel in gebruik wordt genomen. De officiële opening is op 8 september a.s. ACHTERVELD - Voor het eerst in haar ruim 8-jarig bestaan organi seert de LTV de Eemelaar - opge richt op 9 maart 1971 - een open CD- en een invitatie B-tournooi op het Kerstenssportpark. Op vrijdag 10 augustus wordt daarmee voorzichtig begonnen (aanvang 18.00 uur). In het weekeinde van 11 en 12 augustus (vanaf 09.00 uur) en gedurende de daaropvolgende avonden (vanaf 17.00 uur) gaat de wedstrijdenreeks verder volgens het afvalsysteem. Het gros van de halve finales vindt plaats op zaterdag de 18e (vanaf 09.00 uur) en de eindstrijden op zon dag de 19e (aanvang 11.00 uur). IJs en weder dienend woVdt de prijsuit reiking tegen 17.00 uur verwacht. Aan de C- en D-tournooien wordt door een flink aantal leden van Look horst, Leusden" en de Eemelaar meegedaan Het D-tournooi bestaat uitsluitend uit dubbels (dames, heren en gemengd), terwijl het C-tournooi met dubbels (dames, heren en gemengd), terwijl het C-tournooi met dubbels (da Rulmte genoeg voor toeschouwers op het riante terras. V

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7