Ondanks slecht weer was boottocht van de Zonnebloem erg geslaagd Zr. Beda vierde veertig jarig professie-feest Schooljaar met drie nieuwe schoolhoofden begonnen FINALE PENALTY-BOKAAL JOH. v. d. HENGEL-TROFEE IN ACHTERVELD: Uitslagen Ons Genoegen S.V.A.-afdeling jeugdvoetbal keukenkeus maakt Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Door de familie van de Hengel werd als nagedachtenis aan hun overleden zoon Johan aan de S V Achterveld een bokaal beschikbaar ge steld Dit omdat Johan vooral voor de jeugdvoetballers zo onnoemelijk veel had gedaan Door het bestuur van de vereniging werd toen besloten om de bokaal in te zetten bij de jeugd Alle jeugdvoetballers mochten een aantal schoten op het doel afvuren Degene die het meest de keeper kon passeren mocht deelnemen aan de finale De bo kaal blijft bij de vereniging doch de win naar van de finale krijgt wel een ver kleind model van de originele bokaal Het ligt in de bedoeling om elk jaar een dergelijke wedstrijd te organiseren ficiële gedeelte bleef men nog ge ruime tijd onder het genot van een borreltje heel gezellig bijeen. Na af loop mocht zuster Beda nog heel wat handen drukken en heel veel wensen en dankwoorden in ontvangst ne men. Zondagmiddag zal in de pauze van het Kerstens-tournooi de finale plaats vin den om deze Joh. v d. Hengel Bokaal De deelnemers aan deze finale zullen elk vijf schoten op het doel mogen af vuren. De doelen zullen door vijf ver schillende keepers worden verdedigd. De keepers zullen zijn 2 uit Achterveld, 1 uit Uni V.V uit Nijmegen, 1 van Unitas uit Veenendaal en 1 van de Hilversum- se Boys De finale zal plaats vinden op een van de sportvelden van het Ker stensportpark en om ongeveer 14.15 uur beginnen De prijsuitreiking die zal geschieden door de fam. van den Hen gel begint om ongeveer 15 00 uur in de kantine De finalisten zijn Marcel Boo- nen, Harry van Dalen, Johan Tolboom, Jos Tolboom, Alexander Kraan, Jeroen Voskuilen en Kees Voorburg Om alles op tijd te kunnen laten verlopen worden de finalisten wel verzocht om om 14.00 uur in de kantine van het sportpark aanwezig te zijn Het belooft wel een spannende finale te worden dit weer hadden mogen meemaken. Zeker voor die mensen, die zich weinig of hoegenaamd niet meer kunnen ver plaatsen, was het heerlijk om eens een dag uit de dagelijkse sleur weg te zijn Daarom was het voor de organisatoren, de helpsters, de arts en de ver pleegsters een grote voldoening toen men bij het verlaten van de boot die dankbaarheid toonde en ook door velen nog onder woorden werd gebracht Diverse instellingen en bedrijven hebben zich ook voor deze boottocht niet onbetuigde gelaten Er werd een schenking van 100,- ontvangen voor deze boottocht, er werden 100 eieren gratis verstrekt, de Katholieke bejaar- denbond Leusden schonk drie dozen jus de orange, de toetjes werden ont vangen van de Iglo, de benodigde in grediënten voor de slaatjes werden ge schonken door de heer van Uhm van Hotel de Roskam en zeker mag niet onvermeld blijven dat de cake was ge schonken door de jongens van de rijksinrichting voor jongens ..Op de berg" te Amersfoort. ACHTERVELD - Dinsdag 7 auQustus herdacht zuster Beda in Huize St. Joseph het feit, dat zij 40 jaar geleden was geprofest. Het was de derde maal dat dit feit feestelijk werd herdacht. Eerst had zij dit heugelijk feit gevierd temidden van haar familie, daarna met de andere zusters in het moederhuis en nu in het huis waar zij zoveel jaren had gewerkt. De dag werd begonnen met een H. Mis in de kapel van het huis Na deze Mis verzamelden de bewoners van huize St Josef en Sinecura. alsmede het stichtingsbestuur, de directeur en het personeel zich in de recreatiezaal van het huis Bij de binnenkomst van de jubilerende zuster werd haar door allen staande een welkomslied toegezon gen Een ontvangst die haar zeer ont roerde. Na gezellig een kopje koffie met een gebakje te hebben genutigd was het de directeur van het huis de heer Hilhorst. die haar namens het stich tingsbestuur en hem zelf toesprak 41 jaar geleden betrad een klein jong meisje het moederhuis Reeds een jaar na haar intreding werd zijn geprofest. Dit is nu 40 jaar geleden Wel een feit om hier toch even bij stil te staan Zr. Beda. u bent van postuur altijd klein gebleven, maar ik kan wel zeggen, dat u zeer groot van daden bent geweest 40 jaar lang hebt u zich ingezet voor uw medemens waarvan 38 jaar in de be jaardenzorg Hiervan hebt u 25 jaar doorgebracht in Achterveld In die tijd hebt u heel veel zien veranderen, ook in het kloosterleven. Ondanks al die ver anderingen hebt u zich hier altijd bij kunnen aanpassen. Er zijn dingen waar u wel tegen hebt gereageerd en dat is zeker in de tijd geweest dat er in de bejaardenzorg nog klassen waren. Vrouwen bij vrouwen en mannen bij mannen, hetgeen wel eens tot gevolg had. dat er echtparen werden geschei den Dit is nu gelukkig niet meer zo 80 jaar is dit huis geleid door de zusters. Nu wordt dtt grotendeels gedaan door leken. Al die veranderingen zijn niet vlekkeloos verlopen. We zijn nu echter op de goede weg. We proberen het op hoog pijl te brengen en dit dan ook zo te houden. En zeker steeds voor ogen houden hetgeen u zuster altijd gedaan hebt. steeds klaar staan voor andere. Door dat u altijd ..pietje precies" bent aeweest en daardoor onnoemeliik vefl werk hebt verzet, moet u nu op dokters advies met het werk stoppen Maar he lemaal stoppen zie ik bij u nog niet zit ten Vooral de zieken helpt u ïog steeds We hopen dat u nu in alle rust kunt gaan naar uw 50 jarige professie- feest Hoewel deze dag haar al werd aan geboden door het bestuur, mocht zij ook nog een enveloppe met inhoud in ontvangst nemen en bloemen De in houd van de enveloppe kon worden be steed voor eventuele stille wensen van de jubilerende zuster. Namens alle be woners van St. Josef en Sinecura, sprak mevrouw Noliet enige waarder ende woorden tot zuster Beda Ook namens alle genoemde bewoners har telijk voor alles wat zij voor bejaarden had gedaan en boodt haar een prach tige plant aan Het personeel zowel van de bin nen- als van de buiten dienst bleef niet achter. Jan van Doorn sprak namens het personeel. Hij had vlug even berekend, dat hij nog in de wieg lag, toen zuster Beda haar twaalfen- half jarig professiefeest vierde. Ook hij dankte haar voor al hetgeen dat zij tijdens haar werk had gedaan en ook voor de zeer fijne medewerking, die van deze zuster altijd was ontvan gen. Namens het personeel werd haar een enveloppe met inhoud en bloemen aangeboden. Na dit of- DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1979 hopelijk tot volgend jaar. Ondanks de ongunstige weersomstandigheden kunnen de organisatoren, de gasten en de genodigden op een fijne dag terug zien. Veel voorbereidend werk is er ver zet vpor zo n tocht kon beginnen Maar de dank van de gasten en genodigden is zeker eer) grote beloning Uit, de ge spreken. gevderd met' een Aantal gasten, bleek hoe dankbaar deze men sen waren voor deze dag Hoe er door deze mensen ondanks het slechte weer toch genoten wordt Er waren er bij, die niet voor de eerste maal meegingen, maar ook zij waren, evenals de mensen die voor het eerst meegingen, blij dat zij l.QSf.l LEUSDEN - ACHTERVELD. - Donderdag 9 augustus werd er door de Zonnenbloem-afdelingen van Leusden en Achterveld weer een boottocht georganiseerd met de Alex van Waaijenburg. De zieken, bejaarden en gehandicapten wer den, indien dit voor hen mogelijk was zowel in Leusden als in Achterveld met een bus opgehaald en zo naar de boot gebracht. Voor wie dit niet mo gelijk was werden met particulier vervoer naar de plaats van bestem ming gebracht. De reis begon en eindigde aan de kade aan de koppel te Amersfoort. De gasten en geno digden werden bij het aan boord gaan hartelijk verwelkomd door me vrouw Oude Egberink en de heer van Colegem, respectievelijk voorzitster en voorzitter van de afdeling Leusden en Achterveld. Kort voor de afvaart verscheen bur gemeester Rademaker op de boot. Voor dat de boot werd losgemaakt en iedereen een plaatsje had gevonden, sprak de burgemeester alle aanwezi gen toe Hij wenste allen een zeer fijne dag toe."Ik zou graag iedereen met naam welkom willen heten, maar dat kan nu eenmaal niet. Ik vind het fijn dat de Zonnebloem deze reis weer voor u georganiseerd heeft en ik hoop dat jullie met elkaar een hele fijne dag zullen hebben Mevrouw Oude Egberink dankte hierop de burgemeester voor zijn aanwezigheid en voor zijn fijne woorden ..Dit is iets dat door ons allen zeer op prijs wordt gesteld Wij gaan nu lekker van de dag genieten, maar u moet gaan werken" Na deze woorden verdween de burgemeester waarna mevrouw Oude Eqberink voortqing en alle gasten van harte welkom heette In het bijzonder verwelkomde zij de ge nodigden, de arts Verhagen, de heer en mevrouw Schothorst, vertegenwoordi gers van de P C I pastoor v.d. Steen uit Leusden en de verpleegsters zuster van Kalkert en zuster van Dignum. Zij wenste verder nogmaals alle aanwezi gen ondaks de niet al te beste weersvoorspellingen een heel prettige dag toe. Als reisleider fungeerde ook dit jaar weer Ruud van Lierop Hij hoopte, dat allen zich weer net zo zouden ver maken als voorgaande jaren Als dat zo was. dan was hij ervan overtuigd dat het weer een hele fijne dag zou worden Als laatste was het de heer Colegem die de microfoon in zijn handen werd gegeven. Ook hij wenste iedereen aan boord een gezellige dag toe Jammer was. dat de bekende Achterveldse discjockey er dit jaar in verband met bijzondere omstan digheden niet bij kon zijn, In zijn plaats verzorgde de heer van Lierop nu de muziek aan boord. Terwijl de boot de Eem afvoer werd de stemming onder de aanwezigen steeds beter en al heel spoedig heerste er een heel gezellige sfeer Inmiddels was er op elke tafel een schaal met fruit neergezet, voor de liefhebbers Inmiddels was ook de kof fie klaar en weldra genoot iedereen van ACHTERVELD - Maandag 13 augustus is op de Achterveldse ba sisscholen het nieuwe schooljaar weer begonnen. Op drie van deze scholen stapten niet alleen de nieuwe leerlingen de eerste klas bin nen maar ook de nieuw benoemde hoofden van deze scholen begon nen. Zeker een weinig voorkomend feit dat op drie basisscholen in een dorp drie nieuwe hoofden gelijktijdig hun functie aanvaarden. Wegens het vertrek van het hoofd van de school Onze Wereld, de heer Lucas, werd daar de heer Overmars benoemd tot nieuw hoofd. De heer Overmars is in Achterveld zeker geen onbekende daar hij reeds zeven jaar als leerkracht aan deze school was ver bonden. In verband met de vervroegde pen sionnering van het hoofd van de Herv School met de Bijbel moest ook da$r een nieuw hoofd komen. In zijn plaats werd daar benoemd de heer J van Leeuwen. De heer van Leeuwen" is 28 laar, is gehuwd en heeft 2 kinderen Hij is voor zun komst naa? Achterveld on derwijzer geweest aan de Christelijke school te Woudenberg. Tijdens de af scheidsreceptie van de heer Kamp horst hebben reeds velen kennis met dit nieuwe hoofd en zijn echtgenote kun nen maken Ook op de basisschool Sint Jozef be gon maandag het nieuw benoemde hoofd. Dit is de heer W Franken was voor zijn benoeming onderwijzer aan een school te Assendelft Bij de aan vang van zijn loopbaan als onderwijzer, is hij eerst aan een school in Assendelft gegaan, waar onderwijs werd gegeven volgens het Jenaplan. Dat was hetzelf de onderwijs systeem als hier op de ST. Josef school wordt toegepast, zodat hij tegenover de hier toegepaste onder wijsmethode niet vreemd staat. Maan dag kon voor de aanvang van de schooltijd kennis met dit nieuwe hoofd worden gemaakt. Ook maandagavond tussen 19.00 en 20 30 uur kon met de heer Franken en zijn echtgenote kennis yvorden gemaakt Jammer is dat we gens gebrek aan woonruimte de heren Overmans en Franken in Leusden moesten gaan wonen. ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijd van de schietvereniging Ons Genoegen op de buitenbaan te Scherpenzeel werd slechts door negen schutters deelgenomen. De uitslag was: 1. W. J. Lagerweij 96 pnt 2. J van Rossum 95 pnt. 3. P. Smink 87 pnt 4. J. Voorburg Gz. 86 pnt 5. A. van Daatselaar 86 pnt 6. JE van Hamersveld 86 pnt 7. A. Vlug 82 pnt 8. W v d Kletersteeg 78 pnt 9. J. J van Hamersveld 75 pnt. Ook dit jaar zijn de leden van de schietvereniging door de jagers die ook lid van de vereniging zijn weer uitgeno digd om deel te nemen aan een kleidui ven wedstrijd De leden waren vorig jaar voor het eerst door deze jagers uitge nodigd om aan zo'n wedstrijd deel te nemen. Dat is blijkbaar zo goed beval len dat er ook dit jaar weer een dergelij ke uitnodiging kwam Dit zal nu plaats vinden op donderdag 16 augustus. Het vertrek is om half zeven bij café Buiten- lust. Het bestuur hoopt wel dat er nu heel wat deelnemers aanwezig zullen zijn. Zelfs de dames die hiervoor be langstelling hebben zijn van harte wel kom De leden van de vereniging worden er nu reeds op attent gemaakt, dat van af donderdag 6 september het schieten weer zal plaats vinden op de banen in Ons Gebouw ACHTERVELD - Voor de junioren en de pupillen van de S V. Achterveld zul len zaterdag 18 augustus weer de eerste wedstrijden van het nieuwe seizoen worden gespeeld. Het pro gramma voor die daq is als volqt. ACHTERVELD - Hoewel het vakan- tietijd is geweest en het K P O seizoen nog niet is begonnen heeft het bestuur van de K P O. toch niet stil gezeten Het bestuur heeft voor haar leden op 22 augustus een reisje georganiseerd naar Rotterdam. Niet om een bezoek aan Ter Meulen en de Euromast. Het vertrek met een bus op die dag is om 8.00 uur bij de kerk De kosten voor deze reis bedragen 3.000 - en kan in de bus worden voldaan. De leden die met dit reisje mee willen kunnen zich hiervoor opgeven vóór 19 augustus. Er moet wel degelijk rekening mee gehou den worden dat degenen die zich voor 19 augustus niet hebben opgegeven absoluut niet mee kunnen Opgave voor dit reisje is mogelijk bij mevr v d Berg tel 2007, mevr Hoogland tel 2063 en mevr. van Dijk, tel 1525 Barneveld F1 - Achterveld F1 B'veld B1 - A'veld B1 B'veld C1 - A'veld C1 B'veld D2 - A'veld D2 A'veld B2 - B'veld B2 A'veld C2 - B'veld C2 A'veld D3 - B'veld D3 A'veld E2 - B'veld E2 Ook woensdag 22 augustus zal er worden gevoetbald Het programma voor die avond is: Valleivgl. C1 - A'veld C1 19 00 A'veld C2 - Valleivgl. C2 19 00 11 00 12 00 11 00 10 00 12.00 1200 11 00 11 00 een heerlijk kopje koffie met een fijne plak cake De heer van Lierop hield de aanwezigen op de hoogte van de plaats, waar langs werd gevaren Jam mer was wel. dat de geluidsinstallatie wel eens weigerde Tijdens de vaart door de Eem werd wel een behoorlijke vertraging opgelopen, omdat er in ver band met bagger-werkzaamheden zeer langzaam gevaren moest worden Via het Eemmeer ging het richting Mui den. Na het nuttigen van de koffie ver schenen de helpsters weer en presen teerden een aperitief ledereen kon nemen waar hij zin in had van geest rijk vocht tot zuiver natuurlijk vruchtensap met of zonder suiker. Zo naderde lang zamerhand de tijd voor de lunch Eerst werd er een heerlijke kop soep ge bracht. klaar gemaakt door de kote van het bejaardentehuis 't Hamersveld. Na dat deze was verorberd kwamen de helpsters met schalen waarop heerlijke verse belegde broodjes en krentebol- len. De wens van de heer Colegem ging jammer genoeg niet in vervulling In plaats dat de zon zich liet zien was het gaan regenen Ook was er meer wind gekomen Dit had tot gevolg dat er nu niemand naar buiten kon om op het voordek even heerlijk te genieten. On geveer ter hoogte van Muiden werd ge keerd In verband met de ongunstige weerberichten werd in overleg met de kaptein de reis ingekort en de terugreis aanvaard Ondanks deze pech bleef de stemming onder de aanwezigen uitste kend Er werd gekaart, gepuzzeld en natuurlijk heel veel gebabbeld Onge veer half in de middag werd er weer een borreltje geschonken De heer van Lierop deed met de aanwezigen een spelletje Hieraan kon iedereen deel nemen. Door de Welfare clubs van de beide Zonnebloem afdelingen waren een aantal voorwerpen gemaakt, die aangeboden waren om bij dit spel als prijs te dienen Hij of zij, die het eerste een voorwerp kon tonen, dat de heer van Lierop vroeg, kreeg een prijs. Er waren steeds twee prijzen beschikbaar, één voor benederrën één voor boven' Er werden soms heel gekke voorwer pen gevraagd om te tonen. Sommige voorwerpen kwamen niet te voorschijn, maar het bleek ook dat sommige men sen toch vreemde voorwerpen bij zich hebben ledereen. die een prijs kreeg uitgereikt werd beloond met een harte lijk applaus Uiteindelijk was men de Eem weer opgevaren richting Amers foort. Tijdens de vaart over de Eem kre gen alle aanwezigen nog een heerlijk slaatje voorgeschoteld, gevolgd door lekker toetje. Nadat alles was verorberd en alles was afgeruimd arriveerde men weer op de plaats van vertrek. De kapitein had met een zodanige snelheid gevaren, dat ondanks de in korting van de reis toch op de geplande tijd werd aangelegd. Voordat het zover was, nam eerst mevrouw Oude Eg berink het woord Zij hoopte dat ieder een ondanks het slechte weer toch een prettige dag had gehad Zij dankte allen die hadden meegewerkt om deze dag te doen slagen In het bijzonder al de helpsters die zich ook deze dag weer geheel belangeloos beschikbaar had den gesteld. Zij bood alle medewerk sters een geschenk aan. een kop en schotel Ook de heer van Lierop mocht voor zijn werk van die dag een fles met een geestrij vocht in ontvangst nemen, terwijl zij de heer Colegem een etuitje aanbood waarin ook nog een pakje ci- garetten. Zelf mocht mevrouw Oude Egberink ook een kop en schotel in ont vangst nemen. Ook dankte zij de pas toor, de beide zusters en de arts voor hun aanwezi gheid en hun werk. die dag gedaan Ook de heren van Lierop en Colegem hoopten dat allen een fijne dag hadden gehad en wensten ieder een een goede reis naar huis en een Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis mbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 m* showroom bij de-makkelijk bereikbare keukenspeciahst van midden-Nederland de |%eukenbeurs ^^^budenberg Voorstr 39-41 Tel 03498 2824; Maandags gestolen

Leusder Krant | 1979 | | pagina 7