fc—eiHT kHMt" 71 Seen onverdeelde hoera- stemming bij Roda SNMIT loda begon ifencampagne delllEfl/jnzijnL werk SOCCLE-BEHEERDER BEN VAN PLATERINGEN: „Er zijn twee vergeten groepen, jongeren en alleenstaanden" Roda '4b rCL gaat fergaderen Klaverjasclub „Leusden Troef' VS I DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1979 plaatselijk nieuws mod.; W M nisscfl riin sext mot nissi sl'oniEUSDEN/CENTRUM - Oe l, isder voetbalvereniging Roda '46 en ddft een moeizaam verlopen it Bf.zoen achter de rug. Toch wordt de 3nvr,komst met een gematigd opti- meritme tegemoet gezien. Dat blijkt uit n-enj „jaarverslag 1978-1979", sa- en ongesteld door secretaris C. igen jenaar. Het ledenbestand groeide (tir630 senioren en junioren. Vooral ;eicj ,de zaterdagsenioren en bij de pu- en is een duidelijke stijging er trkbaar Aan het openstellen van vangvereniging voor z.g. mini's (warm ituu;'hevolen door de voetbalbond) uwdi niet worden gedacht door ge- Kins-'k aan accommodatie. eren.Vanneer niet spoedig een wonder jeurt - en daar gelooft bijna niemand er in - komt Roda echter op korte nijn in zeer grote problemen. Na 12 'ver r beloven, toezeggingen doen. plan- dr. At maken, fraaie tekeningen laten line n, enz is het gemeentebestuur van ,e ijsden nog steeds niet geslaagd met uitbreiding van het Burg Buining- daardteam lijkt wat te „vergrijzen". Gestreeld wordt om te komen tot een tijdige doorstroming van de jeugd met een evenredigere verdeling naar de afdelingen zaterdag en zondag. park Het ziet er zelfs naar uit. dat in de komende jaren geen enkel uitzicht op verbetering van de langzamerhand on houdbare toestand is te verwachten. Op 15 mei van dit jaar liet met name wethouder J Wagenaar zeer optimisti sche geluiden horen. Goed twee weken later bleek niets daarvan op korte ter mijn realiseerbaar Tijdens het gesprek op 15 mei werd ook duidelijk, dat alle noodvelden medio 1981 ten offer zullen vallen aan de (eveneens noodzakelijke) woningbouw, hetgeen o m. betekent, dat Roda - groeiend naar 40 elftallen - op zaterdagen slechts de beschikking zal hebben over 2 velden' BESTUUR Hierdoor ontstane spanningen en privé-oorzaken hebben ertoe geleid, dat van de 10 bestuursleden aan het begin van het seizoen meer dan de helft het einde van de rit niet hebben ge haald. Problemen genoeg, maar Roda bleef draaien en op de a s. jaarverga dering (24 augustus) zal worden ge tracht in alle vacatures te voorzien Bij zonder geslaagd was het ..proefduel" tussen de standaardteams van de af delingen zaterdag en zondag, mede bedoeld als afscheidsgeste t.o.v. de vertrekkende trainers Martin Ruiten berg en Wim de Gans. Laatstgenoem de ziet het experiment reeds als een jaarlijks terugkerende onderneming en stelde spontaan een wisselbeker be schikbaar. VOETBAL-VARIA Bij de pupillen werd E1 ongeslagen kampioen en terecht het elftal van het jaar" Junioren Al, B1 en C1 hadden eveneens een goed seizoen, ondanks het feit, dat jeugdtrainer Lex Grooten huis voortijdig moest afhaken. Deze te genslag wordt ruimschoots goedge maakt door ex-zaterdagtrainer Martin Ruitenberg, die nu de jeugdtraining op zich neemt Hoogtepunt in de zater dagafdeling was het kampioenschap van het 2e elftal, dat promoveerde naar de res. 2e klasse. Ook Roda 5 werd kampioen en de „ouwetjes" doen het nog steeds goed. Het in de 1 e klasse debuterende standaardelftal heeft voortreffelijk partij gegeven; lange tijd was dit team kampioens-candidaat en pas tegen het einde van de competitie viel Zaterdag 1 wat terug. Martin Ruitenberg wordt bij de zaterdagse nioren opgevolgd door Richard Beu- mer, die jarenlang B-trainer was van de amateur-landskampioen DOVO uit Veenendaal. In de afdeling zondag werd het 2e team met een enorme voorsprong kampioen en daardoor res leklasser Zondag 1 bleef, ondanks de komst van een aantal bekwamen nieuwe spelers naar Roda. beneden de gestelde ver wachting en Zondag 3 ontging de titel in de beslissingswedstrijd tegen S.O. Soest. Dat was jammer. Trainer Wim de Gans heeft na 2 Leusdense jaren defi nitief een punt gezet achter zijn langdu rig oefenmeesterschap Hij wordt op gevolgd door Evert van Ginkel uit Baarn, een trainer met een succesrijke ervaring. Frits en Alie Wijnands hebben elders emplooi gevonden en wie straks bij Roda achter de tap zal of zullen staan, is op dit moment nog een vraag. Voor het clubblad Roda-Sport wordt gezocht naar uitbreiding van de redac tie. De bezorging van het blad ge schiedt - en naar gehoopt wordt beter - via de PTT. TOEKOMST Over de toekomst is het jaarver slag, zoals gezegd, gematigd opti mistisch. Voetbaltechnisch worden weinig problemen verwacht. Er be staat een goed jeugdbeleid en de prestaties van de pupillen en junio ren vertonen een duidelijk opgaande lijn. Het zaterdagseniorenvoetbal loopt goed, maar het zondag-stan- Op zakelijk gebied zal in de komende jaren het financiële beleid wat strak ker moeten worden aangetrokken, maar ondanks de heersende pro blemen blijft Roda '46 een van de grootste sportondernemingen, die zorg draagt voor een gezonde ont spanning van honderden Leusde- naren. Althans, zolang de gemeen telijke overheid in staat en bereid is om daaraan haar medewerking te verlenen. EUDEN/CENTRUM - Roda is het llopen weekeinde begonnen aan f reeks oefenwedstrijden als voor- liding op het per 1 en 2 sep- beginnende seizoen 1979- Wedstrijden, waaraan overi- niet al te veel waarde moet den gehecht al heeft Roda bij het, ken van de tegenstanders knap gegrepen. De zaterdagploeg ving op het Pon-stadion - het gras op de eigen velden moest nog worden ontzien - het 2 klassen hoger spelende Baarn en Roda-zondag be zocht Quick in Amersfoort, dat niet minder dan 4 klassen hoger is inge deeld. Het lag derhalve voor de hand, dat de roodzwarte keepers het druk zouden krijgen^ In het kader'van het zaterdag-ne- derlaagtournooi schoot Baarn nogal eens raak en uit haar slof Bij de stand 0-5 redde Fred de Smalen voor de thuisclub de eer. Baarn ging rustig ver der en hield pas op toen de dubbele cijfers waren bereikt. De 1 -10 eindstand werd een hechte Baarnse basis voor de nederlaagbeker Zondag in Amersfoort waren de treffers evenmin duur Op slag van rust bracht Jos Vrijhoef een doortikkertje van Evert Schafthuizen tot een goed einde. Hij verkleinde Roda's achterstand daarmee tot 4-1 Na de rust kregen de Leusdenaren wat meer vat op het keistedelijke spel. Quick pas seerde Gert Osnabrugge nog éénmaal, zodat 1-5 de eindstand is geworden. Een stevige nederlaag, maar zeker geen afgang. Zaterdag ontvangt Roda EDO uit Utrecht en zondag Wijk bij Duurstede. Beide wedstrijden beginnen om 14.30 uur. TENNIS. Het nieuwe clubpaviljoen van de LTV de Eemelaar wordt op 8 september officieel geopend. Om 16 30 uur (na een rondgang met veel tam-tam door het dorp) en aan sluitend volgt een receptie. Om 21.00 uur begint voor de leden de feestavond. SCHAKEN. Op 1 september wordt in de Johanneskerk. Westsingel 30 te Amersfoort, het snelschaaktour- nooi 1979 van het Schaakqenoot- schap Amersfoort gehouden Aan- LEUSDEN/CENTRUM - De tafel- nnisclub Leusden (TTCL) begint het euwe seizoen met de algemene le- ïnvergadering op 20 augustus (aan vang 20.00 uur) in het clubhuis op het Burg. Buizingpark. Dat wordt een be langrijke praatavond, want o.m. moeten de leden hun oordeel vellen over de nieuwe statuten. Aller opkomst is drin gend gewenst. Buiten de gebruikelijke jaarverslagen staat voorts een nogal uitgebreide bestuursverkiezing op de agenda. Voorzitter Wim van der Laaken trad al af op 1 mei en in zijn plaats denkt het bestuur aan Wim Verhoeven. Niet alleen vanwege dezelfde voornaam en wanneer die bestuurlijke gedachte al gemeen wordt, is een nieuwe secretaris nodig Daarvoor staat Henk Nieuwen- burg candidaat. Verder zijn Piet v.d. Bree en Peter van Schaik aftredend en niet herkiesbaar. Voor de vacature v.d. Bree is Rinus ter Hoeven bestuurscan- didaat. Wie Peter van Schaick opvolgt, is nog onbekend. Uit het jaarverslag 1978-1979, dat maandag over een week ter tafel komt, blijkt dat de inmiddels 15 jaar oude ver eniging de wind in de zeilen heeft. Mede dankzij de uitbreiding van het clubhuis kon een groot deel van de wachtlijst opgeheven worden. TTCL start het nieuwe seizoen met 60 senioren en 25 ieuqdspelers en wat de senioren betreft met 6 teams (vorig jaar 5) in de bonds- competitie TTCL 1 probeert haar geluk in de 2e klasse, TTCL 2 in de 3e klasse, TTCL 3 en 4 in de 4e klasse en TTCL 5 en 6 in de 5e klasse. vang 13.00 uur. Er zijn 24 geldprij zen te winnen van 200,- tot ƒ10,- Informaties verstrekt wed strijdleider C van Buren. Esdoorn hof 9, Leusden-centrum (ook telefo nisch onder nummer 41667, maar dan graag na 17.30 uur) HOCKEY. Na Utrecht, Rotterdam. Zoetermeer en Den Haag (in aan leg) krijgt Amsterdam (het Wage nerstadion) een kunstgras-hockey veld. Het vijfde van Nederland. Grasvlies, zoals in Leusden. werd elders in Nederland nog niet nage volgd. WIELRENNEN. Inde verleden week woensdag gereden Ronde van Wij- he werd de Leusdense ama teurwielrenner Dick Willigenburg wederom 2e. Winnaar was Herman Snoeyink uit Deventer. Barnevelder Wim Pater werd 4e. VOETBAL. Jan Zieltjes, een van de steunpilaren van de S.V. Achterveld (hij bezorgde de club het eerste voetbalveld), is na een langdurige ziekte op 82-jarige leeftijd in het Sint Elisabethziekenhuis te Amersfoort overleden. Zieltjes was erelid van SVA Zaterdag 11 augustus: t/m 19 aug open CD- en invitatie 8- tournooi LTV de Eemelaar op het Ker- stenssportpark (aanvangstijden za./zo 09 00 uur en op werkdagen 17.00 UUR(. 10.00 uur: districtskampioenschap' schieten zwaar/licht revolver/pistool op de Leusderheide (Sv Leusden). 14.30 uur: oefenvoetbal Roda (za.) - Ede (Utrecht), zondag 12 augustus: 14 30 uur: oefenvoetbal Roda (zo) - Wijk bij Duurstede op het BB-park maandag 13 augustus: 20 00 uur: jaarvergadering SV Achter veld. clubhuis Kerstenssportpark Dinsdag 14 augustus: 19 00 uur: oefenvoetbal Roda (za.) - Hoogland op het Buiningpark. Donderdag 16 augustus: 19.00 uur: oefenvoetbal Roda (zo.) - Patria (Zeist) op het Buiningpark 19.00 uur: idem Scherpenzeel - Achter veld te Scherpenzeel LEUSDEN - Eén van de boerderijen die In Leusden voor sociaal-culturele doeleinden ge bruikt wordt, is de verbouwde boerderij Groot-Krakhorst, Bol derikhof 18. Dit is ook de enige boerderij met een beheerdersechtpaar, aange steld door de stichting SOCCLE (Stichting Sociale-Culturele Centra Leusden). Op zich is dat niet zo vreemd wan neer je Groot-Krakhorst eens van dichtbij bekijkt. Minimaal kunnen hier vier ruimten verhuurd worden, te weten; de Deel. de Huiskamer, de Schaapskooi en de Varkensschuur Voor de mensen die de ruimten hu ren, moeten er diverse consumpties verzorgd worden en niet te vergeten alle schoonmaakwerkzaamheden, die daar moeten plaatsvinden. Ben van Plateringen, die samen met zijn vrouw Nel sinds de opening van Groot-Krakhorst in november 1976 aJs beheerder werkzaam is, is een prettige verteller en zodra ik een stoel aangeboden heb gekregen, steekt hij van wal. Samen zijn wij het beheerder sechtpaar van Groot-Krakhorst en ik ben tevens beheerder van de Stich ting SOCCLE. De Stichting SOCCLE heeft di verse boerderijen onder haar be heer zoals de schuur van boerderij de Hakhorst, de Til, Groot-Krakhorsl en in september wordt de voormali ge Sint Jozefkerk in Achterveld hier aan toegevoegd. Daar ben ik onder andere al betrok ken geweest bij de inrichting, omdat ie uit de praktijk al enige ervaringen kunt meebrengen. Maar het grote werk doe ik hier op de boerderij Voor grotere reparaties zorg ik dat de aannemer gebeld wordt. Een uit zondering hierop is de Til, want daar zit Gradus v. d. Hengel die dat op een uitstekende manier samen met zijn mensen verzorgd. Hier op Groot-Krakhorst beheer je echt de boerderij. Je ontvangt de mensen, dat is niet alleen de deur open maken, een kopje koffie schenken en de boel schoonhou den, nee. je zorgt ervoor dat de mensen zich thuis kunnen voelen. Je maakt een praatje met de men sen en wanneer iemand een zaal komt huren vraag je hoe men het wil hebben, hoe de stoelen moeten staan, wat er geserveerd moet wor den, kortom, je zorgt ervoor dat de mensen het voor zover dat in je ver mogen ligt het helemaal naar hun zin hebben". ZIJN DE AVONDEN ALTIJD GOED GEVULD? ,,Ja, niet alleen de avonden, maar overdag is de boerderij ook druk be zet. Van september tot juni hebben wij de drukste tijd. Er zijn weken bij dat er 1000 tot 1200 mensen in Groot-Krakhorst zijn geweest. Ik moet zeggen dat wij erg gelukkig zijn met Latent Talent, die het grootste deel van het jaar de boerderij huurt in verband met alle cursussen die zij organiseren. Zeker wanneer je dan ook nog na gaat, dat dit allemaal vrijwilligers zijn, die de zaken organiseren en de cursussen geven En dan niet te vergeten de dans school van v. d Heuvel, die steeds beter gaat draaien. Ik zie mijn werk, waar wij vaak van maandag tot en met zaterdag van 9 uur 's morgens tot 11 12 uur 's avonds mee bezig zijn dan ook ge deeltelijk als hobbie, in uren is dat niet uit te drukken. Zonder mijn vrouw zou het ook niet gaan. want je moet het zeker met z'n tweeën doen en je moet er samen achter staan. De vakantietijd juli/augustus be steden wij uiteraard aan vakantie, maar daarna moet er hard gewerkt worden om de achterstallige repa raties. het onderhoud en schilder werk en niet te vergeten de grote schoonmaak te doen. Want daar is verder in het seizoen geen tijd meer voor". HOE BENT U EIGENLIJK IN DE BEHEERDERSSECTOR TERECHT GEKOMEN? ..Eigenlijk hebben wij al een ja renlange ervaring. Het vereni gingsleven en het jeugdwerk heeft ons altijd al getrokken, daar hadden wij ons al zeker twintig jaar voor in gezet. Ruim acht jaar geleden zijn wij naar iJmuiden gegaan, waar wij ook een sociaal-cultureel-centrum beheer den. Ik ben zelf een echte Leusdenaar en toen ik hoorde dat de gemeente Leusden ook zoiets van plan was. heb ik meteen gebeld. Ik ben dan ook erg blij met dit werk In die acht jaar dat ik weg was uit Leusden is hier zoveel meer te doen voor de mensen. Vroeger werd er alleen iets gedaan vanuit de kerk en de sport. Toch, ondanks die veranderingen ten goede, valt het me op dat er zo veel eenzame mensen in Leusden zijn. De weg naar een arts. een maatschappelijk werker of een ker kelijke instantie blijft voor veel men sen toch nog een moeilijke weg. Zelf heb je vaak teveel werk om dit op te vangen en geeft het je al voldoening wanneer je alleen al als klankbord hebt kunnen functioneren Door onze ervaring merken we ook op, dat er twee vergeten groe pen zijn. Dat zijn de groep jongeren tussen 12 en 15 jaar, (het Claever- enblad en de Til begint daar gelukkig al iets voor te doen) en de al leenstaanden tussen de 40 en 60 jaar. Ik zou voor die laatste groep willen zeggen, bel me eens op (tel. 44172/42374), misschien kan er letr van de grond komen. In Ijmuiden hebben we zoiets ook uit zien groeien tot een hele fijne club mensen". Ben en Nel van Plateringen zijn bruisend van energie, 's Zondags, de enige dag dat zij echt vrij zijn, wordt er door Ben geweven en Nel heeft altijd wel een handwerk klaar liggen. Ondertussen komen er vnenden en kennissen op bezoek of de oudste dochter met haar 6 maanden oude zoontje uit IJmuiden, vrienden van hun zoon van 16 of van hun dochter van 20. Het kan alle maal en ondertussen wordt er aan de hobbies gewerkt. ,.Wat ik ook nog wil zeggen is dat wij een ontzettende fijne be heerscommissie achter ons hebben staan. Wij hebben het gevoel dat wij nooit alleen staan Trouwens met de an dere beheerscommissies en de stichting SOCCLE hebben wij ook hele prettige kontakten. En niet te vergeten Jennie Voeten, die de ad ministratie bijhoudt en ook in dienst is van het SOCCLE. Met haar heb ben wij het meeste kontakt omdat zij in de boerderij werkt". Als ik Ben zo hoor vertellen moet ik ineens weer terugdenken aan de Sinterklaasmiddag voor de kinderen van de Wetering. Een stampvolle deel en varkensschuur met kinderen die aan het plakken, verven en schilderen zijn Overal rommel en plaktroep, op de grond, de tafels en de stoelen Ben loopt er tussendoor, handenwrijvend terwijl hij zegt: ,,Het loopt goed hè, het gaat fantastisch". Volgens mij is dit de ware beheer dersmentaliteit. Tea Middelkoop van Maanen. IETS BETER DAN NIETS LEUSDEN/CENTRUM - De al dan niet verregende vacanties zijn onder hand weer voorbij en een groot aantal Leusdense sportclubs staat op de drempel van het nieuwe seizoen. Het is weer gebeurd met het dolce far niente, het zalig nietsdoen aan de Middelland se Zee of waar ook ter wereld. De trai ningen werden hen/at en het duurt nog maar even voor de nieuwe competities op hoop van zegen beginnen. Wat waterpolo aangaat, heerst nog altijd twijfel of het een indoor- dan wel een buitengebeurtenis is, maar inmiddels heeft het eerste zevental van de Haaien de landelijke 3e klasse bereikt. Na een voorbeeldige reeks van promoties wil len de jongens doorgaan in deze zeer juiste richting. Dat schijnt ook de op zet van de nieuwe trainer Koert Zon dervan te zijn. Van mij mag het. Nieuwe trainers ook voor de voetbal- standaardploegen. S. V. Achterveld gaat bedachtzaam de boel op stelten zetten met Pierre Kusters. Roda bleef natuurlijk niet achter en lokte voor de zondagsenioren routinier Evert van Ginkel naar het BB-park. De afdeling zaterdag gaat met Richard (alias Mari- nus) Beumer opnieuw een gooi doen naar de titel. Óp de jaarvergadering van Achterveld en Roda is met nadruk gesteld, dat de clubs - en dus ook de leden - de nodige zuinigheid moeten betrachten Dit geldt echter duidelijk niet voor het scoren van goaltjes. Evert de Bruin blijft bij de korfbalclub met de training belast, een bezigheid, die als puur doe-het-zelf-werk wordt gedaan bij handbal-Impala. Na de bouw van het clubhuis en met de aan leg van veldverlichting in het verschiet moest de hockeyclub kiezen of delen. Het werd kiezen en wel ten gunste van de dames, die voorzitter John Bernard als oefenmeester krijgen. Een tweede (even goedkope) trainer bleek niet voorhanden en de heren doe het daar om maar zonder. Wie gedacht had, na zijn vacantie het Buiningpark in haar volle glorie aan te zullen treffen, heeft ongelijk gekre gen De reeds vaak beloofde uitbrei ding is (nog) niet gerealiseerd. Daar voor was blijkbaar geen tijd, hoewel ook wordt gezegd, dat de gemeente wat krap in het geld zit. Armoe is, hoewel lastig, geen schande maar hoe dan ook. geen uitbreiding van ac commodatie bij Lookhorst en Roda. geen nieuwe velden voor Antilopen en Impala en voor Zwanenburg geen nieuwe ijsbaan. Alles bleef bij het oude en zelfs de Buinmgparker klok gaat nog altijd achter (of vóór). Toch is een lichtpunt te melden. Mogelijk ter recht vaardiging van de verhoogde ge- bruiksvergoeding (dat is echter slechts een veronderstelling) is het parkeer terrein van het Bumingperk onlangs voorzien van een nieuwe markering der vakken en iets is altijd nog beter dan niets. PC. UITSLAG 2-8- 79 Hr. Waterschoot Mevr Pouli Mevr Knol Hr. Kleefstra Hr. Plattel STAND PER 2-8- 79 1. Hr Kleefstra 2. Mevr. Knol 3. Hr. v.d. Heiden 4. Hr. Veerbeek 5. Hr Plattel 6. Mevr. Pouli 7 Mevr Kleefstra 5570 pnt. 5442 pnt. 5020 pnt. 4848 pnt. 4793 pnt. 42673 pnt. 42431 pnt 41841 pnt. 40998 pnt. 40785 pnt. 40668 pnt 40505 pnt. UITSLAGEN RODA '46: Afdeling zondag, 5 augustus: Quick - Roda 6-1 Quick II - Roda II 5-3 Quick III - Roda III 4-3 Zondag 12 augustus: Roda - Wijk bij Duurstede 14.30 Roda II - KWA III 11.30 Rodalll-KWA4 11.30 Roda 4 - KWA 5 14 30 Donderdag 16 augustus: Roda - Patria 19 00 Roda II - Patria II 19.00 Afd. junioren: Aanvang trainingen: A1/A2 sel. maandag-woensdagavond 20.15 - 21.15 uur B1/B2 sel maandag-woensdagavond 19.15 - 20.15 uur C1 /C2 sel maandag-woensdagavond 18.15 - 19.15 uur C4/C3 maandagavond 18 15-19.15 u B3/B4 maandagavond 19 15-20 15 u. A3 maandagavond 20 15-21.15 u. Zaterdag 11-8-1979: Dorestad A1 - Roda '46 Al V 14 45 Barneveld C3 - Roda '46 C3 V 10.00 Barneveld C2 - Roda '46 C2 V 11.00 Barneveld C4 - Roda '46 C4 V 09 00 Maandag 13-8-1979: Roda '46 A1 - W'berg A1 19 00 Roda '46 B1 - SVMM B1 19 00 Woensdag 15-8-1979: Roda '46 B1 - W'berg B1 19 00 Roda '46 C1 - W'berg C1 19.00 WOP A1 - Roda '46 A1 19.30

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9