S.V. Achterveld in het rood: contributie-verhoging noodzaak Weer geen steun voor kinderopvang Montessorischool 14 september klaar Eemelaartoernooi keurig op schema Kinderiand mag nog niet naar Tweede Fase ALGEMENE LEDENVERGADERING GOED BEZOCHT leu scl en hran B Secretariaat Stichting Jongerenkontakt gewijzigd DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1979 Achtervelds nieuws i.Omi. (Van één onzer verslaggevers). LEUSDEN - De Leusdense ge meenteraad zal opnieuw weigeren medewerking te verlenen aan een projekt voor opvang van kinderen. Maandagavond bleek dat alleen de fraktie van Progressief Leusden me dewerking wilde verlenen aan een poging van de initiatiefneemsters om in aanmerking te komen voor een speciale CRM-subsidie. De overige frakties schaarden zich achter het voorstel van het college om die me dewerking niet te verlenen. Al eerder wees de gemeenteraad een verzoek om financiële medewer king van de initiatiefneemsters tot ..Kin deropvang Leusden" af. Men probeer de het nu opnieuw in het kader van een tijdelijke rijksbijdrageregeling voor emancipatie-aktiviteiten ten behoeve van plaatselijke en regionale initiatie ven op het terrein van de emancipatie. Het gaat daarbij om het geld dat staats secretaris Jeltien Kraaijeveld heeft overgehouden en dat nu alsnog aan emancipatieaktiviteiten uitgegeven gaat worden De initiatiefneemsters vroegen in dit kader om een bedrag van 925 - als startsubsidie Volgens de initiatiefneemsters kan het projekt lei den tot opheffing van belemmeringen en het inhalen van achterstand van vrouwen Daarop antwoordde het col lege aan de raadsleden: ..Nog daargelaten de vraag of het projekt past in de doelstelling van ge noemde Rijksbijdrageregeling, heeft u in uw vergadering van 31 augustus 1978 een verzoek van dezelfde ini tiatiefneemsters voor een dergelijk projekt afgewezen om principiële rede nen U heeft zich in die vergadering namelijk uitgesproken dat de kosten van het projekt gedragen behoorden te worden door de ouders van de kinderen die hiervan gebruik zouden maken Om die reden ligt het naar ons oordeel thans niet op de weg van de gemeente om nu wel hierin te subsidiëren Immers wan neer de staatssecretaris van CRM zou besluiten een bijdrage terzake te verle nen, zou dit betekenen, dat de ge meente deze bijdrage over de aange melde projekten dient te verdelen Wanneer dan ook het projekt ..Kin deropvang Leusden" zou zijn opgege ven, zou de gemeente moreel hierdoor verplicht worden dit projekt te subsi diëren Dit laatste zou dan duidelijk in gaan tegen de visie van uw Raad Gelet op dit laatste stellen wij u dan ook voor de voorlopige aanvraag van het projekt ..Kinderopvang Leusden" in te trekken." De meeste fracties conformeerden zich aan dit voorstel. Alleen Corrie Ver duin (Progressief Leusden) hield een pleidooi voor de kinderopvang. Zij meende dat dit projekt uitstekend vol doet aan de door CRM gestelde voor waarden voor het verkrijgen van de subsidie. Zij wees er op dat het Leusdense vrouwen in staat zal stellen om bijvoorbeeld een Moedermavo te ken. Een speciaal woord van dank bracht hij aan de chauffeurs, die steeds klaar hadden gestaan om de jeugd te vervoeren. Het is wel voorqekomen dat er vijftien auto's op een dag nodig warer voor dit vervoer Het nieuw seizoen start nu met 12 jeugdelftallen. Hij hoopte, dat allen weer de hulp zouden verlenen, die zo hard nodig is om alles goed te laten lopen Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek dat de vereniging er financiëel niet zo heel rooskleurig voor staat. Een onverwachte navordering van de belastingdienst had de vereni ging wel een fikse dreun gegeven. De begroting voor het nieuwe vereni gingsjaar werd goedgekeurd. De voor zitter dankte zowel de beide secreta rissen $ls de penningmeester voor hun duidelijke verslag. De kascommissie deelde bij monde van de heer N. Wes- sels mee. dat alles in orde was bevon den. Daar de heer Wessels periodiek aftredend was als lid van de kas commissie moest in zijn plaats een nieuw lid worden benoemd. Het was de heer Wim Vos die zich hiervoor be schikbaar stelde De kascommissie be staat nu uit de heren Piet Vos. Joh van Bekkum en Wim Vos. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Aftredend waren de heren H J. Leg- deur. Joh. Ossendrijver en M. van Westerlaak Het bestuur had als tegen kandidaat gesteld de heer W. de Jong Voor de aanvang van het afwerken van de agenda had de voorzitter echter me degedeeld dat de heer W. de Jong was toegewezen als assistent van de pen ningmeester de heer W. Schouten. De heer W. Schouten had te kennen gege ven dat hij, gezien het feit dat hij reeds meer dan 30 jaar als penningmeester fungeert zijn functie na dit seizoen zal neerleggen. De heer de Jong zal nu door de heer Schouten geheel worden ingewijd in het financiële beheer van de vereniging Daar er uit de vergadering geen tegenkandidaten naar voren wa ren gebracht, werden de aftredende bestuursleden, die zich allen her kiesbaar hadden gesteld herbenoemd Een heet hangijzer was wel het volgen de agendapunt n.l. de verhoging van de contributie Voorgesteld werd dat de contributie van 100.— naar 120- zou worden gebracht. Dit voorstel bracht wel enkele tongen in bewe ging. Nadat de voorzitter had uitge legd, dat men momenteel niet anders kon in verband met de op komst zijn de drastische verhogingen door de gemeente voor de huur van de sportvelden en de slechte financiële toestand van de vereniging er geen andere mogelijkheid was. dan een contributie-verhoging. Na enige dis cussie hierover werd het gedane voorstel toch aanvaard. Bij het agendapunt mededelingen betreffende commissies deelde de voorzitter mede dat de kantine weer in eigen beheer zou worden genomen De verpachting, zoals dit het afgelopen seizoen was ge beurd. was geen succes geweest. Om de kosten te drukken werd nu voorqe- steld, dat de leden die hier iets voor voelden bij tourbeurt kantine-dienst kunnen doen Hierbij behoorde dan ook het schoon houden van de kantine en het moest geheel op vrijwillige basis zijn. Bij voldoende deelname zou dan een schema worden opgesteld. Het enthousiasme hiervoor was nu direkt niet zo heel groot Slechts een paar le den gaven zich hiervoor tijdens de ver gadering op. „We moeten uit de rode cijfers komen", aldus de voorzitter en ik hoop dat iedereen hier aan mee zal willen werken. Daarom hoop ik dat er nog meer gegadigden voor de kantine- dienst komen. Dit is dan een van de middelen om de vereniging weer ge zond te maken De onderhoudscom- missie werd dank gebracht voor het werk, dat zij het afgelopen vereni gingsjaar hadden gedaan. Deze com missie deelde mee het werk wel voort te willen zetten Ook werd het punt be treffende het benoemen van een ac tiviteitscommissie naar voren gebracht. Door de leden werd er wel eens ge mopperd, dat er buiten het seizoen zo weinig werd gedaan Het was nu de bedoeling om een activiteitscommissie in het leven te roepen uit de leden. Het bestuur is niet in de gelegenheid om alles op zich te nemen Ook hier was het enthousiasme niet zo heel groot voor. Slechts één vrouwelijk lid gaf zich op. mits zij hierbij goede hulp kreeg De heer Jan van den Heuvel werd door de voorzitter bedankt voor het werk, dat hij het afgelopen seizoen weer als lijnentrekker had verricht Ook kreeg hij een dankwoord voor het schoonhouden van de velden Ook de heer van den Heuvel was weer bereid om in het nieuwe seizoen de belijning voor zijn rekening te nemen Verder bracht de heer Legdeur nog dank aan de mensen die de kantine hadden schoongemaakt. Dit bleek wel nodig te zijn. Er was door die mensen hard gewerkt, maar het resultaat was ook zichtbaar. De personen die dit op zich hadden genomen waren de heer C. van Marwijk en echtgenote, de heer M. v.d Goes en echtgenote, Johan Mak en echtgenote. Tiny van Westerlaak. Piet Smink en Wim Houtveen. Zij kregen na de waarderende woorden van de voor zitter ook een hartelijk applaus van de leden. Uit het toto - en lotto - overzicht bleek, dat de inkomsten het afgelopen verenigingsjaar minder waren dan voorgaande jaren Dit lag mede aan het feit dat er een aantal zegels waren zoek geraakt, waardoor een boete aan de K.N.V.B. moest worden betaald. Maar ook de belangstelling voor de toto en lotto loopt terug Dank werd gebracht aan de heren Henk de Jong. Wim de Jong en Wim Houtveen die wekelijks de formulieren bij de deelnemers aan huis ophalen Van de rondvraag werd door enkele personen gebruik gemaakt. Nadat alles naar genoegen was beantwoord, sloot de voorzitter de vergadering met dank aan allen voor hun aanwezigheid. Hij hoopte, dat iedereen ook in het nieuwe verenigingsjaar zich ten volle zou in zetten en dat iedereen zou meewerken om de vereniging weer uit de rode cij fers te halen en zo weer gezond te ma ken. Voordat de vergadering werd ge sloten werd ook nog het nieuwe ont werp van de statuten besproken. Een ieder had deze statuten kunnen le zen voor de aanvang van de verga dering. Deze nieuwe statuten zijn nodig in verband met de nieuwe wet op de rechtspersoonlijkheid van de verenigingen. Het nieuwe ontwerp vertoonde slechts enkele afwijkin gen met de oude statuten. De verga dering ging met het voorstel van de nieuwe statuten geheel akkoord. 18 S",]. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De in aanbouw zijnde Montessorischool in de Tweede Fa se zal op 14 september aanstaande gereed zijn. Dan kunnen de leerlin gen van het Montessori-onderwijs de houten lokalen aan het einde van de Noorderinslag verlaten om het nieuwe gebouw te betrekken. Dat heeft tot gevolg dat op dat moment de noodlokalen overgebracht kun nen worden naar hun (voorlopig de finitieve) bestemming aan de Smoussesteeg, tegenover de openbare school „De Heerd". Deze lokalen zullen na de herfstvakantie dergebracht in een ruimte van de Jo- hanneshoeve aan de Hamersveldse- weg. De vijfde protestants-christelijke school omvat dit moment één kleuter klas en de klassen 1 tot en met 4 van het lager onderwijs. Op de lagere school zijn twee leerkrachten werkzaam. Naar verwachting zal de kleuterschool spoedig tot twee klassen worden uitge breid. Na de herfstvakantie gaat deze school over naar de noodlokalen aan de Smoussesteeg, terwijl een difinitief ge bouw uiteindelijk in het plan Noordwijck (Tweede Fase) zal moeten verrijzen. school in haar huidige noodaccommo- datie nog voldoende ruimte heeft. Kin derland is. voor wat betreft de basis school. nog vijfklassig. Bovendien is er op de Rossenbergschool ook nog vol doende ruimte voor kinderen die katho liek onderwijs willen volgen. Op 25 september aanstaande wordt er op het gemeentehuis een belangrijk gesprek gehouden over het voortgezet onderwijs in Leusden. Daartoe zijn door de wethouder van onderwijs, naast de leden van de raadscommissie, onder andere uitgenodigd de stichting ,.Sa- KINDERLAND VIJF JAAR Terwijl op de meeste andere scholen in Leusden het schooljaar In betrekkelijke stilte werd aangevan gen, ging dat op de katholieke kleuter- en basisschool Kinderland met enig feestrumoer gepaard. Toen de kinderen en leerkrachten maan dagmorgen op school arriveerden stond daar tot hun verrassing een draaiorgel te spelen, terwijl leden van de oudercommissie met een grote hoeveelheid ballonnen ston den te wachten. Aanleiding tot dat alles was het eerste lustrum van Kinderland, dat van de ouder commissie niet ongemerkt voorbij mocht gaan. Nadat de ballonnen met naam kaartjes waren opgelaten, werden de kinderen binnen onthaald op een glaasje limonade en een koekje. Daarna kon de eerste dag van het schooljaar zijn normale verloop hebben. Overigens zal het eerste lu strum van Kinderland in de loop van dit jaar nog vaker aanleiding tot feestelijkheden zijn. Zo zal er op za terdag 1 september aanstaande een braderie worden gehouden op het schoolterrein op de hoek van de Centrum weg en de Hamersveldse- weg. De opbrengst daarvan is be stemd voor de aanschaf van enige artikelen voor de school, die uit nor male subsidiegelden niet gesubsi dieerd kunnen -vorden. ACHTERVELD - Wedstrijdleider Jan v d. Essenburg en zijn medewerkers hebben de problemen met het weer tij dens het Eemelaar-tennistournooi goed aangekund De wedstrijdreeks loopt keurig op schema en verbetering van de meteorlogische omstandighe den lijkt niet uitgesloten. Vrijdagavond werd met een handvol C- en D-partijen voorzichtig begonnen en gedurende het weekeinde werd van 9.00 uur tot circa 22.00 uur gespeeld in alle catego rieën. Dat waren al gauw zo n 80 par tijen. Ook maandag liepen de zaken uit stekend. Om 10.00 uur werd al begon nen met de DDD-partij. Eek/Heerlien- Ebbelaar/Drummer 1-6 en 3-6. In de loop van deze dag vonden vrijwel uit sluitend D-ontmoetinqen plaats met daartussendoor een C-tje. De uitslagen waren: DDD: v. Dort/v. d. Tuin-Küh/Huiting 6-3,0-6. 5-7; Adegest/Zuidewijk-Kraanen/ Goedhart 6-16-4, Matszat/de Jong - v. Mierlo 5-7, 6-4, 1-6; de Koning/ Helmers-Blom/ter Haar 7-5, 2-6. 3-6; Kessels/v Nuenen-Kok/Schoof 3-6, 4.6 HEC: Boelen-Kappers 6-2, 6.3; Tolboom-v. Waardenburg 3-6,2-6; Adegeest- v. d. Burg 6-0, 6-1. Tolsma-Schutterhoef 6-4, 6-4; de Graaf-Haanschoten 6-0. 6-1; Scherpenzeel-Hamwijk 6-2, 6-3. HDD: Zwetsloot/Visser-Martens/Klinkenberg 6-4. 6-1de Jonq/v Diest-Verschoof/ Regtien 5-7, 1-6; Buys/Buys-Ploeg/ Sauer 6-7, 6-3, 2-6, Scherpenzeel/ id.-v Kleef/Hartsema 6-2. 6-3; Wis- man/Zevenboom-Bremer/Ebbelaar 6-4, 6-4; Vons/v. Ree-Reinema/v. Veenen 1-6, 1-6; Schoof/De Nooy-v d. Pol/Rem 0-6. 0-6. DEC: Boom-Wulfenbuttel 6-1. 6-3. DDC: v. Vuuren/Vos-Timmer/Witsenburg 6-2 opg GDD: Tielenius/Groenewegen-Bos/Mooss- dorff 7-6, 6-4; Koops/Koops-de Jonge/de Jonge 2-6. 0-6, Slijper/Slijper-Bock/Freede 6-3, 6-3; Guliker/v Bedem-v. Raay/Brons 3-6. 6-4. 0-6; Bosboom/Bosboom- Wessels/de Gans 6-0. 6-2 ACHTERVELD - Maandagavond vond in de kantine van het Kersten Sportpark de algemene ledenvergade ring van de S.V. Achterveld plaats Om streeks 20.10 uur opende de voorzitter, de heer Legdeur, deze vergadering Hij was zeer verheugd dat er zoveel leden aan de oproep om deze vergadering bij te wonen gehoor hadden gegeven. Waren er op de vorige vergadering slechts 25 leden aanwezig nu waren buiten het voltallig bestuur ruim veertig leden present Hi| hoopte, dat het een nuttige en ook vruchtbare vergadering zou worden. Het seizoen 1978 - 1979 is voor de vereniging er een geweest met upp en downs. Het dames-elftal werd kam pioen. het eerste elftal had zich in hun afdeling weten te handhaven terwijl ook de overige elftallen het niet slecht had den gedaan Ook stond de voorzitter even stil bij het overlijden van de heer Jan Zieltjes. Hij was één van de oprich ters van de voetbalvereniging geweest en had. toen er met voetballen werd begonnen, ook heel spontaan zijn land ter beschikking qesteld als voetbalveld Het punt ingekomen stukken en me dedelingen was zeer vlug afgehandeld. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat er in het afgelo pen seizoen weer diverse activiteiten waren geweest buiten de normale af te werken competitie. Wat het ledental en de donateurs betreft staat de vereniging er niet slecht voor. Ondanks de lange winterstop is het programma toch ge heel afgewerkt. De seniorenafdeling telt momenteel 96 spelende leden, de af deling dames heeft momenteel 17 spelende leden, terwijl er bij de jeugdafdeling 158 zijn. De nieuwe com petitie wordt begonnen met zeven se nioren elftallen en één dames elftal. Uit het jaarverslag van de jeugd- secretaris bleek, dat er ondanks enkele problemen, die er zijn geweest, alles toch tot een goed einde was gekomen. In verband met diverse onvoorziene omstandigheden konden enkele ac tiviteiten niet doorgaan Hij bracht dank aan het hoofdbestuur van de vereni ging, dat zij tijdens enkele problemen de helpende hand hadden toegesto- ACHTERVELD - Het secretariaat van de Stichting Jongeren Contact te Achterveld is niet meer ondergebracht bii mevr Krijqer Jacob de Bijestraat 1 Met ingang van 1 augustus is bedoeld secretariaat nu ondergebracht bij me vrouw Ruijter Verjaegde Ruijterweg 66 J volgen of te gaan werken. Bovendien, zo zei Corrie Verduin, gaat het alleen maar om een startsubsidie, die niet uit de gemeentelijke kas hoeft te komen. ..We kunnen toch op zijn minst dit ver zoek doorsturen naar CRM en dan kan men daar nog bekijken of het gehono reerd kan worden of niet". Lily van Amerom (WD) voelde daar niets voor. Zij zei in principe niets tegen kinderopvang te hebben, maar die moet dan wel betaald worden door de ouders die er gebruik van maken. ..Als ik dan zie dat de begroting vermeldt dat er per dag van de ouders een bijdrage van twee kwartjes wordt gevraagd, dan vind ik dat een lachertje. Een uurtje oppas in de avonduren kost tegenwoordig al 2.50 Als de ouderbijdrage zo gering is, dan vind ik niet dat je de rest van de bevolking met de kosten op moet za delen", aldus Lily van Amerom, wier standpunt in z'n geheel werd overge nomen door Evelien Blom (CDA) (medio oktober) ter beschikking staan van het protestants-christelijk onderwijs en voor één klas van „De Heerd". Eén en ander deelde onderwijs-wet- houder Gijs van Woudenberg (CDA) dinsdagavond mee aan de leden van de raadscommissie ..Onderwijs". De wet houder herinnerde er aan dat het aan vankelijk de bedoeling was geweest om de houten lokalen in de afgelopen grote vakantie over te brengen naar de Smoussesteeg. Maar doordat de bouw van de Montessorischool vertraging heeft opgelopen, kon dat niet doorgaan. Daarom zit de vijfde protestants-chris telijke school nu nog tot de herfstvakan tie in twee noodlokalen achter het Ans- fridushuis. terwijl één klas tijdeli|k is on- In de Tweede Fase zou ook een school voor rooms-katholiek onderwijs moeten komen, maar een verzoek daartoe is voorlopig door het ministerie afgewe zen. Het verzoek kwam van de kleuter en basisschool Kinderland, maar op het ministerie is men van mening dat deze menwerkingsschool" en de scholen die zich al eens voor het oprichten van voortgezet onderwijs in Leusden heb ben aangediend. De bedoeling van het gesprek is de op dit moment aanwezige impasse te doorbreken en te inventari seren wat de verschillende visies op het voortgezet onderwijs in Leusden zijn

Leusder Krant | 1979 | | pagina 9